رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

نکته ای که توجه منو جلب کرده اینکه چه دمای خوبی دارید ؟

چون تو امضاتون کولر نمی بینم و احتمالا از کولر استوک خود پردازنده استفاده می کنید که دما با اون کولر خوب هست !؟

پردازنده 3770K از گرمترین(داغ) پردازنده های اینتل تا به امروز بوده است که در دمای بالای محیط بعضا تا 85 درجه بالای صفر هم عبور می کنه با فن استوک !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز 

متاسفانه از روی شاتی که گذاشتید نمیشه نظر داد !

چون معلوم نیست این دما در حالت بیکاری هست یا ......

برای بررسی دما باید از نرم افزارهائی استفاده کنید که دمای آیدل و لود را با هم نشان میدهد همانند coretemp یا realtemp و دیگر نرم افزارهای این زمینه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شواهد از این قرار هست که ایشون پردازنده رو تا 4.2 اور کردند و من حدس میزنم این کار رو OCtuner در داخل بایوس،نرم افزار ویندوز  و یا دکمه ی موجود روی برد.

از جهتی تو امضاشون به کولر اشاره نکردن و احتمالا کولر استوک دارند.

و با توجه به موارد بالا این دما ها طبیعتا باید روی حالت بیکار باشه...

لینک به دیدگاه

شواهد از این قرار هست که ایشون پردازنده رو تا 4.2 اور کردند و من حدس میزنم این کار رو OCtuner در داخل بایوس،نرم افزار ویندوز  و یا دکمه ی موجود روی برد.

از جهتی تو امضاشون به کولر اشاره نکردن و احتمالا کولر استوک دارند.

و با توجه به موارد بالا این دما ها طبیعتا باید روی حالت بیکار باشه...

1-داخل بایوس  3 گزینه داشت و من گزینه اور قرار دادم 

2-من از خوده کولر استوک استفاده میکنم 

3-دما  روی حالت بیکار بود 

4-مشکلی نیست ؟

5-با برنامه ای که  عکسشو گذاشته بودم خودش تست کرد اگه برنامه دیگه سراغ دارید بفرمایید

ویرایش شده توسط alikocholo2013
لینک به دیدگاه

خب دوست عزیز اگر این دما در حالت بیکاری هست، در حالت لود قطعاً بالای 80 خواهد رفت و این اصلاً دمای خوبی برای استفاده ی 24/7 نیست.

لینک به دیدگاه

خب دوست عزیز اگر این دما در حالت بیکاری هست، در حالت لود قطعاً بالای 80 خواهد رفت و این اصلاً دمای خوبی برای استفاده ی 24/7 نیست.

دوست عزیز الان من باید چه کار کنم ؟ 

چی بخرم ؟

لینک به دیدگاه

باید یک کولر پردازنده ی مناسب بخرید که نوعش بستگی به بودجتون داره اما برای اورکلاک خوب باید حداقل یک True Sprit 120 به قیمت تقریبی 125 تومان تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

درسته که TJMax سری ivy bridge دمای 105C هست ولی سعی ما همیشه این بوده که دما هارو برای استفاده روزمره زیر 80 نگه داریم و با توجه به توع پردازنده و اور 4.2 مطمعنا توی لود سنگین به 80 میرسه و با نرم افزارهای لود به 90.

پس اینجا یه کولر نیاز هست.

مدلش که تنوع خیلی زیاده و از قیمت حدود 80 شروع میشه

توی رنج 180-120 موردهای خوبی پیدا میکنین.

بودجتون هم اعلام کنین برای راهنمایی دقیقتر.

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

سلام دمای سی پی یو 3770kمن با اور در حدود سیستم شما ولی کولر من همونطور از توی مشخصات سیستمم معلومه استوک نیست:+ - Cooler : coolermaster hyper 212

post-5898-0-82872700-1370115305_thumb.jpg

ویرایش شده توسط sh.m
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1-داخل بایوس  3 گزینه داشت و من گزینه اور قرار دادم 

2-من از خوده کولر استوک استفاده میکنم 

3-دما  روی حالت بیکار بود 

4-مشکلی نیست ؟

5-با برنامه ای که  عکسشو گذاشته بودم خودش تست کرد اگه برنامه دیگه سراغ دارید بفرمایید

دقیقا همون چیزایی که حدس زدم !

باید یک کولر پردازنده ی مناسب بخرید که نوعش بستگی به بودجتون داره اما برای اورکلاک خوب باید حداقل یک True Sprit 120 به قیمت تقریبی 125 تومان تهیه کنید.

درسته که TJMax سری ivy bridge دمای 105C هست ولی سعی ما همیشه این بوده که دما هارو برای استفاده روزمره زیر 80 نگه داریم و با توجه به توع پردازنده و اور 4.2 مطمعنا توی لود سنگین به 80 میرسه و با نرم افزارهای لود به 90.

پس اینجا یه کولر نیاز هست.

مدلش که تنوع خیلی زیاده و از قیمت حدود 80 شروع میشه

توی رنج 180-120 موردهای خوبی پیدا میکنین.

بودجتون هم اعلام کنین برای راهنمایی دقیقتر.

تایید میشه و باید کولر تهیه کنید.

چون کولر استوک برای پردازنده در حالت اور نشده هم ضعیف هست چه برسه در حالت اور کلاک...

لینک به دیدگاه

دوستان من از کولز هیچ اطلاعاتی ندارم یه چیزی بگین  که سی پی یو ما خراب نشه 

قیمت  هم جوری باشه که نه سیخ بسوزه  نه کباب

فقط با پاوری که دارم جوابگو هست ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور خوبی دارید و فن کولر مثل فن پردازنده مصرف خیلی ناچیزی داره .

اگر میتونید هزینه کنید کولر بگیرید و اگر دلتون نمیخواد هزینه کنید باید اور رو بیخیال بشید.چون واقعا مهار گرمای 3770K اور شده با کولر استوک امکانپذیر نیست !

لینک به دیدگاه

سلام دمای سی پی یو 3770kمن با اور در حدود سیستم شما ولی کولر من همونطور از توی مشخصات سیستمم معلومه استوک نیست:+ - Cooler : coolermaster hyper 212

post-5898-0-32892400-1370117505_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده یک 9500 جی تی دارم

دماش همیشه روی 60 هست و خیلی داغه !

توی GPUZ ، فن اسپید رو 20 درصد زده

چطور باید سرعت فن رو زیاد کرد که کارت خنک تر شه

امکان چنین کاری هست ؟ ضرر نداره ؟ 60 درجه نرماله ؟

لینک به دیدگاه

تو حالت بیکاری 60 هستش؟تو بازی چی؟

اگه تو بازی 60 باشه که نرماله بهر حال 9500 کارت داغی هستش. توی سایت nvidia اعلام کرده دمای این کارت تا 105 هم میره.

ویرایش شده توسط ehsanmo
لینک به دیدگاه

نه کلا وبگردی میکنم 55 تا 60 هست دماش

بازی رو نمیدونم

فنش داره 20 درصد کار میکنه

نمیشه سرعتشو بیشتر کرد که خنک تر شه

راهی برای خنک تر کردنش نیست ؟

لینک به دیدگاه

در حالت معمولی تست کن و در صورتی که هیچ عملیاتی با کارتت انجام نمیدی ببین دماش چنده...

اگه در حالت معمولی و وب گردی 60 هست دما به شدت بالاست و نیاز به عوض کردن خمیر یا تعویض فن کارت گرافیک داری..

اگه میتونی فنو باز کن و بشورش...با یک خمیر مرغوب دوباره ببندش و تست بگیر..

برای تنظین فن کارت هم این نرم افزار رو بهت پیشنهاد میکنم

MSI Afterburner

لینک به دیدگاه

دوست عزیز 60 درجه برای این سری کارتها چندانم زیاد نیست باید ببینی موقع بازی اینا چنده اگه 80 رو رد میکنه بهتره یه فکری براش کنی که به ترتیب میشه تمیز کردن هیت سینک تعویض خمیر سیلیکون و در نهایت اگه کولرت جواب نمیده تعویض کولر گرافیکت که زیاد به صرفه نیست 

60 درجه مشکلی پیش نمیاره ولی اگه دما زیادی بالا بره موقع کار سنگین کارتت over heat میشه و خرج رو دستت میزاره

لینک به دیدگاه

کلا سیستم روروشن میکنی

بعد دو دقیقه دما میاد رو 56

کارت رو فروختم به کسی و باید ارسال کنم

میترسم بدم دست یارو بازی کنه بسوزونه بیاد فحش بده بمن

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

فحشو باحال اومدی :)

درایور اینات که نصبه؟ آخه اگه درایور نصب نباشه موقع بیکاری کارتت کلاکش پایین نمیادو بیشتر داغ میکنه

گفتم بره نزدیکه 80-90 مشکل ساز میشه اونم نه یه شبه شاید 6 ماه شاید 1 سال شاید 2 سال طول بکشه overheat بشه شایدم نشه

زیاد نگران نباش تا الان دسته شما بوده سالم بوده سالمم تحویل میدی طرف تست میکنه و حله

دیگه 5 ماه دیگه کارت چیزیش بشه نشه شما مقصر نیستی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه دما طبیعی هست و کارت مشکلی نداره .

شما اگر 4850 داشتی که دماش تا 70 تو وبگردی بالا میرفت چه میکردی!کلا دمای اکثر کارتهای اون نسل و دوران بالا هست حتی در حالت بیکاری پس جای نگرانی نداره !

البته باید شما از سلامت کارتت مطمئن میشدی و بعد میفروختی ولی دمای نرمالی هست اون دمایی که گفتید برای کارت 9500

لینک به دیدگاه

یک مورد دیگه

کلاک اصلا در حالت بیکاری پایین نمیاد

بی کاریو پر کاری حالیش نیست انگار

موشکل داره کارت ؟!

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

gpuz رو باز بزار برو گیم اجرا کن ببین کلاکت اینا تغییر میکنه یا نه

بعیده کارت مشکل داشته باشه احتمالا از درایوره مگه اینکه خودتون با نرم افزار یا ابزار خود کارت گرافیکت کلاک رو دستی set کرده باشید

لینک به دیدگاه

داداش این که نگرانی نداره من 8800 داشتم 60 پایینتر نمیومد تو فول لود 4 سالم زبون بسته کارکرد 5770 داشتم 65 پاینتر نمیومد الانم 5870 دارم 74 تو فول لود پاینتر نمیاد بالاتر هم نمیره.اگه میخوای از کارکرد فنت مطمئن شی ببین تو یه بازه زمانی که کارتت رو فول لود کردی دمای کارتت ثابت باشه ولی دور فن بالا بره کارتت بدون مشکل هستش و فنت هم سالمه.

لینک به دیدگاه

بابا بيخيال من دماي 90 درجه رو به جشم خودم ديدم..

اين كارت زبون بسته من تو دماي 80 تا 90 درجه كار ميكنه.. 

هيجيش هم نشده.. ونميشه.

اكه خوب تهويه بشه وفنش كار كنه هيجيش نميشه.

داداش مگه gtx480 داری؟این دما عمر چیپ رو پایین میاره.دور فنت رو تنظیم کن از 80 دیگه بالاتر نره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...