رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باشه کارایی که گفتینو میکنم نتیجشو همینجا میگم . بازم تشکر 

ویرایش شده توسط abolfazl70
لینک به دیدگاه

95 درجه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه کتری بزار روش چایی دم شه...چه خبره!!!!!!!!

8350 من تو اوج داغ کردنش 65 درجه میشه

لینک به دیدگاه

اگه سی پی یو 3.2 روشه مشکل از اونه یه دو ال کور بنداز مشکل حل میشه

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان یه لبتاب aser v3 571g دارم.

در حالت بیکاری دمای سی پی و یو و جی پی یو روی 50 درجه است و در حالت اوج کار به 100 درجه هم میرسه.

کسی میدونه که این دما برای لبتابی با این مشخصات طبیعیه یا نه؟

با تشکر

cpu i5 3110m

vga 630m

لینک به دیدگاه

اگر بدنه دستگاه خیلی داغ میشه مشکل از سیستم کولینگ هست یا فن درست هوا نمیکشه یا محفظه با گرد و خاک یا چیزای دیگه مسدود شده

لینک به دیدگاه

آستانه ی حرارت پردازنده ی شما 105 درجه سانتیگراد هست، این یه جورایی نرمال هست و یه جورایی هم نیست، بسته به کارتون داره، رندر انجام میدید؟، گیم میزنید؟، چیکار می کنید دقیقاً زمان لود؟

هر چند عین چیزی که دوستمون گفتن یه جورایی هم نرمال نیست، ولی خب مشخص کنید که کارتون چیه دقیقا باهاش که اینطور میشه؟

این لینک رو بخونید، Aspire V3-571G

یکسری از کاربرها همین مشکل رو دارند منتهاش نه به اندازه ی شما 100 درجه، در حد 85 درجه ماکزیمم.
ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

درود بر شما دوستان 

کارت گرافیک من اینهانویدیا جی فورس 7300  با حافظه 256 که قدیمیه 

حالا میخوام بدونم حداقل و حداکثر دمای مجاز برای این کارت چند هست؟

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از لطف اساتید.

بیشتر گیم بازی میکنم و کم تر از 5 دقیقه دما به اعداد زیر میرسه.

t9cbkoerfgjv779jb0fr.jpg

ویرایش شده توسط دانشیار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سری کارتها اگر فن داشته باشن فکر نکنم دماشون بالاتر از 60 بره 

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی

بحضورتون عرض شود این مشخصات سیستم بنده هستش،

mother msi z68

cpu cori5 2310

ram   8   patriot

vga  msi 670 gtx P/E

power 550 cooler master

cpu cooler  CPU Cooler Deepcool Iceedge 400 XT 

http://lioncomputer.ir/product/279/Deepcool+Iceedge+400+XT/

اما مشکل بنده اینه که چند وقتیه وقتی سیستم رو روشن میکنم به محض بالا اومدن ویندوز دمای سی پی یو به 50 درجه رسیده وروی50 فیکس میشه، استفاده ماهم از سیستم در حد فیفا زدنه به محض اینه وارد بازی شد دما به 60 درجه میرسه وبازی شروع میکنه به لگ زدن، حالا از دوستان بزرگوار وبا تجربه میخوام به بنده روکمک کنن که مشکل حل بشه.اینم عرض کنم که سیستم اور نشده فقط روی بایوس مادربورد گزینه ای هست به نام oc ginue که این گزینه فعال شده که البته قبلا هم بوده واینکه دمای اتاق هم در بالاترین شرایط32 ردجه میتونه باشه. بازاگه سوالی بود بنده درخدمتم

باتشکر ازهمگی

لینک به دیدگاه

عزیز قبلا مشکلی نداشتید با سیستم ؟ این پاوری که شما داری برای کارت 670 کمه . ضمن اینکه پردازنده هم کمی اور شده . البته مقدارش زیاد نیست .

خمیر زیر کولر پردازنده رو عوض کردی ؟ ممکنه خمیر خشک شده باشه .

لینک به دیدگاه

ممنون دوست بزرگوار از حسن توجهتون

بله البته دقیقا بنده هم این دو مورد بنظرم اومد البته باید بگم قبلا کارت گرافیکم 460 بود واین مشکل رو نداشتم واز بابت خمیر هم از بهترین خمیر استفاده کردم خمیر آرتیک سیلور یه همچین چیزی بود که همین دیروز عوضش کردم اما باز افاقه نکرد

لینک به دیدگاه

پاور 550 برای کارت 460 مشکلی نداره . ولی برای 670 داره . احتمال داره افت ولتاژ پاور باعث لگ بشه تو سیستم . به نظر من شما یک گرافیک ضعیفتر و یا یک پاور قویتر امتحان کن . حداقل 650 وات . پردازنده رو هم از روی حالت اورکلاک بردار .

میتونی ولتاژ پاور رو هم چک کنی  .ببینی افت داره یا نه . افت ولتاژ باعث میشه آمپر بکشه پاور و قطعات داغ بشن . این خیلی برای سیستم خطر داره .

لینک به دیدگاه

ببخشید من برای اینکه مطمئن بشم مشکل از اینجا ناشی میشه میتونم گرافیک رو جدا کنم واز گرافیک مجتمع خود سی پی یو استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

یه عرض دیگه ای هم که داشتم اینه که بنده از محاسبه گرگرین استفاده کردم برای محاسبه پاور موردنیاز سیستم 480 وات زده بود وپاور پیشنهادیشم 600 بود البته چون گرین550 نداره زده بود 600

لینک به دیدگاه

میتونی از گرافیک پردازنده استفاده کنی . ببین چی میشه . اگر لگ ها برطرف شد و دما هم اومد پایینتر ، یعنی مشکل از پاوره .

فقط میزان مصرف پاور مهم نیست . توانی که پاور میتونه برای تغذیه کارت گرافیک و پردازنده روی ریل 12 بده مهمه . و البته داشتن کابلهای PCI-E کافی برای کارت گرافیک . ضمن اینکه توان پاور به مرور زمان افت میکنه .

برای محاسبه مقدار مصرف از این سایت استفاده کن : http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

دقیق تره . مقادیر متغیر رو درست بده تا نتیجه درست تری بده .

لینک به دیدگاه

سلام من حدود یک هفته است که سیستم جدیدی خریداری کردم و دمای کارت گرافیک به 89 درجه و در پی آن فن های کارت به 80% هنگام بازی کردن می رسه که فکر می کنم نگران کننده باشه لطفا راهنمایی کنید.

مشخصات سیستم:

motherboard: asus h81-plus

CPU: 4460

VGA: msi 670 power edition oc

Case: x1

PSU: 650 oc

این کیس تنها یک فن در پشت داره که هوا داخل را به بیرون میده

چیزی که به ذهن خودم رسید اضافه کردن 2 فن به جلوی کیس هست

و یا تعویض ترمال کامپوند

در ضمن از آن جایی که به  این مادربورد فقط یک فن کیس وصل می شه مجبورم به منبع تغذیه وصل کنم فقط نمی دونم چجوری لطفا در این مورد هم راهنمایی کنید. ممنون

لینک به دیدگاه

اگه مشکل سحت افزاری نباشه یه بار درایور جدید نصب کن منم از این گرافیک دارم ولی همچین دمایی ندیدم ازش :|

لینک به دیدگاه

لطفا عکس  تست GPU-z  هم بخش کارت گرافیک هم بخش سنسورها و  درصد   ASIC quality رو بزار

لینک به دیدگاه

چجوری باید عکس آپلود کنم

ویرایش شده توسط rasoul12345
لینک به دیدگاه

پایین سمت چپ جایی که نظر مینویسید نوشته ویرایشگر پیشرفته کلیک میکنید وارد صفحه جدیدی میشید بعد پایین نوشته choose file کلیک میکنید فایل مربوطه رو پیدا میکنید بعد یه گزینه دیگه هست پیوست این فایل کلیک میکنید یه مقدار طول میکشه تا فایل اپلود بشه بعد از اپلود گزینه افزودن به پست رو میزنید و ارسال مطلب

ویرایش شده توسط mamal.commander
لینک به دیدگاه

به نظر من ویندوزت رو عوض کن به احتمال بالا ویروسی شدی

لینک به دیدگاه

به نظرم اگه این کارایی که دوستامون گفتن نشد . یه کولر واسه کارت گرافیکت بخر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...