رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 40 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

بله دقیقا

برای رندر دوستمون باید برن سراغ واتر کولر

من خودم رایزن 1700 دارم دما تو گیم بالاتر از 55 نرفته ! اونم گیمای سنگین مث بتل وی،البته توی رندر مسلما فشار بیشتری میاد ولی توی تست cinebench که شبیه ساز رندر هست دما از 65 عبور نکرد! البته با واتر کولر ! الان برند واترکولرمو بگم میترسم دوستان باز بگن فن بوی و این داستانا :| 

داداش گیم کلا بحثش جداست چون فشاری به پردازنده وارد نمیشه بله برای تست دما باید cinebench ,رو مد نظر قرار داد دمای 65  برای رایزن 1700 با فرکانس معمولی که اصلا جالب نیست فک کنم شما اورکلاک کردین درسته؟ در ضمن تست با کولر nh d15 گرفته شده که معادل یک واتر 240 مطرح بازار میشه در نظرش گرفت

temps-3.png

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام، در مورد اون دماهای بالای 100 ،

بطور کلی مادربرد های متفاوت، تعداد و انواع مختلفی از سنسورها رو دارن، این نرم افزارها جوری طراحی میشن تا معمولا" بتونن تمام اونها رو پوشش بدن و بخونن، وقتی میبینی بعضی جاها دماهای پرت و پلایی رو نشون میده معنیش اینه که اون سنسور مورد نظر یا وجود نداره (و نرم افزار داره یه دمای دیفالت رو الکی نشون میده) یا اون نرم افزار داره اشتباها" یک سنسور مربوط به ولتاژ رو میخونه اما داره عدد رو بصورت دما نشون میده(دلیل این اشتباه هم میتونه این باشه که بعضی سنسورهای داخل مادربرد ها بصورت یونیورسال توسط نرم افزار ها قابل خوندن نیستن و نیاز به سنجش دستی دارند) یعنی مثلا اون 105 و 106 ها در واقع 1.05ولت و 1.06 ولت هستن و مربوط به چیزی جز دما هستند اما نرم افزار داره اونها به اشتباه در قالب دما میخونه

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ali.king گفته است :

! الان برند واترکولرمو بگم میترسم دوستان باز بگن فن بوی و این داستانا :|

فهمیدیم اخوی  کورسیر هست دیگه😄

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، farhadii گفته است :

فهمیدیم اخوی  کورسیر هست دیگه1f604.png

فکر کنم GREEN 240 EVO باشه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، farhadii گفته است :

! الان برند واترکولرمو بگم میترسم دوستان باز بگن فن بوی و این داستانا :|

چرا بابا 🤣

جنس خوب که این حرفا رو نداره

وقتی که وضعیت اینجوری شد، یه چیزی یاد گرفتم: برند بازی رو بزارم کنار

مهم اینه که گرین جنس خوب به حساب میاد و امتحان پس داده. توی این سنوات، خیییییییلی کم و انگشت شمار گزارش مشکل از واترهای نسل جدید گرین دیدم و میشه با ارفاق گفت که اصلا ندیدم :)))

خب با این اوصاف و این وضعیت ممکلت و جیب مردم، انصافا دیگه کسی اصلا میتونه فن بوی گرین باشه؟ حالا یکی داره میشه فن بوی کولرمستر، کورسیر، نوکتاوا و این صحبتا باز یه توجیهی داره

یکی که خیلی داره مثلا میره ست EKWB میبنده. اسم اونو باز میشه گذاشت فن بوی ولی دیگه انصافا گرین هم؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

داداش نمیدونم بخندم یا گریه کنم 1f604.png

اخه بد جور ترسیدم گفتم تو این گرونی دوباره لنگمون نزاره ماکه شانس نداریم، حالا شانسی که دارم اینه که من اصلا درب کیس رو نمیبندم و همیشه بازه 

ایشالا جا میشه بهش فکر نکنید. جا نشدم یه دور پول جمع میکنید یه کیس مجهزتر تهیه میکنید که همه چی توش جا بشه تهویه درستی هم داشته باشه

البته ببینید، تهویه هوای کیس خیلی مهمه. شما خوف و خفن ترین ایرکولر رو هم داشته باشید، اگه تغذیه هوای خنک نشه و هوای گرم هم از پشتش خارج نشه عملا تاثیری نمیکنه

مخصوصا سیلور ارو که قشنگ کولر پرمصرفیه (از نظر تهویه میگم) و حتما باید یکی دوتا فن از جلو بهش هوای تازه و خنک بدن و یکی دوتا فن هم از پشت و بالا هوای گرم رو تخلیه بکنن وگرنه به حداکثر کارایی نمیرسه

اگه واترکولر میخریدید، دیگه این مسئله وجود نداشت و رادیاتور کار خودش رو میکرد. حتی بیرون کیس هم قرار میدادید رادیاتور رو، بازم موردی نداشت.

در 15 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

ممنون، مگه رو خود کولر خمیر نداره؟ تو دیجی کالا نگاه کردم انگار خودش خمیر داره، بدرد نمیخوره؟ 

اون خمیر فقط برای یک بار مصرفه.

شایسته ست که برای سیستمهای رندرینگ که خمیر دائما داره دما منتقل میکنه، هر 6 ماه یک بار خمیر تعویض بشه

خمیر وقتی که زیاد در معرض دما باشه فاسد و خشک میشه و دیگه دما رو درست منتقل نمیکنه (که به نظر من به همین علت شما از wraith spire پاسخ نگرفتید)

یه تیوب خمیر جدا بخرید میتونید دوره ای سیستم رو سرویس کنید. همچنین گردگیری سیلور ارو نباید فراموش بشه، اون هیت سینک عظیم خیلی گرد و خاک به خودش میگیره و باید به صورت دوره ای با blower گردگیری بشه چون گرد و خاک نمیزارن هوا با الومینیوم و نیکل تماس داشته باشه و کولر نمیتونه درست عمل بکنه.

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/thermal-paste/green-gt-4-thermal-paste.html

یه تیوب گرین gt-4 الان 63 تومن قیمت داره و برای 10 بار استفاده حداقل پاسخگوعه و تا 2-3 سال جواب میده سرویس های دوره ای سیستم رو. از نظر کیفیت به قیمت، یکی از بهترین خمیرهای موجود در بازاره.

لینک به دیدگاه

خمیر فقط گرین !😁

من الان دو  تا بسته خمیر گرین دارم !!  چه ثروتمند

😁

جدی میگم وجدانی  لایک داره ها😁

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

داداش گیم کلا بحثش جداست چون فشاری به پردازنده وارد نمیشه بله برای تست دما باید cinebench ,رو مد نظر قرار داد دمای 65  برای رایزن 1700 با فرکانس معمولی که اصلا جالب نیست فک کنم شما اورکلاک کردین درسته؟ در ضمن تست با کولر nh d15 گرفته شده که معادل یک واتر 240 مطرح بازار میشه در نظرش گرفت

البته من گیم های انلاین منظورم بود داداش.گیم آنلاین فشار بیشتری به پردازنده میاره

آره من پردازنده رو تا 3.7 با همون ولتاژ دیفالتش اور کردم و دماش همون حدود 60-65 بود یادم نیس دقیقشو

تا 3.9 که اور کردم حدود 69 درجه بود

این دماهای بالا با تست cinebench هستش

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali.king گفته است :

البته من گیم های انلاین منظورم بود داداش.گیم آنلاین فشار بیشتری به پردازنده میاره

آره من پردازنده رو تا 3.7 با همون ولتاژ دیفالتش اور کردم و دماش همون حدود 60-65 بود یادم نیس دقیقشو

تا 3.9 که اور کردم حدود 69 درجه بود

این دماهای بالا با تست cinebench هستش

باه عزیز رنگ قرمز cinebench هست و رنگ سبز aida 64  عرضم به حضور شما کلا گیم رو ملاک قرار نمیدن چون تمام هسته ها زیر بار 100 درصدی نمیرن

لینک به دیدگاه

در در 17 آذر 1398 در 09:08، angel of death گفته است :

با این شرایط خیر ، دوستانه بگم اگر قرار بود از دما خراب بشه (بسوزه؟!) تا الان شده بود با توجه به اینکه شما یک ساله دارین ازش استفاده می کنین ! کلا 1700 و 1800 کمی دماشون بالاست که مشکلی نداره و طبیعیه براشون.در ضمن اگر به دمای زیادی برسه قبله اینکه meltdown بشه سیستم خاموش میشه ! ولی بازم با AMD Ryzen Master چک کنید و ببینید چقدر دما میره بالا اون موقع میشه فهمید چیکار کرد.

اصلا هم دماشون بالا نیست من 1700 رو تا 4 گیگاهرتز اور میکردم خدایی از 68 بالا نرفت دماش کلا رایزنها نسبت به اینتل خیلی خنکنر هستن 

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

باه عزیز رنگ قرمز cinebench هست و رنگ سبز aida 64  عرضم به حضور شما کلا گیم رو ملاک قرار نمیدن چون تمام هسته ها زیر بار 100 درصدی نمیرن

نه دادا منظورم این بود این دماهایی ک گفتم مربوط به cinebench هستش

لینک به دیدگاه

در در 18 آذر 1398 در 11:18، esy2011 گفته است :

اصلا هم دماشون بالا نیست من 1700 رو تا 4 گیگاهرتز اور میکردم خدایی از 68 بالا نرفت دماش کلا رایزنها نسبت به اینتل خیلی خنکنر هستن 

آیا سیستمتون  پایدار بود؟

اخوی کولر چی بود               مادربردتون چی بود

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، farhadii گفته است :

آیا سیستمتون  پایدار بود؟

اخوی کولر چی بود               مادربردتون چی بود

مادربرد msi x370 carbon  کولر گرین 120 گرین بود فک کنم   خیلی هم عالی پایدار بود  البته سیستمو فروختم یکسالی 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، esy2011 گفته است :

البته سیستمو فروختم یکسالی 

ssd شما قسمت خرید ما شد

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، farhadii گفته است :

ssd شما قسمت خرید ما شد

درسته الان کارمیکنه اوکیه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، esy2011 گفته است :

درسته الان کارمیکنه اوکیه

آره اخوی خوبه  خدا را شکر

فقط اگه کارتنش هنوز نگه داشتی   نگهش  دار  شاید معامله ای داشتیم بگم قوطی این ssd  را هم بفرستین

لینک به دیدگاه

سلام دوستان، کولر silver arrow بدستم رسید ولی براکت am4 توش نیست یعنی اون پلیتی که پشت مادربرد وصل میشه با سوراخ های روی مادر بورد مچ نیست و هیچ جوره نمیشه پیچ ها و پین ها رو فرستاد اونور! 

به پشتیبانی هم زنگ زدم میگن مشکلی نداره و همین چند روز پیش روی رایزن نصب کردن، به نظرتون چیکار باید کرد العان، سی پی یو و مادربرد رو هم باز کردم بدون سیستم هستم، دوستان کسی راه حلی میدونه؟ 

لینک به دیدگاه

در در 17 آذر 1398 در 19:55، Slasher گفته است :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/cpu-cooling/thermalright-silver-arrow-sb-e-extreme-cooler-3005.html
این مدل های اند هست 
https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/cpu-cooling/cooler-master-hyper-212-led-turbo-cpu-cooler.html 
این مدل مید رنج هست 
کولر های ناکتوآ توی ایران خیلی کم هست ولی خب بالاترین بازدهی رو توی دنیا داره حتی از واترکولر های غیر حرفه ای  هم بهتره ناکتوآ 
شما یه خمیر MasterGel Pro هم تهیه کنی مشکلت به کل حل میشه 

به نظرتون پلیت رو ببرم تراشکاری و به شکل سوراخ های مادربرد سوراخش کنم؟ به مشکلی نمیخورم؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 دقیقه قبل، Mansbrz گفته است :

به نظرتون پلیت رو ببرم تراشکاری و به شکل سوراخ های مادربرد سوراخش کنم؟ به مشکلی نمیخورم؟ 

عزیز جان باید داشته باشه. با پشتیبانی گرین تماس بگیرید و داخلی آقای شهسواری رو بپرسید. راهنماییتون می کنن.

اگر هم بر فرض نباشه روش خود گرین داره احتمال زیاد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

این پلیتی هست که تو جعبه بود و یک پلیت دیگه هست که روی سیپیو میخوره 

IMG_20191212_160858.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

عزیز جان باید داشته باشه. با پشتیبانی گرین تماس بگیرید و داخلی آقای شهسواری رو بپرسید. راهنماییتون می کنن.

اگر هم بر فرض نباشه روش خود گرین داره احتمال زیاد.

گفتن شنبه تماس بگیرین

ویرایش شده توسط Mansbrz
لینک به دیدگاه

توی سایت نگاه کردم برای سوکت am4 یه سوراخ دیگه داره ولی پلیت من نداره، احتمالا مال من سری قدیمیشه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، farhadii گفته است :

آره اخوی خوبه  خدا را شکر

فقط اگه کارتنش هنوز نگه داشتی   نگهش  دار  شاید معامله ای داشتیم بگم قوطی این ssd  را هم بفرستین

خخ عجب حرفی میزنی ها 

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

توی سایت نگاه کردم برای سوکت am4 یه سوراخ دیگه داره ولی پلیت من نداره، احتمالا مال من سری قدیمیشه

خب، من نگران همین بودم. باید با گرین تماس بگیرید، براتون براکت بفرستن. راه دیگه ای هم وجود نداره.

حالا که باز کردید کولر رو، یه خمیر جدید بزنید و یه تست دما از wraith spire بگیرید ببینیم مشکل واقعا از خمیر بوده یا نه (این موضوع هنوز روی اعصاب منه)

براکت سه-چهار روز کاری طول میکشه برسه دستتون. بی سیستم نمونید.

فقط، فقط، فقط، جان هرکی دوست دارید، قسم میدم شمارو، سی پی یو رو الکی باز نکنید. یه اعمال فشار اشتباه، موجب آسیب دیدن سوکت میشه. خواهشا اگه نیازی نیست، دست به پردازنده نزنید. من زدم، سوکتم ترکید، بی تجربگی کردم، دهنم سرویس شد، برد نازنینم تعمیری شد (کاشت پین سوکت)، کلی پول دادم، بی سیستمی کشیدم، کلی غصه خوردم، و هزار و یک مشکل. خواهشا پردازنده رو الکی باز نکنید.

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Mansbrz گفته است :

سلام دوستان، کولر silver arrow بدستم رسید ولی براکت am4 توش نیست یعنی اون پلیتی که پشت مادربرد وصل میشه با سوراخ های روی مادر بورد مچ نیست و هیچ جوره نمیشه پیچ ها و پین ها رو فرستاد اونور! 

به پشتیبانی هم زنگ زدم میگن مشکلی نداره و همین چند روز پیش روی رایزن نصب کردن، به نظرتون چیکار باید کرد العان، سی پی یو و مادربرد رو هم باز کردم بدون سیستم هستم، دوستان کسی راه حلی میدونه؟ 

حالا که سی پی یو رو باز کردی کاشکی یه خمیر میزدی و یه تست ساده میکردی.موقعی که کولر قبلی رو برداشتی وضعیت خمیر چطور بود؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...