رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عزیز حتی با خنک کننده مایع 240 هم دمای این cpu حدود ۸۰ هست بعد شما یک کولر نه حتی معمولی که نهایت برای i5 جوابگو هست رو برای این استفاده میکنین

لینک به دیدگاه

این سی پی یو یه کوه آتشفشانه، به شدت قویه ولی بخاطر قدیمی بودن تکنولوژی ساخت اینتل، خیلی داغ میشه حتی واتر کولر تک فن هم جواب نمیده براش

لینک به دیدگاه

با واتر 360 گرین، دماتون حدود 60 میشه

ولی اگه هزینه واتر 360 سنگینه، پیشنهاد من Thermalright Silver Arrow هست

لینک به دیدگاه

سلام

دوستانی که اشاره کردن با سفت بستن پیچ ها بورد خم میشه ، آیا با بستن کولر 700 800 گرمی این اتفاق شدید تر نمیفته در دراز مدت؟

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام

دوستانی که اشاره کردن با سفت بستن پیچ ها بورد خم میشه ، آیا با بستن کولر 700 800 گرمی این اتفاق شدید تر نمیفته در دراز مدت؟

کولر درست بسته بشه خیر

محافظ فلزی که پشت برد نصب میشه مانع میشه

IMG_2288.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاد بنده برای این پردازنده حداقل یک واتر کلوزلوپ 240 از برندهای مطرح هست. حداقل!

هرچی نباشه پردازنده 8 هسته /16 ترد 5 گیگاهرتزی اینتل هست این بزرگوار!😅

لینک به دیدگاه

سلام مجدد با بخش فني ليون آقاي معتمدي تماس گرفتم و مشكل رو شرح دادم و گفتم كه دوستان گوشزد كردند كه محكم بستن پيچ ها ميتونه باعث خرابي شه و نظر ايشون هم پرسيدم گفتن مورد داشتيم cpu خم شده باشه(له شده باشه) , گفتن اين كولر , كولر خوبي برا اين پردازنده نيست ولي نبايد در اين حد هم (٩٦ درجه) داغ شه , به من گفتن يه جاي كار ميلنگه , و پيشنهاد دادن كه من سيستمم رو برا تست ببرم نزد ليون خوب پس من هم چنين كردم , كولر را باز كردند , خوشبختانه آسيبي به پردازنده و مادر بورد وارد نشده بود (بابت سفت بستن) , گفتند كه ما خودمون از نو نصب ميكنيم و تست ميكنيم اگر مشكل پا برجا بود , حداقل يك كولر macho بايد ببنديد نتيجه احتمالا طي يكي دو روز آينده يا شايد فردا عصر اعلام شه

تا اينجا از همه ممنونم بعد از تست ليون من نتيجه را گزارش ميكنم همينجا

لینک به دیدگاه

سلام ، این کولر واسه این پردازنده بدرد ‌نمیخوره.

لینک به دیدگاه

من به هر دوست عزيزي كه راهنمايي كرده بود يك جام دادم نمي دونم معنيش چيه ولي ميگه امروز ديگه نمي تونه ري اكشن بدي 😂 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

با واتر 360 گرین، دماتون حدود 60 میشه

ولی اگه هزینه واتر 360 سنگینه، پیشنهاد من Thermalright Silver Arrow هست

سلام.

Silver Arrow خنک کننده خوبیه ولی روی سیستم های غیر x با ارتفاع رم مشکل پیدا می کنه مگه اینکه رم از نوع ساده و بدون هیت سینک باشه. 

من یه دور به سختی روی رم g.skill tridentz نصب کردم، تازه غیر rgb بود که اگه اشتباه نکنم یکم کوتاه تره.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

سلام.

Silver Arrow خنک کننده خوبیه ولی روی سیستم های غیر x با ارتفاع رم مشکل پیدا می کنه مگه اینکه رم از نوع ساده و بدون هیت سینک باشه. 

من یه دور به سختی روی رم g.skill tridentz نصب کردم، تازه غیر rgb بود که اگه اشتباه نکنم یکم کوتاه تره.

بله متاسفانه واقعا کولر بزرگیه و به سختی نصب میشه.

حالا ارتفاع رم یه بحثه، کیس یه بحث دیگه. اینکه اصلا سیلور ارو داخل کیس مد نظر جا میشه یا نه؟ داخل کیس های میدتاور که جا نمیشه، کیس هم حتما باید فول تاور باشه

ولی خب کیسی که واتر 360 توش جا میشه، احتمال زیاد سیلور ارو هم توش جا میشه :)))))

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز یا باید پیه یه ایر بزرگ که کل رخ کیس رو بگیره به تنتون بمالین یا 3 4 تومن پول یه واتر بدین ! سمت گرین هم نرین جواب کارتون رو نمی ده یه واتر حداقل 240 باید باشه نظر بنده رو 360 برندها کورسیر یا کولر مستر متاسفانه سی پی یو های اینتل بخاری شدن مخصوصا این 9900k که خیلی از  لحاظ دمایی فاجعس بنده ایر کولر نوکتوا مدل NH-D15 موجود دارم اگر خواستین 

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Divine گفته است :

سلام دوست عزیز یا باید پیه یه ایر بزرگ که کل رخ کیس رو بگیره به تنتون بمالین یا 3 4 تومن پول یه واتر بدین ! سمت گرین هم نرین جواب کارتون رو نمی ده یه واتر حداقل 240 باید باشه نظر بنده رو 360 برندها کورسیر یا کولر مستر متاسفانه سی پی یو های اینتل بخاری شدن مخصوصا این 9900k که خیلی از  لحاظ دمایی فاجعس بنده ایر کولر نوکتوا مدل NH-D15 موجود دارم اگر خواستین 

سلام , ممنون , كجا هستين , قيمت مد نظرتون ? پخ كنيد , البته بايد تحقيق كنم كه تو سيستم من جا ميشه به رم و گرافيك برخورد نمي كنه آيا ,

كيس من master case pro 5 و رم هام دو ماژول تريدنت زد هستن و گرافيك 1080 ti فاندرز كه رو اسلات اول مادربورد نصب شده مدل مادربورد هم

mag z390 tomahawk هست

لینک به دیدگاه

دوستان مدل كيس من cooler master master case pro 5 هست و دو ماژول تريدنت زد دارم و يك 1080 تي آي فاندرز , ديدم در مورد silver arrow بحث بود گفتم بگم اينارو , كسي ميتونه بگه جا ميشه يا نه مدل مادربورد هم كه گفته بود z390 tomahawk 

لینک به دیدگاه

عزیز، تشریف ببرید سایتهای ترمالرایت و نوکتاوا، ارتفاع سطح پائین کولرها تا فن رو بخونید، و مقایسه کنید با ارتفاع رم. اگه ارتفاع رم بیشتر باشه، نمیتونید کولر رو نصب کنید.

توی کیس قطعا جا میشه، با گرافیکتون هم مشکلی نداره.

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

يه مبحث ديگه هم هست , ايني كه ليون داره مدل sb هست , به گرافيكم گير نمي كنه؟

8B754767-373D-4E3D-BD47-C83F1EDD438F.png

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

بله عزیز، این قشنگ داره میگه که sb-e گیر میکنه

بگردید دنبال ib-e، پیدا میکنید. این لینک دیجیکالا که موجود هم هست: https://www.digikala.com/product/dkp-202787/سیستم-خنک-کننده-بادی-ترمالرایت-مدل-silver-arrow-ib-e-extreme

این دوستمون جناب Divine، کولری که دارن، قدرتمند ترین ایرکولر بازار شناخته شده و ارزنده تر هست به نسبت سیلور ارو.

اگر میتونید از ایشون تهیه کنید، قیمت منطقی دارن و اصل جنس هست کولرشون. به رمهاتون هم قطعا گیر نمیکنه (تا 66 میلیمتر هیت سینک، تریدنت زد 44 میلیمتره)

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

Silver Arrow از لحاظ ارتفاع مشکلی نداری ولی برای رم یکم سخته. من Silver Arrow IB-E Extreme رو g.skill tridentz بستم ولی نه با فن های خودش که 140 هستن و خیلی بزرگن .من فن 120 زدم که باعث شده خنک کنندگی کمتر بشه ولی بالاخره به سختی جا شد. یعنی مشکل اصل کلیپ فن هاست. 

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

سلام

امروز i9 9900k به همراه mag z390 tomahawk را از لیون خریداری کردم , کولرم green notus-400 pwm هست که چون داشتمش جدید نگرفتم , من پیچ های کولر را با تمام قدرت سفت کردم خمیر هم به اندازه یه دایره با شعاع 3 میلی متر وسط پردازنده گذاشتم , اولین تستی که سراغش رفتم cinebench r20 بود که نتیجه وحشتناک بود (من با نرم افزار realtemp تست گرفتم چهار عدد مربوط به هسته های cpu نشون میده, i9 هشتا هسته داره نمی دانم چرا چهارتا عدد بود) حالا به هر حال یکی از اون اعداد به 96 درجه هم رسید که باعث وحشت بنده و قطع بنچمارک شد ,در حالت بیکاری سیستم دما بین 40-34 درجه هست وقتی نرم افزار هایی مثل visual studio و pycharm و یا هر دو را با هم باز کردم دما تا 65 بالا میرفت و بعد از لود برنامه مجددا به 40-30 درجه باز می گشت , تو گیم هم تست کردم مثلا در رینبو که حدود 280-380 fps می گیرم و درصد استفاده پردازنده حوالی 60-70 درصد هست دما حوالی 69-74 هست (گاهی اوقات دما حالت نوسان سریع پیدا میکنه مثلا تو همین رینبو دیدم دما یهو 78 بشه و برگرده به 70 مثلا), در فورتنایت که درصد استفاده 30-25 هست دما 60-55 درجه هست , لازم به ذکر است بعد از بستن گیم یا لود شدن نرم افزار و یا اتمام بنچمارک ,در عرض 5-2 ثانیه دما به 40-30 درجه بر میگردد , اما موقع کار دما به نظرم زیاده, خوب چندتا مورد باید بررسی شن , یک کولر جوابگو نیست و دو من بد نصب کردم , 3 پردازنده ایراد داره , اگر فکر میکنید کولر ضعیف است لطفا کولر زیر 1و نیم ملیون تومن پیشنهاد بدید.ممنون 

عزیز سری 9 اینتل بخاری هست دوستم 9600k بسته با واتر 240 نمیتونه خنک کنه سی پی یو. چه برسه 9900k یه واتر حرفه ای یا ایر کول حرفه ای تهیه کنید. 

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

بله عزیز، این قشنگ داره میگه که sb-e گیر میکنه

بگردید دنبال ib-e، پیدا میکنید. این لینک دیجیکالا که موجود هم هست: https://www.digikala.com/product/dkp-202787/سیستم-خنک-کننده-بادی-ترمالرایت-مدل-silver-arrow-ib-e-extreme

این دوستمون جناب Divine، کولری که دارن، قدرتمند ترین ایرکولر بازار شناخته شده و ارزنده تر هست به نسبت سیلور ارو.

اگر میتونید از ایشون تهیه کنید، قیمت منطقی دارن و اصل جنس هست کولرشون. به رمهاتون هم قطعا گیر نمیکنه (تا 66 میلیمتر هیت سینک، تریدنت زد 44 میلیمتره)

بله قصد خريد از ايشون را دارم

لینک به دیدگاه

در در 10 اردیبهشت 1399 در 19:38، ℛ𝒪𝒩ℐ𝒩 گفته است :

عزیز شما اون واتر رو از پشت کارت برداری اوکی میشه، اگر روی سقف نمیشه بزاری کیس یا خنک کننده رو تغییر بده!

فن‌های واتر در فاصله نزدیکی با گرافیک هستن و جریان هوای بین فین‌های هیت سینک گرافیک رو تغییر میدن و روی عملکرد فن‌های خود گرافیک تاثیر میزارن تازه اگر هوای گرم پشت رادیات رو اصلا فاکتور بگیریم.

جای رادیات باید تغییر کنه یا کیس فول تاور بگیری

دقیقا درست میگن مسیر هوا باید به سوی گرافیک باشه که دقیقا هدایت بشه روی فن گرافیک بعضی اوقات هم باز بودن در کیس اختلاف دمای 2 یا 3 درجه ای داره ولی شما جای واتر عوض کنید دو عدد فن خوب با سرعت دور بالا بزارید 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

كولر Noctua nh d15 از جناب devine خريداري شد

کولر غولیه.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

درود

لوگراند ماچو بگیرید. جا می شود و با رم هم مشکلی ندارد.

الان دیدم نوکتوا d15 گرفتید. شاه کولرهاست و کم و کاستی ندارد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...