رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک پنکه روی اخرین دور داره بهش باد میزنه!!!ممکنه خمیر خراب باشه؟ولی کل بدنه داغ میشه!

دارم از روی همون میگم

این کارت یک gpu داره

ممنون

اگر دما قبلا این مقدار نبوده دما بالاست سیستم رو در استرس قرار ندید وبا نماینده تماس بگیرید و اگر گارانتی نداره خمیر رو تعویض کنید ضمنا از کارکرد صحیح فن مطمئن بشید

البته اگر نرم افزار اور دارید فرکانس رو با مدل مرجع مقایسه کنید شاید اشتباها اور شده

در فروم ها این دما برای این کارت طبیعی اعلام شده ولی به هر حال کارت دمای زیادی ایجاد می کنه و از عمر اون کم میکنه و شما باید فن کیس رو تقویت کنید

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

ممنون گارانتی نداره کل بدنه داغ میشه و باد کاملا داغ هم ازش خارج میشه ممکنه خمیر خراب باشه؟

لینک به دیدگاه

آخ ببخشید فکر کردم نوشتید 6990 ! پس عادی نیست این دما ,چه پاوری بستین ؟

ویرایش شده توسط gintama
لینک به دیدگاه

ممنون گارانتی نداره کل بدنه داغ میشه و باد کاملا داغ هم ازش خارج میشه ممکنه خمیر خراب باشه؟

حتما فرکانس و ولتاژ روبرسی کنید

لینک به دیدگاه

حتما فرکانس و ولتاژ روبرسی کنید

البته مدل شما رفرنسه و دمای بالای این کارت مشهوره تا جایی که من بهش میگم المنت به هر حال تا 90 درجه هم روی اون کارت طبیعیه ولی از نظر من بالاست ببینید با دور فن 100 درصد به 75 میرسه یا نه اگر رسید میتونید با تعویض خمیر مشکل رو حل کنید و همچنین یک عدد فن ترمال رایت 14 سانتی هم جلوش نصب کنید

برای اینکه خیالتون راحت بشه این رو هم ببینید

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814161356 اکثرا همین مشکل رو دارند

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

کارت رو باد بگیر ببین خاک نگرفته

بین سینک و چیپ هسته فاصله نیوفتاده؟

خمیر رو چک کن و حتما یه چیز تو مایه های

TX-4 بزن تا خوب خنک بشه (من واس گرافیکمو امروز عوض کردم دما 4 درجه خوابید شد 44 )

کیست تهویش چطوره؟(حداقل یه فن 120 از جلو رو به داخل و از عقب رو به بیرون بزار حرارت تخلیه بشه)

فضای کیست باید بزرگ باشه مدل کیست چیه؟ (کیسهای عریض بهتر جواب میدن برای تهویه)

پاورت چیه؟ از کابل تبدیل برق گرفتی یا کابل شش پین خود پاوره؟(کابل خود پاور مطمئن تره) برند پاور چیه و چند واته؟(باید حداقل 600 واقعی باشه)

لینک به دیدگاه

TX-4 بزن تا خوب خنک بشه (من واس گرافیکمو امروز عوض کردم دما 4 درجه خوابید شد 44 )

کیست تهویش چطوره؟(حداقل یه فن 120 از جلو رو به داخل و از عقب رو به بیرون بزار حرارت تخلیه بشه)

پاورت چیه؟ از کابل تبدیل برق گرفتی یا کابل شش پین خود پاوره؟(کابل خود پاور مطمئن تره) برند پاور چیه و چند واته؟(باید حداقل 600 واقعی باشه)

داداش وقتی ایشون میگن که بادی که داره ازش میاد داغه یعنی دما داره به هر نحو دفع میشه پس مشکل از کولر نیست ، دما به هر حال داره تولید میشه

ایشون برای کم کردن این دما باید فن رو عوض کنن و یه چیز قوی تر بزارن

لینک به دیدگاه

من یه پیشنهاد ساده دارم واست. خمیرت را که عوض کردی قاب کیس کارتت را باز کن و 2تا فن 12 سانتی کاملا معمولی (مثلا با دور 1200) که قیمتش بالا هم نباشه به یه طریقی وصل کن به هیتسینک و بزار دائما روشن باشه به نظر من حداقل 10 درجه دمات را میاره پائین بدون اینکه صدای زیادی بشنوی و یا هزینه زیادی بکنی. من امتحان کردم قبلا بدجوری جواب می ده.

لینک به دیدگاه

ممنون اصلا خاک نگرفته چک کردم

کیس ندارم

پاور 785 گرین هست

لینک به دیدگاه

داداش وقتی ایشون میگن که بادی که داره ازش میاد داغه یعنی دما داره به هر نحو دفع میشه پس مشکل از کولر نیست ، دما به هر حال داره تولید میشه

ایشون برای کم کردن این دما باید فن رو عوض کنن و یه چیز قوی تر بزارن

ممنون دقیقا داشتم همین فکر رو میکردم

لینک به دیدگاه

من یه پیشنهاد ساده دارم واست. خمیرت را که عوض کردی قاب کیس کارتت را باز کن و 2تا فن 12 سانتی کاملا معمولی (مثلا با دور 1200) که قیمتش بالا هم نباشه به یه طریقی وصل کن به هیتسینک و بزار دائما روشن باشه به نظر من حداقل 10 درجه دمات را میاره پائین بدون اینکه صدای زیادی بشنوی و یا هزینه زیادی بکنی. من امتحان کردم قبلا بدجوری جواب می ده.

ممنون فکر خوبی هست قاب روش چطور باز میشه؟هر کاری کردم باز نشد

ممنون و ببخشید جناب maxel نمیدونستم

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

دوستان چطوری میشه کل خنک کننده را باز کرد؟میخوام باز کنم خمیر رو چک کنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز.

یا توجه به اینکه هیت سینک کاملا داغ میشه ، میتوان نتیجه گیری کرد که خمیر سیلیکون ، حرارت را به خوبی از gpu به هیت سینک انتقال میدهد. اگر خمیر مشکل داشت، هیت سینک باید خنک می بود. البته دوستان دیگر هم به این نکته اشاره کردند. به نظر شما اگر تجربه باز و بسته کردن این هیت سینک ها رو ندارید ، از یک فرد با تجربه کمک بگیرید.

http://www.overclock.net/t/1182284/extremely-high-temps-6970-his/10

http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=160192

به این لینک ها هم یک نگاه بیندازید

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

ممنون از کی کمک بگیرم از همه پرسیدم هیچ کس جواب نداده!پس مشکل از کجاست؟چطوری میشه فقط قاب روشو باز کرد؟چی چیز دیگری میتونه باشه؟من هیچ کار سنگینی نمیتونم بکنم دما بسیار بالاست

لینک به دیدگاه

داداش یه پیچی ، چیزی دور و برش هست

یه عکس از بالا و پایینش بزار راهنماییت کنیم( من اگر نتونم بقیه میکنن)

لینک به دیدگاه

ببخشید دوربین ندارم کیفیتش کمه:

x6gvsev6ax1gl0pzbk00.jpg

ib621p1onmhdotp52e1z.jpg

wwjb6ody6uxfckgxm57r.jpg

زیرش خمیر هست سرتاسر چسبیده به اون اهن زیر قاب(زیر قرمزه اهنی هست) که توی عکس معلومه

دوستان اگر کسی غرب تهران هست و بلده که بازش کنه اگر مشکلی نداره بگه من برم و باهاش کارت رو باز کنم البته اگر راهنماییم کنید خودم باز کنم خیلی بهتره

برای بزرگ شدن روشون کلیک کنید

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

اون پیچهایی رو که در اطراف قرار داره باید باز کنی . پیچ ها سیاه هست و مستقیما روی مس پیچ شده.

اون 4 تا پیچ وسط رو در ابتدا باز نکن که هیت سینک هم جدا میشه.

لینک به دیدگاه

ممنون قاب روش رو با 3 تلفات خار باز کردم

چسب سیلیکن رو ی چیپ ها خراب نمیشه؟

zfsqwo9w100cnrvv8fw9.jpgthoe7ij3glm7pofy2mb.jpg

o6x6yzxzxwozq1eck237.jpg

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

این امکان وجود داره که با وارد شدن گرد و غبار و براده، چسب و یا خمیر سیلیکون بعد از باز کردن قطعات ؛ کیفیتش رو از دست بده.

لینک به دیدگاه

الان قابش رو که برداشتم هیت سینک کاملا داغ میشه 100% خمیر مشکلی نداره ممکنه جنسش بد باشه؟خیلی دما بالاست!هیچ مشکل دیگری امکان نداره داشته باشه؟

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه داغ میشه یعنی اینکه اتصالش gpu و هیت سینک خوبه.

الان هم که قاب بازه به دلیل اینکه دیگه جریبان هوا از فن به هیت سینک نمی خوره، داغتر هم میشه که خطرناکه.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من نیاز به کمک دارم در رابطه با اورکلاک پردازنده:

i7 2700k @ p8z68-v pro gen3

کولر zalman cnps5x

طبق دستوراتی که تو این تاپیک ( http://lioncomputer....showtopic=12208 ) گفته شده عمل کردم ولی چندتا مشکل وجود داره برای من:

1- دما توی لود 100% بلافاصله به 70 میرسه و بعد از چند دقیقه به 80 و تا 84 هم رسید بعد از نیم ساعت!

2- در حالت عادی و بیکار سیستم، فرکانس / ولتاژ روی ماکسیمم مونده پایین نمیاد!

3- ویندوز هم یه مشکلی پیدا کرده که نمیدونم ربطی به اورکلاک داره یا نه اما در حالت عادی بلواسکرین میده و هر بار باید با Last Known Good configuration بیام بالا.

اتاق 25 درجه و دمای کیس 28 درجه هست / دمای cputin رو مادربورد 60 درجه هست! / در حالت بیکار دمای پردازنده 50-52 درجه هست! / قبل از اور دمای پردازنده در حالت بیکار روی 36 - 43 قرار داشت!

این عکس تنظیمات هست :

i433078_bios-02.jpg

i433077_bios-01.jpg

i433079_cpu-z.jpg

لطفا راهنمایی کنید .

"این سیستم قراره روزانه 16 ساعت روشن باشه و حدود 4 ساعت در روز هم توی فول لود"

ویرایش شده توسط online
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شما برای کولرتون از چه خمیری استفاده میکنید ؟

من خودم به این نتیجه رسیدم که 2700کا خوب اور میشه اما کولر و خمیر خوبی لازم داره . اگر بتونید تشریف بیارید گنبد یدونه کولر هست میتونید باهاش در منزل ما آزمایشات خودتون رو انجام بدین .

اگه اومدین فقط مادربورد و سی پی یو با خودتون بیارید . من کمک میکنم بدون فشار تا 5000 بری.

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

i7 2700k @ p8z68-v pro gen3

کولر zalman cnps5x

1- دما توی لود 100% بلافاصله به 70 میرسه و بعد از چند دقیقه به 80 و تا 84 هم رسید بعد از نیم ساعت!

2- در حالت عادی و بیکار سیستم، فرکانس / ولتاژ روی ماکسیمم مونده پایین نمیاد!

3- ویندوز هم یه مشکلی پیدا کرده که نمیدونم ربطی به اورکلاک داره یا نه اما در حالت عادی بلواسکرین میده و هر بار باید با Last Known Good configuration بیام بالا.

اتاق 25 درجه و دمای کیس 28 درجه هست / دمای cputin رو مادربورد 60 درجه هست! / در حالت بیکار دمای پردازنده 50-52 درجه هست! / قبل از اور دمای پردازنده در حالت بیکار روی 36 - 43 قرار داشت!

لطفا راهنمایی کنید .

"این سیستم قراره روزانه 16 ساعت روشن باشه و حدود 4 ساعت در روز هم توی فول لود"

درود

چندتا نکته خدمتتون عرض میکنم بدقت انجام بدید تا نتیجه بهتری بگیرید.

1-بایوس رو حتما به آخرین ورژن آپدیت کن.

2-برای چک کردن دما در ویندوز حتما از کورتمپ استفاده کن.

3-طبق اطلاعات موجود در سایت زالمن یک خمیر سیلیکون سافت پک سفید روی این کولر عرضه میشه که قطعا کیفیت مناسبی نداره(به دلیل نداشتن نقره،چون اگر نقره داشت حتما خاکستری رنگ بود)در اولین فرصت یک خمیر خوب مثل TX4 تهیه کنید.)ضمنا نحوه ی مطلوب خمیر زدن تا 5 درجه میتونه به بهبود دما کمک کنه که تاپیکش در انجمن موجوده.

4-کولرتون کمی ضعیفه برای اورکلاک 2700K و اگر کمی هم با بی دقتی نصب بشه دیگه اصلا جواب نمیده.پس کولر رو مجدد و با دقت تمام نصب کنید.

5-اگر براتون مقدوره حتما کف کولرتون رو لپ کنید که بشدت ناهموار به نظر میرسه.(طبق سایت زالمن)

این عکس کاملا گویاست :

07-big-zalman-cnps5x.jpg

6-دمای 84 میتونه به پردازنده شما آسیب بزنه؟Vcore شما در لود در ویندوز چند هست؟

7-صفحه آبی برای آورکلاک هست یه مشکل کوچیک هست که با رفع اون دیگه بلواسکرین نمیگیرید.

لینک به دیدگاه

برای نمایش دما از HW Monitor استفاده کردم .

Vcore در حالت لود 1.28

حتی وقتی بیکار هم هست فرکانس پایین نمیاد! و به همین دلیل ولتاژ هم کلا روی 1.28 ثابت مونده " هر چند دقیقه واسه چند ثانیه میاد پایین و بعد دوباره میره بالا "

سیستم برای یک ساعت تو حالت بیکار گذاشتمش و رفتم یه استراحتی کنم و الان وقتی برگشتم دیدم هم hwmonitor هم برنامه AiSuite ایسوس هردو دمای 125 درجه رو برای SYSTIN نشان میدن!!! CPUTIN هم طبق معمول روی 60 ! اما دمای cpu روی 52 بود!! من گیج شدم . خاموش کردم 5 دقیقه و الان روشن کردم دیدم دما اومده پایین هست

میشه لطفا راهنمایی کنید که این اختصارات (برنامه ی HWmonitor ) منظور کدوم قسمت سیستم هست :

SYSTIN

CPUTIN

TMPIN3

TZ00

TZ01

من نمیخوام ماکسیمم اور کنم برای همین کولر معمولی تهیه کردم . نهایت تا همون 4400 یا 4300 برام کفایت میکنه ( در حال حاضر به 4000 بدون دردسر هم راضی ام دی: ) . بچه ها با کولر استوک 2600k قبلا تا 4100 براحتی اور کرده بودند .

برای لپ کردن دقیقا باید چیکار کنم؟ "عامیانه پلیز" :wacko:

ویرایش شده توسط online
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...