رفتن به مطلب

بنچمارک R9 290X and R9 290

del2771
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود

در عرض چند روز پیش کمپانی amd کارتهای گرافیک r9 290 و r9 290x خود را برای مقابله تراشه هسته انو.یدا GK110 روانه بازار خواهد کرد در طول این زمان

برخی از اطلاعات این کارت را که همچنان یک راز باقی مانده به نمایش خواهیم گذاشت

از زبان سایت http://wccftech.com

http://wccftech.com/amd-radeon-r9-290x-radeon-r9-290-hawaii-gpus-gaming-synthetic-benchmarks-exposed/

R9-290X-vs-GTX-Titan-635x476.jpg

AMD Radeon R9 290X and Radeon R9 290 Gaming and Overclocked Performance Exposed

GTX-Titan-vs-R9-290X-635x476.jpg

54248008103026905962.png

Radeon-R9-290-Series-gaming-performance.

R9-290X-3DMark-11.jpg

R9-290X-3DMark-Firestrike.jpg

Tomb Raider

Radeon-R9-290X-Tomb-Raider.jpg

Metro Last Light

Radeon-R9-290X-Metro-Last-Light.jpg

Splinter Cell Blacklist

Radeon-R9-290X-Splinter-Cell-Blacklist.j

Call of Duty Black Ops II

Radeon-R9-290X-Call-of-Duty-BlackOps-2.j

Sleeping Dogs

Radeon-R9-290X-Sleeping-Dogs.jpg

Far Cry 3

Radeon-R9-290X-Far-Cry-3.jpg

Radeon-R9-290-Series-Overclocked-Perform

R9-290X-3DMark-Firestrike-Extreme-635x48

R9-290X-3DMark11-Extreme-635x400.jpg

Radeon-R9-290X-3DMark-Firestrike-635x488

Radeon-R9-290X-Unigine-Heaven-635x366.jp

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

• ارسال 327
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

من که با Titan بیشتر حال میکنم !  (*)

خوب آره عزیز همه که پول اضافه مثل شما ندارن نزدیک 400 دولار اضافه تر بدن واسه پرفورمنس پایینتر، بخاطر اینکه بیشتر باهاش حال میکنن!!!!

لینک به دیدگاه

خوب آره عزیز همه که پول اضافه مثل شما ندارن نزدیک 400 دولار اضافه تر بدن واسه پرفورمنس پایینتر، بخاطر اینکه بیشتر باهاش حال میکنن!!!!

تایتان پرفورمنس به مراتب بهتری داره درش شکی نیست و کلا کارتهای NVidia گرونتره چون کم مصرف تره نویز کمتری داره و دمای خیلی پایینتر داره

پس هیچ ارزونی بی دلیل نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره هیچ ارزونی بی حکمت نیست (فقط هنوز 290 ارائه نشده انویدیا تو خبرها گفته میخواهد کاهش قیمت بده تو کارتهاش :p :p :p )

فکر میکنید این همه رقابت برای چی هست فروش بیشتر ؟

اخرش باید کاربر انتخاب کنه

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

باید صبور بود منتظر موند تا بنچ های سایت های toms و guru3d و.... روببینیم  دوست عزیز.اما شاید amd معجزه کرده باشه واقعا.

7970 2048 تا شیدر داشت که actual مقدارش 1331 بود و با پهنای باند 384 بیتی تونست با کارت 680 (یا 770) که 1536 (actual هم همون 1536 هست) تا کودا داشت با پهنای باند 256 بیتی تو یه سطح قرار بگیره(و البته تو نسخه ghz به مقدار ناچیزی پیشی بگیره)

حالا کارتی که 2816 تا شیدر داره که actual مقدارش 1830.4 هست به نظرتون میتونه با کارتی که actual shader در حد 2688 داره مبارزه کنه؟(دقت کنید که ازین نظر 680 و 7970 رو مثال زدم که این بار هم در کارتهای سری جدید معماری nvidia کپلر هست و amd هم gcn )

من هم مثل شما دوست دارم این کارت titan رو پشت سر بزاره تا nvidia به فکر قیمت نامتعارفش بیافته.

اما با یه مقایسه نسبی (680 و 7970) انتظار میره (نه 100 درصد چون همونطور که گفتم باید صبر کرد تا ریلیز نشه معلوم نیست) که 290x نهایتا بتونه در حد 780 عمل کنه.

amd قبلا قرار بود با 6970 کارت 580 رو له کنه اما تونست 6970 رو به 570 برسونه. امیدوارم این بار این سناریو تکرار نشه.

آره هیچ ارزونی بی حکمت نیست (فقط هنوز 290 ارائه نشده انویدیا تو خبرها گفته میخواهد کاهش قیمت بده تو کارتهاش :p :p :p )

فکر میکنید این همه رقابت برای چی هست فروش بیشتر ؟

اخرش باید کاربر انتخاب کنه

قیمت رو که باید کاهش بده مثلا وقتی amd اومده 280 رو با قیمت 300 دلار وارد بازار کرده انویدیا باید یه فکری به حال 770 بکنه.

اما باید دید 290x چقدر میتونه رو کارت 780 و تایتان تاثیر گذار باشه.البته تایتان قانونا باید قیمتش کم شه چون با تفاوت ناچیزی که نسبت به 780 داره حتی بدون در نظر گرفتن کارتهای amd منطق خرید نداره

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

نظر من هم اینه که در حد 780 هست نه بیشتر. چون قیمت هاشون هم یکی هست. مشخص می شه برای رقابت با GTX780 آماده شده! ولی قطعا قوی تر 780 هست تا فروش بره! وگرنه باز هم 780 می چربه ;)

لینک به دیدگاه

انویدا باید قیمت کارتهای تایتان و 780 را کاهش قیمت بدهد  تا بتواند وارد رقابت شود  در غیر اینصورت با کاهش فروش مواجعه خواهد شد

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

nVidia هیجوقت کاهش فروش نخواهد داشت.

به خاطر ساپورت عالی درایورهاش. ساپورت عالی SLI و داشتن PhysX و قدرت بیشتر کارتاش.

فراموش نکنیم که سری جدید در حالی میاد که سری 7 و تایتان چندین ماهه تو بازار هستن.

من خودم به شخصه 290x نصف 780 هم باشه نمیرم سمتش.

یک کلام ختم کلام :

In NVIDIA We Trust.

ویرایش شده توسط Santa Cruise
لینک به دیدگاه

اگر این کارتها بتونن با کولینگ های اختصاصی که MSI و Asus و Giga میزنن، قدرت اوورکلاک خوبی از خودشون نشون بدن و البته افت کیفیت تصاویری که در سری 7 شاهدش بودیم برطرف و یا کمتر شده باشه، AMD شانس زیادی خواهد داشت که فروش خوبی رو رقم بزنه.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر این کارتها بتونن با کولینگ های اختصاصی که MSI و Asus و Giga میزنن، قدرت اوورکلاک خوبی از خودشون نشون بدن و البته افت کیفیت تصاویری که در سری 7 شاهدش بودیم برطرف و یا کمتر شده باشه، AMD شانس زیادی خواهد داشت که فروش خوبی رو رقم بزنه.

شکی در اون نیست...

شما الان بنچهایی رو دارید میبینید که از کارتهای رفرنس هستش و درایورها هنوز واسشون Optimize نشدن...

البته این بنچها کاملترشون در اون لینکی که گذاشتن وجود داره که نشون میده با تایتان تقریبا پرفورمنس برابری داره به غیر از بازی هایی که با انویدیا سازگاری بیشتری دارن، که در آینده تعداد این بازیها شاید به صفر برسه بخاطر کنسولهای جدید...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه فیس ایکس و 3D انویدیا به کل AMD می ارزه . اینم منم در حد 780 میدونم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینهمه زدن گفتنن چیپ زدیم  اخرش هنوز زور کارت  یک سال دوسال پیش رو هم نمیکنن  دنیا و انویدیا!!!!سلطان تیم سبز

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه فیس ایکس و 3D انویدیا به کل AMD می ارزه . اینم منم در حد 780 میدونم 

فقط انویدیا......

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

nVidia هیجوقت کاهش فروش نخواهد داشت.

به خاطر ساپورت عالی درایورهاش. ساپورت عالی SLI و داشتن PhysX و قدرت بیشتر کارتاش.

فراموش نکنیم که سری جدید در حالی میاد که سری 7 و تایتان چندین ماهه تو بازار هستن.

من خودم به شخصه 290x نصف 780 هم باشه نمیرم سمتش.

یک کلام ختم کلام :

In NVIDIA We Trust.

کارت درسته شما فقط انویدیا

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شکی در اون نیست...

شما الان بنچهایی رو دارید میبینید که از کارتهای رفرنس هستش و درایورها هنوز واسشون Optimize نشدن...

البته این بنچها کاملترشون در اون لینکی که گذاشتن وجود داره که نشون میده با تایتان تقریبا پرفورمنس برابری داره به غیر از بازی هایی که با انویدیا سازگاری بیشتری دارن، که در آینده تعداد این بازیها شاید به صفر برسه بخاطر کنسولهای جدید...دوست خوب بازار

دوست خوب بازار گیم های ساپورت انودیا هیچ وقت کم نمیشه چون انودیا پرطرفدار ترین سازنده گزافیک تو دنیاست یادتون نره که چیپ گرافیک 360 رو هم خیرسرشون AMD ساختن اگر اینطور بود الان باید همین جور باشه که شما میگید ولی نشد  بعدش دیگه جذابیتی توی دنیای کنسول از لحاظ سخت افزار نمونده یه موقعی منتظر بودیم ببینیم شرکت های کنسول ساز میخوان برای CPU GPU چه کار کنن چی بسازنن الان خیلی خنده دار شده همش رو دادن یه شرکت خودشون انگار حال نداشتن سخت افزار طراحی کنن اخه وفتی دوتا CPUدوتا GPU دو کنسول رو یکی طراحی کنه چه انتظاری هست که تفاوت باشه یا مثلا ما شگفت زده بشیم  انودیا برای این توی ساخت شرکت نکرد مثل شرکت معظم اینتل چون میدونن و سال ها پیش  انودیا پیشبینی کرده بود که سخت افزار های کنسول یه روز  کاملا شبیه و تبدیل به PCدسکتاپ ها میشن و همین هم شد اونا هم خودشون رو زحمت ندادن . به هر حال AMD بعد از این همه سال نتونست نه تو قدرت نه توبازار اینتل رو شکست بده فکر نمیکنم  حریف انودیا هم بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا الان فکر میکردم که من AMD Fanboy هستم که با این چندتا پستی که شما زدی، فهمیدم که به من Fanboy اصلا نمیشه گفت...

عزیز تا همین الان هم AMD تونسته nvidia رو شکست بده...

پرفورمنس تایتان با اون قیمت...

تازه گفتم که هنوز درایور واسه سری جدید OPtimize نشده و نسخه بتا هستش...

در مورد کنسول شما خودت جواب خودت رو داری میدی که 360 رو AMD زده و PS کار AMD نبوده، ولی الان هر 2 کنسول کار AMD هستش و میخوام بدونم که کدوم بازی مهم رو در سال گذشته و سال جاری دیدی که تبلیغ Nvidia بکنه؟؟؟؟؟

Crysis که مهمترینشون بود رفت طرف AMD ...

AMD با Mantle به جنگ انویدیا اومده و مطمئن هستم که انویدیا در آینده بدجوری کم میاره...

لینک به دیدگاه

نمیدونم مشکل خیلی از دوستان با گرافیکا ای ام دی چیه :دی

هرچیزی ای ام دی تولید کنه یه عیبی روش میزارن!

بابا اگه این ای ام دیه لامثب نباشه انویدیا که از رو هممون رد میشه!

من 100 بار اینو گفتم، آقا قبول ای ام دی کارتاش خیلی ضعیفتر، اما خوبه که حداقل داره رقابت میکنه دیگه.

یه مثال میزنم :دی

قبلا یه کافینت تو شهر ما بود تنها یه دونه، بعد میومد اینقدر این سرعت کوفتیشو کم میکرد که آدم باید 2 ساعت مینشست

تا یه کار 5 دقیقه ای رو انجام بده الان تو شهر چند تا کافینت هست، حالا مجبور شده سرعتشو خیلی زیاد کنه :دی

چون رقابت وجود داره، اگه کافینتی نبود که اینکار و نمیکرد...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم مشکل خیلی از دوستان با گرافیکا ای ام دی چیه :دی

هرچیزی ای ام دی تولید کنه یه عیبی روش میزارن!

بابا اگه این ای ام دیه لامثب نباشه انویدیا که از رو هممون رد میشه!

من 100 بار اینو گفتم، آقا قبول ای ام دی کارتاش خیلی ضعیفتر، اما خوبه که حداقل داره رقابت میکنه دیگه.

یه مثال میزنم :دی

قبلا یه کافینت تو شهر ما بود تنها یه دونه، بعد میومد اینقدر این سرعت کوفتیشو کم میکرد که آدم باید 2 ساعت مینشست

تا یه کار 5 دقیقه ای رو انجام بده الان تو شهر چند تا کافینت هست، حالا مجبور شده سرعتشو خیلی زیاد کنه :دی

چون رقابت وجود داره، اگه کافینتی نبود که اینکار و نمیکرد...

اکثرا دلیلش رو خودشون هم نمی دونن، ی چیزی شنیده شده که AMD کیفیت رو کم کرده، ولی وقتی میگی یه لینک از مقایسه ایی چیزی بدید پستت رو ندید میگیرن

من در مورد این موضوع خیلی تحقیق کردم یه پست هم در موردش زدم ولی خوب...

توی ایران جا افتاده فقط nvidia که قیمت بالاتر بفروشن

کی گفته AMD از انویدیا خیلی ضعیفتره؟ یادمون رفته چند ماه 7970 رکوردهای اورکلاک تک هسته ایی دستش بود؟

همیشه رقابت بین این 2 شرکت بوده و هر ازگاهی از هم سبقت هم گرفتن ولی هیچکدوم رو نمیشه همیشه برتر دونست

من فن هیچ شرکتی نیستم، هرچیزی که برای من به صرفه باشه انتخاب و استفاده می کنم

الانم منتظرم ببینم آینده 290x چی میشه و چه تاثیری روی بازار می زاره تا بهترین انتخاب رو بکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باز این فن های بیجنبه اAMD ریختن و شروع کردن منفی دادن

خب اقا حقیقت تلخه چرا منفی میدی خوبه منم بیام منفی بدم ؟

AMD با این تکنولوژی های  بچه گانش هیچوقت به انویدیا نمیرسه ، ار لحاظ رقیب هم nvidia اصلا رقیبی نمیبینه که به خواد برای اون حرکتی بزنه ، مثل اینتل که چند سال پیش گرفت AMD له کرد و تا الان نتونسته AMD خودشو جمع کنه

-----------------------------------------------------------------------

من چیزایی که میگن و خودم به شخصه تست کردم و می گم بی برو برگد انویدیا تو گیم از AMD خیلی سر از همه نظر ، حتی وقتی FXtess... رو AMD با tomb tider داد بیرون تو کارت های وارد بازار شد کارت های انویدیا خیلی بهتر این تکنولوژِی رو ساپورت می کرد تا خود AMD

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حتما به اینها میگن برتری تایتان!!!؟؟؟ :

post-10788-0-51580200-1381924355_thumb.jpg

post-10788-0-25207600-1381924364_thumb.jpg

البته باید گفت که دمای کارتهای AMD و مصرفشون بالاتر هستش، ولی کی دیگه میاد کارت با فن رفرنس میخره؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

کلا ای ام دی یه جوریه دنگ و فنگ داره من دو بار کارت ای ام دی خریدم 5850 و7970 از برند سافایر 5850 که اولش خراب بود گارانتی عوضش کرد 7970 هم اولش خراب بود و کلا اصلا درست نشد من دیگه ریسک خرید کارت های ای ام دی را نمی کنم و با جیفورس بیشتر حال میکنم.

لینک به دیدگاه

باز این فن های بیجنبه اAMD ریختن و شروع کردن منفی دادن

خب اقا حقیقت تلخه چرا منفی میدی خوبه منم بیام منفی بدم ؟

AMD با این تکنولوژی های  بچه گانش هیچوقت به انویدیا نمیرسه ، ار لحاظ رقیب هم nvidia اصلا رقیبی نمیبینه که به خواد برای اون حرکتی بزنه ، مثل اینتل که چند سال پیش گرفت AMD له کرد و تا الان نتونسته AMD خودشو جمع کنه

-----------------------------------------------------------------------

من چیزایی که میگن و خودم به شخصه تست کردم و می گم بی برو برگد انویدیا تو گیم از AMD خیلی سر از همه نظر ، حتی وقتی FXtess... رو AMD با tomb tider داد بیرون تو کارت های وارد بازار شد کارت های انویدیا خیلی بهتر این تکنولوژِی رو ساپورت می کرد تا خود AMD

عزیز من منفی رو واسه چی گذاشتن؟

یعنی یه منفی یا مثبت گرفتن اینقدر واست مهمه؟

من منفی دادم شما هم دوست داشتی به هر تاپیکی از من دیدی منفی بده.

این کارا بچه بازیه، چون حرفتو قبول نداشتم منفی دادم.شما هم حرف منوقبول نداری 100 تا منفی بده.

لینک به دیدگاه

ONLY NVIDIA IN THE WORLD

NVIDIA WE TRUST YOU

:wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...