رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دمای ۶۰ درجه دمای عالیی برای کارت هست

همینطور بمونه بهتره

عمر فنها میره بالا

و همینطور کمتر گردو غبار جذب هیت سینگ میشه

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

دمای ۶۰ درجه دمای عالیی برای کارت هست

همینطور بمونه بهتره

عمر فنها میره بالا

و همینطور کمتر گردو غبار جذب هیت سینگ میشه

توی کارت های انویدیا نمیشه فن رو MANUAL تنظیم کرد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

توی کارت های انویدیا نمیشه فن رو MANUAL تنظیم کرد؟

با نرم افزار msi میشه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

سلام دوستان دیروز متوجه شدم که وقتی سیستم رو روشن میکنم فن های کارت گرافیک فقط حدود ۱۵ ثانیه اول میچرخن و بعد هر دو فن متوقف میشن 

سیستمم خراب بود بردم برای تعمیر مشکل حل شد با تعویض ویندوز الان برای تست یه بازی با گرافیک متوسط نصب کردم به اسم (layers_of_fear) و دیدم بعد از ۱۰ دقیقه اجرای بازی کارت گرافیک به شدت گرم میشه و فن هاشم نمی‌چرخه و طبیعتاً فن هاش سالمه چون اولش ۱۰ ثانیه می‌چرخه 

مدل کارت گرافیک: msi gtx1050ti 4gb 

عکس کارت گرافیک رو هم گذاشتم 

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چون واقعا دارم نگران میشم با این قیمت قطعات 

🙏🙏🙏❤️

IMG_20201220_150257.jpg

سلام

با توجه به قابلیت  MSI Zerofrozr  فن ها در دمای 60 درجه شروع به کار میکنند . شما میتوانید با برنامه   MSI AFTER BURNER   در صورت نیاز فن ها را به صورت دستی استارت کنید .

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

سلام

با توجه به قابلیت  MSI Zerofrozr  فن ها در دمای 60 درجه شروع به کار میکنند . شما میتوانید با برنامه   MSI AFTER BURNER   در صورت نیاز فن ها را به صورت دستی استارت کنید .

فقط به این دلیل می‌خوام خنک تر نگهش دارم که یه وقت بخاطر دمای زیاد کند و خراب نشه 

دما ۶۰ درجه یا کمی بیشتر مشکلی ایجاد نمیکنه برای کارت گرافیک؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

فقط به این دلیل می‌خوام خنک تر نگهش دارم که یه وقت بخاطر دمای زیاد کند و خراب نشه 

دما ۶۰ درجه یا کمی بیشتر مشکلی ایجاد نمیکنه برای کارت گرافیک؟؟؟

سلام

60 درجه برای پردازنده گرافیکی دمای بالایی نیست .همانطور که دوستان هم اشاره کردند باعث افزایش طول عمر فن های کارت گرافیک و کاهش نویز میشود .این قابلیت بر اساس تست های طولانی متخصصین و طراحان MSI  به کار گرفته شده است .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

سلام

60 درجه برای پردازنده گرافیکی دمای بالایی نیست .همانطور که دوستان هم اشاره کردند باعث افزایش طول عمر فن های کارت گرافیک و کاهش نویز میشود .این قابلیت بر اساس تست های طولانی متخصصین و طراحان MSI  به کار گرفته شده است .

مرسی🙏❤️😄

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام . 

9100f دارم با فن معمولی .. موقغ اجرای بعضی بازی ها دماش به 70 درجه میرسه .. ایا ممکنه اسیب بزنه این دما ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام فنش معمولیه ؟

دمای ۷۰‌ واسه فن معمولی عادیه و مشکلی ایجاد نمیکنه ولی بهتره یه فن و خمیر بهتر بزاری که دما همیشه زیر ۷۰ بمونه

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، haydar8881 گفته است :

سلام . 

9100f دارم با فن معمولی .. موقغ اجرای بعضی بازی ها دماش به 70 درجه میرسه .. ایا ممکنه اسیب بزنه این دما ؟ 

این دما عادیه 

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب.

CPU: Intel Core I5 7400 | GPU: Nvidia GTX 1050 2GB | Ram 8 | Windows 10 64Bit

آقا بنده این سیستم رو دو سال پیش خریدم. تو این مدت من GTA San Andreas Online و Fortnite بازی میکردم. بنده زمانی که Fortnite رو بازی می کردم پاور و کارت گرافیک داغ می شد (از روی کیس دست میزدم) بعد متوجه شدم که فن پاور کار نمی کنه و بردم پیش تعمیر کار درستش کرده. خلاصه امروز اومدم GTA بازی کردم که آورد و مشکلی نداشت. تا رفتم توی منوی Fortnite دمای کارت گرافیک رفت تا ۸۳ و دمای سی پی یو رفت تا ۵۹. تعمیر کار گفته بود که اگر کارت گرافیک جوری شد که دست رو ی سوزوند اون مشکل داره پس تا اومدم سیستم رو خاموش کنم خودش ریستارت شد و دوباره اومد. بعد بالا اومدنه ویندوز دیدم هی لگ و هنگ میشم تا حدودی. تا دمای کارت گرافیکو نگاه کردم یه دفعه سر جام خشک شدم ! دمای گرافیک ۲۷ ؟؟؟؟؟ دست به گرافیک زدم دیدم سرده واقعا ترسیدم.. یعنی مشکل چیه ؟ فن ها که موقع فورتنایت رو دور ۴۵ کار میکردند یعنی چی شده ؟!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Gh0stDead گفته است :

سلام و عرض ادب.

آقا بنده این سیستم رو دو سال پیش خریدم. تو این مدت من GTA San Andreas Online و Fortnite بازی میکردم. بنده زمانی که Fortnite رو بازی می کردم پاور و کارت گرافیک داغ می شد (از روی کیس دست میزدم) بعد متوجه شدم که فن پاور کار نمی کنه و بردم پیش تعمیر کار درستش کرده. خلاصه امروز اومدم GTA بازی کردم که آورد و مشکلی نداشت. تا رفتم توی منوی Fortnite دمای کارت گرافیک رفت تا ۸۳ و دمای سی پی یو رفت تا ۵۹. تعمیر کار گفته بود که اگر کارت گرافیک جوری شد که دست رو ی سوزوند اون مشکل داره پس تا اومدم سیستم رو خاموش کنم خودش ریستارت شد و دوباره اومد. بعد بالا اومدنه ویندوز دیدم هی لگ و هنگ میشم تا حدودی. تا دمای کارت گرافیکو نگاه کردم یه دفعه سر جام خشک شدم ! دمای گرافیک ۲۷ ؟؟؟؟؟ دست به گرافیک زدم دیدم سرده واقعا ترسیدم.. یعنی مشکل چیه ؟ فن ها که موقع فورتنایت رو دور ۴۵ کار میکردند یعنی چی شده ؟!

انتظار داشتی دماش چند باشه؟ آدم حرف میشنوه شاخ در میاره دمای 59 برای سی پی یو خیلی عالیه دیگه ایرکولر از این بهتر نمیشه مال همه اینجوریه کارت گرافیک هم همیشه اینجوریه بره رو فشار داغ میشه فشار رو بردری سرد میشه در واقع همه قطعات اینجورین 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Gh0stDead گفته است :

سلام و عرض ادب.

سلام اگه الان هیچ مشکلی نیست که هیچی ولی دمای gpu خیلی سیف نیست ولی فک نکنم مشکلی به وجود بیاد در ضمن این فورتنایت کوفتی با اینکه همه چیش عالیه ولی مثل روح خودشو نشون میده کسانی که تو تاپیک (مشکلات سیستم و کارت گرافیک من) بودن میدونن من اونموقع اورکلاک کردم سیستم فریز کرد ولی بعد فهمیدم فقط تو فورتنایت فریز میشه تو بقیه بازی ها هیچ اتفاقی نمیفته و فریم راحت افزایش پیدا میکنه

لینک به دیدگاه

اقا حرفاتون درسته ولی من بعد اون ریستارت شدن سیستم هی هنگ میشم تو صفحهدمای لامصبم هم توی جی تی ای از ۲۹ بالاتر نمیرههه این عجیبه به خدا

لینک به دیدگاه

دمای cpu کاملا عادی هست

اگه به دما گرافیک مشکوک شدین که نسبت به قبل داغ تر شده بهتره خمیرش رو عوض کنید

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Gh0stDead گفته است :

سلام و عرض ادب.

دمای cpu  که عادیه و هیچ مشکلی نداره اما کارت گرافیک خیلی خوب نیست بنظرم خمیر سیلیکون خشک شده چون این کارت شما باید خنک تر از این حرفا باشه ایا گردش هوای کیس چطوریه چون خیلی مهمه

ویرایش شده توسط mohammad osmani
لینک به دیدگاه

اره دمای سی پی یو که حله گردش هوا هم درسته فن ها هم درست کار میکنن ویروس هم نداره سیستم اما هی سیستمم لگ میشه بعد او ریستارت

لینک به دیدگاه

پاورت چیه دوست عزیز

پاورت اگر فیکه تعویض کن. اسیب میزنی به سیستمت

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

پاورت چیه دوست عزیز

پاورت اگر فیکه تعویض کن. اسیب میزنی به

خدایی نمیدونم فیکه یا نه

یعنی داغ شدن گرافیک به خاطر پاوره ؟!

لینک به دیدگاه

در کیس باز کن یه عکس از داخلش که همه قطعات دیده بشه بنداز بهتر بشه کمک کرد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خوب لیون

من به یه مشکلی بر خوردم که دیگه نتوستم خودم از پسش بر میام.

یه هارد ssd 860 pro چند روز پیش از لیون خریدم.  براش ویندوز نصب کردم و بازی رو از روی ssd اجرا کردم. مشکلی که دارم وقتی بازی رو اجرا میکنم بالا رفتن دمای cpu هست نمیدونم چیکار کنم.

اساتید بزرگوار لطفا کمک کنین با کوله باری از تجربیاتتان خیلی ممنون میشم.😊

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، CYRAX گفته است :

سلام دوستان خوب لیون

من به یه مشکلی بر خوردم که دیگه نتوستم خودم از پسش بر میام.

یه هارد ssd 860 pro چند روز پیش از لیون خریدم.  براش ویندوز نصب کردم و بازی رو از روی ssd اجرا کردم. مشکلی که دارم وقتی بازی رو اجرا میکنم بالا رفتن دمای cpu هست نمیدونم چیکار کنم.

اساتید بزرگوار لطفا کمک کنین با کوله باری از تجربیاتتان خیلی ممنون میشم.😊

سلام 

دمای سی پی یو رو اعلام کنین تا کمک کنیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...