رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

72626517550013459900.jpg

فن هوا رو به داخل میکشه و ار بین پره های هیت سینگ بیرون میده ...

ایا کولر رو تابحال باز کردین ؟

چی شد دما بالا رفت ؟

کی متوجه شدین ؟

آره باز کردم.

از وقتی که فن رو تمیز کردم و جا زدم.

البته یه شیطونی هم کردم یه بار خود Cpu رو هم در آوردم ولی دوباره جا زدم.

لینک به دیدگاه

این پردازنده ها متاسفانه مشکل دمای بالا رو همیشه داشتند! شما باید یه کولر بهتر تهیه کنید و یا بهتر اینه که پردازنده رو عوض کنید

چون مادربرد شما کیفیت خوبی داره فعلا سیستم خاموش نمیشه اما اگر از برندهای متفرقه بود سیستم شما هر 15-10 دقیقه یه بار خاموش میشد.

پیشنهاد ما در مرحله اول فعلا همون تعویض کولر پردازنده هست + خمیر سیلیکون مرغوب(که البته قیمتش از پردازنده شما هم بیشتره  :D )

لینک به دیدگاه

خمیر سیلیکون چی زدی؟؟

از این هزار تومنی ها؟؟!!!

یه خمیر خوب بگیر بزن اگه سایر چیزهایی که دوستان دیگه گفتن نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استارتر محترم ببخشید ربطی به تاپیک نداره ولی این جمله که گذاشتید 

میتوانستم همه یهودیان را قتل عام کنم اما بعضی ها را زنده گذاشتم تا دنیا بداند چرا بر قتل عامشان اصرار داشتم ((آدولف هیتلر))

به نظر من چیز درستی نیست من فقط همینو رو توی تاپیک تون دیدم جالب!!! اتفاقی داشتم  گشتی میزدم توی فروم.

هیتلر مگر ادم خوبی بوده که شما نقل قول ازش گذاشتی؟اصلا  قشنگ نیست البته بازم نظر خودتونه  این فقط یک انتقاده.

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان

من یه شیش ماهی میشه که با این سی پی یو کامپیوترم مشکل پیدا کردم

core i5 750 دارم 

قدیم دماش در نهایت از 75 بالاتر نمیرفت حتی با turbo boost 

ولی الان میره میرسه به 90 درجه!!

بازش کردم تمیز کردم خمیر هم زدم بستم دیدم میرسه به 80 

هیچی دیگه الان توربو بوست رو خاموش کردم دما حداکثر میشه 75 ولی بازم زیاده نمیدونم مشکل از کجاست!!

کسی میدونه دمای کاریه این سی پی یو چنده؟

لینک به دیدگاه

میتوانستم همه یهودیان را قتل عام کنم اما بعضی ها را زنده گذاشتم تا دنیا بداند چرا بر قتل عامشان اصرار داشتم ((آدولف هیتلر))

به نظر من چیز درستی نیست من فقط همینو رو توی تاپیک تون دیدم جالب!!! اتفاقی داشتم  گشتی میزدم توی فروم.

هیتلر مگر ادم خوبی بوده که شما نقل قول ازش گذاشتی؟اصلا  قشنگ نیست البته بازم نظر خودتونه  این فقط یک انتقاده.

دوست عزیز ممنون از نظرت.

درسته هیتلر خوب نبود اما مگه یهودیا خوبن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیتلر اگه همشونو نابود میکرد اونوقت من اونو آدم خوبی میدونستم.

البته هدف بدی از گذاشتن این جمله نداشتم.

لینک به دیدگاه

خمیر سیلیکون چی زدی؟؟

از این هزار تومنی ها؟؟!!!

یه خمیر خوب بگیر بزن اگه سایر چیزهایی که دوستان دیگه گفتن نیست

راستش نمیدونم چون نخریدم از یه تعمیرگاه کامپیوتر یکم گرفتم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

-از چه خمیری استفاده کردید دوست من ؟

-کولرتون رو سفت مثل قبل سرجاش محکم کردید ؟

-قبل از زدن خمیر جدید قبلی رو بخوبی تمیز کردید ؟

لینک به دیدگاه

این پردازنده ها متاسفانه مشکل دمای بالا رو همیشه داشتند! شما باید یه کولر بهتر تهیه کنید و یا بهتر اینه که پردازنده رو عوض کنید

چون مادربرد شما کیفیت خوبی داره فعلا سیستم خاموش نمیشه اما اگر از برندهای متفرقه بود سیستم شما هر 15-10 دقیقه یه بار خاموش میشد.

پیشنهاد ما در مرحله اول فعلا همون تعویض کولر پردازنده هست + خمیر سیلیکون مرغوب(که البته قیمتش از پردازنده شما هم بیشتره  :D )

اگه این پردازنده مشکل دما داره چرا تا چند روز پیش که استفاده میکردم خیلی عالی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باشه.باید برم یه کولر خوب بگیرم(البته با خمیر گرونننننننننننننننننننننننننننن :))

لینک به دیدگاه

متاسفم برای  جوان ایرانی و برای خودم!اصلا هدف بدت نبود ممنون!!

بله هدف بدی نداشتم ولی طبق اطلاعات دقیق بعضیا امضام به عنوان نژادپرستی حذف شددددددددد :(

لینک به دیدگاه

هیت سینک آلمینیومی رو از فن جدا کن

خود آلمینیوئم رو بنداز تو تینر فوری یا بنزین شستشو بده و خشکش کن

سطح تماس پردازنده و کولر رو با پنبه و الکل کاملا تمیز کن

حد اقل از خمیر سیلیکونی مثل z3 استفاده کن چون حاوی اکسید فلز هست رسانش بهتری نسبت به خمیر های 1000 تومنی داره

با رعایت این چند کار دما حد اقل 10 درجه میوفته

(تجربه شخصی : پردازنده E5300 اینتل با تعویض خمیر متفرقه با Z5 دیپکول دما از 48 به 26 کاهش پیدا کرد)

ویرایش شده توسط سعید حسینی
لینک به دیدگاه

-از چه خمیری استفاده کردید دوست من ؟

-کولرتون رو سفت مثل قبل سرجاش محکم کردید ؟

-قبل از زدن خمیر جدید قبلی رو بخوبی تمیز کردید ؟

خمیر رو بردم دادم واسم یه جا سرویس کرد همون جا زد 

تیوپی بود

فن هم استاک خودشه 

محکم هم هست  بالاترین دورش هم 3050 دور در دقیقه س 

قبلیه هم پاک کردم

مشکل از خمیر و این چیزا فک نمیکنم باشه 

چون بعد از اینکه ازش تست میگیرم دماش نهایت به 77 میرسه ولی وقتی قطع میکنم تست رو سریع میرسه به دمای معمولیه 45 تا 48 درجه !!!

خیلی واسم عجیبه 

لینک به دیدگاه

درود

من هم مشکل مشابهی دارم اما نه تا این حد

یعنی در حالت وبگردی دمای پردازنده تا 40 میرسه .فکر می کنم در حالت بازی برسه به 60 شاید هم بالاتر . چند وقت پیش که برای گردگیری هیت سینک رو جدا کردم خمیر کاملا خشک شده بود !!! به نظر شما تعویض خمیر و یا احتمالا سیستم کولینگ پردازنده لازمه ؟ core i3 - 2120

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفیق زمانی که داری با سیستم کار میکنی task manager رو باز کن تو تب performance ببین cpu فول لود شده اگه اره که شما مشکلتون از فن و سینک و اینجور مسایل نیست

cpu داره یکسره ازش کار شدید کشیده میشه و وقت برای خنک شدن و ریکاوری نداره .شما  اگه حرفه ای هستید باید برنامه های غیر ضروری تو سرویس پنهان  ویندوز رو ببندی اگه نه که باید ویندوز عوض کنی

همونجوری که خودتون گفتید چند وقتیه که این مشکل اومده. پس وقتی تمام راه حل های سخت افزاری رو رفتی نتیجه نگرفتی من خیلی امکان رو به این مسئله میدم

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

درود

من هم مشکل مشابهی دارم اما نه تا این حد

یعنی در حالت وبگردی دمای پردازنده تا 40 میرسه .فکر می کنم در حالت بازی برسه به 60 شاید هم بالاتر . چند وقت پیش که برای گردگیری هیت سینک رو جدا کردم خمیر کاملا خشک شده بود !!! به نظر شما تعویض خمیر و یا احتمالا سیستم کولینگ پردازنده لازمه ؟ core i3 - 2120

بله تعویض خمیر خوبه البته یه کولر هم بخرید بد نیست همین که من دارم قیمتش هم کمه

لینک به دیدگاه

مگه بد میگه؟

لازمه بیشتر توضیح بدم

هرچی بدبختی داریم زیر سر همین .... هستـ

یک نوع خمیر سیلیکن تو بازار هست 10 تومن نقره ای رنگه فلز هم داره از اونا بخری کارت رو راه میندازه(فکر کنم قیمت یک z5 اندازه سی پی یو شما باشه)

لینک به دیدگاه

رفیق زمانی که داری با سیستم کار میکنی task manager رو باز کن تو تب performance ببین cpu فول لود شده اگه اره که شما مشکلتون از فن و سینک و اینجور مسایل نیست

cpu داره یکسره ازش کار شدید کشیده میشه و وقت برای خنک شدن و ریکاوری نداره .شما  اگه حرفه ای هستید باید برنامه های غیر ضروری تو سرویس پنهان  ویندوز رو ببندی اگه نه که باید ویندوز عوض کنی

همونجوری که خودتون گفتید چند وقتیه که این مشکل اومده. پس وقتی تمام راه حل های سخت افزاری رو رفتی نتیجه نگرفتی من خیلی امکان رو به این مسئله میدم

نخیر در حالت وبگردی بیشتر از 15% نمیرسه !!!ویندوز اخیرا عوض شده تقریبا یکماهی میشه 

میشه بگید دمای کارکرد عادی برای این پردازنده چقدره ؟

مگه بد میگه؟

لازمه بیشتر توضیح بدم

هرچی بدبختی داریم زیر سر همین .... هستـ

یک نوع خمیر سیلیکن تو بازار هست 10 تومن نقره ای رنگه فلز هم داره از اونا بخری کارت رو راه میندازه(فکر کنم قیمت یک z5 اندازه سی پی یو شما باشه)

خب میشه اسم خمیر رو بگید ؟

چون کار زیادی ازش نمیکشم در حد ETABS , SAFE , ... انتظار زیادی هم ازش ندارم 

بله تعویض خمیر خوبه البته یه کولر هم بخرید بد نیست همین که من دارم قیمتش هم کمه

قیمت در چه حدودی هست ؟

ویرایش شده توسط mohammad65
لینک به دیدگاه

نخیر در حالت وبگردی بیشتر از 15% نمیرسه !!!ویندوز اخیرا عوض شده تقریبا یکماهی میشه 

میشه بگید دمای کارکرد عادی برای این پردازنده چقدره ؟

خب میشه اسم خمیر رو بگید ؟

چون کار زیادی ازش نمیکشم در حد ETABS , SAFE , ... انتظار زیادی هم ازش ندارم 

قیمت در چه حدودی هست ؟

خدمت شما:

http://lioncomputer.ir/category/595/Thermal%20Compound/

یادم نیست ولی چینی روش نوشته بود

تو شهر ما از این چیزا پیدا نمیشه اینم تابستون کاملا اتفاقی آخرییش رو از یک فروشگاه سخت افزار خریدم و به اندازه 1 بار خمیر فلزی توش بود

روی Q9550 استفاده کردم دماش از 45 درجه اومد روی 30

لینک به دیدگاه

خدمت شما:

http://lioncomputer.ir/category/595/Thermal%20Compound/

یادم نیست ولی چینی روش نوشته بود

تو شهر ما از این چیزا پیدا نمیشه اینم تابستون کاملا اتفاقی آخرییش رو از یک فروشگاه سخت افزار خریدم و به اندازه 1 بار خمیر فلزی توش بود

روی Q9550 استفاده کردم دماش از 45 درجه اومد روی 30

ممنون تو ولایت ماهم از اینا پیدا نمیشه احتمالا بعد از انتخاب کولر مناسب (با جیبم :D ) زد 5 سفارش بدم

لینک به دیدگاه

ممنون تو ولایت ماهم از اینا پیدا نمیشه احتمالا بعد از انتخاب کولر مناسب (با جیبم :D ) زد 5 سفارش بدم

سلام کولر بنده رو فکر کنم 30 یا 40 خریدم خمیر Deepcool z5 رو بگیرید ببینید خوب میشه یا نه

دما در حالت فول لود تا 70 فکر کنم اشکالی نداره البته وقتی i3 داشتم هیچوقت دما رو نگاه نمیکردم کولر رو چون دوست داشتم خریدم الان این سی پی یو جدیدم توی فول لود تا 70 میره 

لینک به دیدگاه

سلام کولر بنده رو فکر کنم 30 یا 40 خریدم خمیر Deepcool z5 رو بگیرید ببینید خوب میشه یا نه

دما در حالت فول لود تا 70 فکر کنم اشکالی نداره البته وقتی i3 داشتم هیچوقت دما رو نگاه نمیکردم کولر رو چون دوست داشتم خریدم الان این سی پی یو جدیدم توی فول لود تا 70 میره 

درود

الhن حدود 70 تومن هست !

نرم افزاری برای تست هست ؟

لینک به دیدگاه

دوستان تورو خدا خرج گردن کسی نندازین ...

اصلا خریدن کولر نیاز نیست ، من یه سیستم e5300 اینجا دارم ، اصلا خمیر هم نداره فن بدون خمیر رو پردازنده هست !

کیس هم viera سی تومنی بدون حتی یک دونه فن ! دماش وب گردی40 بالاتر نمیره باهمین فن معمولیا تو بازیم 50 55.

مشکل از جای دیگست ، یا فن جا نرفته درست یا اینچنین مسائل ، ممکنه پاور هم مورد پیدا کرده باشه .

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

سلام با اجازه از استارتر. سیستم بنده هم دماش تو لود خیلی بالاس. دوستان  طبیعی هست این مقدار؟؟ cpu amd x6..1055t with coler stuck

post-14073-0-53401200-1387132414_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اگه این پردازنده مشکل دما داره چرا تا چند روز پیش که استفاده میکردم خیلی عالی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باشه.باید برم یه کولر خوب بگیرم(البته با خمیر گرونننننننننننننننننننننننننننن :))

سلام دوست عزیز؛ منم دقیقاً بعد از برداشتن کولر همین مشکل رو دقیقاً با همین CPU پیدا کردم و تاپیکم توی همین فروم هم تا 12 صفحه پیش رفت و هیچ راه حلی به جز تعویض کولر براش پیدا نشد. :(

حدود 4 بار خمیر و کولر عوض کردم تا نهایتاً مجبور شدم از ترکیب کولر DeepCool GAMMAXX 300 با خمیر سیلیکون DeepCool Z5 استفاده کنم که یه چیزی حدود 7 برابر قیمت خود CPU رو دستم خرج گذاشت! 8-X

لینک به دیدگاه

دوستان تورو خدا خرج گردن کسی نندازین ...

اصلا خریدن کولر نیاز نیست ، من یه سیستم e5300 اینجا دارم ، اصلا خمیر هم نداره فن بدون خمیر رو پردازنده هست !

کیس هم viera سی تومنی بدون حتی یک دونه فن ! دماش وب گردی40 بالاتر نمیره باهمین فن معمولیا تو بازیم 50 55.

مشکل از جای دیگست ، یا فن جا نرفته درست یا اینچنین مسائل ، ممکنه پاور هم مورد پیدا کرده باشه .

دوستان عزیزی که از پردازنده های Core 2 Duo استفاده میکنند تحت هیچ شرایطی نباید دمای CPU خودشون رو با سری Pentium 4 مقایسه کنن چون این سری به صورت کاملاً غیر قابل باوری داغه! به احتمال خیلی بالا به مرور زمان مادربرد این دوستمون دقیقاً زیر قسمت کولر تاب ورداشته و برداشتن کولر باعث از بین رفتن خمیر قدیمی شده که سطح تماس کولر با پردازنهده رو حفظ میکرده. در این حالت با وجود درست جا رفتن پایه های کولر؛ باز هم سطح تماس کامل نیست و باید به فکر یه کولر جدید و البته خیلی قوی تر بود.

در حال حاضر این مشکل هیچ ارتباطی به پاور نداره. خود من هم موقع به وجود اومدن مشکل برای خودم همه ی این موارد رو چک کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...