رفتن به مطلب

بنچمارک R9 290X and R9 290

del2771
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

الانم معماری کپلر یک کپی محض از سری 7000 هست

kepler?=?gcn :confused: :-? !!؟؟؟

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• ارسال 327
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

خیلی جالبه

دوستانی که میان و نظرشون رو اینجا مینویسن AMD رو مثل یه اسباب بازی میبینن خوبه که انودیا همه ایده هاشو از روی AMD کپی برداری میکنه زمانی که ATI از موتور هاوک واسه فیزیک بازیها استفاده میکرد انودیا کجا بود همه میخندیدن حالا انودیا اومده فیزیک تو درایوراش گذاشته شده محبوب همه

یادمه زمان اولی که قراربود سخت افزار ها از دایرکت 11 استفاده کنن انودیا میخندید و میگفت DX 11 کاربردی نخواهد داشت و این فناوری GPGPU هست که پرچمو به دست میگیره الانم که همه میبینن معماری کپلر عملکردش در برنامه های GPGPU افتضاحه

یادمه اولین شرکتی که تونست رویه یه تخته مدار چاپی دوتا جی پی یو جابده amd بود و همچنین معماری ریز پردازنده جریانی رو اول ati رویه جی پی یوهاش به کاربرد( strem processor )(در زمان سری 2000 ) و انودیا از سری 8000 معماری ati رو کپی کرد والانم معماری کپلر یک کپی محض از سری 7000 هست

یادمه اولین شرکتی که با استفاده از یک کارت همزمان سه عدد مانیتور رو ساپورت میکرد amd بود و انودیا بعد اومد گفت ما قبلا این تکنولوژی رو داشتیم گمان نمی کردیم کاربرد داشته باشه و به همین خاطر در کارتها مون استفاده نکردیم 

ودر اخر یادمه اولین شرکتی که سر هوادارانش شیره مالید و یک کارت تقلبی رو به کنفرانسش اورد انودیا بود (زمان معرفی سری 400 )

من نمیدونم AMD چه هیزم تری به مردم فروخته که موقعی که از مخالفاش میپرسی چرا ای ام دی بده ازین دلیلا میارن

کلا نمیدونم چرا ولی هر وقت اسم AMD میاد وسط منو یاد طبقه های پایین کشتی تایتانیک میندازه.

اینم میگم حالا ببینید amd پل کراس رو از کارت 290 برداشته و انودیا هم در سری بعدش حتما تقلید خواهد کرد

دوست عزیز، واقع بین باشید، من خوشبختانه موضوع ارائه مطلبم ترم پیش، همین GPU و تفاوت هاش با CPU بود، مجبور شدم یه تحقیق کامل هم درباره ی تاریخچه اش داشته باشم.

خوندم که اولین شرکتی که بنای این مدل جدید هسته ها رو گذاشت، خود nVidia بود با CUDA Core و تمام وظایف هم قبل از اون مشخص شده بوده و میشه گفت اگر از سری FX انویدیا و پیشرفت معماری GPU در نسل های بعدی به خصوص 6000 به بعد دقت کنید، کاملا هسته های کودا طبق برنامه هستن و کپی نیستن، از روی چی دارین میگین که CUDA Core ها کپی هستن از Stream Processorـهای ATI؟  حالا اگر می بینیم که nVidia بهتر عمل کرده، باید بگیم کپی کرده؟

در ضمن سری 400 هم از اول معلوم بود میخواست چی کار کنه، معماریش مشخص بود ولی تنها اشتباهی که انویدیا کرد، یکی از همین اشتباهی بود که الان AMD کرده. انویدیا تو سری 400 معماری پردازشی رو برای بالابردن پردازش ریاضی و افزایش GFLOPS عوض کرد، ولی وقتی دید افزایش کارایی تو کاربرد خانگی خیلی جالب نشده، برق کرد تو حلقوم GPU و دیدیم که 480 و 470 چقدر مصرف برق بالا و دمای بالایی داشتن، AMD الان میشه گفت عمل مشابهی انجام داده، الان شما به ویکی پدیا یه سر بزن، برنامه انویدیا تا سری 900 رو خوب بخون، که فردا نیای بگی انویدیا از کی کپ زده یا نزده...

به نظر من همونطور که دو سه نسل طول کشید تا انویدیا بتونه Fermi رو راه بندازه و متناسبش کنه، AMD هم یکی دو نسل هنوز جا داره تا بتونه دوباره مثل سری 5000ـش قدرت رو بدست بگیره.

قطعا تعصب کار به جایی نمیرسونه، من موقعی که سری 8000 انویدیا قوی بود، GeForce 8800GTS 512MBرو خریدم  وقتی هم که قدرت سری 5000 ATI رو دیدم، لپتاپی خریدم که ATI Mobility 5870 روش بود... الانم به هیچ وجه پشیمون نیستم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، واقع بین باشید، من خوشبختانه موضوع ارائه مطلبم ترم پیش، همین GPU و تفاوت هاش با CPU بود، مجبور شدم یه تحقیق کامل هم درباره ی تاریخچه اش داشته باشم.

خوندم که اولین شرکتی که بنای این مدل جدید هسته ها رو گذاشت، خود nVidia بود با CUDA Core و تمام وظایف هم قبل از اون مشخص شده بوده و میشه گفت اگر از سری FX انویدیا و پیشرفت معماری GPU در نسل های بعدی به خصوص 6000 به بعد دقت کنید، کاملا هسته های کودا طبق برنامه هستن و کپی نیستن، از روی چی دارین میگین که CUDA Core ها کپی هستن از Stream Processorـهای ATI؟  حالا اگر می بینیم که nVidia بهتر عمل کرده، باید بگیم کپی کرده؟

در ضمن سری 400 هم از اول معلوم بود میخواست چی کار کنه، معماریش مشخص بود ولی تنها اشتباهی که انویدیا کرد، یکی از همین اشتباهی بود که الان AMD کرده. انویدیا تو سری 400 معماری پردازشی رو برای بالابردن پردازش ریاضی و افزایش GFLOPS عوض کرد، ولی وقتی دید افزایش کارایی تو کاربرد خانگی خیلی جالب نشده، برق کرد تو حلقوم GPU و دیدیم که 480 و 470 چقدر مصرف برق بالا و دمای بالایی داشتن، AMD الان میشه گفت عمل مشابهی انجام داده، الان شما به ویکی پدیا یه سر بزن، برنامه انویدیا تا سری 900 رو خوب بخون، که فردا نیای بگی انویدیا از کی کپ زده یا نزده...

به نظر من همونطور که دو سه نسل طول کشید تا انویدیا بتونه Fermi رو راه بندازه و متناسبش کنه، AMD هم یکی دو نسل هنوز جا داره تا بتونه دوباره مثل سری 5000ـش قدرت رو بدست بگیره.

قطعا تعصب کار به جایی نمیرسونه، من موقعی که سری 8000 انویدیا قوی بود، GeForce 8800GTS 512MBرو خریدم  وقتی هم که قدرت سری 5000 ATI رو دیدم، لپتاپی خریدم که ATI Mobility 5870 روش بود... الانم به هیچ وجه پشیمون نیستم.

آفرین از ترز فکرت خوشم آمد دوست من

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینطور که به نظر میاد ظاهرا R9 290X دو عدد بایوس داره که احتمالا یکی دارای کلاک و ولتاژ پایین تر و در نتیجه صدای فن کمتر هست که Quiet Mode نام گذاری شده و دیگری قاعدتا باید دارای کلاک و ولتاژ بالاتر و صدای فن بیشتر هستش که مشخص نیست چه اسمی داره.

290x-4k-performance.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نتایج غیر قطعی در رزولوشن 4K :

11.png

21.png

59046.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

3DMark 11 Extreme Preset :

Baidu-3DMARK11-X.png

جالبه که دما در حالت استوک به 93 درجه رسیده ولی دور فن از 2125 دور در دقیقه که اصولا باید بی صدا باشه بالاتر نرفته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Baidu-3DMARK11-X.png

جالبه که دما در حالت استوک به 93 درجه رسیده ولی دور فن از 2125 دور در دقیقه که اصولا باید بی صدا باشه بالاتر نرفته.

یا خدااااااااااا رو 3D mark نود و سه درجه رفته پس تو crysis حتما 100 رو شاخشه میگم نکنه اینا برای ساخت GPU از SAP  استفاده کردن که دما 93 غمشون نیست

لینک به دیدگاه

اقا تو این جر و بحث ها بین طرفدارهای دو شرکت میشه یکی به من توضیح بده این سری های R چیه و چه فرقی با دیگر کارت های AMD Radeon از نظر هسته داره مثلا با همین 7970 ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم بنچمارکهای معتبر:

http://www.guru3d.com/news_story/amd_radeon_290x_makes_photo_and_benchmark_appearance_in_montreal.html

فقط Bioshock و tomb raider هستش...

post-10788-0-54279200-1382075936_thumb.jpgpost-10788-0-35909000-1382075943_thumb.jpg

post-10788-0-35354200-1382076082_thumb.png

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

Baidu-3DMARK11-X.png

بهمن جان فکر کنم در حالت استاندارد دور فن به 60 یا 70 درصد هم برسه که در اون صورت دما نباید از 80 بالاتر بره و فکر کنم علت اینکه دور فن رو زیاد نکردن به این خاطره که شاید میخواستند تحمل گرمایی 290 رو نشون بدن البته اکثر چیپهایی گرافیکی تا 100 درجه رو تحمل میکنن و کلا این دما براشون مشکلی ایجاد نمیکنه 

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من واقع بینم و دارم میبینم

شما یک دیاگرام از سری fx یا سری 6000 جیفورس نشون بده که هسته های کودا درش باشه

این مشخصات سری 7000 جیفورس هست اگه میشه شما هسته های کودا رو اینجا نشون بدید تا برسه به سری 6000

post-7332-0-94201800-1382080851_thumb.jpg

اینجا هم دیاگرام مشخصات سری 6000 جیفورس اگه میشه لطف کنید و هسته های کودا رو واسه من مشخص کنید

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_nx_7800_gtx_review,2.html

و اینم یک دیاگرام از مشخصات سری 2000 ati که نشون دهنده اینه معماری ati بر اساس ریز پردازنده های جریانیش که الان هم هست بوده

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_2900_XT/ به قسمت shader units توجه کنید

و جیفورس  هم از سری 8000 رو اورد به استفاده از معماری ریز پردازنده ها 

من قصدم کل کل و تعصب نیست به قول دوستان من خودم از کارتهای هر دو شرکت داشتم و استفاده کردم از هر دوشون راضی بودم

ولی وقتی میبینم بعضی دوستان دلایل خنده دار برای اینکه میگن AMD به در نخوره میارن واقعا نمی تونم خودمو کنترل کنم

حالا هم وقتی یک کارت 600 دلاری میاد و میخواد ردپای یک کارت 1000 دلاری پا بزاره نمی دونم چرا بعضی دوستان نمی خوان قبول کنن

مصرفش زیاده هرکس سری 400 رو تجربه کرده باشه با اینم میتونه سر کنه

من گفتم و هزار بار دیگم میگم من به شرکتی علاقه مندم که در برابر پولی که پرداخت میکنم پرفورمنسش عالی باشه

والانم یک 7950 رفرنس دارم که 950 از اقای حسینی خریدم(زمان اولی که سری 7000 اومده بود) و واقعا هم ازش راضیم  و اگر زمانی انودیا کارتی با قدرت و قیمت مناسب راهی بازار کنه حتما میرم سراغش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Baidu-3DMARK11-X.png

درود بهمن خان

یه چیزی در این نرم افزار gpu-z عجیبه اینکه چرا با اینکه فرکانس مموری وهسته یه ترتیب 1000 و 1250 هست ولی پهنای باند مموری شادر ها و بقیه مشخصاتش گنگه  :blink: (شاید gpu-z هنوز سری r-200 رو شناسایی نمی کنه ایا همینطوریه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طبیعتا نسخه 7.3 باید بشناسه مشخصات 290 رو ولی ظاهرا مشکل داره !

• Added preliminary support for AMD Radeon R7 240, R7 250, R7 260X, R9 270, R9 270X, R9 290, R9 290X-
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طبیعتا نسخه 7.3 باید بشناسه مشخصات 290 رو ولی ظاهرا مشکل داره !

• Added preliminary support for AMD Radeon R7 240, R7 250, R7 260X, R9 270, R9 270X, R9 290, R9 290X-

معین جان فکر میکنم که این اسکرین دستکاری شده...

قبلا هم اسکرینهایی دیده بودم که Pixel و Texture Filtrate رو پایین زده بود بخاطر اینکه Power Saving مقدار Gpu و Memory رو کاهش داده بود، ولی توی این اسکرین خیلی چیزها اشتباه هستش... مثل Shaders و Bus Width و DirectX و...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام / از تاریخ سیستم توی عکس میشه گفت دستکاری شدس عکس ؟؟

لینک به دیدگاه

جالب اینجاست که توی تست هیچگونه بوستی نداشته کارت ATI

و CORE CLOCK  و MEMORY CLOCK ثابت بوده حتی زیر فشار

درضمن درایورنصب شده هم ATI 13.11بوده

لینک به دیدگاه

درود

من واقع بینم و دارم میبینم

شما یک دیاگرام از سری fx یا سری 6000 جیفورس نشون بده که هسته های کودا درش باشه

این مشخصات سری 7000 جیفورس هست اگه میشه شما هسته های کودا رو اینجا نشون بدید تا برسه به سری 6000

attachicon.gif comparisontable.jpg

اینجا هم دیاگرام مشخصات سری 6000 جیفورس اگه میشه لطف کنید و هسته های کودا رو واسه من مشخص کنید

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_nx_7800_gtx_review,2.html

و اینم یک دیاگرام از مشخصات سری 2000 ati که نشون دهنده اینه معماری ati بر اساس ریز پردازنده های جریانیش که الان هم هست بوده

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_2900_XT/ به قسمت shader units توجه کنید

و جیفورس  هم از سری 8000 رو اورد به استفاده از معماری ریز پردازنده ها 

من قصدم کل کل و تعصب نیست به قول دوستان من خودم از کارتهای هر دو شرکت داشتم و استفاده کردم از هر دوشون راضی بودم 

ولی وقتی میبینم بعضی دوستان دلایل خنده دار برای اینکه میگن AMD به در نخوره میارن واقعا نمی تونم خودمو کنترل کنم 

حالا هم وقتی یک کارت 600 دلاری میاد و میخواد ردپای یک کارت 1000 دلاری پا بزاره نمی دونم چرا بعضی دوستان نمی خوان قبول کنن

مصرفش زیاده هرکس سری 400 رو تجربه کرده باشه با اینم میتونه سر کنه 

من گفتم و هزار بار دیگم میگم من به شرکتی علاقه مندم که در برابر پولی که پرداخت میکنم پرفورمنسش عالی باشه 

والانم یک 7950 رفرنس دارم که 950 از اقای حسینی خریدم(زمان اولی که سری 7000 اومده بود) و واقعا هم ازش راضیم  و اگر زمانی انودیا کارتی با قدرت و قیمت مناسب راهی بازار کنه حتما میرم سراغش

خوب، ببین دوست عزیز، مثل اینکه شما پست منو سر سری خوندی و صرفا برای جواب دادن.

من نمی بینم که جایی نوشته باشم سری FX یا 6000 یا 7000، CUDA Core داشته باشن، گفتم از سری 6000 کار برای طراحی سری 8000 جدی شده و سری 7000 هم مابین اینا دادن بیرون برای پر نگه داشتن بازار، دوباره مجبورم کردید که برم سراغ منابع:

شما گفتید که سری 8000 کپی شده ی سری 2000 یا همون ATI R600 هست، یه جایی این رو خوندم:

We have known for some time that Microsoft’s DirectX 10 API would be based around a unified programming model, but NVIDIA’s direction for GeForce 8 has been anything but clear. Nobody could say for definite whether the architecture was going to follow a traditional GPU design – vertex and texture units as we’re used to seeing – or a unified shader architecture like the one designed by ATI for Microsoft’s Xbox 360.

Let’s face it, most people – including myself until recently – were expecting NVIDIA to implement DirectX 10 in a rather messy way. Many were expecting separate vertex shaders, pixel shaders and geometry shaders (new to DirectX 10); however, NVIDIA has gone against popular opinion and has built its GeForce 8800 GPU with unification and massive parallelism in mind from the outset.

The result of this design decision is that NVIDIA’s flagship GeForce 8800 GTX comes complete with a dizzying 128 versatile shader processors capable of being dynamically allocated to vertex, pixel, geometry or physics operations. The architecture is designed with efficiency in mind - the fact that each of the 128 stream processors (as NVIDIA terms them) is capable of handling any shader instruction means that the silicon is rarely idle. But before we delve a little deeper into NVIDIA’s GeForce 8800 architecture, let’s have a look at the hardware.

خوب، اینجا کاملا واضح همه چی رو نوشته، اگر معماری GPU و CUDA شبیه ATI  شده، بخاطر این نبوده که انویدیا رفته معماری ATI رو برداشته، بلکه بخاطر این بوده که DirectX 10 API انویدیا رو ملزم به طراحی چنین GPUـی میکرده... حالا ATI چون پردازنده های گرافیکی Xbox رو میزده، مجبور بوده چنین کاری رو زودتر انجام بده و تو معماری سری R600 پیاده اش کرده و به طرز نامناسبی، بعدش سری 8000 اومده در فصل آخر سال 2006 و بعد از سری 8000، سری 2000 ATI اومده. 

توی همون منبع، بالاش یادآور میشه:

Today signifies the launch of the world’s first DirectX 10 compliant video card. NVIDIA’s GeForce 8-series has been in development since 2002 and the flagship GeForce 8800 GTX – previously known under the guise of G80 – represents one of the most complex pieces of silicon ever produced. 

انویدیا از سال 2002 در حال طراحی سری 8000 بوده، فکر میکنم این دلیل خیلی واضحی باشه که نمیتونه کپی باشه.

در ضمن تا جایی که فهمیدم، سری 8000 قبل از سری 2000 و بعد از عرضه ی X1950XT معرفی شده. چطور امکان داره که انویدیا یه معماری رو کپی کنه و تو فرصت کوتاهی بتونه اینقدر بهتر بده بیرون؟ کاری که حتی ATI هم نتونست تو HD2900 درست کنه.

کسی نمیگه AMD بده، فقط مثل اینکه یه قدم اشتباه برداشته بعد از قدمی که برنداشته... قدمی که برنداشت، تعویق انداختن سری 8000 و کنسل کردنش بود و قدمی که اشتباه برداشت این بود که ری برند کرد از سری 7000...  اگر همین سری که الان داده رو بیرون، سر موقعی که سری 8000 خودش رو باید میداد بیرون، میداد، قطعا انویدیا هیچ حرفی واسه گفتن نداشت، بجاش گذاشت بازار بیفته دست سری 700 انویدیا و بعد از یه وقفه این کار رو کرد... البته شاید AMD فعلا شکمش از ساخت GPU برای کنسول ها پر شده که این کار رو کرده.

در ضمن کاملا واضحه و گفته شده که تو طراحی جدید AMD افزایش بهینه سازی استفاده از فضای Die رو داشته، یعنی رفته مدارها رو کوچکتر طراحی کرده تا بیشتر بتونه جا بده تو GPU، خوب همینم دلیل دما و مصرف بالاش هست، و انویدیا هم میتونه یه همچین کاری کنه، ولی فکر نمیکنم نیازی داشته باشه.

الان بچه ها نمیگن که نه AMD بد و فلان، خیر، مشکل اینجاس که این کار مثل در جا زدن (نسبت به سری 7000) یا قدم به عقب(نسبت به سری 5000 که زمانی در اوج بود) بوده، این کار اشتباهه.

میان برنامه میذارم بچه ها صفا کنن، دارم ویدیوی nVidia FLEX یا unified GPU PhysX رو دانلود میکنم... B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره منم ظهری مطالبش رو خودندم ولی زیاد نگرفتم مربوط به سری بعد انویدیا میشه این یا ؟؟؟

flex - unified GPU PhysX

از تایتان استفاده کرده بودش -

Cuda Device : GeForce GTX TITAN

رفتم با پشتیبانی انویدیا در موردش اطلاعات کسب کنم که بعد از بررسی این لینک رو بهم داد

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2013/10/17/nvidia-announces-flex-unified-gpu-physx/1

بعدش گفتم پس چرا خبری تو وب سایت انویدیا نیست ؟؟؟ دوباره رفن برا بررسی و گفت که ممکن باشه بررسی کنم و اطلاعات بروز رو براتون ایمیل کنم

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالاخره 780Ti هم اومد  :lol:  مثل این که واقعا 290X از 780 قویتره که باعث شده انویدیا 780Ti رو معرفی بکنه. گرچه مشخص نیست فقط کلاک بالاتری خواهد داشت یا تعداد Cuda Core هم افزایش پیدا میکنه. ظاهرا قراره به همون قیمت 650 دلار عرضه بشه  B)

133a.jpg

منبع : http://www.techpowerup.com/192789/nvidia-announces-geforce-gtx-780-ti-to-counter-radeon-r9-290x.html#comments

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالاخره 780Ti هم اومد  :lol:  مثل این که واقعا 290X از 780 قویتره که باعث شده انویدیا 780Ti رو معرفی بکنه. گرچه مشخص نیست فقط کلاک بالاتری خواهد داشت یا تعداد Cuda Core هم افزایش پیدا میکنه. ظاهرا قراره به همون قیمت 650 دلار عرضه بشه  B)

منبع : http://www.techpowerup.com/192789/nvidia-announces-geforce-gtx-780-ti-to-counter-radeon-r9-290x.html#comments

پس احتمالش خیلی زیاده که 780 بیاد روی 550 دلار ( از اونجایی که 290x قیمت 599 خورده)

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

انویدیا چه سود راحتی داشت تو این غیبت AMD، قطعا اگر AMD زودتر این سری رو میداد بیرون، قیمت ها هم زودتر شکسته میشدن... nVidia به نظرم اولش که قدرت دستشه، زیاد سود میکشه رو GPUـهاش، و وقتی که دید رقیبش داره شرایط بهتری پیشنهاد میده، اگر بتونه یه گرافیک قوی بزنه، میزنه (مثل 8800 Ultra یا Titan) و قیمت ها رو ثابت نگه میداره، بعدش هم اگر ببینه کاری که داره میکنه یازم کارساز نیست، میاد قیمت ها رو کاهش میده...

ولی AMD از همون اولش سیاستش با سود کمتر فروش بیشتر هست.

جالبه، انویدیا داره خودی نشون میده تو این چند روز تو نمایشگاه، چند تکنولوژی جدید معرفی کرده. مثلا G-Sync و همون FLEX یا همون Cross Platform Sync، من خودم به شخصه از آخری هیچی نفهمیدم  8-X  ولی FLEX برای شبیه سازی(جدا از بازی سازی) خیلی عالیه، G-Sync هم که هیچی دیگه من کور میشدم با V-Sync یا بدون اون، متاسفانه مانیتور قبلیم عملکرد خوبی نداشت تو اون زمینه، ولی حالا این قطعه قراره که اون مشکلات رو برطرف کنه، ولی هیچ جا ندیدم بنویسه که فقط با GPU های انویدیا ست شده. بقولشون ممکنه قیمت اون مانیتورها بره تو سقف...

این نشون میده که انویدیا تمرکزش رو از روی سخت افزار کمی کمتر کرده و مثل اینکه از معماری پردازیش راضی هست. داره به جنبه ی نرم افزاری هم میرسه.

هنوز هم منتظر پاسخ AMD هستیم، اینقدر خوشم میاد، اینا میان هی برای رقابت چیزای جدید معرفی میکنن، آدم روحش انرژی میگیره.

تاریخ عرضه ی رسمی R290X کی بوده؟ نوشته بود 15 اکتبر ولی فقط نمایشش دادن.

راستی من قبلا حال میکردم وقتی میدیدم AMD رو گرافیک هاش مثلا 3-6 تا پورت mini-HDMI داره، چی شد؟ مثل اینکه برگشت به همون روش nVidia و دو تا DVI و یه HDMI و یه Display Port؟ کی بود میگفت کپی میکنه؟  :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بالاخره شک و شبه ها در مورد دمای کارت 290x تبدیل به یقین شد و این کارت فقط در تست furmark که فشاری حتی بیشتر از 3dmark11 به کارت وارد میکنه دماش به 94 درجه می رسه البته با دور فن 50 درصد

این تست ها بر روی کارت 290x از شرکت XFX انجام شده است

فرکانس هسته 931 مگاهرتز

post-7332-0-43076900-1382279547_thumb.jpg

و تست این کارت در بازی METRO 2033 و تنظیمات ULTRA و با دور فن 20 درصد و فرکانس هسته 1000 به 70 درجه سانتیگراد رسیده است

که به نظر برای بازی دمای متعادلی هست

post-7332-0-97057300-1382279742_thumb.jpg

و در تست 3DMARK 11 در حالت اکستریم و فرکانس هسته 1130 و مموری 1250

وبا دور فن 100 درصد دما فراتر از 52 نرفته

post-7332-0-72689200-1382279934_thumb.jpg

قابل توجه دوستانی که میگن دماش بالاست من موندم اگه تایتان با فن رفرنس فرکانس هستشو به 1130 برسونیم و دور فن 100 درصد دماش چقدر میتونه باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس مشخصا باید گفت که کارت واقعا غوغا کرده تا اون دما نترکیده!!!!

یادش بخیر یک 470 Gtx داشتم که با کوچکترین فشاری به 80 درجه میرسید و بعداز جند دقیقه شروع به افت فریم میکرد...

و با این دمای پایین که توی بازی از خودش نشون داده واقعا با اون فن رفرنس ترکونده!!!!

فرکانسش هم که بالا هستش...

بنچمارکهارو وقتی نگاه میکنم میبینم که این کارت از 780 حدودا 20-15 درصد قویتر هستش...

واقعا CrossFire این کارت میترکونه!...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دماش با فن رفرنس به 52 رسیده فکر کن اگه غیر رفرنس باشه چی میشه به نظرم این کارت حرفی برای گفتن داره که بعد از عرضه به بازار طوفان به پا خواهد کرد

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان!!!!!!!!!!!!

بنچمارکهای کارت زودتر از لانچ کارت اومد!

http://wccftech.com/amd-radeon-r9-290x-review-leaked-launch-tested-games-eyefinity/

در اکثر بنچ ها میبینیم که با Sli و CF کارتهای تاپ فعلی قابل مقایسه هستش!!!!

post-10788-0-66279600-1382364871_thumb.jpgpost-10788-0-49262400-1382364888_thumb.jpgpost-10788-0-52210600-1382364905_thumb.jpgpost-10788-0-43200500-1382364921_thumb.png

ولی در اون بازی که واسه من خیلی مهم هستش زیاد دلچسب عمل نکرده:

post-10788-0-74572500-1382364963_thumb.jpg

البته باید گفت که در چند بازی دیگر هم فریم نسبث به قدرت کارت آنچنان همخوانی ندارن که به یک نتیجه می رسونتتون، و اون اینه که درایورها برای این کارت هنوز Optimize نشده اند!!!!

وای که این کارت چه کار بکنه با درایورهای درسته حسابی!!!

فکر نمیکنم که 780Ti رو هر کاری انویدیا روش انجام بده باز هم حرفی برای گفتن داشته باشه!!!!!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...