رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خیلی عالیه  :clapping: میشه بگید از چه روشی برای جدا کردن IHS استفاده کردید؟ تیغ یا گیره ؟

فکر کنم اگر هم داخلش و هم بیرونش خمیر Liquid Ultra بزنید دما حتی تا 10 درجه دیگه هم پایینتر بیاد! البته برای داخلش حتما باید اون SMD ها عایق کاری بشه چون خمیر Liquid Ultra رساناست و اگر روشون بریزه اتصالی ایجاد میکنه

لینک به دیدگاه

خیلی عالیه  :clapping: میشه بگید از چه روشی برای جدا کردن IHS استفاده کردید؟ تیغ یا گیره ؟

فکر کنم اگر هم داخلش و هم بیرونش خمیر Liquid Ultra بزنید دما حتی تا 10 درجه دیگه هم پایینتر بیاد! البته برای داخلش حتما باید اون SMD ها عایق کاری بشه چون خمیر Liquid Ultra رساناست و اگر روشون بریزه اتصالی ایجاد میکنه

ممنون  من از گیره استفاده کردم و گرمای سشوار و چوب و چکش و خیلی راحت و بدون فشار ihs جدا کردم - دوستان اگر خمیر به من برسونن حتما تست با خمیر liquid  قرار خواهم داد فعلا در حد خمیری که موجود داشتم استفاده کردم

البته اینم بگم خیلی تمیز و بدون خط و خش ihs جدا کردم

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

درود

بسیار عالی و خسته نباشید جانانه!

میدونم که کار بسایر پراسترسی بود.ان شالله چندتا تست فرکانس بالای 5000 بذار ببینیم چه میکنه این 4770 دراین فرکانس!

راستی کولر سی پی یوی شما چی هست؟

لینک به دیدگاه

از تیزهوشی و جراتت خوشم اومد .

امیدوارم بتونی بهترین رکورد هارو بزنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا کارت حرف نداشت داداشم خیلی تمیز بود!!

لینک به دیدگاه

درود

بسیار عالی و خسته نباشید جانانه!

میدونم که کار بسایر پراسترسی بود.ان شالله چندتا تست فرکانس بالای 5000 بذار ببینیم چه میکنه این 4770 دراین فرکانس!

راستی کولر سی پی یوی شما چی هست؟

ممنون  راستش فقط با کولر تو امضام تست گرفتم وبا خمیر خود کولر  انشال.. تستهای بیشتری میگیرم به نظر من هنوز جا داره با تستها و ترفندهای دیگه تا 10 درجه دیگه بشه دمارو کم کرد

از تیزهوشی و جراتت خوشم اومد .

امیدوارم بتونی بهترین رکورد هارو بزنی.

ممنون لطف داری تعریف شما باعث دلگرمی من میشه

واقعا کارت حرف نداشت داداشم خیلی تمیز بود!!

ممنون کاری نکردم لطف دارید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منتظره فیلم هستیما برادر 

تبریک میگم 

درود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا خسته نباشید من میخواستم فن ترمال رایت ماچو ببندم روی cpu 4770k استرس داشتم اساسی والا شما خوب اینکارو کردید موفق باشید ضمنا اگر سوالی داشتم خواستم اورکنم حتما بهتون پیغام میدم واز راهنماییت استفاه میکنم

لینک به دیدگاه

ممنون  من از گیره استفاده کردم و گرمای سشوار و چوب و چکش و خیلی راحت و بدون فشار ihs جدا کردم - دوستان اگر خمیر به من برسونن حتما تست با خمیر liquid  قرار خواهم داد فعلا در حد خمیری که موجود داشتم استفاده کردم

البته اینم بگم خیلی تمیز و بدون خط و خش ihs جدا کردم

داداش میتونین بگین با چه قدرتی ضربات رو وارد کردین؟(مثلا در حد شکستن گردو یا شدیدتر یا کمتر یه مثال بزنید) و با چند ضربه جدا شد؟

چوب رو مستقیم رو لبه pcb قرار دادین (یا از ابر یا پارچه "کلا یه چیز نرم" هم استفاده کردین)؟

اثری از گیره رو بغل ihs مونده؟(مثلا هر نوع تغیر شکل هر قدر هم مختصر باشه)

چقدر با سشوار گرمش کردین؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

داداش این فیلم که گذاشتی چیزی معلون نیست !!

فکر کنم همه دوست دارند نحوه جدا سازی رو ببینند ...

اگه در زمان انجام این عمل جراحی سنگین ! فیلم گرفتید لطفا اپلود کنید ....

موفق باشید ...

لینک به دیدگاه

بسیار جالب و آفرین بر شما دوست گرامی

ولی جدا از این نتایج یه موقع نگران نشدید اتفاقی بیفته و مثلا کنترولر مموری یا حتی موجب آسیب رسیدن به خود پردازنده بشید؟

در کل کارتون رو تحسین میکنم انشالله تست ها با فرکانس بالاتر رو هم قرار بدید ببینیم چه کردید.

لینک به دیدگاه

داداش میتونین بگین با چه قدرتی ضربات رو وارد کردین؟(مثلا در حد شکستن گردو یا شدیدتر یا کمتر یه مثال بزنید) و با چند ضربه جدا شد؟

چوب رو مستقیم رو لبه pcb قرار دادین (یا از ابر یا پارچه "کلا یه چیز نرم" هم استفاده کردین)؟

اثری از گیره رو بغل ihs مونده؟(مثلا هر نوع تغیر شکل هر قدر هم مختصر باشه)

چقدر با سشوار گرمش کردین؟

با تشکر

سلام

توجه کنید دوست من  گیره باید فکش صاف باشه من این گیره رو از بازار تهیه کردم و مناسب کارهای سبک و ظریف کاری است و دیدم که برای سی پیو هم بسیار مناسب است از هر گیره ای استفاده نکنید خوداری کنید

بعد من دو لایه نوار چسب برق به  هر فک چسبوندم که خط و خش و فرو رفته گی ایجاد نکنه اگر مدل این گیره رو نتونستی پیدا کنی به من بگو از اینجا برات تهیه کنم  من با یک چوب که یک سرش صاف و نرم بود استفاده کردم و با ضربات نرمی که بهش وارد کردم مثل این میمونه که یک میخ ریز و باریک بکوبی رو تخته در این حد اولش نرم میزنی دیدی کنده نمیشه تک ضرب و یه مقدار از حالت نرم  قوی تر میکوبی بطور که سر چوب با لبه pcb مستقیم و عمود باشه  هر گونه زاویه دادن به ضربات و چوب جدا خوداری کنید گیره باید محکم به میز و ثابت باشه هر گونه لغزندگی گیره باعث بروز خطا میشه کار دشوارتر قبل کوبیدن با چکش به چوب حتما زیر ihs با سشوار گرم کن بعد شروع به ضربه زدن کنید این کار ضربه زدن رو 4 یا 5 بار تکرار کنید و سیپیو در بیارید و طرف لبه دیگر ihs رو به گیره محکم کنید و دوباره ضربات نرم تریو وارد کنید حتما کف دست سمت چب جلوی چوب بگیرید و با دست راست ضربه وارد کنید به آرامی و ضربات یکی پس از دیگری محکمتر و محتاط تر بزنید تا pcb از ihs جدا شودو بر روی جای نرم بیافتد

هیچ اثری رو ihs نمونده  فوق العاده تمیز

در حدی که گرمارو رو ihs حس کردید که داغ شده کافیست

من یه چیزی رو تجربه کردم بعد اینکه ihs جدا شد ضخامت ihs

2 یا 2.5 میل است و در واقع کل وزن سی پیو را ihs تشکیل میدهد و خود هسته هم3 یا 4 گرم میباشد  پس خوب دقت کنید که ضربات به آهستگی و نرم باشد و به آهستگی شدت بیشتری به خرج بدید

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت درست 

خوب بود از مراحل جدا سازی فیلم میگرفتی 

لینک به دیدگاه

کارت درست 

خوب بود از مراحل جدا سازی فیلم میگرفتی 

عزیز انقدر تمرکز کرده بودم که به فیلم بردار گفتم یه کیسه پلاستیکی بگیره جلوی گیره که اگر هسته جدا شد مستقیم بره تو کیسه و به جایی نخوره من این قسمتو حساسیت بالای نشون دادم و کار با موفقیت انجام شد برای از بین بردن باقیمانده های چسب رو ihs و pcb هم 2 قطره ادکلان روی پنبه ریختم و بر روی چسب آغشته کردم تا نرم شود و با خلال دندون  باقیمانده های چسب تراشیدم و پاک کردم

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فیلم یک روش دیگه که مثل همین روش و با گیره هستش رو دیدم  ولی از چوب و ضربه درش خبری نیست . در این روش  یک طرف گیره رو به لبه PCB تکیه میدن و طرف دیگر رو به لبه IHS و با بستن آرام آرام گیره ، IHS جدا میشه و نیازی به ضربه هم نداره. همزمان از سشوار هم استفاده میکنن. فکر میکنم به دلیل عدم نیاز به ضربه احتمال خطر کمتری داشته باشه.

لینک به دیدگاه

فیلم یک روش دیگه که مثل همین روش و با گیره هستش رو دیدم  ولی از چوب و ضربه درش خبری نیست . در این روش  یک طرف گیره رو به لبه PCB تکیه میدن و طرف دیگر رو به لبه IHS و با بستن آرام آرام گیره ، IHS جدا میشه و نیازی به ضربه هم نداره. همزمان از سشوار هم استفاده میکنن. فکر میکنم به دلیل عدم نیاز به ضربه احتمال خطر کمتری داشته باشه.

بهمن جان اصلا اینکارو انجام ندید چون فشار باعث میشه  لبه  pcb  خورده بشه و آسیب شدید به pcb وارد بشه و عملیات نا موفق و یا بد انجام بشه و شدیدا با این روش مخالفم تو بعضی از اون فیلما واقعیتو نشون نمیدن که من خودم تجربش کردم و فهمیدم به هر فیلمی نباید اعتماد کرد

من مثالی براتون میزنم : مثل این میمونه که به بیمار دارو بیش از حد تزریق کنید تا بیمار زنده بشه در حالی که سنگ کوب میکنه

ولی در روش ضربه زدن مثل این میمونه که شک الکتریکی وارد کنید و بیمار قلبش منظم بکوبه و نجات پیدا کنه

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

بهمن جان، امکانش هست لینکش رو قرار بدی؟

لینک به دیدگاه

منم مشتاقم ببینم چه جوری انجام میده ...

لینک به دیدگاه

این جالبه البته باید فیلم رو دید اما یه سوال:

امکان داره تو این فشار لبه ihs رو pcb کشیده بشه و خراش بده؟

یا روش طوری هست که کلا امکان نداره لبه ihs رو pcb کشیده بشه؟

سلام

توجه کنید دوست من  گیره باید فکش صاف باشه من این گیره رو از بازار تهیه کردم و مناسب کارهای سبک و ظریف کاری است و دیدم که برای سی پیو هم بسیار مناسب است از هر گیره ای استفاده نکنید خوداری کنید

بعد من دو لایه نوار چسب برق به  هر فک چسبوندم که خط و خش و فرو رفته گی ایجاد نکنه اگر مدل این گیره رو نتونستی پیدا کنی به من بگو از اینجا برات تهیه کنم  من با یک چوب که یک سرش صاف و نرم بود استفاده کردم و با ضربات نرمی که بهش وارد کردم مثل این میمونه که یک میخ ریز و باریک بکوبی رو تخته در این حد اولش نرم میزنی دیدی کنده نمیشه تک ضرب و یه مقدار از حالت نرم  قوی تر میکوبی بطور که سر چوب با لبه pcb مستقیم و عمود باشه  هر گونه زاویه دادن به ضربات و چوب جدا خوداری کنید گیره باید محکم به میز و ثابت باشه هر گونه لغزندگی گیره باعث بروز خطا میشه کار دشوارتر قبل کوبیدن با چکش به چوب حتما زیر ihs با سشوار گرم کن بعد شروع به ضربه زدن کنید این کار ضربه زدن رو 4 یا 5 بار تکرار کنید و سیپیو در بیارید و طرف لبه دیگر ihs رو به گیره محکم کنید و دوباره ضربات نرم تریو وارد کنید حتما کف دست سمت چب جلوی چوب بگیرید و با دست راست ضربه وارد کنید به آرامی و ضربات یکی پس از دیگری محکمتر و محتاط تر بزنید تا pcb از ihs جدا شودو بر روی جای نرم بیافتد

2 یا 2.5 میل است و در واقع کل وزن سی پیو را ihs تشکیل میدهد و خود هسته هم3 یا 4 گرم میباشد  پس خوب دقت کنید که ضربات به آهستگی و نرم باشد و به آهستگی شدت بیشتری به خرج بدید

تشکر میکنم

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

سلام

برادر یک عکس از گیره ات میگیری؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم یه نوبه خودم میگم

آفرین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله :

http://www.youtube.com/watch?v=PGJ4YkEHx34

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان اصلا اینکارو انجام ندید چون فشار باعث میشه  لبه  pcb  خورده بشه و آسیب شدید به pcb وارد بشه و عملیات نا موفق و یا بد انجام بشه و شدیدا با این روش مخالفم تو بعضی از اون فیلما واقعیتو نشون نمیدن که من خودم تجربش کردم و فهمیدم به هر فیلمی نباید اعتماد کرد

من مثالی براتون میزنم : مثل این میمونه که به بیمار دارو بیش از حد تزریق کنید تا بیمار زنده بشه در حالی که سنگ کوب میکنه

ولی در روش ضربه زدن مثل این میمونه که شک الکتریکی وارد کنید و بیمار قلبش منظم بکوبه و نجات پیدا کنه

ضربه هم همون فشاره ولی لحظه ای و کنترل نشده. که میتونه نیروی خیلی بیشتری رو ایجاد بکنه و آسیب بیشتری هم بزنه.ولی به این شکل کنترل خیلی خیلی بیشتری هست و صددم میلی متر به صدم میلی متر میشه جلو رفت

لینک به دیدگاه

برادر یک عکس از گیره ات میگیری؟

عکس آپ شد لینک زیر دانلود کنید

http://www.p30up.ir/images/7zx1sie94j7annexde4.zip

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...