رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دمای 81 درجه برای این کارت کاملا طبیعی هست و 10 سال هم با این دما کار بکنه مشکلی براش پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا چون در سری 7 ولتاژ دیفالت روی 1.200 ولت ست شده در مقایسه با سری 6 که ولتاژش روی 1.175 ولت قفل شده هم دما بالاتر هست و هم مصرف برق. ساده ترین راهی که برای مقابله با این قصیه وجود داره ( به جز راه اصلی که ادیت کردن بایوس هستش ) اینه که شما Power Target رو مثلا به جای 100 روی 70 قرار بدید و در همون حالت کلاک هسته رو مثلا 100 واحد بالا ببرید. با این کار و یه مقدار سعی و خطا و بالا و پایین کردن این دو فاکتور میتونید کارت رو طوری تنظیم بکنید که اگر مقلا قبلا با ولتاژ 1.200 و کلاک 1150 کار میکرده و دماش هم میشده 80 درجه ، این بار همون کلاک 1150 رو مثلا با 1.100 ولت بزنه و دماش هم بشه 65! بدون این که در کاراییش و فریم دهیش تفاوتی ایجاد بشه. به علاوه چون دما پایین تره دور فن هم پایین تر خواهد بود و نویز فن کمتری خواهید داشت. و عمر مفید کارت هم افزایش پیدا میکنه.

خود من در کارت های سری 6 هم با ادیت بایوس ولتاژ رو پایین میارم چون به صورت پیش فرض ، ولتاژ خیلی بیشتر از نیاز به هسته داده میشه و باعث بالا رفتن بی مورد دما و مصرف برق و صدای فن کارت میشه.

لینک به دیدگاه

دوستان ميبخشيد من 4تا r280 Toxic دارم بخاطر گرم شدن هوا گذاشتمشون جلو دريچه كولر گازي  كارت هاي من دائم در كار و  در لود 100 درصدن  كه با اين كار دما شده  47  50  60 60

خواستم بدونم مشكلي پيش نمياره گذاشتم جلو كولر ؟

كولر گازي رطوبت نداره ؟

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان ميبخشيد من 4تا r280 Toxic دارم بخاطر گرم شدن هوا گذاشتمشون جلو دريچه كولر گازي  كارت هاي من دائم در كار و  در لود 100 درصدن  كه با اين كار دما شده  47  50  60 60

كولر گازي رطوبت نداره ؟

4 تا چی؟کراس فایر؟یا هر کدوم جدا هستن؟چه طور؟دریچه کولر چرا؟مگه خودشون فن ندارن ؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا چون در سری 7 ولتاژ دیفالت روی 1.200 ولت ست شده در مقایسه با سری 6 که ولتاژش روی 1.175 ولت قفل شده هم دما بالاتر هست و هم مصرف برق. ساده ترین راهی که برای مقابله با این قصیه وجود داره ( به جز راه اصلی که ادیت کردن بایوس هستش ) اینه که شما Power Target رو مثلا به جای 100 روی 70 قرار بدید و در همون حالت کلاک هسته رو مثلا 100 واحد بالا ببرید. با این کار و یه مقدار سعی و خطا و بالا و پایین کردن این دو فاکتور میتونید کارت رو طوری تنظیم بکنید که اگر مقلا قبلا با ولتاژ 1.200 و کلاک 1150 کار میکرده و دماش هم میشده 80 درجه ، این بار همون کلاک 1150 رو مثلا با 1.100 ولت بزنه و دماش هم بشه 65! بدون این که در کاراییش و فریم دهیش تفاوتی ایجاد بشه. به علاوه چون دما پایین تره دور فن هم پایین تر خواهد بود و نویز فن کمتری خواهید داشت. و عمر مفید کارت هم افزایش پیدا میکنه.

خود من در کارت های سری 6 هم با ادیت بایوس ولتاژ رو پایین میارم چون به صورت پیش فرض ، ولتاژ خیلی بیشتر از نیاز به هسته داده میشه و باعث بالا رفتن بی مورد دما و مصرف برق و صدای فن کارت میشه.

گرامی کاهش ولتاژ از حالت دیفالت باعث کاهش کارایی میشه .اگر اینجور که شما میفرمایید بود سازنده کولر غیر رفرنس خودش رو اینقدر اذیت نمیکرد کولر طراحی کنه!مییومد از ولتاژ پیش فرض انویدیا کم میکرد 15 درجه کاهش دما پیدا میکرد!به این راحتی نیست وضمنا من کارت 770 و 780 رو زیاد کار کردم مدل های ایسوس و msi کم دیدم دما بره   رو 74 75 چه برسته به  80!توی سنگین ترین لودها من دما رو 65 تا 75 گرفتم شاید شما صحبت از مدل رفرنس میکنید.اگر ولتاژ سری 7  برابر با 1.200 حتما دلیل داشته که این میزان بوده افزایش بی مورد ولتاژ برای سازنده چیپ و سازنده کارت غیر از هزینه بیشتر چی داره؟باید هزینه بیشتر صرف طراحی کولر کنن همین!کلا نه کم شدن ولتاژ چیز خوبیه نه زیاد شدنش برای همین خیلی از سازنده های مدل های غیر رفرنس حتی اجازه انلاک کردن  ولتاژ رو نمیدن.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

4 تا چی؟کراس فایر؟یا هر کدوم جدا هستن؟چه طور؟دریچه کولر چرا؟مگه خودشون فن ندارن ؟!

چهارتا R280Toxic    هركدوم جدا هستند

فن دارند ولي اينجايي كه ما زندگي ميكنيم جنوب كشور هست كولر گازي ميزنيم

هوا گرمه  

لینک به دیدگاه

كولر گازي رطوبت نداره ؟

سلام دوست عزیز اگر از این کارت ها برای استخراج استفاده میکنید سرعت رم vga تاثیری روی مگاهاش شما ندارد شما میتونی سرعت رم رو بیاری روی 300 که باعث خنکی 15 تا 25 درجه ای کارتاتون میشود اونوقت احتیاج به کولر گازی نیست

ویرایش شده توسط sadeghk2003
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دما طبیعیه و اینجا توضیح دادم چرا اینطوریه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=23130&page=1

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگر از این کارت ها برای استخراج استفاده میکنید سرعت رم vga تاثیری روی مگاهاش شما ندارد شما میتونی سرعت رم رو بیاری روی 300 که باعث خنکی 15 تا 25 درجه ای کارتاتون میشود اونوقت احتیاج به کولر گازی نیست

مرسي

چطور ميشه سرعت رو  رو كمتر كرد  ولي گذشته از اين چيزها بنظرتون مشكلي داره(گولر گازي ) كه گفتم؟

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

مرسي

چطور ميشه سرعت رو  رو كمتر كرد  ولي گذشته از اين چيزها بنظرتون مشكلي داره(گولر گازي ) كه گفتم

نرم افزار msi  afterburner رو نصب کنید نرم افزار ساده ای است توی قسمتmemory clock سرعت رم رو کم کنید  و اپلای کنید  توجه اگر به این نرم افزار اشنانیستید به منوی core voltage دست نزنید خطر ناکه است 

کولر گازی ایرادش توی قبض برق است 

لینک به دیدگاه

نرم افزار msi  afterburner رو نصب کنید نرم افزار ساده ای است توی قسمتmemory clock سرعت رم رو کم کنید  و اپلای کنید  توجه اگر به این نرم افزار اشنانیستید به منوی core voltage دست نزنید خطر ناکه است 

کولر گازی ایرادش توی قبض برق است 

واسه قبض مشكلي نداريم  ولي خواستم بدونم مشكلي نداره اون كار

تشكر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

امروز صبح از نمایندگی همراه سرویس خاورمیانه تماس گرفتن که میتونین تبلت رو بیارین / بردم تحویل دادم و بعد از ظهر تماس گرفتن که مشکلش حل شده/

رفتم اونجا و تست کردم دیدم باز قسمت بالاش سمت راشت نزدیک آرم SAMSUNG گرم میشه ولی احساس کردم کمتر از گذشته گرم شده / کار خاصی هم نکردم تو منوهای خودش اینور انور می رفتم / فیلم هم گذاشتم نگاه کردم

کارشناسه گفت که عادی هست گرم کردن و منم گفتم این اصلاً گرم نمیکرد برا همین اصرار دارم که مورد داره / اونم گفت از نظر ما موردی نیست !!!!

و فرمودن که اگه باز اصرار دارین براتون بردش رو عوض میکنیم /

گقتن هزینه ؟؟؟ گفت تقریباً 1،500،000 تومن میشه !!!

گفتم حالا برد رو عوض کردم و باز مشکل ایجاد شد ؟؟؟ اونموقع چی ؟؟؟؟

فرمودن برا همین میگیم موفع خرید بدون گارانتی خرید نکنین !!!!!!!!!!!!!!!!

فلش زده بودن براش و 32400 تومن هم پرداخت کردم

خلاصه بردم اونحایی که گرفته بودم ، گفتم مشکل رو و فرمودن که مشکلی نیست و عادی هستش . منم گفتم باشه اینو میدم برا خودتون و یه آک با گارانتی همراه سرویس خاورمیانه برمیدارم

فرمودن که شنبه یه تماس بگیرین

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

امروز صبح از نمایندگی همراه سرویس خاورمیانه تماس گرفتن که میتونین تبلت رو بیارین / بردم تحویل دادم و بعد از ظهر تماس گرفتن که مشکلش حل شده/

رفتم اونجا و تست کردم دیدم باز قسمت بالاش سمت راشت نزدیک آرم SAMSUNG گرم میشه ولی احساس کردم کمتر از گذشته گرم شده / کار خاصی هم نکردم تو منوهای خودش اینور انور می رفتم / فیلم هم گذاشتم نگاه کردم

کارشناسه گفت که عادی هست گرم کردن و منم گفتم این اصلاً گرم نمیکرد برا همین اصرار دارم که مورد داره / اونم گفت از نظر ما موردی نیست !!!!

و فرمودن که اگه باز اصرار دارین براتون بردش رو عوض میکنیم /

گقتن هزینه ؟؟؟ گفت تقریباً 1،500،000 تومن میشه !!!

گفتم حالا برد رو عوض کردم و باز مشکل ایجاد شد ؟؟؟ اونموقع چی ؟؟؟؟

فرمودن برا همین میگیم موفع خرید بدون گارانتی خرید نکنین !!!!!!!!!!!!!!!!

فلش زده بودن براش و 32400 تومن هم پرداخت کردم

خلاصه بردم اونحایی که گرفته بودم ، گفتم مشکل رو و فرمودن که مشکلی نیست و عادی هستش . منم گفتم باشه اینو میدم برا خودتون و یه آک با گارانتی همراه سرویس خاورمیانه برمیدارم

فرمودن که شنبه یه تماس بگیرین

قدرت تلقین

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قدرت تلقین

یعنی نلقین میکنم که گرمه ؟؟ !!

ولی هرکسی دست میزنه میگه که گرمه ( ولی دست نمی سوزونه )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی نلقین میکنم که گرمه ؟؟ !!

ولی هرکسی دست میزنه میگه که گرمه ( ولی دست نمی سوزونه )

درود عطا جان ،

احتمالش خیلی زیاده  ^_^  ،

مثلا :

-----

بهترین کار این هست بروید دکانی که خریدید و یکی نو بگید بیاره همونجا تست کنید ببینید چقدر دماشون تفاوت میکنه . البته اینکارو بدید خودش انجام بده چون خودت انجام بدی باز این تلقین میاد سراغت و میگی 100 درجه تفاوت دارند  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرامی کاهش ولتاژ از حالت دیفالت باعث کاهش کارایی میشه .اگر اینجور که شما میفرمایید بود سازنده کولر غیر رفرنس خودش رو اینقدر اذیت نمیکرد کولر طراحی کنه!مییومد از ولتاژ پیش فرض انویدیا کم میکرد 15 درجه کاهش دما پیدا میکرد!به این راحتی نیست وضمنا من کارت 770 و 780 رو زیاد کار کردم مدل های ایسوس و msi کم دیدم دما بره   رو 74 75 چه برسته به  80!توی سنگین ترین لودها من دما رو 65 تا 75 گرفتم شاید شما صحبت از مدل رفرنس میکنید.اگر ولتاژ سری 7  برابر با 1.200 حتما دلیل داشته که این میزان بوده افزایش بی مورد ولتاژ برای سازنده چیپ و سازنده کارت غیر از هزینه بیشتر چی داره؟باید هزینه بیشتر صرف طراحی کولر کنن همین!کلا نه کم شدن ولتاژ چیز خوبیه نه زیاد شدنش برای همین خیلی از سازنده های مدل های غیر رفرنس حتی اجازه انلاک کردن  ولتاژ رو نمیدن.

درود

رضا جان سازنده ها نمیان ولتاژ دیفالت رو کم بگیرند چون انعطاف اورکلاک کارتشون پایین میاد !

کم کردن ولتاژ = گرمای کمتر=فشار کمتر=عمر بیشتر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان 5 تا برنامه نصبم کردم از رو مموری ( 16 گیگ انداختم روش بجا 32 گیگ ) باز گرم شد / بوی پلاستیک گرم از پشتش میاد :excl: :excl: :excl:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان 5 تا برنامه نصبم کردم از رو مموری ( 16 گیگ انداختم روش بجا 32 گیگ ) باز گرم شد / بوی پلاستیک گرم از پشتش میاد :excl: :excl: :excl:

اینقدر گرم شده  8-}  @-)  بوی مموری یا خودش ؟

لینک به دیدگاه

مادربردم Giga p85-d3 هست.متاسفانه جایی برای کاهش ولتاژ گرافیک نداره.

اگر power target رو کاهش بدم،برای گرافیک مشکلی پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینقدر گرم شده  8-}  @-)  بوی مموری یا خودش ؟

بوی قاب پلاستیک پشتیش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بوی قاب پلاستیک پشتیش

فکر نکنم تلقین باشه دیگه  :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

رضا جان سازنده ها نمیان ولتاژ دیفالت رو کم بگیرند چون انعطاف اورکلاک کارتشون پایین میاد !

کم کردن ولتاژ = گرمای کمتر=فشار کمتر=عمر بیشتر

من نگفتم کم کنن دوستمون گقت بیا ولتاژ رو از حالت دیفالت هم کمتر کن که کارت با دمای پایین تر کار کنه من گقتم این اشتباهه!خودتون که جمله من رو پر رنگ هم کردید!معین جان در جواب دوستمون گفتم که اینو گفت چون کم کردن ولتاژ  و هم زیاد کردنش درست نیست خودتون که استادید .کم کردنش باعث کاهش کارایی میشه چون gpu boost 2 با دمل هدف کار میکنه وقتی ولتاژ کم تر از حد نیاز باشه و قفل هم باشه یعنی دینامیک هم نباشه چطور کارت میخواد به کلاک بالاتر برسه؟؟اگر هم زیاد شده که معلومه دمای بیشتر و دردسر بیشتر .دوستمون گفت کاهش ولتاژ میتونه 15 درجه خنک کنه!!من فکر نمیکنم چون قطعا اگر اینطور بود میشد با کاهش ولتاژ میزان دما رو کنترل کرد کامل !قطعا کاهش ولتاژ باعث کاهش کارایی هم میشه ..چون کلاک هم کاهش پیدا میکنه.مگر میشه یک gpuبا ولتاژ1.200 کار کنه توی کلاک 1000 مگاهرتز بعد بیایی ولتاژ رو خیلی بیاری پایین بازهم توی همون ولتاژ کار کنه؟خوب معلومه که نه.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر نکنم تلقین باشه دیگه  :wacko:

:laughing: :laughing: :laughing: =)) =)) =))

من  زدم برا اسکن با آنتی ویروس ( فول سیستم ) و تبلت رو گذاشتم تو اتاق برادرم ( شاید مشکل از یدن من باشه یا اتاق من ) رفتم دست زدم خنک بودش ؛ یعنی گرماش معمولی و عادی

به برادرم گفتم باهاش کار کنه بینم بازم گرم میشه یا نه !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من دیگه دارم می ترسم از خودم

هرچی سنسور بود روشن بودش / دانلود میکرد / نقشه گوگل داشت نگاه میکرد دریغ از گرم شدن

رفتم تبلت رو براشتم 1 دقیقه نشد که آروم آروم شروع به گرم شدن کرد !!!!!!!!!!!

بدن من مشکل داره باهاش :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl: :excl:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...