رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

این سری از پاورهای عملکرد بسیار خنکی دارند. لطفاً منظورتون از داغ میکنه رو بیشتر تشریح کنید.

در حالت عادی و بازی های سبک بسیار خنک هستش 

ولی مثلا بازی سنگین مثل pes 19 اجرا میشه دست میزنم از پشت کیس بهش و حرارت میده و داغ هستش !که نگران میشم نکنه کم میاره یا خرابی داره؟؟؟؟

و هنگام روشن کردن چک کردم و فن هم کار میکنه به درستی!

نهایت شاید 8 ماه  هست خریدم

ویرایش شده توسط memilad
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، memilad گفته است :

در حالت عادی و بازی های سبک بسیار خنک هستش 

ولی مثلا بازی سنگین مثل pes 19 اجرا میشه دست میزنم از پشت کیس بهش و حرارت میده و داغ هستش !که نگران میشم نکنه کم میاره یا خرابی داره؟؟؟؟

و هنگام روشن کردن چک کردم و فن هم کار میکنه به درستی!

نهایت شاید 8 ماه  هست خریدم

مدل کیس تون چیه ؟

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، memilad گفته است :

پارس پلاس گرین

حدس می زدم. اسکلت کیس شما مناسب کاربردهای اداری طراحی شده. به همین علت پاور در این مدل در بخش بالایی کیس نصب میشه. در این کیس ها بر خلاف کیس های با طراحی مدرن که پاور در بخش پایین کیس تعبیه میشه، هوای ورودی فن پاور به ناچار از داخل کیس مکیده میشه. در حین گیمینگ پردازنده، مادربرد و کارت گرافیک شما همگی به صورت کامل زیر بار هستند و همین امر باعث گرم شدن هوای داخل کیس میشه. در نتیجه هوای ورودی پاور نیز به شدت گرم میشه. همان طور که اشاره کردم پاور شما ذاتاً مدل بسیار خنکی هستش و علت داغ شدنش در سیستم شما اینه که هوای ورودی پاور در سیستم شما داغ هستش.

منابع تغذیه EUD/ESD حتی تا در دمای محیط 40 درجه سانتی گراد نیز در بار کامل بدون هیچ مشکلی کار می کنند و حتی در دمای های بیشتر نیز در صورت افزایش حرارت قطعات داخل پاور از میزان تعیین شده پروتکشن هوشمند OTP بلافاصله دستور خاموش شدن پاور رو صادر میکنه.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که گیمر هستید و قصد دارید سالیان سال از این پاور استفاده کنید یک کیس جدید با اسکلت مدرن تر (پاور پایین) تهیه کنید تا هوای ورودی پاور به صورت بدون واسطه از هوای خنک محیط تامین بشه.

لینک به دیدگاه

اینجور که متوجه شدم 

منظور شما اینه این گرما اصلا طبیعی نیست درسته؟و نباید داغ کنه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

حدس می زدم. اسکلت کیس شما مناسب کاربردهای اداری طراحی شده. به همین علت پاور در این مدل در بخش بالایی کیس نصب میشه. در این کیس ها بر خلاف کیس های با طراحی مدرن که پاور در بخش پایین کیس تعبیه میشه، هوای ورودی فن پاور به ناچار از داخل کیس مکیده میشه. در حین گیمینگ پردازنده، مادربرد و کارت گرافیک شما همگی به صورت کامل زیر بار هستند و همین امر باعث گرم شدن هوای داخل کیس میشه. در نتیجه هوای ورودی پاور نیز به شدت گرم میشه. همان طور که اشاره کردم پاور شما ذاتاً مدل بسیار خنکی هستش و علت داغ شدنش در سیستم شما اینه که هوای ورودی پاور در سیستم شما داغ هستش.

منابع تغذیه EUD/ESD حتی تا در دمای محیط 40 درجه سانتی گراد نیز در بار کامل بدون هیچ مشکلی کار می کنند و حتی در دمای های بیشتر نیز در صورت افزایش حرارت قطعات داخل پاور از میزان تعیین شده پروتکشن هوشمند OTP بلافاصله دستور خاموش شدن پاور رو صادر میکنه.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که گیمر هستید و قصد دارید سالیان سال از این پاور استفاده کنید یک کیس جدید با اسکلت مدرن تر (پاور پایین) تهیه کنید تا هوای ورودی پاور به صورت بدون واسطه از هوای خنک محیط تامین بشه.

اینجور که متوجه شدم 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memilad گفته است :

پارس پلاس گرین

حرف پشتیبانی درسته ولی شما 1راه دررو دارید

اینکه 2عدد فن با قدرت خوب تهیه کنید

یکیش رو زیر پاور که جا داره برای ورودی در نظر بگیرید (یعنی باد بده داخل کیس)

یکیش هم رو درب کیس قسمت بالا فیلترشو باز کنی اون یکی فن رو برای خروجی در نظر بگیری مشکلت حل میشه

چون خود پاور یه خروجی محسوب میشه هوایی که فن زیریش میده رو میکشه هم خنک میکنه هم ازونور خارج میشه

فن درب کیس هم هوای اضافی و گرمای سیپیو رو خارج میکنه

میتونید قسمت زیری و قسمت درب پایین هم 2عدد فن دیگه به کار بگیرید (جفتشون ورودی باشن بهتره )

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در در 25 اردیبهشت 1398 در 13:08، behnamalizade69 گفته است :

کمرم خورد شد

مبارک باشه

قیمت کولر چقدر شد ؟

مدل دقیق کولر چی هست به رفرنس بخوره یه اینک می دی ممنون

480  8 رفرنس ایسوس

سلامت باشی

کولر رو از یکی دوستان تهیه کردم، فنهاش کمی لقی داره ولی در مقایسه نویز رفرنس هیچه😁

و اینکه‌کولر 270x هست

اگه قصد انجام اینکارو داری  سعی کن قبلش چک کنی ببینی ک روی بافرهارو میپوشونه یا نه

اینی ک من گرفتم  270x sapphire ولی روی بافرهارو نپوشونده(توی گیم فول لود از  ۷۰ رد نمیکرد)

ویرایش شده توسط farzadkrd
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، farzadkrd گفته است :

سلامت باشی

کولر رو از یکی دوستان تهیه کردم، فنهاش کمی لقی داره ولی در مقایسه نویز رفرنس هیچه1f601.png

و اینکه‌کولر 270x هست

اگه قصد انجام اینکارو داری  سعی کن قبلش چک کنی ببینی ک روی بافرهارو میپوشونه یا نه

اینی ک من گرفتم  270x sapphire ولی روی بافرهارو نپوشونده(توی گیم فول لود از  ۷۰ رد نمیکرد)

عزیزی

ممنون

دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، memex گفته است :

حرف پشتیبانی درسته ولی شما 1راه دررو دارید

اینکه 2عدد فن با قدرت خوب تهیه کنید

یکیش رو زیر پاور که جا داره برای ورودی در نظر بگیرید (یعنی باد بده داخل کیس)

یکیش هم رو درب کیس قسمت بالا فیلترشو باز کنی اون یکی فن رو برای خروجی در نظر بگیری مشکلت حل میشه

چون خود پاور یه خروجی محسوب میشه هوایی که فن زیریش میده رو میکشه هم خنک میکنه هم ازونور خارج میشه

فن درب کیس هم هوای اضافی و گرمای سیپیو رو خارج میکنه

میتونید قسمت زیری و قسمت درب پایین هم 2عدد فن دیگه به کار بگیرید (جفتشون ورودی باشن بهتره )

با توجه به اینکه من زیاد بازی سنگین زیاد نمیکنم شاید هفته ای 2 بار 

معمولا بازی های خیلی سبک میکنم

و اینکه بازی سبک میکنم خیلی خیلی کم گرم میشه ولی خوب باد گرم میده

سوال اخرم اینه الان اسیب میزنه به پاور یا اینکه طبیعی هستش ؟ و نیاز نیست تعویض کنم؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

عزیزی

ممنون

دستت درد نکنه

خواهش میکنم

اون دما ک گفتم ۷۰ منظور بافرا بود، وگرنه خود کارت خیلی کمنر از این حرفا بود دماش

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، farzadkrd گفته است :

خواهش میکنم

اون دما ک گفتم ۷۰ منظور بافرا بود، وگرنه خود کارت خیلی کمنر از این حرفا بود دماش

🌹

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، memilad گفته است :

سوال اخرم اینه الان اسیب میزنه به پاور یا اینکه طبیعی هستش ؟ و نیاز نیست تعویض کنم

اسیب خواهد زد

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، memilad گفته است :

اینجور که متوجه شدم 

عرض کردم. پاور شما ذاتاً داغ نیست و مشکلی نداره. علت داغ بودن هوای خروجی اینه که هوای ورودی پاور شما داغ هستش. راه حلش تقویت کولینگ کیس و تخلیه هوای گرم داخل کیس شماست که افزایش نویز صوتی  رو در بر داره یا تعویض کیس با یک مدل مجهز به اسکلت مدرن (پاور پایین) هستش.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

عرض کردم. پاور شما ذاتاً داغ نیست و مشکلی نداره. علت داغ بودن هوای خروجی اینه که هوای ورودی پاور شما داغ هستش. راه حلش تقویت کولینگ کیس و تخلیه هوای گرم داخل کیس شماست که افزایش نویز صوتی  رو در بر داره یا تعویض کیس با یک مدل مجهز به اسکلت مدرن (پاور پایین) هستش.

فن جلوم rgb green 120 هستش دورش هم با دور فن سی پی یو تنظیم شده خیلی به نظرم خوبه!

فن هوای خروجی (پشت کیس)هم مخصوص خود کیس بود green هستش اما دورش 1200

حالا پشتش هم یه فن بهتر بندازم مشکل به نظرتون حل میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتره کیس عوض بشه با قیمتهای الان یه کم مشکله

اما در هرصورت اضافه کردن فن بهتره اونم به درب بغل که هوای سرد وارد کیس بکنه و پاور اون هوای سرد و بکشه تو

قسمت بالایی درب بغل نصب کنید 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

ببخشید یه سوال برام پیش اومده هزینه واتر کولینگ کردن گرافیک amd چقدر میشه تقریبا؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

ببخشید یه سوال برام پیش اومده هزینه واتر کولینگ کردن گرافیک amd چقدر میشه تقریبا؟

بستگی به مدل واتر کولری که میخوای داره.

برا راه حل مشکل بالا ، من در کیس رو باز گذاشتم،کیسم هم قدیمی،قدیمیه.

پاورم هم همین مدل خودته ،البته راهی هم ندارم ،چون فن سی پی یو از کیس زده بیرون ،درش بسته نمیشه.

گرد و خاک یکم میگیره. که هر سه ماهی یه باد توش میگیرم.

البته تو باد گرفتن باید حواست باشه فنهات نچرخن ،هم سوکت هاشونو در بیاری،هم جلوی فنهای گرافیک و سی پی یو رو بگیری که نچرخه

ویرایش شده توسط rahyarpaul
لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

برا راه حل مشکل بالا ، من در کیس رو باز گذاشتم،کیسم هم قدیمی،قدیمیه.

پاورم هم همین مدل خودته ،البته راهی هم ندارم ،چون فن سی پی یو از کیس زده بیرون ،درش بسته نمیشه.

گرد و خاک یکم میگیره. که هر سه ماهی یه باد توش میگیرم.

البته تو باد گرفتن باید حواست باشه فنهات نچرخن ،هم سوکت هاشونو در بیاری،هم جلوی فنهای گرافیک و سی پی یو رو بگیری که نچرخه

اشتباه گرفتی من استارتر نیستم

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

یه چیزی که تفاوتش با کولر بادی حس بشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، memex گفته است :

یه چیزی که تفاوتش با کولر بادی حس بشه 

کولر بادی داریم کولر استوکه ،که کلی کولر بادی ازش قویتر هست، من ترجیح میدم وقتی همرده و هم قیمت آبیه بادیش باده . بادی بردارم

کولر بادی هم هست noctua.که بی نظیره.

الان کولرت چیه.راحتتر هم هست یه تاپیک بزنی تا همه نظرشونو اونجا بگن. اینجوری فکر میکنن تاپیک تموم شده کسی نظر نمیده.

در 1 ساعت قبل، memex گفته است :

اشتباه گرفتی من استارتر نیستم

مهم نیته.من به نیت استارتر نوشتم

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

کولر بادی داریم کولر استوکه ،که کلی کولر بادی ازش قویتر هست، من ترجیح میدم وقتی همرده و هم قیمت آبیه بادیش باده . بادی بردارم

کولر بادی هم هست noctua.که بی نظیره.

الان کولرت چیه.راحتتر هم هست یه تاپیک بزنی تا همه نظرشونو اونجا بگن. اینجوری فکر میکنن تاپیک تموم شده کسی نظر نمیده.

دقت نکردید من برای گرافیک میخوام

یعنی میخوام واتر کولینگش کنم

میخوام ببینم می ارزه قیمت چقد میو.فته

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، memex گفته است :

دقت نکردید من برای گرافیک میخوام

یعنی میخوام واتر کولینگش کنم

میخوام ببینم می ارزه قیمت چقد میو.فته 

الان ارزونترین واتر کولینگها از 450 استارت میخوره.

قطعا اگه دماش مناسبه ،نمیصرفه. اگه هم بالاست تعویض خمیر و فن ،ارزونتر میشه .

امبیدوارم اینبار درست گرفته باشم

لینک به دیدگاه

سلام دمای مادربورد من، چند وقته تا 57 درجه بالا میره خیلی برام عجیبه آیا این دما عادیه؟ (باتوجه به گرم شدن هوا) 

آخه قبلا از 45 در جه بیشتر نمیشد

مادربوردم مدل گیگابایت Z170 گیمینگ 3 هستش

سی پی یو مدل 6400 هستش

کیسم مدلش گرین وایپر هستش که 2تا فن 120 جلو یکی 120 پایین یکی 120 عقب ویکی 220 روی سقف داره و فن سی پی یو مدل کولر مسترع که 2تا فن 120 داره باتوجه به تعداد فن ها فکر نکنم کیسم برای جا به جایی هوا مشکلی داشته باشه

حالا اگه میشه منو راهنمایی کنید که چرا دمای مادر بورد اینقدر بالا میره 

لینک به دیدگاه

درود

دوست گرامی اصولا مادبرد چندتا سنسور دما داره که تو نرم افزارهای مانیتورینگ دما مثل CPUID HWMonitor تو قسمت مادربرد اونها رو میتونی ببینی شما چک کن ببین دمای سنسور ها همه یکیه یا نه متغیره ؟

اگه تونستی یه اسکیرین شات از این نرم افزارو قسمتیش که گفتم قرار بده تا بتونیم راهنمایی کنیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...