رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

نگاه کنید من تعجبم اینه که چرا دما در عرض یک صدم ثانیه 40 درجه افزایش پیدا می کنه؟چه طوری میشه آخه؟

post-16665-0-74217800-1412160409_thumb.png

لینک به دیدگاه

نگاه کنید من تعجبم اینه که چرا دما در عرض یک صدم ثانیه 40 درجه افزایش پیدا می کنه؟چه طوری میشه آخه؟

sensor refresh rate  رو بذار روی 0.1S تا بتونی بقیه دما ها رو هم ببینی

بصورت پیش فرض روی 1.0 هست

ویرایش شده توسط DarkSoldier
لینک به دیدگاه

sensor refresh rate  رو بذار روی 0.1S تا بتونی بقیه دما ها رو هم ببینی

بصورت پیش فرض روی 1.0 هست

بله ممنون از شما کاملا رویت شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

افزایش ناگهانی دما نشون میده که خمیر خشک شده و نمیتونه حرارت رو خوب منتقل بکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

به ترتیب کارایی

البته برای CPU تست شدن و همچنین گزینه اولی هنوز پلمپ هست و تست نشده :x :x :x :x

سعی کنید فعلاً به کارتتون فشار نیارید دوست گرامی و در اولین فرصت اقدام به خرید یکعدد خمیر خوب کنید برای راهنمایی بیشتر به تاپیک مربوطه ش رجوع کنید که توضیحات خوبی دوستان دادن که چگونه استفاده بشه

gxutmc99fsasl934rsud_thumb.jpg

ضمناً همه دوستان بخاطر داشته باشن که اکثر تست های دمایی کارت ها در بیرون کیس و با کیس های به اصطلاح باز تست گرفته میشن

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

کلا این مدل کارت دمای بالایی داره

یه خمیر مرغوب بگیر خمیر کارت هارو عوض کن

لینک به دیدگاه

ممنون از همه ی دوستان متاسفاته توشهر ما همه جا عموما  از این خمیر 5 تومنی ها سفیدا دارن بعد بهترین مدلی که دارن 8 تومنی مدل deep cool هست که قهوه ای رنگه!

کلا فردا قراره کیسمو ببرم پیش این مغازه داره اولا یه فن دیگه بهش اضافه کنم و اینکه خمیر کارت هم خوشون عوض کنم 

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد خاصیت خمیر gpu پایین اومده و برای دفع حرارت به مشکل بر میخوره

البته این مدل کارت  دمای بالایی داره خیلی هم نگران نباش اون دما توی لود تا حدودی  طبیعییه از 2 تا فن 12 استفاده کنید که یکی هوا رو به داخل و دیگری هوا رو به خارج هدایت کنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستا ن

یه کارت دسته ۲ 5850 از اینجا خریدم دماش بنظر کمی بالا میاد تو حالت لود تا ۹۵ با دور فن ۶۶درصد میرسه  تو بی کاری هم تا ۵۷ درجه هست ،  این دمای لود به صورت پله ای بالا نمیره م از 50 یه دفعه میره 90  مثلا نمیشه 60 70 80بعد بشه 90 . بعد زمانی که  دریوار نصب نباشه دما بشدت بالا میره!؟یعنی وقتی که می خواستم ویندوز نصب کنم بنظر میومد کارت تو لود و اینکه حتی قبل از اینکه کارت وارد محیط ویندوز بشه فن با دور بالا می چرخه

فن کارت هم کمی صداش بالاست مخصوصا تو حالت لود که البته فروشنده گفتن از ابتدا به این شکل بود

من خودم چند تا حدس زدم:

1-مشکل پاور باشه که البته دوست عزیز قبلی هم که کارت ازشون خریدم دمای 91 تو لود داشتن

2-مشکل از خمیر کارت و فن کارت باشه

3-مشکل از اشکال بایوس باشه

حالا نظر شما دوستان رو در این رابطه چیه!؟چه راه حل هایی پیشنهاد می کنید

اطلاعات :

مشخصات سیستم هم:

main board:asus p8h67

cpu:cor i3 2120

ram:4 gig 1333

gpU:5850

hard:1 tra wd green

پاورم به صورت دست 2 از همینجا یه 580b خریدم خودش دو تا 6 پین داشت

http://lioncomputer....wtopic=31734

تست stabillity گرفتم 10 دقیقه مشکلی پیش نیومد

http://lioncomputer....ic=23701&page=4

با یه فن ساده و یه دی وی دی رایتر هم هست  در ضمن در کیس باز گذاشتم اتاقم خنک کردم

پیشاپیش ممنون از زاهنمایی و وقتی که شما گذاشتین

سلام دوست گرامی

جدای از بحث خشک شدن خمیر ،کارت های سری 5000 علی رقم کولر مناسب دمای نسبتا بالای دارند که به دلیل پروفایل در نظر گرفته شده برای فن کولر می باشد، به دلیل اینکه فن های توربینی به کارت رفته در این کارت نویز بسیار زیادی نسبت به کارت های دیگر تولید میکنند اکثر کارت تا زیر دمای 60c-70c  با دور فن ثابت و بسیار پایین کار میکند، شما با استفاده از برنامه MSI Afterburner میتوانید دور فن کارت را متناسب با دما و نویز تولید شده تنظیم کنید ، در ضمن موقع تعویض خمیر دقت  کنید ترمال پدهای فت های کریستالی مدار تغذیه صدمه نبیند چون در صورتی که فت ها و کولر به وسیله پد بدرستی با یکدیگر مرتبط نشوند،در زیر لود یا استرس صدمه خواهند دید

2z9ktx5.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

طبق بررسی که کردم دمای کارت شما مقداری بالاست و اکثر5850 ها دمایی کمتر از 85دارن-هرچند خیلی جای نگرانی نیست

اگه تهویه کیس مناسبه یعنی از یه سمت هوا وارد و از سمت دیگه خارج میشه،توصیه میکنم فن رو با فرچه مویی و نه چیز  دیگه ای گردگیری و سپس خمیر حرارتی رو تعویض کنید-نیازی به خرید خمیرهای گرون نیست همین معمولی ها کافیه.

درود

شما همچنان از سر بی تجربگی خمیر معمولی پیشنهاد میدین؟ (از این چینی سفید های 1000 تومنی؟)

من با شما مشکلی ندارم دوست عزیز ولی فکر میکنید رو کارت به این داغی خمیر های معمولی چند ساعت تحمل میکنن؟ چون اتفاقی رخ بده باعث ضرر مالی دیگرون شمایید

پیشنهاد من اینه حتما خمیری استفاده کنید که اکسید نقره یا آهن داشته باشه تا حتی وقتی خشک هم بشه بتونه جلوی سوختن چیپ رو بگیره

لینک به دیدگاه

به جای این کارا الان بهترین کار خریدن اینه

NOCTUA - NH-D15

از واتر کولینگ هم خنک تر میکنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میخواستم بدونم دمای مجاز برای پاور چند درجه هست ؟

یعنی بالا رفتن دمای پاور تا چه میزان قابل قبوله؟

Green 585b

ممنون ازهمه ی دوستانی که راهنمایی میکنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

پاورهای امروزی غالبا سنسور کنترل  دما دارن و درصورتی که دمای داخلی از میزان مشخصی فراتر بره به صورت خودکار خاموش میشن هرچند دمای بیشتر=عمر کوتاهتر

yzvyur674kuhmxv5rp5u.jpg

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

همون طور که معلومه یه مودم to link w8970 دارم که به شدت داغ میشه

کاری میشه کرد

یه فن ۸ و یه فن۴ هم دارم ولی سیمشو نمیدونم به کجای مودم وصل کنم

سر سیم فن سوکت داره که می تونم بکنم ولی سیم یا سوکت رو به کجا بزنم

لینک به دیدگاه

منم این مودم رو دارم ولی زیاد داغ نمیشه شاید شما حساس هستید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه مودم ریست نمیشه یا عملکردش موردی نداره،نیازی نیست،برای تغذیه میشه از شارژر موبایل استفاده کرد

خود من یه مودم دارم همش ریست میشد -یه تکه حرارتگیر آلومینیومی رو با ظرافت تمام به پردازنده اش وصل کردم تا الان موردی نداشته،بجای فن تهویه اطرافش رو بهتر کن،همونطور که اون دوست فرمودن داغ شدن رو بهتره بررسی کنی،احتمالا مکان مودم مناسب نیست.

ویرایش شده توسط Extreme+
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان من دیروز یک عدد r9 270x خریدم و الان دارم همه ی بازی های سنگین رو بدون مشکل اجرا میکنم دم اخری رفتم تو واچ داگز با msaa x4 و همه ی تنظیمات ultra . بدون افت فریم و با فریم 40 تا 60 بازی کردم یه بویی مثل بوی پلاستیک نو از کیس اومد . دیروز که رفتم بخرم فذوشنده گفت پاور 400 تو میکشه این کارتو خلاصه همه چیو از کیس برداشتم به جز قطعات اصلی کیس مثل gpu cpu .. usb و الان هم دارم میبینم تو واچ داگز دما تا 75 درجه هم میره! مشخصات سیستم. متاسفانه کبود پول از من و اصرار فروشنده باعث شد پاور نخرم 

8gb ram 1600

r9270x xfx dual

i5 2320 3gh

400 watt redmax

به نظر شما اساتید مشکلی پیش میاد؟این دما و بو منو اذیت میکنه ( البته بو فقط در کیس قابل استشمام هست)

لینک به دیدگاه

دما عادیه اما با خرید کیس های مثل CISMOS LL می شه ۵ درجه ای پایین تر اورد

لینک به دیدگاه

درسته اقای mfor کاملا یادمه . این فروشنده لامصب گفت نیازی به عوض کردن پاور نیست خیلی هم اصرار کرد من هم پولم جور نشد که نشد حالا با این وضعیت فعلی چه میشه کرد؟

لینک به دیدگاه

درود

حداقل پاوری که برای r9 270x پیشنهاد میشه 500 واته که تو خود سایتهای کمپانی های سازنده نوشته شده.

حتما پاورتو عوض کن تا هم از قدرت واقعیه گرافیکت استفاده کنی هم به سیستم آسیب نرسه.

سایت رسمی کارتتون  :

Requirements

External Power - 6-pins : 2

Minimum Power Supply Requirement : 500 watt

XFX Recommended Power Supply : XFX 650W PSU

-
ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...