رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

محمد  جان اصلا نباید از اون اسکاچ استفاده بشه کارت اشتباهی کردید اون اسکاج به جز خط و خش هیچ چیزی دیگه ای رو به ارمغان نمیاره

کارایی که باید بکنین 

برای از بین بردن خط های به وجود اومده روی بلاک یا سی پی یو هر کجا که اسکاجه رو کشیدین ازپولیش ماشین استفاده کنین که کسایی که ماشین اسپرت میکنن و ... دارن این پولیش رو باعث میشه تمامی خش ها از بین بره و یه حالت خوبی رو میده و همچنی نخودش تو دما تاثیر داره

2. خمیری تعهیه کنین و قشنگ بزنین باز نرین کل خیمر رو خالی کنین :D به مقداری که روی سطح سی پی یو دیگه دیده نشه 

همین دو مورد رو امتحان کنین و ببینین دما چه طور میشه 

((((( اصلا با این دما سی پی یو رو زیر فشار نبرین مجمد جان دما خیلی خرابه و حیفه سی پی یو )))))

خط و خش نداره هاا!

تمییزش کردم، چون با ارامی کشیدم! حالا باز نیگا میکنم!

والا کل خمیر رو نزدم من! من فشار دادم سرنگشو، همین قدر که گفتم روی CPU اومد ازش فقط :-S

پس فعلا باید بریم کنار تا پول بیاد دستمون :D

لینک به دیدگاه

نگفتی وقتی سی پی یو رو میزاری رو کلاک پیش فرض مشکل پابرجاست یا نه؟!

با تست دومی که قرار دادم، یه نتیجه کوچولو گرفتم، که ولتاژ رو بیارم پایین و کلاک رو، دمای فول لود میاد پایین، ولی بازم برای اون کلاک و ولتاژ بالاست!

لینک به دیدگاه

فن به درستی کار میکند و با حداکثر دور

تهویه

شاید نیاز باشه بایوس رو آپدیت کنید

دوست عزیز مشکل میتونه به 3 دلیل باشه
1- سیستم ویروسی شده باشه که واسه فهمیدن و درست کردنش میشه از دیسک نجات kaspersky 2014 استفاده کنی
2- خمیر سلیکون رو به درستی استفاده نکردین
 خمیر سلیکون deep cool Z5 استفاده کن
بعد از پاک کردن خمیر سلیکون قبلی بطور کامل از روی cpu و cooler خمیر سلیکون جدید رو به 5 نقطه از cpu زده و کولر رو به درستی سرجایش قرار بدین
(4 نقطه گوشه  cpu و یکی هم وسط)
3-در حالی که داری از سیستم استفاده میکنی در کیس رو باز کنین و سرعت چرخش فن رو بررسی کن ببین آیا سرعت فن با تغییر دمای cpu تغییر میکنه؟
اول برین به قسمت بایوس و 'گزینه smart fan رو فعال کنین اگه باز هم مشکلتون پا بر جا بود و سرعت چرخش فن تغییری نکرد بدونین که فن خرابه و باید تعویض بشه

لینک به دیدگاه

فن به درستی کار میکند و با حداکثر دور

تهویه

شاید نیاز باشه بایوس رو آپدیت کنید

دوست عزیز مشکل میتونه به 3 دلیل باشه

1- سیستم ویروسی شده باشه که واسه فهمیدن و درست کردنش میشه از دیسک نجات kaspersky 2014 استفاده کنی

2- خمیر سلیکون رو به درستی استفاده نکردین

خمیر سلیکون deep cool Z5 استفاده کن

بعد از پاک کردن خمیر سلیکون قبلی بطور کامل از روی cpu و cooler خمیر سلیکون جدید رو به 5 نقطه از cpu زده و کولر رو به درستی سرجایش قرار بدین

(4 نقطه گوشه  cpu و یکی هم وسط)

3-در حالی که داری از سیستم استفاده میکنی در کیس رو باز کنین و سرعت چرخش فن رو بررسی کن ببین آیا سرعت فن با تغییر دمای cpu تغییر میکنه؟

اول برین به قسمت بایوس و 'گزینه smart fan رو فعال کنین اگه باز هم مشکلتون پا بر جا بود و سرعت چرخش فن تغییری نکرد بدونین که فن خرابه و باید تعویض بشه

عزیز الان مشکل دور فن نیست!

فن ها سالم هستند!

توی لود 100% هم به حالت full speed میرن فن ها!

من تا به حال نشنیدم که سیستم ویروسی بشه دمای CPU بالا میره!!!!!

سیستم هم ویروسی نیست!

90% مشکل خمیر هست، که باید تهیه کنم، و دوباره امتحان کنم!

به محض تهیه، نتایج قرار داده میشه!

لینک به دیدگاه

دوستان با سلام

مدل پردازنده

Intel Core i7 4770k

نوع کولر

Green Transfomers 3

مدل کیس

Green x7 Cougar

این کیس شش تا فن با قابلیت تنظیم سرعت چرخش فن - دو فن 12cm در جلوی کیس -  دو فن 12cm در سقف کیس - یک فن در پشت کیس و یک فن دیگه هم در بقل کیس قرار داره در ضمن مدل همه فن ها Cougar است

دمای محیط هم حدود 25 درجه است - خمیر سیلیکون همراه فن گرین استفاده کردم

مدل کارت گرافیک

Asus Geforce GTX 780 Ti DC2 3GBD5

رم

Gskill TridentX 16GB 4GBx4 2400Mhz C10 DDR3

مدل مادربورد

Asus Z87 Delux Quad

دمای سیستم و کارت گرافیک در حالت دسکتاپ

post-15536-0-32531600-1399902501_thumb.jpg

post-15536-0-56947500-1399902517_thumb.jpg

post-15536-0-88925900-1399902532_thumb.jpg

دمای سیستم و کارت گرافیک در حالت Load (بازی Crysis 3 در رزولیشن 1080p و تنضیمات Very Hight )

post-15536-0-52040800-1399904694_thumb.jpg

post-15536-0-79151800-1399904833_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

والا خیلی عجیبه که یک قطعه دقیقا یکسان  بات قبلیش حتی بعد از عوض شدن هنوز همون مشکل قبلی روداره -ببخشید من فکر میکنم مشکل از جایی دیگه است اینجور که شما میگید نمیشه-شما کارت رو رویکی سیستم دیگه تست کردید /؟شاید مشکل از قطعه ای دیگر ویا بخشی دیگره!لیست قطعاتت رو دقیق بده و مشخص کن کدوم قدیمن چقدرکار کردن مثلا پاورت چیه؟ا

cpu:i7 4770

MB:Asus Z87 k

RAM:Corsair 8GB (2*4) 2133

power:green 1000wat oc edition

لینک به دیدگاه

با سلام

امروز بعد خارج شدن از بازی طبق روال همیشه سراغ چک کردن دمای گرافیک رفتم و دیدم که خوبه

اما گفتم بذار ببینیم دمای سی پی یو چنده که با تعجب دیدم در حالت فول لود قرار داره و با فنی که تو امضام هس همه هسته ها به طور متوسط 67 66 درجه دماشونه....

خیلی ترسیدم آخه هیچ برنامه ای در حال اجرا نبود و این از حالت فول لود هم خارج نمیشد اومدم ریستارت کردم سیستمو رفتم ویندوز باز دیدم همون جریان برقراره دمارو با دو تا برنامه چک کردم همون بود و با گجت خود سیستم هم دیدم بله در حالت فول لود مونده خاموش کردم بعد چند دیقه روشنش کردم دیدم نه حالش خوب شده انگار !

اومدم وب فریر رو اجرا کردم نگا کردم دیدم یهو رفت باز رو فول لود اومدم تو قسمت پروسس سیستم تا همه برنامه های در حال اجرا نشون میده امیدوارم منظورمو فهمیده باشین دیدم برنامه webproxy 99 درصد سی پی یو رو به کار گرفته اونو end procces کردم اومد پایین

خلاصه یه سوال خیلی بزرگ تو ذهنم نقش بسته که آیا همیشه با اجرا هر برنامه ساده ای سی پی یو اینقدر کار می کنه؟ میره خودشم رو فول لود با سرعت 3 هزار و نه صدو خرده ای؟!این طبیعیه؟من تا حالا دقت نکردم نمی دونم شاید واقعا همین طوری باشه اما خب می خوام بدونم و شما کمکم کنید تا خیالم راحت شه یا این که واقعا با مشکلی مواجهم؟

اینم بگم که سی پی یو تو حالت بیکاری معمولا دمای همه هسته ها بین 35 تا 38 هس و واقعا فن خوبی داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

برای برنامه وب -فر-ی-ر- هست که به صورت اتومات وقتی ویندوز میاد بالا اجرا میشه و میتونید از  توی تسک منیجیر ببندیدش

@};- @};- @};-

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

بعضی برنامه مشکلات پردازشی دارند و سیستم به چالش میکشن اما بازم مهم نیستن بهتر بسته باشن

در هنگام اجرا بازی تا تمام قدرت سیستم برای بازی استفاده بشه 

نگران نباشید این سی پی یو دماش عادی هست برای شما

لینک به دیدگاه

ویروس !!!!

گاهی یه ویروس آشغال وارد سیستم میشه بعدش یکی از برنامه ها به طور غیر طبیعی از سرعت سیستم استفاده میکنه که اگر اون برنامه رو ببندید اوضاع درست میشه البته گاهی بعد از بستن برنامه یه برنامه دیگه دچار همین مشکل میشه !!!

لینک به دیدگاه

والا من قبلا این مشکلو نداشتم فک کنم این ورژن جدید وب فریر یه بلایی سر سیستم آورده قبلا با ورژن قبلی این مشکلو نداشتم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من قبلا این مشکلو نداشتم فک کنم این ورژن جدید وب فریر یه بلایی سر سیستم آورده قبلا با ورژن قبلی این مشکلو نداشتم 

فکر کنم بزودی این مشکل رو حل کنن

خیلی با حاله 90% درصد از CPU استفاده میکنه هر برنامه ایی نمیتونه این کار رو کنه :D

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منم وقتی از وب فریر استفاده میکنم دمای cpu از30 میرسه به 50  و وقتی سیستمو ریستار میکنم دما برمیگرده به 30 درجه

لینک به دیدگاه

فکر کنم بزودی این مشکل رو حل کنن

خیلی با حاله 90% درصد از CPU استفاده میکنه هر برنامه ایی نمیتونه این کار رو کنه :D

برنامه core temp بعضی وقتها واسه من 95% رم رو اشغال میکنه! یهو نزدیک به 6.5 گیگ!!!! :D

لینک به دیدگاه

اینجاس که میگیم علم زیادی پیشرفت کرده باس یکم پسرفت کنه  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کولرتون زیاد جالب نیست شما با یه تاور 120 اکستریم به دمای خیلی بهتر میرسید 

results2.png

results1.png

لینک به دیدگاه

کولرتون زیاد جالب نیست شما با یه تاور 120 اکستریم به دمای خیلی بهتر میرسید 

results2.png

results1.png

والا من یه کمی ترسیدم اگه فن با هیت سینک یه مقدار سنگین تر باشه به یه تکان کوچیک بزنه مادربوردو از جاش بکنه واسه همین به وزنش دقت کردم که اینو خریدم وگرنه می خواستم noctua nh d14 بگیرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

کیس شما بعد از نصب تمام قطعات امضاتون باید به حدود 17 18 کیلو برسه که به این راحتی تکون نمیخوره عزیز 

جنس مادربورد رو هم دست کم نگیرید 

بهتون توصیه میکنم یه مادربورد خراب رو بشکنید 

اون هم از سری قدیمی تا بفهمید محکم تر از این ها هست که همچین چیزی بتونه مشکل دار کندش 

لینک به دیدگاه

درود 

کیس شما بعد از نصب تمام قطعات امضاتون باید به حدود 17 18 کیلو برسه که به این راحتی تکون نمیخوره عزیز 

جنس مادربورد رو هم دست کم نگیرید 

بهتون توصیه میکنم یه مادربورد خراب رو بشکنید 

اون هم از سری قدیمی تا بفهمید محکم تر از این ها هست که همچین چیزی بتونه مشکل دار کندش 

والا عزیز من اون موقع اینارو کسی بهم نگفت دو سه نفر بهم گفتن که زیاد سنگین باشه می شکونتش دیگه فک نمی کردم اندازه تیرآهن محکم باشه!

به هر حال ممنون بابت اطلاعات تعداد تشکرم هم تموم شده فردا از خجالتت درمیام  :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا عزیز من اون موقع اینارو کسی بهم نگفت دو سه نفر بهم گفتن که زیاد سنگین باشه می شکونتش دیگه فک نمی کردم اندازه تیرآهن محکم باشه!

به هر حال ممنون بابت اطلاعات تعداد تشکرم هم تموم شده فردا از خجالتت درمیام  :clapping:

فکر کنم اونا که راهنمایی کردن عشق نوکتا بودن یا نمایندگی نوکتا بودن

الان خیلی وقت هست که این برند کولر درست درمونی نتونسته تولید کنه

لینک به دیدگاه

فکر کنم اونا که راهنمایی کردن عشق نوکتا بودن یا نمایندگی نوکتا بودن

الان خیلی وقت هست که این برند کولر درست درمونی نتونسته تولید کنه

نه جانم من تو سایتای خارجی هم این برندو بهتر دیدم در کل کارکردش خوبه درسته ظاهر زیبایی نداره اما کارش خوبه من که نظرم اینه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام خدمت همه دوستان

cpu fx6350    + sapphire 6870

کولر corsair h50

کیس x9 با فنهای نرمال خودش

خمیر معمولی 

دمای محیط بدون روشن بودن کولر

:whew: 

دما هنگام بیکاری سی پی یو و گرافیک

post-12892-0-03965500-1400020697_thumb.jpg

دمای گرافیک هنگام بازی با تنظیمات high

post-12892-0-53261900-1400020823_thumb.jpg

دما تست سی پیو و فول لود با occt

post-12892-0-01901400-1400020925_thumb.jpg

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

روزگار بخیر

• پردازنده                  

•  

• INTEL ® Core™ i7-3930K Sandy Bridge-E Processor _ 6 Core 3,2 GHz _ Overclocked to 4,75 GHz

•  
  • مادربورد                 
  •       

• ASUS ROG Rampage IV Black Edition _ LGA 2011 _ X79 Chipset

•  
  • رم                          

• CORSAIR  _ Vengeance _ DDR3 _ 1600 MHz _ quad Channel _ 4*4Gb _ XMP 1600 MHz

•  
  • کارت گرافیک            

•  ASUS  _ EN GTX 580 DCII/2DIS/1536MD5

•  GPU Base Clock 782 MHz Overclocked to 922 MHz _ Memory Base Clock 4008 MHz Overclocked to 4288 MHz

•  
  • کیس
  •  

• COOLER MASTER  _ HAF X  Full Tower

Front Fan : 20cm  _  Top Fan : 2 * 20cm  _  Side Fan : 20cm  _  Rear Fan : 14cm  

سیستم خنک کننده 

• Cooler Master _ Water Cooler Nepton 280L Quad Fan _ Vortex Cougar

خمیر خنک کننده     

Cooler Master

دمای اتاق 24 درجه و دمای داخلی پردازنده در حالت عادی میانگین 33 درجه و در حالت استرس , میانگین 61 درجه هستش البته دمای (T case) سطح روی پردازنده  49 درجه هست.

دمای پردازنده کارت گرافیک در حالت عادی 31 درجه و در حالت استرس حداکثر به 65 درجه میرسه ولی تو بازیه Hitman Absolution    و    Tomb Rider با بالاترین گرافیک و رزولوشن 1920 * 1080 نهایتا به 60 درجه میرسه.

post-10325-0-72732500-1419280487_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Hamid Mohammadi
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه مدت پیش من یه سیستم جدید بستم، خبلب وقت بود که از کامپیوتر برای کارهای سنگین استفاده نکرده بودم، برای همین زیاد با این مسال آشنایی ندارم.

کارت گرافیک من یه ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5 هست. من کلا نگران درجه حرارت این کارت هستم، توی حالت معمولی درجه حرارتش 32 - 34 هست. وقتی یه بازی معمولی رو اجرا میکنم درجه حرارتش به 55 - 65 میرسه. دیروز دلو زدم به دریا رفتم یه بازی سنگین گرفتم اجرا کردم، آپشناشو که رو مدیوم گزاشتم وسط بازی پرید بیرون، درجه حرارت رو که نگا کردم رو 99 -85 بود.

این طبیعیه ؟ یا خیلی زیاده ؟

کلا یه ماهه سیستمو بستم. اگه میشه راهنمایی کنید. مرسی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...