رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، tooraj0765 گفته است :

والا ولتاژ رو آوردم رو 1050 چند دقیقه بعد پلی دادم کرش کرد گیم حالا چنجش کردم به حالت اولیه باز کرش میده تو گیم فقط ولتاژ آخری رو کم کردم دارم ریستارت میدم ببینم باز کرش میده 

۱۰۵۰خیلی کمه ببر بالا در حد ۱۰۸۰

من rx570 رو با فرکانس ۱۲۸۱ روی ۱۰۴۰ میزارم

لینک به دیدگاه

سلام.دوست من کسی کارت ۵۸۰ ش رو که فقط مصرف گیمینگ داشته نمی‌فروشه.خیلی باید خوش شانس باشی که یکی پیدا کنی که میخواد ارتقا بده یا پول لازم باشه.به خصوص مدل شما خوراک ماینرهاست! با این وضع قیمتها کمتر کسی می‌تونه کارت نو بخره و ۵۸۰هم حداقل تا یکی دوسال دیگه جواب میده پس منطقی نیست کسی کارت غیر ماینی رو بفروشه.اینارو گفتم که یه موقع فروشنده ازت زیاد پول نگرفته باشه.

در مورد دمای کارت هم بگم که من کارت ۵۸۰ گیگابایت رو که تقریبا دوسال مصرف گیم فقط داشته رو به تازگی خریدم

دماش تو فول لود تو فورمارک از ۷۵بیشتر نمیشه.توجه کن که خمیر کارت دوسال عمر کرده البته گیمینگ و تهویه کیس من هم با وجود یک فن در پشت کیس افتضاحه! خمیرشو بدم گارانتی تعویض کنه دما پایینتر هم میاد.پس مطمئن باش کارتت ماینیه.

راه کارش هم دوستان متخصص گفتن.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دوست عزیز چطور اعتماد میکنید به حرف فروشنده ، قول داد ، قسم خورد ، باور کردید گرافیک ماین نشده است! اگر گرافیک ماین نشده هست و صرفا گیم پلی شده ، همچین دمای نرمال نیست

فروشنده سال‌ها اعتبار داشت و کلا یک کارت 580 داشت برای فروش

و طبق فید بک خیلی مثبتش که همه قبولش داشتن رو حرفش حساب کردم

اینطور که یوتوب دیدم این مدل RX 580 کلا خیلی داغ میکنه نسبت به نسخه‌های دیگه

حالا نمیدونم باز

در 12 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

سلام.دوست من کسی کارت ۵۸۰ ش رو که فقط مصرف گیمینگ داشته نمی‌فروشه.خیلی باید خوش شانس باشی که یکی پیدا کنی که میخواد ارتقا بده یا پول لازم باشه.به خصوص مدل شما خوراک ماینرهاست! با این وضع قیمتها کمتر کسی می‌تونه کارت نو بخره و ۵۸۰هم حداقل تا یکی دوسال دیگه جواب میده پس منطقی نیست کسی کارت غیر ماینی رو بفروشه.اینارو گفتم که یه موقع فروشنده ازت زیاد پول نگرفته باشه.

در مورد دمای کارت هم بگم که من کارت ۵۸۰ گیگابایت رو که تقریبا دوسال مصرف گیم فقط داشته رو به تازگی خریدم

دماش تو فول لود تو فورمارک از ۷۵بیشتر نمیشه.توجه کن که خمیر کارت دوسال عمر کرده البته گیمینگ و تهویه کیس من هم با وجود یک فن در پشت کیس افتضاحه! خمیرشو بدم گارانتی تعویض کنه دما پایینتر هم میاد.پس مطمئن باش کارتت ماینیه.

راه کارش هم دوستان متخصص گفتن.

موفق باشی.

والا اینطور که شنیدم این مدل از 580 اینقدر داغ میکنه

تو یوتوب دیدم از بقیه مدل‌ها بیشتر داغ میکنه الان که در کیس رو باز کردم

کمی فن رو سرعتش بالا بردم 77 میشه دما به نظرم خمیر عوض بشه بهتر میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، tooraj0765 گفته است :

والا اینطور که شنیدم این مدل از 580 اینقدر داغ میکنه

تو یوتوب دیدم از بقیه مدل‌ها بیشتر داغ میکنه الان که در کیس رو باز کردم

کمی فن رو سرعتش بالا بردم 77 میشه دما به نظرم خمیر عوض بشه بهتر میشه

سلام دوست عزیز 

این کارت های Xfx 580 جز چنتا مدل خاص کارت های بسیار داغی هستن با توجه به شرایط کیس محل زندگی و فصل تابستان انتظار دما تا  85 طبیعی هست !(طبق تجربه عرض می کنم از این کارت تعداد خیلی زیادی داشتم)  اگر الان کارتتون دماش 77 هست تو فول لود بسیار عالی هست !!! بیشتر حساسیت نشون ندین محض احتیاط اگر می تونین خمیر کارت رو با خمیر مرغوب تعویض کنین و گرنه دماتون کاملا مناسبه الان کارتهای سافایر و تقریبا بیشتر کارتهای 580(ایسوس دوال-گیگابات گیمینگ-ام اس ای ارمور) تو فول لود حدود 75 درجه هستن (با فن اتو) پس دماتون کاملا مناسبه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Divine گفته است :

سلام دوست عزیز 

این کارت های Xfx 580 جز چنتا مدل خاص کارت های بسیار داغی هستن با توجه به شرایط کیس محل زندگی و فصل تابستان انتظار دما تا  85 طبیعی هست !(طبق تجربه عرض می کنم از این کارت تعداد خیلی زیادی داشتم)  اگر الان کارتتون دماش 77 هست تو فول لود بسیار عالی هست !!! بیشتر حساسیت نشون ندین محض احتیاط اگر می تونین خمیر کارت رو با خمیر مرغوب تعویض کنین و گرنه دماتون کاملا مناسبه الان کارتهای سافایر و تقریبا بیشتر کارتهای 580(ایسوس دوال-گیگابات گیمینگ-ام اس ای ارمور) تو فول لود حدود 75 درجه هستن (با فن اتو) پس دماتون کاملا مناسبه

منم بخاطر اعتبار فروشنده فکر نمیکنم کارت ماین شده باشه

و کلا این کارت‌ها دماشون بالاست[طبق چیزهایی که دیدم]

تعویض خمیر اینجا دست کسی اعتماد ندارم بدم باز کنن کارت رو فعلا اینطوری سر میکنم

اگه کسی دقیقا این مدل کارت رو داره دما براش فرق میکنه بگه ممنون میشم تا مطمئن بشم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، tooraj0765 گفته است :

منم بخاطر اعتبار فروشنده فکر نمیکنم کارت ماین شده باشه

و کلا این کارت‌ها دماشون بالاست[طبق چیزهایی که دیدم]

تعویض خمیر اینجا دست کسی اعتماد ندارم بدم باز کنن کارت رو فعلا اینطوری سر میکنم

اگه کسی دقیقا این مدل کارت رو داره دما براش فرق میکنه بگه ممنون میشم تا مطمئن بشم

زیاد سخت نگیر این کارت کلا اینجوریه منم از همین مدل دارم شما نگفتی با چه گیمی دما رفته ۸۹.

فقط این کارت ۲ تا بایوس داره کنار سوکت برق کارت گرافیک اگه سمت راست (OC) باشه  حتما بزارش رو سمت چپ کارت قدرتش یکمی کمتر میشه ولی اوکیه.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Mohammad-DS گفته است :

زیاد سخت نگیر این کارت کلا اینجوریه منم از همین مدل دارم شما نگفتی با چه گیمی دما رفته ۸۹.

فقط این کارت ۲ تا بایوس داره کنار سوکت برق کارت گرافیک اگه سمت راست (OC) باشه  حتما بزارش رو سمت چپ کارت قدرتش یکمی کمتر میشه ولی اوکیه.

با گیم های سنگین میرفت 89 watch dogs 2, withcher 3 و...

الان بهتر شده که در کیس رو باز کردم و یکم فن اسپید رو بردم بالاتر

احتمالا بفروشمش یه 580 بگیرم کولینگش خوب باشه ولی نمیدونم دقیقا کدوم مدلش کولینگش از همه بهتره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mohammad-DS گفته است :

این مدل یه سوکت 8 پین داره فقط متوجه نشدم

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، tooraj0765 گفته است :

سلام دوستان یک عدد گرافیک XFX RX 580 8gb تازه بستم و دماش میره 89 و خب این دما لب مرزه

فروشنده بهم قول دادن که ماین نشده و اینا و اینکه کارت خیلی تمیز به دستم رسید

کارتن تا تمام متعلقات بدون مشکل و کارت درحد نو هست و فن‌هاش مشکل و یا صدایی ندارن که عین ماین شده باشن

و قسم خوردن مصرف شخصی بوده.

ممشکل اینجاست که من در جنوب کشور هستم و هوا اینجا خیلی گرمه کولر اونطور که باید باشه جوابگو هم نیست

و کیس بنده از قدیمی‌هاست و جای فن نداره و ایر فلویی در کار نیست

آیا راهی هست بشه از دماش کم کرد؟

سرعت فن رو کمی بردم بالا و نتیجه‌ای تو گیم نداشت و خارج از گیم فقط دما رو کمتر میکنه

خارج از گیم دما بین 46 تا 55 هست.

راهی اگه هست ممنون میشم بگید یا باید کیس عوض کنم و فن بذارم تا جایی که میشه

داش منم کارتم همینه،تقریبا همین مشکل رو داشتم
اینو خودم تست کردم و پایدار هست

شما هم اعمال کن لذت ببر،من 20درجه دمام اومد پایین :
Capture.thumb.JPG.ed0f87b6e210ce053e4e8a5b1d04cf27.JPG

اگر حوصله نداری اینارو تک تک وارد کنی
این فایل رو دان کن
:
mysetxfx580.xml

Untitled.thumb.png.3f347d0279a04643c717a4882fa2b657.png

لود پروفایل بزن،فایل من رو انتخاب کن،ست میشه خودش
بعد برو بازی کن ببین اوکی شده یا ن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. ببخشید من یه سوالی مشکلی دارم میخواستم بدونم که دمای 75 درجه برای گرافیک طبیعیه و اینکه زمانی که دماش بالا میره سرعت چرخش فن فقط 25 درصده(1000 rpm). با برنامه ی msi afterburner سرعت چرخششو به 50 درصد ( 2000 rpm) تغییر دادم و از حالت اتوماتیک خارج کردم و دما الان بالای 60 درجه موقع بازی کردن نمیره. میخواستم بدونم مشکلی برای کارت گرافیک پیش نمیاد ؟ 

گرافیک: gigabyte rx5700 gaming oc

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، game over گفته است :

داش منم کارتم همینه،تقریبا همین مشکل رو داشتم
اینو خودم تست کردم و پایدار هست

شما هم اعمال کن لذت ببر،من 20درجه دمام اومد پایین :
Capture.thumb.JPG.ed0f87b6e210ce053e4e8a5b1d04cf27.JPG

اگر حوصله نداری اینارو تک تک وارد کنی
این فایل رو دان کن
:
mysetxfx580.xml 4.21 kB · 1 download

Untitled.thumb.png.3f347d0279a04643c717a4882fa2b657.png

لود پروفایل بزن،فایل من رو انتخاب کن،ست میشه خودش
بعد برو بازی کن ببین اوکی شده یا ن

ممنون ولی اعمال کردم تا ویچر رو باز کردم بلو اسکرین داد و ریستارت کرد

مجبور شدم دیفالت کنم تنظیماتش رو

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، AngelOfDeath گفته است :

سلام دوستان. ببخشید من یه سوالی مشکلی دارم میخواستم بدونم که دمای 75 درجه برای گرافیک طبیعیه و اینکه زمانی که دماش بالا میره سرعت چرخش فن فقط 25 درصده(1000 rpm). با برنامه ی msi afterburner سرعت چرخششو به 50 درصد ( 2000 rpm) تغییر دادم و از حالت اتوماتیک خارج کردم و دما الان بالای 60 درجه موقع بازی کردن نمیره. میخواستم بدونم مشکلی برای کارت گرافیک پیش نمیاد ؟ 

از اخرین اپدیت درایور منم همچین مشکلی دارم . کارتمم msi gaming x 5700xt . تو شرایط ایدل و بدون هیچ فشاری 70 درجه در حالی که مین بورد دماش 36 درجس . سی پی یو هم 50 درجه . قبلا رو 60 درجه میشد zero rpm شروع به کار میکرد ، الان 70 رسیده و فن خاموشه ، الان فقط تو گیم کار میکنه zero rpm و بیرون گیم باشه دماش هرچقدم باشه خبری نیست و باید دستی تنظیم کرد . حتی برگردوندم ورژن قبلی باز همین داستان هست . دمای کل کیس بالا نیست ولی کارت زیادی داغ میکنه نسبت به اینکه استفاده ای ازش نمیشه

amd.PNG

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، fatide گفته است :

از اخرین اپدیت درایور منم همچین مشکلی دارم . کارتمم msi gaming x 5700xt . تو شرایط ایدل و بدون هیچ فشاری 70 درجه در حالی که مین بورد دماش 36 درجس . سی پی یو هم 50 درجه . قبلا رو 60 درجه میشد zero rpm شروع به کار میکرد ، الان 70 رسیده و فن خاموشه ، الان فقط تو گیم کار میکنه zero rpm و بیرون گیم باشه دماش هرچقدم باشه خبری نیست و باید دستی تنظیم کرد . حتی برگردوندم ورژن قبلی باز همین داستان هست . دمای کل کیس بالا نیست ولی کارت زیادی داغ میکنه نسبت به اینکه استفاده ای ازش نمیشه

درود دوست عزیز دمای 75 اسیب میزنه به نظرم توی بلند مدت حالت idle باید نهایتش 60 باشه شما فن curve خودت تعریف کن حالت idle فن روی 25 درصد بچرخه حداقل این گرمای تابستون فکر zero rpm نباش

حقیقتش این دما عجیبه برام rx 580 من در حالت idle با فن خاموش 47 درجست

rx580.PNG

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود دوست عزیز دمای 75 اسیب میزنه به نظرم توی بلند مدت حالت idle باید نهایتش 60 باشه شما فن curve خودت تعریف کن حالت idle فن روی 25 درصد بچرخه حداقل این گرمای تابستون فکر zero rpm نباش

حقیقتش این دما عجیبه برام rx 580 من در حالت idle با فن خاموش 47 درجست

rx580.PNG

به نظر شما اگه فن گرافیک دائم کار کنه مشکلی پیش نمیاد ؟ الان تو حالت بیکار با 1000 دور میچرخه و دما 50 درجس. تو بازیم تنظیم کردم بیشتر از 2000 دور نچرخه دما هم بالای 65 نمیره. به نظرتون خوبه ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، AngelOfDeath گفته است :

یک سرچ ساده کردم ظاهرا باگ درایور هست و فرکانس بی جهت بالاست این دوستمون فرکانسش 950 هست در حالت بیکاری که اصلا منطقی نیست جدول فرکانس و ولتاژ رو در حالت های مختلف می گذارم حتما فن رو روشن کنید که این دما نرمال نیست برای یک چیپ 7 نانومتری احتمالا بعدا با اپدیت درایور باگ رفع میشه

5700xtt.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AngelOfDeath گفته است :

به نظر شما اگه فن گرافیک دائم کار کنه مشکلی پیش نمیاد ؟ الان تو حالت بیکار با 1000 دور میچرخه و دما 50 درجس. تو بازیم تنظیم کردم بیشتر از 2000 دور نچرخه دما هم بالای 65 نمیره. به نظرتون خوبه ؟

مشکلی که پیش نمیاد خصوصا که دور فن پایین هست و فن تحت فشار قرار نمی گیره ولی دمای 75 در حالت idle قطعا می تونه عمر چیپ رو کاهش بده پس حتما جدی بگیرید موید باشید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

یک سرچ ساده کردم ظاهرا باگ درایور هست و فرکانس بی جهت بالاست این دوستمون فرکانسش 950 هست در حالت بیکاری که اصلا منطقی نیست جدول فرکانس و ولتاژ رو در حالت های مختلف می گذارم حتما فن رو روشن کنید که این دما نرمال نیست برای یک چیپ 7 نانومتری احتمالا بعدا با اپدیت درایور باگ رفع میشه

5700xtt.PNGاولش کارت گرافیکم کاملا بروز بود ولی سیستمم کامل هنگ میکرد و باید پاورو نگه میداشتم تا خاموش بشه. بعد زنگ زدم پشتیبانی لیون گفتن آپدیت جدید ممکنخ باگ داشته باشه برا همین هنگ میکنه. منم رفتم ورژن چند ماه قبلشو گرفتم و تنظیمات بایوسم دیفالت کردم و xmp خاموش کردم و رمام از 3200 به 2133 تغییر پیدا کردن. بعد این کارا دیگه هنگ نکرد نمیدونم کدومش باعث هنگ کردن میشد و میترسم بخوام آپدیت کنم گرافیکو. دیگه الان فن های گرافیک رو حالت بیکاری رو 25 درصده (1000 دور) دما هم به نظرم خوبه 50 تا 53 درجه. 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، tooraj0765 گفته است :

این مدل یه سوکت 8 پین داره فقط متوجه نشدم

n9h3_dd.png

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک 2080ti oc  هست و در حالت دیفالت کارخانه میباشد ،روی حالت silent mode تنظیم کردم  ، فقط یک موردی هست  اگه حالت 0db fan را روشن کنم دما کارت گرافیک در حالت بیکاری و کارهای معمولی  بین 46 تا 48 ثابت هست  اما اگه 0db fan  را روشن کنم فن همیشه کار میکنه و دما را روی 31 تا 32 پایین میاره و همین اندازه میمونه ، 

به نظرتون همیشه روی 45 با فن خاموش باشه بهتر هست یا اینکه همیشه فن روشن با دمای 32 تا 36  ؟

قبلا اگه refresh rate مانیتور 144 و  gsync روشن بود  فن ها همیشه کار میکرداما  وقتی  refresh rate مانیتور   100و  gsync  خاموش میکردم  دما بدون فن روشن به 33 میرسید اما حالا نمیدونم چرا دیگه این روش عمل نمیکنه .

در حال حاضر هم  refresh rate مانیتور   100و  gsync  خاموش کردم .

silent mode fan off.jpg

silent mode fan on.jpg

ویرایش شده توسط alikocholo2013
لینک به دیدگاه

بعدشم یه مشکلی که دارم تو حالت بیکار کلاک گرافیک خیلی بالاس که فکنم همین دمارو بالا میبره. راه حلی هست که این مشکلو حل کنم ؟

Radeon Software 7_21_2020 7_23_18 PM.png

لینک به دیدگاه

سلام ، خاموش باشه بهتره ۴۵ درجه عادیه. من ۲۰۸۰ سوپر دارم دماش بین ۳۶ تا ۳۸ هست وقتی فن خاموشه ولی خب تی ای کمی دماش بیشتر هست.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام ، خاموش باشه بهتره ۴۵ درجه عادیه. من ۲۰۸۰ سوپر دارم دماش بین ۳۶ تا ۳۸ هست وقتی فن خاموشه ولی خب تی ای کمی دماش بیشتر هست.

در حال حاضر  refresh rate مانیتور   و  gsync  چطوری تنظیم  کردی ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، alikocholo2013 گفته است :

در حال حاضر  refresh rate مانیتور   و  gsync  چطوری تنظیم  کردی ؟

من جی سینک رو خاموش کردم و مانیتورم ۱۴۴ هرتز هست. رزولوشن هم ۱۴۴۰×۲۵۶۰. البته توی تسک منیجر شما چک کنید برنامه ای از قدرت گرافیک استفاده میکنه یا خیر. ولی در هر حال این دما زیاد نیست و اینکع فن خاموش باشه عمیر بیشتری داره و مفید تر هست.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

من جی سینک رو خاموش کردم و مانیتورم ۱۴۴ هرتز هست. رزولوشن هم ۱۴۴۰×۲۵۶۰. البته توی تسک منیجر شما چک کنید برنامه ای از قدرت گرافیک استفاده میکنه یا خیر. ولی در هر حال این دما زیاد نیست و اینکع فن خاموش باشه عمیر بیشتری داره و مفید تر هست.

فقط یک سوال داخل nvidia control panel  قسمت adjust desktop size and position حالت scaling شما چی هست ؟

لینک به دیدگاه

سلام 

عزیز هیچ مشکلی نداره الکی حساسیت به خرج ندید . دمای 35 با 45 برای کارت شما فرقی در عمرش نداره فقط با دائم روشن گذاشتن فن دارید عمر فن رو کمتر میکنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...