رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من جای شما باشم اول پمپو تست میکنم
به احتمال زیاد پمپ مشکل داره
با یه ایر کولر معمولی تست کن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، o0shahin گفته است :

دوست عزیز کسی که بهتون گفته کارت ماین نشده زیاد راست گو نبوده 
اولا اینکه مشکل مموری نیست مشکل بایوسه
احتمالا فروشنده قبلیRx 480 رو بایوس 580 زدن و تقدیم شما کردن
پیشنهادم اینه باز کنید و gpu die رو از روش بخونید و با اینترنت تطبیق بدین
اگه ابن درست بود لطفا تو پیام خصوصی به من اطلاع بدین

سلام، روی کارت برچسب سافایر هست که 580 زده و سریال و مدل نامبر هم داره، خمیر زدم روی کارت باید یعنی دوباره خمیروپاک کنم برای خوندن اون قسمت؟

لینک به دیدگاه

اگه کارتتون کار میکنه و مشکلی ندارید نه باز نکنید
ولی احتمال بنده 90% چیزی هست که عرض کردم
عوض کردن برچسب فکر نکنم کار سختی باشه
شما همین مدل سافایر rx480  رو مشخصاتشو یه نگاه بنداز و با گرافیک خودت مقایسه بکن

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، o0shahin گفته است :

اگه کارتتون کار میکنه و مشکلی ندارید نه باز نکنید
ولی احتمال بنده 90% چیزی هست که عرض کردم
عوض کردن برچسب فکر نکنم کار سختی باشه
شما همین مدل سافایر rx480  رو مشخصاتشو یه نگاه بنداز و با گرافیک خودت مقایسه بکن

اوکی تشکر، فعلا که خمیرو عوض کردم و داره بخوبی کار میکنه، دمای ایدل روی 25 هست و تو لود میره روی نهایت 70. چند تا تست توی بازی های روز زدم و نتایج تقریبا با سایر 580 ها یکی بود.در ضمن مشخصات رو که دیدم بیشتر شباهت به 580 مدل 4 گیگ داره، کلاک و مموری کلاک هم شبیه همون هست.  پس با این حساب نیازی هم به تغییر بایوس برای رسوندن مموری کلاک به 2000 نیست؟

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خوب همونطور که میدونید سی پی یوهای رایزن دمای خیلی پایینی دارند و در حالت بیمصرف و idle دماشون حتی زیر 20 درجه هم میرسه اما مشکلی که من دیدم در خیلی فروم های خارجی هم مطرح شد ه نوسان دما یا fluctuation در رایزن ها ست که در حالت idle دما بدون هیچ مصرف سی پی یو از 20 تا 30 درجه یا 17 تا 25 درجه در حال تغییر مدام هستش 

این مشکل به خمیر سی پی یو ربطی نداره و هر چه خمیر بهتر باشه نوسان دما از پایینتر شروع میشه مثلا 18 تا 25 درجه .

به فن هم مربوط نیست یعنی حتی اگه qfan هم نکنید و به شکل یکسره در حال دور باشه هم باز این تغییر دما وجود داره 

واقعا دلیل این نوسان دمای رایزن ها چیه 

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، rezayadida گفته است :

خوب همونطور که میدونید سی پی یوهای رایزن دمای خیلی پایینی دارند و در حالت بیمصرف و idle دماشون حتی زیر 20 درجه هم میرسه اما مشکلی که من دیدم در خیلی فروم های خارجی هم مطرح شد ه نوسان دما یا fluctuation در رایزن ها ست که در حالت idle دما بدون هیچ مصرف سی پی یو از 20 تا 30 درجه یا 17 تا 25 درجه در حال تغییر مدام هستش 

این مشکل به خمیر سی پی یو ربطی نداره و هر چه خمیر بهتر باشه نوسان دما از پایینتر شروع میشه مثلا 18 تا 25 درجه .

به فن هم مربوط نیست یعنی حتی اگه qfan هم نکنید و به شکل یکسره در حال دور باشه هم باز این تغییر دما وجود داره 

واقعا دلیل این نوسان دمای رایزن ها چیه 

شما کاملا درست میگید.برای من که 1600 و 2700x  همینطور بوده.اما مشکلی هم تا به حال نداشتم

Untitled.png

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

شما کاملا درست میگید.برای من که 1600 و 2700x  همینطور بوده.اما مشکلی هم تا به حال نداشتم

Untitled.png

بله همانطور که گفتید  مشکلی نداره و هیچ سی پی یو ای مثل این سری کم دما و خنک نیست اما کنجکاوم دلیل این نوسان را بدونم که واقعا دلیلش چیه . ایا نرم افزاریه و به بایوس مربوط میشه یا این یک ویژگی کلی در سری رایزن هستش

لینک به دیدگاه

سلام داداش به این میگن hotspot و توی خیلی از cpu ها وجود داره وعادی هست. یه سری نقاط داغتر هستن و باعث نوسان دما میشن.

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید

بنده یک عدد گرافیک asus rx580 rog strix top دارم مشکل من اینجاست که قبلاً با درایور قبلی مشکلی بابت دما نداشتم ولی الان با درایور جدید شدیداً مشکل دما دارم دما در حالت درایور قبلی لود کامل ۵۵ آخرش بود ولی الان با درایور جدید لود کامل ۷۰۰ می باشد در ضمن لود بازی gta vهست درایور پایدار از خود سایتی amd ورژن آخری گرفتم ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام داداش به این میگن hotspot و توی خیلی از cpu ها وجود داره وعادی هست. یه سری نقاط داغتر هستن و باعث نوسان دما میشن.

اینکه مشکلی به وجود نمیاره و عادی هستش رو باهات موافقم اما در قیاس با پردازنده های اینتل این یه جور نقص حساب میشه . البته پردازنده های اینتل دمای خیلی بالایی دارند اما نوسان دما ندارند 

لینک به دیدگاه

سلام

برای GTA نیازی به درایور جدید ندارید . به نظرم همون قبلی هم خوبه .

فقط گفته میشه ای ام دی توی درایورهای جدید چندتا باگ امنیتی رو اصلاح کرده . البته بنده دقیقا نمیدونم این خبر درست یا نه .

لینک به دیدگاه

نسخه ی درایوری که قبل از آپگرید کردن روی ویندوز نصب بود چی بود؟

مجدد اونو نصب کردید که ببینید مشکل حل میشه یا نه؟

لینک به دیدگاه

سلام من  نسخه 20.2.1 رو زدم 

و مشکلی بابت دما نداره 

شما یه بار کاملا درایور قبلیت با ddu از طریق سیف مود پاک کن و دوباره درایور بزن 

انشالله مشکلت حل میشه 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

برای GTA نیازی به درایور جدید ندارید . به نظرم همون قبلی هم خوبه .

فقط گفته میشه ای ام دی توی درایورهای جدید چندتا باگ امنیتی رو اصلاح کرده . البته بنده دقیقا نمیدونم این خبر درست یا نه .

درسته ولی خوب تا وقتی به نت وصل نباشی مشکلی برای هک شدن وجود نداره

لینک به دیدگاه

اقا من همه کار کردم ولی نشد که نشد کلا از سیف مد پاکش کردم ولی دما هنوزم بالاست

لینک به دیدگاه

بنده هم دقیقا همین مشکل رو دارم

لینک به دیدگاه

من همین کارت رو دارم و مشکلی ندارم مشکل از گرافیک نیست حداقل داخل 3 بازی control و star wars last jedi و apex که نصب دارم دما و پرفورمنس کاملا بهینه و اوکی هست

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، mَd گفته است :

شاید درایورتون تنظیمات فن رو بهم زده 

فن رو دستی کنید

من با افتر بورنر این کارو کردم ولی فایده دما میره بالا باز و دز نتیجه صدای فنها در میاد

لینک به دیدگاه

حدس میزنم که شاید Vsync تو بازی فعال بوده برای همین دما پایین بوده است.شاید در درایور قدیمی کارت خودتان  احتمالا گزینه محدود کننده فریم بازی به فریم مونیتور فعال بوده و در درایور جدید به احتمال زیاد غیر فعال شده.

من Destiny 2  بازی میکنم دمای کارت من  فرقی با گذشته نکرده است.درایور من 20.2.1 اون قدیمی 19.9.2 بود.الان یک مشکل دارم که من زیاد از Alt+tab استفاده میکنم.برای اینکه Twitter/Telegram چک میکنم مجبورم مرتب این کلید بزنم و تو درایور قدیمی مشکلی نداشت اما درایور جدید باعث شده صفحه سیاه بشه و من مجبورم Ctrl-Alt-Delete بزنم و گزینه Sign out انتخاب کنم تا از شر این صفحه سیاه خلاص بشم. 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دمای امن ۲۴/۷ برای پردازنده رایزن ۲۷۰۰x چنده

آخه از ۶۰ میگن تا ۸۵ درجه

درسته هرچی کتر باشه بهتره ولی  حداکثر دمایی که مشکل ساز نباشه چنده؟

واینکه حدودا سی پی یو ۲۷۰۰x تو  دمای ۶۰ درجه با فرکانس ۴۰ خوبه یا دماش زیاده؟

لینک به دیدگاه

سلام

بنده یه کارت گرافیک rx 570 4gig gaming x خریدم...

هیت سینک کارت کمی خاک گرفته ولی فن ها سالم هستند...

دمای کارت توی بازی اگه بهش فشار نیارم و تنظیمات رو بالا قرار ندم روی 60 میمونه...

ولی اگه تنظیمات بازی رو بالا ببرم دما کارت خیلی سریل و راحت به 90 میرسه و دور فن ها روی 100میمونه...

ولی دمای کارت پایین نمیاد و حتی زیر تست استرس هم گاهی کرش میشه..

بنظرتون مشکل از چیه؟ میتونه مشکل از خمیر سیلیکون باشه یا چیپ گرافیک مشکل داره؟ 

من نسبت به نمایندگی گارانتی دورم و اگه لازم نیست کارت رو تحویل گارانتی ندم... ولی اگه مشکل داره ببرم گارانتی

لینک به دیدگاه

سلام

عدد 85 حداکثر برای اکثر قطعات هستش .

برای استفاده 24/7 توصیه نمیشه .

دمای 60 برای 2700 خوبه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...