رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

7790رفرنسه یا کولینگ ایسوس روشه؟من یه زمانی دوتا 480 EVGA رفرنس داشتم   همش رو 87 تا 90  بودن دروغ نگم روزی پنج ساعت  گیم میزدم باهاشون هیچی شون نشد فکر کنم هنوز هم دارن کار میکنن . ببین دور فن رو بزار تا اخرین حد ببین چقدر میاره پایین البته تو حالت لود 7990 هم دو هسته اییه اگر اشتباه نکنم البته میشه با تهویه بهتر کیس خنکش کرد . من که خوزستانی هستم همه ماهای سال کولر گازی ها روشنه یخچال تازه باید یکاری کنیم قندیل نبنده تو سیستم ها !!!انشالله که طوریش نشه تهویه کیس رو چک کن ببین خاک هم تو فن ها یاتوی رادیاتور ها زیاد انباشته نشده باشه ضمنا گفتم دور فن رو بزار رو ماکسیمم توی حالت لود البته یه جوری که بتونی نگاه فن کنی ببین خوب کار میکنه ممکنه مشکل پیدا کرده باشه شاید هم نه!

لینک به دیدگاه

7790رفرنسه یا کولینگ ایسوس روشه؟من یه زمانی دوتا 480 EVGA رفرنس داشتم   همش رو 87 تا 90  بودن دروغ نگم روزی پنج ساعت  گیم میزدم باهاشون هیچی شون نشد فکر کنم هنوز هم دارن کار میکنن . ببین دور فن رو بزار تا اخرین حد ببین چقدر میاره پایین البته تو حالت لود 7990 هم دو هسته اییه اگر اشتباه نکنم البته میشه با تهویه بهتر کیس خنکش کرد . من که خوزستانی هستم همه ماهای سال کولر گازی ها روشنه یخچال تازه باید یکاری کنیم قندیل نبنده تو سیستم ها !!!انشالله که طوریش نشه تهویه کیس رو چک کن ببین خاک هم تو فن ها یاتوی رادیاتور ها زیاد انباشته نشده باشه ضمنا گفتم دور فن رو بزار رو ماکسیمم توی حالت لود البته یه جوری که بتونی نگاه فن کنی ببین خوب کار میکنه ممکنه مشکل پیدا کرده باشه شاید هم نه!

دادا ش480 از داغ ترین کارتهاست نمیشه حتی با این 2 هسته ای هم دماش رو مقایسه کرد دمای 90 واسه 480 نرمال هست اما واسه 7990 نه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برو توی مثلا کرایسیس 3یا مثلا مترو لست لایت تنظیمات بزار روی حداکثر بعد از چند دقیقه اجراکه دما میره بالا دور فن رو با هر نرم افزار مدیریت حالا AFTERBURNER دوستمون گفت یه هر چیز دیگه ببر تا اخر ببین چقدر دما میاد پایین باید بیاد طرف 75  دیگه بیشتر نباید بشه رو اخر دور فن .ولتاژ کارت رو هم چک کن ببین یه وقت اورکلاک نکرده باشی مونده باشه رو بیشتر از حد چون یکم افزایش ولتاژ رو GPU مستقیم برابر با افزایش دماستاگر با اخرین دور فن بازم میره بالا رو نود یه جای کار میلنگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دادا ش480 از داغ ترین کارتهاست نمیشه حتی با این 2 هسته ای هم دماش رو مقایسه کرد دمای 90 واسه 480 نرمال هست اما واسه 7990 نه.

میدونم 480 داغ بود که خدایش بیامرزد!!ولی 7990 یاکلا تمام کارتهای گرافیک جدید میرن رو 80ولی نود دیگه زیاده .7990 هم من تستهای زیادی دیدم که دماش 83 84 بود  ممکنه یکم شرایط بد تهویه راحت ببره روی 90 دما رو.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان خیلی راه هارو گفتن که برو تو بازی و ... اما داخل بازی رفتن حوصله میخواد دربیای بیای دمارو نگا کنی بازم بری داخل
نرم افزار های MSI afterburner و MSI kombuster رو نصب کن
افتربرنر رو اجرا کن سرعت فنت رو بزار رو 100درصد
بعد دست چپ بالای نرم افزار یدونه نوشته K روش کلیک کن تا تست GPU BURN IN اجرا شه
 بعد ی 3 دقیقه ببندش و بعد داخل خود افتربرنر ببین ماکسیموم دما چقدره 
اگر بازم بالا بود ولتاژ رو بیار پایین
اگر فرق آنچنانی نکرد پیشنهاد میکنم کارت رو بفرستین گارانتی و ریسک نکنید 

لینک به دیدگاه

اول اینکه خوش به حالت که 7990 داری.

2-بقیه صحبت ها هم که دیگه دوستان گفتند. :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزان اینا که خودم همشو انجام دادم 

لینک به دیدگاه

خب شما بفرمایین ولتاژ کارتتون تو حالت لود و آیدل چقدر هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

یکعدد سی پی یو 4770k لو ولتاژ با دمای کاری فوق العاده برای فروش ارایه میشود .

میزان کارکرد سی پی یو فوق حدود 2-3 ساعت در حد گرفتن چند تا تست که در زیر ضمیمه میشود میباشد .

سی پی یو فوق در ویندوز XP فرکانس 4500 را با ولتاژ 1.13V بصورت 4c/8t بوت کرده و wprime و cinebench پاس میکند و فرکانس 4700 هم با ولتاژ 1.21V بوت میکند و همین تستها را پاس میکند .

در ویندوز 7 فرکانس 4500 را با 1.18v بودت کرده و تستهای فوق را پاس میکند و فرکانس 4700 هم با 1.24vبوت میکند و ....

قیمت پایه برای فروش سی پی یو فوق 1050 هزار تومان و گام افزایش 10 هزار تومان میباشد .

چند نمونه از تستهای گرفته شده را قرار میدم که دمای کاری و ولتاژها در آن مشهود هست و کلیه تستها با کولر 1216X گرفته شده . دمای محیط هم 22-23 درجه بوده هست .

تستهای ویندوز Xp در فرکانس 4500 و ولتاژ 1.131V 

cg0g0m8yhucyebc5zdxq.jpg

izkv8rcpr1lnbi88jco.jpg

تستهای ویندور 7 در فرکانس 4500 با ولتاژ 1.18V

1141vnvy65ztw14q0csf.jpg

frz2synzqb92ywucbl9l.jpg

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به عجب CPU ایه بهزاد جان!! قیمت فروش فوری تعیین نکردید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به عجب CPU ایه بهزاد جان!! قیمت فروش فوری تعیین نکردید؟

قابل دار نیست بهمن جان 

شما 1100 برای فروش فوری فرض کنید  ;)

الان کف قیمت آکبند 1080 هست که این هم با آکبند هیچ فرقی ندارد و تنها فرقش دما و ولتاژ هست که خیلی تفاوت ایجاد میکنه  :)

اگر خودم 2011 و اون 3930K لو ولتاژ را نداشتم حتما خودم استفاده میکردم و این تاپیک را نمیزدم .

لینک به دیدگاه

سلام 

یکعدد سی پی یو 4770k لو ولتاژ با دمای کاری فوق العاده برای فروش ارایه میشود .

میزان کارکرد سی پی یو فوق حدود 2-3 ساعت در حد گرفتن چند تا تست که در زیر ضمیمه میشود میباشد .

سی پی یو فوق در ویندوز XP فرکانس 4500 را با ولتاژ 1.31V بصورت 4c/8t بوت کرده و wprime و cinebench پاس میکند و فرکانس 4700 هم با ولتاژ 1.21V بوت میکند و همین تستها را پاس میکند .

در ویندوز 7 فرکانس 4500 را با 1.18v بودت کرده و تستهای فوق را پاس میکند و فرکانس 4700 هم با 1.24vبوت میکند و ....

قیمت پایه برای فروش سی پی یو فوق 1050 هزار تومان و گام افزایش 10 هزار تومان میباشد .

چند نمونه از تستهای گرفته شده را قرار میدم که دمای کاری و ولتاژها در آن مشهود هست و کلیه تستها با کولر 1216X گرفته شده . دمای محیط هم 22-23 درجه بوده هست .

تستهای ویندوز Xp در فرکانس 4500 و ولتاژ 1.131V 

تستهای ویندور 7 در فرکانس 4500 با ولتاژ 1.18V

سلام

آقا منظورتون 1.13 هست فکر کنم :دی

قیمت و جنس و فروشنده  در حد عالی یعنی ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

آقا منظورتون 1.13 هست فکر کنم :دی

قیمت و جنس و فروشنده  در حد عالی یعنی ...

سلام عزیزم 

بله اشتباه تایپی هست و الآن ادیت میکنم .

ممنونم از توجهتون . @};-

لینک به دیدگاه

دقیقا اون چیزی که من میخوام!

میخواستم برم بازار رضا رو زیرو رو کنم واسه یه CPU  لو ولتاژ

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

آقا منم یه 3770 نو دارم که با فن باکس اینتل 4-5 روزه رو سیستمم انداختم داره کار میکنه و تو ویندوز 7 پیغام low voltage میده یعنی خوبه ؟

اگه خوبه منم بذارم برای مزایده . :p

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت عالیه و CPU هم عالی تر! حیف که دستم خالیه ....

لینک به دیدگاه

فروش رفت!
دست بهزاد جان درد هم نکنه!

فوری خریدیم!

لینک به دیدگاه

اقا کسی سوال من رو جواب نداد یعنی لو ولتاژ بودن سی پی یو خوبه یا سی پی یوم مشکل داره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا اون چیزی که من میخوام!

میخواستم برم بازار رضا رو زیرو رو کنم واسه یه CPU  لو ولتاژ

اصولا تا سی پی یو تست نشه امکان تشخیص اینکه لو ولتاژ هست وجود نخواهد داشت .

فروش رفت!

دست بهزاد جان درد هم نکنه!

فوری خریدیم!

تقدیم شما میشود و بعد از واریز مبلغ تاپیک بطور قطعی بسته میشود .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا کسی سوال من رو جواب نداد یعنی لو ولتاژ بودن سی پی یو خوبه یا سی پی یوم مشکل داره ؟

اولین بار هست که میشنوم کسی با چنین پیغامی مواجه شده .

قطعا این موضوع به لو ولتاژ بودن سی پی یو ربطی ندارد و یک ارور هست که باید دنبال دلیلش بگردید .

لینک به دیدگاه

اصولا تا سی پی یو تست نشه امکان تشخیص اینکه لو ولتاژ هست وجود نخواهد داشت .

تقدیم شما میشود و بعد از واریز مبلغ تاپیک بطور قطعی بسته میشود .

یه سری فاکتور مهدی جان گفته بودن توی تاپیک از شن تا محصول نهایی!

اونارو خواستم مد نظر قرار بدم!

لینک به دیدگاه

اولین بار هست که میشنوم کسی با چنین پیشغامی مواجه شده .

قطعا این موضوع به لو ولتاژ بودن سی پی یو ربطی ندارد و یک ارور هست که باید دنبال دلیلش بگردید .

شما پس چه جوری فهمیدی لو ولتاژ هست ؟

من نرم افزار مادربورد اسوس رو که نصب کردم برام این پیغام پایین صفحه اومد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما پس چه جوری فهمیدی لو ولتاژ هست ؟

من نرم افزار مادربورد اسوس رو که نصب کردم برام این پیغام پایین صفحه اومد .

اون ارور نرم افزار Ai Suite هست .

برای اینکه بفهمید سی پی یو لو ولتاز هست باید تنظیمات بایوس را از حالت اتو خارج کنید و ببینید مثلا 4500 را با چه فرکانسی بالا میاد .

آن وقت در مقایسه با سی پی یو های دیگه مشخص میشه لو ولتاژ هست یا ....

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید

یک ماهی هست که لپ تاپ
lenovo g580 i5 6g 2g 1T
رو خریدم.
در تست دمای قطعات فکر میکنم که دمای هاردیسک خیلی بالا باشه!!!!!!!!!
دمای هاردیسک حالت عادی روی 44 الی 45 درجه هستش و در حالتی که هارد رو دیافراگم میکردم اومدش روی 52 و پس از گذشت یک ساعتی از اتمام دیافراگم مجددا برگشت روی 45.
در ضمن از یک فن 70 الی 80 هزار تومنی خوبی هم دارم استفاده میکنم
به نظر تون چکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی دما بالاست !!!!!!!!!

abc7d635caa894912.png

abc772dff7af822b3.png

abc70714fb9cdeda4.png

abc75426180a11b91.png

ویرایش شده توسط USER1
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز

بیشتر مربوط به طراحی لپ تاپ هست که هارد تهویه کم تری داره!

درلود 100درصد و تحت فشار دمای 52درجه برای لپ تاپ زیاد بالا نیست الان هم که هوا گرمه!لپ تاپ رو ببرین جای خنک تر مثلا زیر کولر یا پنکه که باد مستقیم بهش بخوره یا کلا دمای اون محیط  کم باشه و خنک ترباشه!

ببینید تغییری میکنه یا خیر!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...