رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان عزیز.گرافیکم GTX 770  از برند ASUS با کولر DCII . تو گیم دماش تا 81 درجه هم میره !!! 

آیا این دما به گرافیک آسیب نمیرسونه؟

آیا راه حلی برای کاهش این دما هست؟

ویرایش شده توسط mansour14606
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست من دور فن رو تغییر دادید ؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

سلام

نه مشکلی نداره

ولی برای اینکه دما زیاد بالا نره نرم افزار  Asus Gpu Tweak  رو از داخل سیدیش نصب و به صورت دستی دور فن رو تنظیم کن که دما بالا نره

آخرین نسخهAsus Gpu Tweak رو از لینک زیر بگیر

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=9&m=ASUS%20GPU%20Tweak%20for%20Graphics%20cards&hashedid=n/a

ویرایش شده توسط vzsoft
لینک به دیدگاه

با برنامه ASUS GPU Tweak دور فن رو بصورت دستی تنظیم کردم.هروقت دماش پایینه دور فن مینیمم باشه.هروقت هم دماش تا 70 میره دور فن حدود 85% میشه.با این حرکتم دما هیچ فرقی نکرد و بخواد بره بالا میره! :(

post-14586-0-62423800-1397593492_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

موارد زیرو چک کنید

آیا کیس تهویه مناسب داره

تنظیمات گرافیک بازی رو کم کنید (حتما نباید بازی هارو با آخرین کیفیت بازی کرد) بزارین روی Hight یا Normal

ویرایش شده توسط vzsoft
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با برنامه ASUS GPU Tweak دور فن رو بصورت دستی تنظیم کردم.هروقت دماش پایینه دور فن مینیمم باشه.هروقت هم دماش تا 70 میره دور فن حدود 85% میشه.با این حرکتم دما هیچ فرقی نکرد و بخواد بره بالا میره! :(

البته دمای بالا جز جدایی ناپذیر کارتهای گرافیکی قدرتمند هست.

این چند روز هم هوا خیلی گرم شده که بی تاثیر نیست.

کولینگ کسیتون چطوره ؟

یعنی با رسیدن دور فن به 85 درصد دمای GPU باز هم بیش از 80 درجه هست ؟

لینک به دیدگاه

موارد زیرو چک کنید

آیا کیس تهویه مناسب داره

تنظیمات گرافیک بازی رو کم کنید (حتما نباید بازی هارو با آخرین کیفیت بازی کرد) بزارین روی Hight یا Normal

کیسم گرین مگنوم 2 هست.تهویه هم مناسب هست.

وفتی جواب میده آخه چرا نباید با آخرین تنظیمات بازی کرد؟؟؟  

لینک به دیدگاه

البته دمای بالا جز جدایی ناپذیر کارتهای گرافیکی قدرتمند هست.

این چند روز هم هوا خیلی گرم شده که بی تاثیر نیست.

کولینگ کسیتون چطوره ؟

یعنی با رسیدن دور فن به 85 درصد دمای GPU باز هم بیش از 80 درجه هست ؟

کیسم گرین مگنوم 2 هست.تهویه هم مناسب هست.

متاسفانه دور فن 100 درصد هم میشه دما همون 81 میمونه.البته تو گیم های مختلف متفاوت هست.من ماکزیموم رو گفتم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دما تا 90 هم بره مشکلی نیست شما گفتی داغ میشه منم راه پیشنهاد دادم  :D

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دما تا 90 هم بره مشکلی نیست شما گفتی داغ میشه منم راه پیشنهاد دادم  :D

خیلی ممنونم دوست عزیز.شاید به قول شما تا 90 هم بالا بره مشکلی پیش نیاد ولی حتما تو عمر مفیدش تاثیر میذاره.

لینک به دیدگاه

یک فن دقیقا روبروی گرافیک زدم که هوای خنک رو از بیرون به سمت گرافیک میدمه و دو تا فن پشت و بالای کیس هوا رو به بیرون منتقل میکنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک فن دقیقا روبروی گرافیک زدم که هوای خنک رو از بیرون به سمت گرافیک میدمه و دو تا فن پشت و بالای کیس هوا رو به بیرون منتقل میکنه.

الان این کار رو انجام دادید یا از قبل بوده ؟

چقدر تاثیر داشته ؟

البته این مدل مدل داغی هست :

temp.gif

اینقدر هم کامپوننت اسوس با کیفیت هست که تو چندین سال استفاده مستمر مشکلی براش پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خمیر gpu کارت رو با  یه خمیر مرغوب تر عوض کن

احتمالا کارتشون گارانتی داره که اصلا این کار توصیه نمیشه !

لینک به دیدگاه

الان این کار رو انجام دادید یا از قبل بوده ؟

چقدر تاثیر داشته ؟

البته این مدل مدل داغی هست :

temp.gif

اینقدر هم کامپوننت اسوس با کیفیت هست که تو چندین سال استفاده مستمر مشکلی براش پیش نیاد.

بله کارتم گارانتی داره.

از ابتدا فن ها به همون صورت بود.

دمای کارتم دقیقا به همین صورتی هست که گذاشتید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هرچی بررسی های کارت شما رو می بینم دلیل این ضعف در انتقال حرارت در این مدل رو متوجه نمیشم!

سه تا هیت پایپ 8 میلیمتری در تماس مستقیم با GPU هست !و فکر می کنم حالت SSU اسوس هست که خیلی هم روش مانور داده بود !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی من از اینک ارت دارم استفاده میکنم دماش تا الان از 71 بالاتر نرفته توی سنگین ترین محیط های سه بعدی مثل نسخه مد شده اسکایرم خودم که با کارت های عادی تا 86 هم میره و لی کولر ایسوس اینقدر نمیشه!توی چه بازی بودی ؟توی تمام بازی ها؟؟یک جای کار مشکل داره!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

دوست گرامی من از اینک ارت دارم استفاده میکنم دماش تا الان از 71 بالاتر نرفته توی سنگین ترین محیط های سه بعدی مثل نسخه مد شده اسکایرم خودم که با کارت های عادی تا 86 هم میره و لی کولر ایسوس اینقدر نمیشه!توی چه بازی بودی ؟توی تمام بازی ها؟؟یک جای کار مشکل داره!

تو بازییهای Metro & max payne 3 دماش خیلی بالا میره.به 80 میرسه.

تو بازیهای دیکه میانگین 70 تا 76 میشه.

خیلی عجیبه..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای حالت idle چنده؟توی حالت بیکار توی محیط ویندوز؟یک عکساز حالت idle , و یکی هم حین اجرای یک بازی سنگین alt+tab بزن gpuz رو باز کن یا evga percision عکس بگیر ببینیم چیه شرایط!دمای vrm -لود gpu-فن تکومیتر-اینها رو با evga percision یا afterburner میشه چک کرد.

لینک به دیدگاه

دمای حالت idle چنده؟توی حالت بیکار توی محیط ویندوز؟یک عکساز حالت idle , و یکی هم حین اجرای یک بازی سنگین alt+tab بزن gpuz رو باز کن یا evga percision عکس بگیر ببینیم چیه شرایط!دمای vrm -لود gpu-فن تکومیتر-اینها رو با evga percision یا afterburner میشه چک کرد.

حالت بیکاری بین 34 تا 37 هست.برای حالت لود هم الان میذارم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی مکس پین نه دما باید کمتر باشه توی مترو اکثر کارت های 770 رو ی الترا های باید 65 تا 75 درجه رو بسته به محیط های مختلف بازی بزنن چون خیلی افکت های پست پراسیسینگ و hd texture های زیادی لود میشه.یک دور بزار بنچمارک بازی مترو اجرا بشه کامل آخرش دما رو اندازه بگیر

تظیمات رو بزار روی آخرین حد  همه رو روشن کن-vsync-aa همه رو.

لینک به دیدگاه

توی مکس پین نه دما باید کمتر باشه توی مترو اکثر کارت های 770 رو ی الترا های باید 65 تا 75 درجه رو بسته به محیط های مختلف بازی بزنن چون خیلی افکت های پست پراسیسینگ و hd texture های زیادی لود میشه.یک دور بزار بنچمارک بازی مترو اجرا بشه کامل آخرش دما رو اندازه بگیر

تظیمات رو بزار روی آخرین حد  همه رو روشن کن-vsync-aa همه رو.

خدمت شما.بازی مترو

GPU-Z Sensor Log.txt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این که خوبه که!تنظیمات الترا بوده؟78 اخرش زده مناسبه شما باید متغییر ها رو هم در نظر بگیرید مثلا تهویه کیس .دمای vrm هم 82 درسته همین محدوده باید باشه وقتی سطح gpu اینقر دماشه vrm همیشه داغ تره.دور فن هم توی 75 درجه همین مقداره.تقریبا همه چیز باید همین قدر باشه حالا دو یا 3 درجه بالا پایین.ولیتوی حالت کلی برای همه بازی ها نباید به این حد برسه اگر فقط توی این بازی یا عنوان های سنگین اینقدر یمیشهطوری نیست مثلا منdead spac 3 v رو بازی میکنمالترا های 55 تا 57 درجه است ولی توی مترو بالاتره .ان دما ها همه بسته به نوع پردازش موتور گرافیکی بازی هستن بعضی موتورها فشار بیشتری روی gpu میارن بعضی کمتر.مشکلی نداره میتونید استفاده کنید .دور فن رو هم نمیخواد دست کاری کنید چون باعث افزایش صدامیشه.خودتون رو نسبت بهش وسواس نکنید .منهم برا تون لوگ میزارم از دما موقع کارهای سنگین که شک تون بر طرف یشه.

لینک به دیدگاه

این که خوبه که!تنظیمات الترا بوده؟78 اخرش زده مناسبه شما باید متغییر ها رو هم در نظر بگیرید مثلا تهویه کیس .دمای vrm هم 82 درسته همین محدوده باید باشه وقتی سطح gpu اینقر دماشه vrm همیشه داغ تره.دور فن هم توی 75 درجه همین مقداره.تقریبا همه چیز باید همین قدر باشه حالا دو یا 3 درجه بالا پایین.ولیتوی حالت کلی برای همه بازی ها نباید به این حد برسه اگر فقط توی این بازی یا عنوان های سنگین اینقدر یمیشهطوری نیست مثلا منdead spac 3 v رو بازی میکنمالترا های 55 تا 57 درجه است ولی توی مترو بالاتره .ان دما ها همه بسته به نوع پردازش موتور گرافیکی بازی هستن بعضی موتورها فشار بیشتری روی gpu میارن بعضی کمتر.مشکلی نداره میتونید استفاده کنید .دور فن رو هم نمیخواد دست کاری کنید چون باعث افزایش صدامیشه.خودتون رو نسبت بهش وسواس نکنید .منهم برا تون لوگ میزارم از دما موقع کارهای سنگین که شک تون بر طرف یشه.

خیلی ممنونم از کمکتون.خیالم راحت شد.

لینک به دیدگاه

نمیدونم این جا  جاش هست یا نه ولی یه سوال 

برای پایین اوردن دمای سی پی یو i7 4770k لازم اون آهن روش(که نمی دونم اسمش چه) رو ورداریم و یه خمیر خوب بهش بزنیم؟  

یا این که، خمیر خودش خوب هست؟

و این که اون ماچو شما قیمتش چنده؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...