رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 14 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

بله الان که می بینم این کارت سری گیمینگ ایکس خودش از خنک ترین کارتها هست. تا اونجایی که اطلاع دارم گرمایی که تو این کارت تولید میشه دقیقا بین قسمتی که فن رو قرار دادید تا حد فاصل خود چیپ هست و به همین خاطر هم دمای کارت خیلی کاهش داشته. اگر کارت شما xfx بود باید فن رو سمت دیگر قرار می دادید که اون هم تو کیس امکانش نیست. 

?این نکترو عالی اشاره کردید پس هر برندی از یکجا بهتر خنک میشه 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mehdi over گفته است :

بله حرف شما درسته اما الان دمای خونه گرمه ینی باد گرم مستقیم داره میزنه تو اتاق قبلش تو بازی تا ۷۳ بالا میرفت 

تهویه کیس و چینش فنها نسبت به دورشون درست نبوده با اضافه کردن اون فن کمک کردید به گردش بهتر هوا

فن دور بالا گیرم نیومد بزارم کف کیس همین شیوه شما رو استفاده میکنم

IMG20190116191445.jpg

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

تهویه کیس و چینش فنها نسبت به دورشون درست نبوده با اضافه کردن اون فن کمک کردید به گردش بهتر هوا

IMG20190116191445.jpg

کارت شما چیه ؟ به نظرم برای دیدن فیلم و وبگردی عالیه چون دمارو خیلی میاره پایین به هر حال ضرر نداره 

لینک به دیدگاه

1060 ایسوس 2 فن

موقع فیلم دیدن و وبگردی حتی فنهای گرافیک خاموش هستن نیازی به روشن بودن تمام فنها نیست

موقع فیلم و وبگردی یدونه فن جلو کیس و یکی پشت کیس مستقیم هستن یدونه 20 سانتی روی درب کیس 2تا 12 سانتی سقف و 2تا جلو کیس و یدونه پایین کیس به ترموستات وصل هستن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

1060 ایسوس 2 فن

موقع فیلم دیدن و وبگردی حتی فنهای گرافیک خاموش هستن نیازی به روشن بودن تمام فنها نیست

موقع فیلم و وبگردی یدونه فن جلو کیس و یکی پشت کیس مستقیم هستن یدونه 20 سانتی روی درب کیس 2تا 12 سانتی سقف و 2تا جلو کیس و یدونه پایین کیس به ترموستات وصل هستن

بله دیگه حالا با این کار دماتون خیلی پایینترم میاد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mehdi over گفته است :

بله دیگه حالا با این کار دماتون خیلی پایینترم میاد

تابستون فقط در حدی بود که گرافیک بالای 75 درجه نره اما الان کل فنها هم خاموش باشن دما بالای 67 نمیره...اتاقم سرده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

تابستون فقط در حدی بود که گرافیک بالای 75 درجه نره اما الان کل فنها هم خاموش باشن دما بالای 67 نمیره...اتاقم سرده

اتاق سرد باشه بهتره من قبلا رادیاتور بود نصفشو میبستم ک زیاد گرم نشه 

لینک به دیدگاه

کلا زیاد به دمای کارت گرافیک ها حساس نباشید. این روزا سازنده ها از بهترین ها برای خنک کردن کارتها استفاده می کنن. 

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

کلا زیاد به دمای کارت گرافیک ها حساس نباشید. این روزا سازنده ها از بهترین ها برای خنک کردن کارتها استفاده می کنن. 

البته تو مشخصات بایوس هم نوشته که تا 83 درجه نرماله برای کارت 1070 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

1060 ایسوس 2 فن

با سلام و درود

یه سوال فنی الان اون ترموستات دقیقا چجوری عمل میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mehdi over گفته است :

با سلام دوستان با استفاده از یک فن ساده  12 سانتی به نتایج جالبی رسیدم دمای idle کارت از 50 به 33 رسید که قابل توجه هست و در load از 63 بالاتر نرفت در ضمن سیستم گرمایش داکت اسپلیت با دمای ۵۰ درجه در حال کاره 

من که از تصاویر متوجه نشدم کجا قرار دادید فن رو ولی برای تابستون این خوبه یا اگه اتاق گرم باشه.. 

متشکر

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

IMG20190116191445.jpg

چجوری پیچ کردیش؟ با چی بستیش

لینک به دیدگاه

سلام

کار خوبیه این مورد رو دقیقا کیس HAF X داره با یک فن 12 سانتی هوا رو به سمت کارت گرافیک ها میفرسته و تاثیر خیلی خوبی داره ، همین طور برای بغل کارت گرافیک ها هم هست

675240_6__42256-6.thumb.jpg.3d13aae136024bc6e23f09a8fcd2c928.jpg

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

کارت بنده  در حالت عادی 30 درجه هست و در بازی بیشتر از 53 یا 54 نمیره کار هم GTX 1070 Gaming X هست کارت شما چه مدلی هست کع دماش به این اندازه بالا میره ؟؟؟

دمای محیطی که کیس من قرار داره هم کم نیست 28 درجه و یا بیشتر هست 

در ضمن دمای داکت اسپیلت بیشترینش 30 درجه هست یا 32 یعنی همون کولر گازی هست فقط پنلش بجای دیوار داخل سقف منازل نسب میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قابلیت fan stop کارت گرافیکتون فعاله؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Royal گفته است :

کارت بنده  در حالت عادی 30 درجه هست و در بازی بیشتر از 53 یا 54 نمیره کار هم GTX 1070 Gaming X هست کارت شما چه مدلی هست کع دماش به این اندازه بالا میره ؟؟؟

دمای محیطی که کیس من قرار داره هم کم نیست 28 درجه و یا بیشتر هست 

در ضمن دمای داکت اسپیلت بیشترینش 30 درجه هست یا 32 یعنی همون کولر گازی هست فقط پنلش بجای دیوار داخل سقف منازل نسب میشه

دمای msi gaming x در حالت idle تو خود سایتش زده 51 درجه فکر کنم تعجب دوستمونم از همین موضوع باشه که پرسیدن فن استاپ فعاله

در 9 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

قابلیت fan stop کارت گرافیکتون فعاله؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

اینو که کیس گرین x3 viper plus خودش داره

بله کیس بنده نداشت 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mehdi over گفته است :

بله کیس بنده نداشت 

من که نگفتم کیس شما اینو داره داشتم از قدرت گرین میگفتم که خیلی چیز هارو قبل از اینکه ما بدونیم خیلی زود تر امکانشو قرار داده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 41 دقیقه قبل، mehdi over گفته است :

این دمایی که اینجا زده و شما اعلام میکنین مربوط به زمانی هست که قابلیت fan stop فعال هست و کارت تا به دمای ۴۵ درجه نرسه فن ها شروع به کار نمیکنن، به نظر شخصی بنده این یک قابلیت کاملا بی‌فایده و بی معنی هست چون وقتی کارت به ۴۵ درجه برسه و تازه فن ها روشن بشن دمای همینجور بالا میره و همینطور که مشاهده میکنین در تستی که خودتون قرار دادین دمای کارت به ۷۰ درجه میرسه.

بنده از کارت asus rog strix 1080 استفاده میکنم که اوایل همین مشکل رو داشتم ولی با غیر فعال کردن این قابلیت دمای بیکاری به زیر ۳۰ درجه رسید و دمای لود هم به سختی به ۵۵ میرسه اونم فقط با قرار دادن فن ها روی ۳۰ درصد کارایی نه بیشتر، نه صدایی میره نه خاک میگیره هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، mehdi over گفته است :

دمای msi gaming x در حالت idle تو خود سایتش زده 51 درجه فکر کنم تعجب دوستمونم از همین موضوع باشه که پرسیدن فن استاپ فعاله

بله فعال هست و بدون روشن بودن فنها 30 درجه هست توی سایتش هم من چنین موردی ندیدم فقط اینکه نوشته تا 60 درجه هم که گرم بشه فنش کار نمیکنه و من امتحان کردم با GTA V با بالاترین تنظیمات گرافیکی از 54 بالاتر نرفته و فنهاش روشن نشده به همین دلیل خودم با استفاده از نرم افزار MSI قبل از بازی Zero FAN را خاموش میکنم و فنها را فعال میکنم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، abidi گفته است :

با سلام و درود

یه سوال فنی الان اون ترموستات دقیقا چجوری عمل میکنه؟

ماژول ترموستات دیجیتال قطعه ای برای حفظ دما می باشد که با توجه به دمای از پیش تعیین شده، در صورتیکه دمای آن جسم از حد معین فراتر رود، جریان برق را قطع می نماید. این قطعه که در بازار برق و الکترونیک به مشتریان عرضه می شود، دارای بردی با ابعاد 48x40x14 میلیمتر بوده و بر روی آن صفحه نمایش قرار گرفته است که توسط آن میزان دما نمایش داده می شود. محدوده دمای فعالیت این ماژول برق و الکترونیک از منفی 55 درجه تا 110 درجه سانتیگراد بوده و دقت اندازه گیری آن تا 0.1 سانتیگراد می باشد. ولتاژ ورودی این ماژول ترموستات برابر با 12 ولت از نوع DC بوده و حداکثر جریان خروجی آن تا 10 آمپر است. سنسور این ماژول از نوع NTC ضد آب بوده که در برابر بالا رفتن گرما، میزان مقاومت کاهش یافته و جریان قطع خواهد شد.

کافیه سنسورش رو اطراف گرمترین قسمت گرافیک ببندید و جوری تنظیمش کنید که دمای گرافیک به حد خاصی رسید برف فنها رو وصل کنه

در 7 ساعت قبل، memex گفته است :

چجوری پیچ کردیش؟ با چی بستیش

خواستم پیچ کنم دیدم جای مناسبی پیدا نمیشه چسبوندمش روی به تیکه پلاستیک گذاشتمش اونجا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...