رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

بعید نیست .

میتونی کولر کارت رو لمس کنی ؟

تحت دمای 60 درجه باید کولر کاملا داغ باشه و حتی دست رو بسوزونه . اگر کولر توی این دما همچنان دمای بالایی نداشت یعنی گرما به کولر منتقل نمیشه و احتمالا خمیر ایراد داره .

دست به هیت سینک که میزنم نه نمیسوزونه فقط گرم میشه

بعد 5 دقیقه داخل بازی دما میره روی 90 بعد فن ها میرن روی دور 100 درصد و صدای شدید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mousa.y گفته است :

دست به هیت سینک که میزنم نه نمیسوزونه فقط گرم میشه

بعد 5 دقیقه داخل بازی دما میره روی 90 بعد فن ها میرن روی دور 100 درصد و صدای شدید

خب الان دیگه مشکل پیدا شد . میتونی بدی برات سرویس کنن و خمیر تازه و خوب بزنن . احتمال بسیار بالا مشکل حل میشه .

فعلا سیستم رو تحت فشار نبر . دمای 90 درجه امن نیست . فن هم روی 100 در 100 کار کنه عمرش کم میشه .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

خب الان دیگه مشکل پیدا شد . میتونی بدی برات سرویس کنن و خمیر تازه و خوب بزنن . احتمال بسیار بالا مشکل حل میشه .

فعلا سیستم رو تحت فشار نبر . دمای 90 درجه امن نیست . فن هم روی 100 در 100 کار کنه عمرش کم میشه .

گرافیکم از این هیت سینک کوچیکا و معمولی هست اگه توجه کنی داخل عکس دو سال دیگه گارانتی حامی داره به نظر شما اینو بدم گارانتی هزینه میگیرن برای تعویض خمیر یانه؟

لینک به دیدگاه

گرافیکم از این هیت سینک کوچیکا و معمولی هست اگه توجه کنی داخل عکس دو سال دیگه گارانتی حامی داره به نظر شما اینو بدم گارانتی هزینه میگیرن برای تعویض خمیر یانه؟

نمیدونم .

یه زنگ بزن . در هر صورت اگر نبری پیش خودشون و کولر رو باز کنی گارانتی بی گارانتی !

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

نمیدونم .

یه زنگ بزن . در هر صورت اگر نبری پیش خودشون و کولر رو باز کنی گارانتی بی گارانتی !

ممنونم داداش بابت پاسخ فقط یه سوال دیگه اینه که دمای حالت عادی داخل دسکتاپ بین 37 تا 40 هست اینش عادیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mousa.y گفته است :

ممنونم داداش بابت پاسخ فقط یه سوال دیگه اینه که دمای حالت عادی داخل دسکتاپ بین 37 تا 40 هست اینش عادیه؟

خواهش می کنم .

دمای بی کاری چندان اهمیتی نداره .

احتمالا در همین حدود باشه .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

سرچ کردم کارت شما همینطوری داغ هستش میتونید تو آمازون فیدبک خریدارها رو بخونید

https://www.amazon.com/ASUS-Dual-fan-Overclocked-Graphics-Dual-GTX1660TI-O6G/dp/B07NHC49R4

لینک به دیدگاه

قبل بردن به نظرم یه زنگ بزن بگو به گارانتی که با خمیری که خودت میبری سرویس میکنن یا نه، معمولا خمیرایی که استفاده میکنن گارانتیا خمیردندونه تا خمیر حرارتی ، تنها گارانتی ای که این حرکتو زد البته با هماهنگی اواژنگ بود . حالا یه زنگ بزن بپرس حداقل بتونی با خمیر خوب سرویسش کنی کارتو

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

سرچ کردم کارت شما همینطوری داغ هستش میتونید تو آمازون فیدبک خریدارها رو بخونید

https://www.amazon.com/ASUS-Dual-fan-Overclocked-Graphics-Dual-GTX1660TI-O6G/dp/B07NHC49R4

اره ولی نه دمای 90 درجه نهایت باید تا 83 باشه

لینک به دیدگاه

سری دوال ایسوس مضخرفترین کولینگ رو داره بیشتر ازش انتظار نداشته باش

لینک به دیدگاه

ربطی به خمیر نداره به کولر کارت دقت کنید هیت سینک اسباب بازی روش گذاشتن دماش نرماله

لینک به دیدگاه

یه نگاهی به این تاپیک بندازید قبلا بحث شده در اینباره

سیستم کولینگ tufوdual این سری کارت فوق العاده افتضاحه ... با تعویض خمیر هم فرق زیادی حس نمیکنید چون کارت با این مشخصات و فرکانس رو یه هیت سینک دوزاری خنک میکنه ... البته اینم بگم خود 1660 ti کارت نسبتا خنکیه ... خودم سری msi gaming x رو دارم که زیر لود بالاتر از ۶۸ نمیره (با دمای ۲۸ درجه ی اتاق ) و نزدیکای ۶۶ میگرده دماش با دور فن ۴۰-۵۰ درصد ... اینم بگم این ۹۰ درجه که شما میگین دمای gpu هست حالا خدا به داد دمای vrm و memory ها برسه!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام

دوستان لود گرافیک تو بازی sniper elite4 حدود 98 درصد و دمای گرافیک تا 73 بالا میره... تنظیمات medium و high فرقی نداره

بازی های دیگه دما نهایت تا 55 ~‌57 میره

گرافیک گیگا1660super gaming oc

مشکل از کجاست؟ راه حل چیه؟

بازی هایی که تست کردم

بتل 4 و 5

Gta v, cod wwii, forza 4,witcher3,

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

اگر peak دماتون 73 باشه مشکلی نداره

حداکثر 73...بین 70 تا 73 بالا پایین میشه،فقط همین بازی

اما بازی های دیگه از 57بالاتر نمیاد

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، amir m گفته است :

حداکثر 73...بین 70 تا 73 بالا پایین میشه،فقط همین بازی

اما بازی های دیگه از 57بالاتر نمیاد

مشکلی نیست دمای 73 خوبه هیچ مشکلی نداره

تقریبا زیر 75 میشه گفت دمای کاملا خوبی هست

حتی زیر 80 هم مشکلی وجود نداره 73 جای خود دارد

لینک به دیدگاه

در در 23 شهریور 1399 در 08:23، amir m گفته است :

با سلام

دوستان لود گرافیک تو بازی sniper elite4 حدود 98 درصد و دمای گرافیک تا 73 بالا میره... تنظیمات medium و high فرقی نداره

بازی های دیگه دما نهایت تا 55 ~‌57 میره

گرافیک گیگا1660super gaming oc

مشکل از کجاست؟ راه حل چیه؟

بازی هایی که تست کردم

بتل 4 و 5

Gta v, cod wwii, forza 4,witcher3,

فریم ریت قفله؟(Vsync)

لینک به دیدگاه

در در 24 شهریور 1399 در 21:21، amir* گفته است :

فریم ریت قفله؟(Vsync)

اره... فعاله اما بازم دما بالا میرفت

اما از nvidia control panel فریم ریت بازی رو 60 قفل کردم دما از 55 بالاتر نمیره

حل شد

لینک به دیدگاه

سلام من کارتم تو حالت استاندارد در حال کار با ویندوز تا 50 درجه میاد آیا این عادیه واسه کارت گرافیک   تو حالت عادی مدل کارتم rx 470 هست ولی وقتی msi after burner  رو فعال میکنم  تو بازی بالای 60 نمیاد حالت ultra حتی 

لینک به دیدگاه

توی حالت عادی بین 40 تا 50 باشه خوبه مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من ی GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G دارم که تو گیم ها دماش به 83 درجه هم میرسه 
حالا نمیدونم این دما برای این مدل کارت عادیه یا نه 
کیسم گرین استرایکر هستش که دو تا فن در قسمت جلو یک عدد در عقب و ی دونه هم واتر کولر کولرمستر 240 رو سقف وصله 
حالا سوالم اینه با توجه این مشخصات چطوری میتونم دمای سیستمم رو پایین بیارم؟ اصلا نیازی هست که دما پایین بیاد یا این دما عادی هستش؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

سلام دوستان من ی GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G دارم که تو گیم ها دماش به 83 درجه هم میرسه 
حالا نمیدونم این دما برای این مدل کارت عادیه یا نه 
کیسم گرین استرایکر هستش که دو تا فن در قسمت جلو یک عدد در عقب و ی دونه هم واتر کولر کولرمستر 240 رو سقف وصله 
حالا سوالم اینه با توجه این مشخصات چطوری میتونم دمای سیستمم رو پایین بیارم؟ اصلا نیازی هست که دما پایین بیاد یا این دما عادی هستش؟

فکر کنم تا 80 عادی باشه.

من خودم این کیسو ندارم ولی یکی توی دیجی کالا عکس فرستاده بود و میگفت که قسمت dvd پلیر رو کلا کنده و جاش فن گذاشته. شاید این کار کمک کنه.

روش بعدی هم خرید فن های قوی تر هست. 

ولی مهم ترین کار اینه که ببینید فن ها به چه طرفی بسته شدند؟ فن های جلو باید هوا رو به داخل بدهند و فن های بالا و عقب باید هوا رو به بیرون هدایت کنند.

روش بعدی هم اینه که خمیر رو عوض کنید. این کار هم بهتره به گارانتی مراجعه کنید و بهشون خمیر خودتون رو بدید تا عوض کنن. اینطوری گارانتی باطل نمیشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

فکر کنم تا 80 عادی باشه.

من خودم این کیسو ندارم ولی یکی توی دیجی کالا عکس فرستاده بود و میگفت که قسمت dvd پلیر رو کلا کنده و جاش فن گذاشته. شاید این کار کمک کنه.

روش بعدی هم خرید فن های قوی تر هست. 

ولی مهم ترین کار اینه که ببینید فن ها به چه طرفی بسته شدند؟ فن های جلو باید هوا رو به داخل بدهند و فن های بالا و عقب باید هوا رو به بیرون هدایت کنند.

روش بعدی هم اینه که خمیر رو عوض کنید. این کار هم بهتره به گارانتی مراجعه کنید و بهشون خمیر خودتون رو بدید تا عوض کنن. اینطوری گارانتی باطل نمیشه.

موفق باشید.

بله خودم هم در ذهنم هست که قسمت دی وی دی رایتر رو بردارم ولی اینطوری نیستش که بشه به راحتی برش داشت 
شما جایی رو میشناسین که اینکارارو انجام بدن؟

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

بله خودم هم در ذهنم هست که قسمت دی وی دی رایتر رو بردارم ولی اینطوری نیستش که بشه به راحتی برش داشت 
شما جایی رو میشناسین که اینکارارو انجام بدن؟

مگه جوش دادن یا پرچ کردن؟

راستش من کار های اینطوری رو تاحالا خودم انجام دادم و حاضر نشدم به کسی پول بدم.

اگر پیچ کردن که راحته شما میری پیچ گوشتی اون سایز و مناسب اون پیچ رو میخری و نصب میکنی.

برای پرچ هم تنها روش که می شناسم اینه که با یک مته سایز کوچک بیای دریل کنی تا پرچ در بیاد.

اگر هم جوش دادن که فکر کنم باید از اره استفاده کنید.

---

اطمینان دارید که جهت فن ها درسته؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

عزیز این دما عادی نیست و بالا حساب میشه حدود 10 درجه زیادیه.

شما اول دمای محیط رو اندازه بگیر و ببین چ قدره.

بعد دمای بیکار کارتت رو هم چک کن بگو چ قدره.

بعد اینکه دور فن های گرافیک رو چجوری تنظیم کردی؟ چ پروفایلی گذاشتی؟
فن های کیس رو چ دوری تنظیم شدن؟
برداشتن محفظه odd و اضافه کردن فن ب اون قسمت نهایت 1 2 درجه دمای گرافیکتون رو کم میکنه توصیه نمیکنم این کار رو.

جایی ک کیس رو گذاشتی گردش هوا هست؟ دورش خلوته؟ بالا قرار گرفته یا پایین؟

دمای بقیه قطعات رو هم چک کن.

در خدمتت هستم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...