رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوست عزیز 

خنک کننده ای که روی سی پی یو قرارداره و به عنوان کولر سی پی یو هست رو اعلام میکنین؟

لینک به دیدگاه

درود دوسته عزیز

حمید جان راست میگن رو cpu چه نوع کولر یا همان خنک کننده وجود داره و ثانیا محیط کیست چه جوری هست منظورم تهفیه مناسبی داره داخل میز هست یا پشتش فاصله کمی نداره با دیوار چون به سره منم اومده تهویه کیسمو ردیف کردم از دیوار فاصله کمی داشت فاصلشو زیاد کردم و خمیرمو تازه کردم مشکلم حل شد

موفق باشین

لینک به دیدگاه

من یه کارت GTX 670 DC2 OC دارم‌که تو حالت فول لود با دور فن ۱۰۰٪ دماش تا نزدیکای ۸۰-۸۳ میره به نظرتون غیر طبیعی نیست!؟اوورکلاک نکردم

حتی کلاک ها و ولتاژ رو پایین هم آوردم ولی فایده نداشت دما همچنان نزدیک ۸۰ بودبود

البته رو کیس غیر از یه فن رو قسمت عقب(به صورت خروجی هوا) نیستش ولی در کیس بازه و بقیه اسلات ها هم خارج شدن که تهویه بهتز صورت بگیره.

الان میخوام قطعات رو خارج از کیس سرهم کنم ببینم باز مشکل پابرجاس یا خیر

لینک به دیدگاه

--------

ویرایش شده توسط dante21
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای 83 برای کولر DCUII و بدون اورکلاک و روی دور 100 درصد فن مطمئنا عادی نیست! احتمال داره مشکل از خمیر سیلیکون بین GPU و کولر باشه. به خود هیت سینک دست بزنید ببینید داغه یا نه. اگر سرد بود یعنی خمیر مشکل داره و حرارت هسته به خوبی به هیت سینک منتقل نمیشه

لینک به دیدگاه

درود

کولر رفرنس نیست DIRECT CU2 هستش سیستم خنک‌کننده (خیر سرشون)

الان خارج از کیس تست کردم

نیم ساعت BF4 یه ۲۰ دقیقه هم CoD Ghost بازی کردم

خارج از کیس فقط ۲ درجه خنک تر بود یعنی هنوز زیر ۸۰ نیومده جالب تر اینکه حالت بیکاری با دور فن ۱۰۰٪ دماش به زور به ۳۶ میرسه

خیلی وقت بود ازش کار سنگین نکشیده بودم بعضی وقتا فیلم‌نگاه میکردم نهایتش

امروز اومدم بازی کنم متوجه این موضوع شدم

با دمنده هم کل سیستم رو پاک کردم الان گرد و غباری هم وجود نداره.

لینک به دیدگاه

دمای 83 برای کولر DCUII و بدون اورکلاک و روی دور 100 درصد فن مطمئنا عادی نیست! احتمال داره مشکل از خمیر سیلیکون بین GPU و کولر باشه. به خود هیت سینک دست بزنید ببینید داغه یا نه. اگر سرد بود یعنی خمیر مشکل داره و حرارت هسته به خوبی به هیت سینک منتقل نمیشه

بله هیت پایپ ها به حدی داغ هست که نمیشه بهشون دست زد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز عادی هست ! با توجه به کولر رفرنس عادی هست دما نگران نباشید من داشتم این کارت رو

دوست خوب ایشون میگنdcii ایسوس این رفرنس نیست این غیر رفرنسه لطفا راهنمایی اشتباه نکنین.

خدمت دوست که مشکل داره بله غیر طبیعیه من این کارت رو داشتم پارسال  دما از 65 رد نکرد خیلی کم نزدیک 70 میرفت خیلی به ندرت حتما چک کنید ببنید ولتاژ طبیعه؟یا دور فن کارت ها رو چک کنید ازafterburner استفاده کنید.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دوست خوب ایشون میگنdcii ایسوس این رفرنس نیست این غیر رفرنسه لطفا راهنمایی اشتباه نکنین.

خدمت دوست که مشکل داره بله غیر طبیعیه من این کارت رو داشتم پارسال دما از 65 رد نکرد خیلی کم نزدیک 70 میرفت خیلی به ندرت حتما چک کنید ببنید ولتاژ طبیعه؟یا دور فن کارت ها رو چک کنید ازafterburner استفاده کنید.

بله همه چیز کاملا طبیعیه ولتاژ ها و‌کلاک ها همه دیفالت هستش

من از asus GPU tweak و برنامه GPU Z استفاده کردم‌هردو یه مقدار رو‌نشون میدن و اون‌مقدار ها با مقادیر دیفالت که برای کارت تعریف شده کاملا یکسان هستش

دمای محیط هم‌حدود ۱۲-۱۵ درجه الان میخوام پنجره رپ باز کنم :دی اونجوری دمای محیط تا ۵-۷ درجه میاد ببینم تأثیری داره یا نه

لینک به دیدگاه

دور فن ها در ۱۰۰٪ بین 3500RPMتا 3700RPM متغیره

رو ۱۰٪ که‌کمترین حالت هست از 1000 تا 1100 متغیره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز ، سرعت چرخش فن آیا نویزی که تولید میکنه ، میشه 100% و یا حداکثر سرعت بهش گفت ؟ 

ویرایش شده توسط میکائیل
لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، سرعت چرخش فن آیا نویزی که تولید میکنه ، میشه 100% و یا حداکثر سرعت بهش گفت ؟

بله نویز به شدت زیاده
لینک به دیدگاه

نویز با دور فن ۱۰٪ :۴۳-۴۵ دسییل

نویز با دور فن ۱۰۰٪ :۵۸-۶۲ دسیبل

تست توسط برنامه sound meter انجام شد

گوشی در فاصله ۳۰ سانتیمتر از کارت قرار گرفت

لینک به دیدگاه

کیستون پشتش نزدیک یا چسبیده به دیوار نیست؟

درود

دوست عزیز قطعات رو الان خارج از کیس بستم همچنان مشکل پابرجاست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله هیت پایپ ها به حدی داغ هست که نمیشه بهشون دست زد

اگر هیت پایپ ها داغ میشن پس میشه نتیجه گرفت که مشکل از خود GPU هستش و انتقال حرارت به کولر مشکلی نداره. با قسمت Sensors برنامه GPU-Z هم دما رو چک کردید؟

لینک به دیدگاه

من توی نت چند جا گشتم،نمیدونم مدل گرافیک شما چرا اینقدر کمه ولی خوب در هر صورت... دما با اورکلاک باید به 72-75 برسه ولی برای شما خیلی زیاده!توی فرومهای خارجی هم یکی مشکل شما رو داشت کارتشو پس داده بود شرکت یدونه نو بهش داداه بودن...علتش هم مشکل در Apply خمیر حرارتی توسط خود شرکت بوده....اگه گارانتی داره حتماً ببرید کارت رو بزنید توی سرشون!

لینک به دیدگاه

اگر هیت پایپ ها داغ میشن پس میشه نتیجه گرفت که مشکل از خود GPU هستش و انتقال حرارت به کولر مشکلی نداره. با قسمت Sensors برنامه GPU-Z هم دما رو چک کردید؟

بله چک‌کردم

الان که دارم با arma3 کار میکنم متوسط دما ۷۷ درجه هستش با وجود اینکه کارت در هوای آزاده محیط هم سرده سرده (حدودا ۱۰ درجه )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من توی نت چند جا گشتم،نمیدونم مدل گرافیک شما چرا اینقدر کمه ولی خوب در هر صورت... دما با اورکلاک باید به 72-75 برسه ولی برای شما خیلی زیاده!توی فرومهای خارجی هم یکی مشکل شما رو داشت کارتشو پس داده بود شرکت یدونه نو بهش داداه بودن...علتش هم مشکل در Apply خمیر حرارتی توسط خود شرکت بوده....اگه گارانتی داره حتماً ببرید کارت رو بزنید توی سرشون!

آقا سعید اگه مشکل از خمیر باشه حرارت به کولر خوب منتقل نمیشه و هیت پایپ ها داغ نمیشن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان دماش وقتی فن رو درحالت Auto میذاری چقدره؟ دور فن تا چند درصد بالا میره؟ گارانتی داره؟ مشکل Artifact نداره؟ یعنی رو تصویر نقطه های سفید بیاد یا شکل های دیگه لحظه ای بیان و برن؟

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

یعنی الان بفرستم بره‌خدمات!؟

خدایااااااااااااااا

اگه شانس منه که سازگار دبه میکنه ببینید کی گفتم :|

لینک به دیدگاه

الان دماش وقتی فن رو درحالت Auto میذاری چقدره؟ دور فن تا چند درصد بالا میره؟ گارانتی داره؟

رو اتوماتیک دما رو‌نمیدونم ولی تو لود کامل یه چیزی بین ۶۰-۷۰٪ هستش دور فن

تست میکنم‌نتیجه رو میگم

گارانتی سازگار هستش (متاسفانه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی الان بفرستم بره‌خدمات!؟

خدایااااااااااااااا

اگه شانس منه که سازگار دبه میکنه ببینید کی گفتم :|

اگه با این ذهنیت منفی میخوای بفرستی نفرست  ;) چون حتما کارت به مشکل میخوره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل Artifact نداره؟ یعنی رو تصویر نقطه های سفید بیاد یا شکل های دیگه لحظه ای بیان و برن؟

لینک به دیدگاه

آقا سعید اگه مشکل از خمیر باشه حرارت به کولر خوب منتقل نمیشه و هیت پایپ ها داغ نمیشن.

بله حرفتون کاملاً متینه من علت مشکل اون کاربر توی فروم خارجی رو ذکر کردم...

در هر صورت بعید بدونم کاری از دست خود ایشون بربیاد...توی اون فروم هم گفته بودن دستکاری باعث خارج شدن از حالت گارانتی میشه به همین علت RMA کرده بودن کارتو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...