رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

بهمن جان چجوری باید خیمر سیلیکون را تعویض کنم و آیا این خیمر سیلیکون خوب هست ؟ thermalright Chill Factor iii

کافیه 4 عدد پیچ پشت در چهار گوشه هسته رو باز بکنید تا کولر باز بشه. بعد میتونید با تینر یا الکل ، خمیر قبلی رو کاملا تمیز بکنید و مقدار کمی به اندازه حدود یک عدس روی وسط هسته خمیر با کیفیت مثل همین CFIII یا Noctua NT-H1 یا Tuniq TX-4 بزنید و دوباره ببندیدش. خودم یک عدد 670 دقیقا همین مدل داشتم که دماش تا 85 درجه بالا میرفت و دور فن هم بالای 70 درصد میشد. وقتی خمیرش رو تعویض کردم دما از 65 درجه بالاتر نمیرفت و دور فن هم حدود 50 درصد که اصلا قابل شنیدن نبود! خیلی از 670 ها و 660Ti های این سری همین مشکل خمیر رو دارند.

لینک به دیدگاه

احتمالا روی پیچ های کولر برچسب زده باشه بهتره با انبردست که دور لبه هاش پلاستیک شده باشه پیچ رو از با انبر دست باز کنید که به لیبل گارانتی صدمه وارد نشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برنامه msi afterburnner رو نصب کن تو setting و تب fan تیک enable user defined software automatic fan control رو بزن

حتما چند درجه دما رو میاره پایین امتحان کن

لینک به دیدگاه

به گارانتی که زنگ زدم گفت توان مصرفی سیستم را اندازه بگیر یه همچین چیزی بعد گفت ممکن از پاور هم باشه. کسی می دونه منطورش دقیقا چیه ؟؟

لینک به دیدگاه

همونی ک خودت گفتی ک 2تا فن اظافه کنی از همه بهتره

همون  کارو بکن اگه نشد خمیرش رو عوض کن اگه بازم نشد(که غیر ممکنه نشه) بفرستش گارانتی

لینک به دیدگاه

فن cougar vortex تو بازار پیدا نکردم enermax TD Silence خوبه ؟ بهترین چیزی که پیدا کردم این بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به گارانتی که زنگ زدم گفت توان مصرفی سیستم را اندازه بگیر یه همچین چیزی بعد گفت ممکن از پاور هم باشه. کسی می دونه منطورش دقیقا چیه ؟؟

چرت گفته . دمای بالای گرافیک هیچ ربطی به پاور نداره! همونطور که گفتم مشکل شما 99 درصد از خمیرش هست. چون Twin Frozr یکی از بهترین کولرهای گرافیک هستش.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

نمیدونم چرا دوستان شما رو ایتطور راهنمایی کردند ؟!!

جسارت نباشه ولی مشخصه کاربر با اطلاعات کمی هستید . پس بهتره اصلا به گرافیک دست نزنید .

قدم به قدم پیش برید تا مشکلی پیش نیاد .

بهتون اطمینان 100% میدم مشکل از تهویه کیس نیست .

هر چقدر هم فن کیس کم باشه ! نباید دمای 660 اونم با این کولر MSI به این دما برسه . پس کلا خرید و نصب فن رو از ذهنتون بیرون کنید .

1. اول از همه کارتتون رو به گارانتی تحویل بدین و بگید دماش خیلی بالا میره و مشکل دمایی داره .

2. اگر بهتون پس دادن و گفتن مشکلی نداره گرافیک رو با یه سیتم دیگه تست کنید .

احتمالا با همون گزینه اول مشکلتون حل میشه و همون طور که بهمن عزیز گفتن کولر رو GPU به خوبی نشسته . 

.......................................

به هیچ وجه گرافیک رو دستکاری یا باز نکنید و بهانه دست شرکت گارانتی کننده ندید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه گفت گارانتی را باطل می کنه اگه تعویض کنم. :(

خوب در این صورت بهترین کار اینه که ببریدش پیش شرکت گارانتی کننده تا مشکلش رو حل بکنن. و خودتون هیچ کاریش نکنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

نمیدونم چرا دوستان شما رو ایتطور راهنمایی کردند ؟!!

جسارت نباشه ولی مشخصه کاربر با اطلاعات کمی هستید . پس بهتره اصلا به گرافیک دست نزنید .

قدم به قدم پیش برید تا مشکلی پیش نیاد .

بهتون اطمینان 100% میدم مشکل از تهویه کیس نیست .

هر چقدر هم فن کیس کم باشه ! نباید دمای 660 اونم با این کولر MSI به این دما برسه . پس کلا خرید و نصب فن رو از ذهنتون بیرون کنید .

1. اول از همه کارتتون رو به گارانتی تحویل بدین و بگید دماش خیلی بالا میره و مشکل دمایی داره .

2. اگر بهتون پس دادن و گفتن مشکلی نداره گرافیک رو با یه سیتم دیگه تست کنید .

احتمالا با همون گزینه اول مشکلتون حل میشه و همون طور که بهمن عزیز گفتن کولر رو GPU به خوبی نشسته . 

.......................................

به هیچ وجه گرافیک رو دستکاری یا باز نکنید و بهانه دست شرکت گارانتی کننده ندید .

ممنون از راهنماییت البته 670 هستش xD

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیزم 

بریم سر اصل مطلب 

بنده حدود 8 یا 9 ماه هست که این مین برد رو خریدم 

الان با نرم افزار spaccy نگاه کردنی دما رو دور بر 41-45  (تو بازی ها شاید هم بیشتر هم بره )

مطمعنم به تهویه کیس ربطی نداره چون تا مین روشن میشه دما فوری میره بالا و اصلا گرافیک و cpu کار نمیکنه که داغی اون بخوره به مین

یه بار هم فکر کردم گرافیک به این مین کمی فشار میاره به خاطر همین گرافیک رو در آوردم و با onboard اومدم بالا دیدم بازم دما همونه !!!

الان دیگه نمیدونم چکار کنم 

لطفا عزیزانم راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

در کیس باز هست 

یعنی اونقدر مشکل جدیه :wacko:

گارانتی داره ولی شرکتیه 

لینک به دیدگاه

اینم شات

post-12468-0-51547500-1406274041_thumb.jpg

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

یه کارت گرافیک معمولی بزار رو سیستم مشکل حل میشه-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همون طورکه گفتم 

با onboard سیستم رو آوردم بالا 

بازم این طوری بود :|

لینک به دیدگاه

گارانتی شاپ هست 

دوستان فکر کنم داغ کردن cpu هم بخاطر داغ کردن chipset هست 

چون روی این cpu 

gamaxx 300 سوار کردم

لینک به دیدگاه

من تو چندتا جا خوندم میگن مشکل از بایوس هست ؟؟
آیا این امکان وجود داره؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...