رفتن به مطلب

بنچمارک R9 290X and R9 290

del2771
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

در مورد اون قسمت مربوط به پروفایل فن باید بگم که من ویدئو همین شخص که مربوط به Battlefield 4 بود رو دیدم. دور فن روی 75 درصد بود!!! فن 75 درصد برای 290 میدونی چه صدایی میده؟ فکر کنم با این دور فن برای این کارت طرف نیاز به محافظ گوش از نوع صنعتی داشته باشه!  :D  همینطوریش که دور فنش بالای 40 درصد نمیره صدای جت میده! البته حتی با دور فن 75 درصد هم دماش روی 82 درجه بود. کولر استوک به هیچ وجه جوابگوی این کارت نیست

attachicon.gifR9 290 Battelfield 4.JPG

برای کسانی که با هدفون بازی کنند خوبه :دی

لینک به دیدگاه

• ارسال 327
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

کلا گفتم دوستان  اصلا 290 و 290x  خیلی  داغ و پر سرو صدا هستن  حتما دوستانی که قصد خرید دارن منتظر بمونن  غیر رفرنس بگیرن  .

لینک به دیدگاه

کلا گفتم دوستان  اصلا 290 و 290x  خیلی  داغ و پر سرو صدا هستن  حتما دوستانی که قصد خرید دارن منتظر بمونن  غیر رفرنس بگیرن  .

دقیقا ! دوستی همین جا هست به اسم بهمن یه کارت رفرنس بهش بدید ببینیم میتونه با تیغ مثل همون سری ای وی بریج به جونش بیوفته و مشکل رو حل کنه ! هه هه..... :D

گاهی هم این سر رو صدا حال میده ! من خودم کل فن ها رو به مادربورد وصل کردم و حالت عادی اصلا صدایی ندارم ولی در حین کارای سنگین صداشون باعث لذت بردن میشه که میفهمم سیستم داره کار انجام میده و قدرت نمایی میکنه....میشه انگار موتور جت انقدر لذت بخشه......

ویرایش شده توسط evrin1941
لینک به دیدگاه

دقیقا ! دوستی همین جا هست به اسم بهمن یه کارت رفرنس بهش بدید ببینیم میتونه با تیغ مثل همون سری ای وی بریج به جونش بیوفته و مشکل رو حل کنه ! هه هه..... :D

گاهی هم این سر رو صدا حال میده ! من خودم کل فن ها رو به مادربورد وصل کردم و حالت عادی اصلا صدایی ندارم ولی در حین کارای سنگین صداشون باعث لذت بردن میشه که میفهمم سیستم داره کار انجام میده و قدرت نمایی میکنه....میشه انگار موتور جت انقدر لذت بخشه......

خواستم بدونید که این صدای بلند در طولانی مدت اثرات تخریبی تجمعی روی پرده ی گوش انسان دارن!اگه به سلامت خودتون اهمیت میدین اینارو جدی بگیرین...مراقب سلامتی خودتون باشید چون کسی به این قضیه جز خودتون اهمیت نمیده....

لینک به دیدگاه

خواستم بدونید که این صدای بلند در طولانی مدت اثرات تخریبی تجمعی روی پرده ی گوش انسان دارن!اگه به سلامت خودتون اهمیت میدین اینارو جدی بگیرین...مراقب سلامتی خودتون باشید چون کسی به این قضیه جز خودتون اهمیت نمیده....

دوست عزیز صدای تولید شده توسط فن های سیستم مکه چند دسیبل میشه که رویه پرده گوش اسیب برسونه؟؟؟

روی سیستم من 10 فن هست که اگه همه این فنها روی 100% کار کنن صدا 60-63 دسیبل میرسه که فن های سیستم هیچ موقعه به حد از استفاده نمیرسه.

حجم صدای بالای 110 دسیبل در طولانی مدت آسیب میرسونه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا دور بالای 70 درصد فنش بالای 60 دسی بل صدا داره در فاصله کمتر از 1 متر !

قشنگ فن جیغ میکشه !درحد یک اتاق شلوغ و پرسروصدا ...

تاثیری بر شنوایی نمیذاره ولی بر اعصاب یقینا ... ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انواع نویز به روایت kitguru :  :)

post-11166-0-80748800-1385634380_thumb.png

به نظر من نویز بیشتر از 30 رو راحت میشه شنید و اعصاب خورد کنه

لینک به دیدگاه

بفرمایید!دوستان زحمت کشیدن و ار لحاظ فنی هم بررسی کردن! :D
همونطوری که گفتم این صداها هرچند هم که خیلی بلند نباشه،طی مدت طولانی باعث آسیب به پرده ی گوش یا خود عصب شنوایی! میشن...مطمئن باشین علت اینکه نویز فن ها ی گرافیک به یک فاکتور قابل ذکر تبدیل شده،یک دلیل مهم و علمیه نه فقط تبلیغاتی...خودتون بهتر از من میدونید و توی بررسی های سایتهای معتبر هم دیدید که همیشه نویز فن ها رو چک و بررسی میکنن...از نظر من هم روی اعصابه!هم آسیب میزنه به گوش

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منکه امید زیادی به 290x های غیر رفرنس داشتم ولی با این وضعیتی با توجه به قیمت ترجیح دادم برم سراغ بهترین 780 غیر رفرنس

با توجه به اینکه ظاهرا به این زودی خبری از 290 های غیر رفرنس نیست amd بازم بازار رو از دست میده 780ti هم غیر رفرنس هاش اومد دیگه

290 هنوز داره ناز می کنه!

بازم خوبه همینا اومدن تا سری 700 کاهش قیمت بخوره وگرنه الان باید 780ti رو 850 دلار می خریدن ملت جای 700 دلار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم amd بیشتر باید کار میکرد فکر کنم سرش شلوغ بوده چیپ های ps4 , xone رو میساختن وقت کم داشتن! کاملا معلومه فقط میخواسته مثلا روی nvidia  رو کم کنه ،این کارت ها هم از لحاظ دما و صدا وحشتناکن من تمام تست های  که  تا الان دیدم از  دما و صدا  منفی خورده، دیگه جایی هم  برای اور کلاینگ نمیمونه وقتی خود کارت راحت  90 درجه به بالا میزنه  دیگه شما فضایی ندارید برای مثلا افزایش ولتاژ حالا هر چقدر هم که بگن پردازنده  اش پتانسیل  داره ،شما دست به ولتاژ بزنید میرسه به 100 درجه چون دوستانی کنه اور کلا ک میکنن میدونن عامل اول افزایش دما موقع اورکلاک افزایش جریان ولتاژ توی پردازنده است.

لینک به دیدگاه

بفرمایید!دوستان زحمت کشیدن و ار لحاظ فنی هم بررسی کردن! :D

همونطوری که گفتم این صداها هرچند هم که خیلی بلند نباشه،طی مدت طولانی باعث آسیب به پرده ی گوش یا خود عصب شنوایی! میشن...مطمئن باشین علت اینکه نویز فن ها ی گرافیک به یک فاکتور قابل ذکر تبدیل شده،یک دلیل مهم و علمیه نه فقط تبلیغاتی...خودتون بهتر از من میدونید و توی بررسی های سایتهای معتبر هم دیدید که همیشه نویز فن ها رو چک و بررسی میکنن...از نظر من هم روی اعصابه!هم آسیب میزنه به گوش

ای وای بر من  :D  صدای نویز نیست در اصل صدای تهویه هواست.... بعدشم این صدایی نیست که بخواد اینجوری کارایی کنه با سیستم بدنیمون :blink: ! در حالت عادی و بازی فن ها بیشتر 50 درصد نمیرن.... اما در کل گفتم گاهی لذت میده ببینی گرافیک یا سیستم صدای فنش رفته بالا.....

لینک به دیدگاه

در حالت عادی زمانی که شما با صدای ملایم دارید تلویزون میبینید صدای محیط حدود 55db هست یعنی تو صدا به گوش شما اسیب میرسه؟؟؟
صدای حدود 30-40 db فقط در ساعتی از شب که همه جا آروم هست وجود داره.

من این هارو با دستگاه دسیبل متر تست کردم که میگم.

من کاری با کارت گرافیک ندارم که اصلا nvidia هست یا amd هست الان صدا رو مورد بحث من هست.

لینک به دیدگاه

ای وای بر من  :D  صدای نویز نیست در اصل صدای تهویه هواست.... بعدشم این صدایی نیست که بخواد اینجوری کارایی کنه با سیستم بدنیمون :blink: ! در حالت عادی و بازی فن ها بیشتر 50 درصد نمیرن.... اما در کل گفتم گاهی لذت میده ببینی گرافیک یا سیستم صدای فنش رفته بالا.....

شما هرطور دوست داری برداشت کن...من به اون صدا میگم نویز :)

شما مطمئنی در حالت بازی سرعت فن از 50 بالاتر نمیره؟!واسه من که اینطور نیست،در حالت عادی روی 30-35 درصده...در ضمن شما توجه نکردی من چی گفتم،گفتم در طولانی مدت :)

لینک به دیدگاه

در حالت عادی زمانی که شما با صدای ملایم دارید تلویزون میبینید صدای محیط حدود 55db هست یعنی تو صدا به گوش شما اسیب میرسه؟؟؟

صدای حدود 30-40 db فقط در ساعتی از شب که همه جا آروم هست وجود داره.

من این هارو با دستگاه دسیبل متر تست کردم که میگم.

من کاری با کارت گرافیک ندارم که اصلا nvidia هست یا amd هست الان صدا رو مورد بحث من هست.

شما درست میفرمایید...اصلاً من اشتباه کردم :)

لینک به دیدگاه

شما درست میفرمایید...اصلاً من اشتباه کردم :)

اگه شما حرف من رو قبول ندارید و اگه گوشی اندرویدی دارید میتونید از برنامه smart tools 1.6.1  استفاده کنید.

درسته حدود 3-5دسیبل تلرانس داره با دستگاه اصلی اما کار راهنداز هست. :)

لینک به دیدگاه

اگه شما حرف من رو قبول ندارید و اگه گوشی اندرویدی دارید میتونید از برنامه smart tools 1.6.1  استفاده کنید.

درسته حدود 3-5دسیبل تلرانس داره با دستگاه اصلی اما کار راهنداز هست. :)

نه گوشی آندرویدی دارم و نه طالب بحث با شما :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بردوستان یک هفته ای نبودم(مخابرات لعنتی فلجمون کرده بود، البته بگذریم از اینکه الان فلج هم هستم :p :p )

خوب یکی از مزیت های این کارت قیمت مناسبشه،اگه قرار باشه واتر بلاک ببندن که قیمتش بجای نقطه ی قوت میشه نقطه ی ضعفش

عزیز تاپیک رو از ته چاه کشیدی بیرون...

عزیز 290 با قیمت 400 دولاریش و کولر Arctic Extreme III که 70 دولار قیمت داره باز هم 40-30 از قیمت 500 دولاری 780 پایینتر هستش(بگذریم از اینکه تو ایران قیمتشون در حدود 600 تومن(290 بهمراه کولر) اختلاف داره...

دوست خوب این پست خیلی قدیمی بودش شما تازه خوندیش؟؟ اشکال نداره بعدش فکر کنم این جور نیست که شما میفرمایید نه کنسول مایکرسافت نه سونی هیچ کدوم 4k گیمینگ رو برای بازیهاشون پشنیبانی نمیکنن چون اصلا سخت افزارشون اجازه نمیده پسر خوب شما ببیین بازی call of duty ghost بازی خیلی خوبیه ولی گرافیکش روی pc خیلی برتره تا کنسول ولی کنسول ها ی جدید همون رو هم مثلا ایکس باکس که میگید باید کلی آپدیت براشون بزنن تا 1080 اجرا کنن در حالی که موتور بازی call of درسته خوب بود و گرافیک زیبایی هم داشت ولی چیز خیلی پیچید ه ایی نبود و یه ورژن موتور قدیمی idtechهستش که بروز شه حالا شما انتظار دارید مثلا بازی با موتور آنریل 4 بزنن بعد این دو دستگاه 4k اجرا کنن؟؟بازی ryse که گیم خیلی بدی هم بود و من قبلا اشاره کرده بودم شکست میخوره رو xone به زور روی 900p اجرا میشه(از خجالتشون نمی خواستن بگن 720p) حالا شما میگید رزولوشن 4k?همون جور که در ترجمه مقاله 780 ti انویدیا نوشتم 4k فقط جاش pc هستش و اینده بازی روی pc خواهد بود همین الان برای اجرای بازی های بزرگ روی pc با رزولوشن 4k شما حتما به کانفیگ sli یا کراس فایر احتیاج داری یعنی و تا کارت گران قیمت یا متوسط قیمیت .اون کنسول ها فقط خروجی ویدویی 4k رو پشتیبانی میکنن ولی آخرین رزولوشن اجرایی شون 1080p هستش.

کاملا صحیح هستش، و XONE تقریبا اکثر بازیهاش رو روی 720P اجرا میکنه که در مورد PS4 این قضیه 1080P Native هستش...

در مورد اون قسمت مربوط به پروفایل فن باید بگم که من ویدئو همین شخص که مربوط به Battlefield 4 بود رو دیدم. دور فن روی 75 درصد بود!!! فن 75 درصد برای 290 میدونی چه صدایی میده؟ فکر کنم با این دور فن برای این کارت طرف نیاز به محافظ گوش از نوع صنعتی داشته باشه! :D همینطوریش که دور فنش بالای 40 درصد نمیره صدای جت میده! البته حتی با دور فن 75 درصد هم دماش روی 82 درجه بود. کولر استوک به هیچ وجه جوابگوی این کارت نیست

attachicon.gifR9 290 Battelfield 4.JPG

بهمن جون درسته که کارت دمای بالایی داره ولی یک چیزی این وسط انگار فراموش شده، اونم این هست که AMD بطور اتفاقی اسم این کارتهارو Volcanic Islands نگذاشته و بی دلیل هم این کارتهارو با فن رفرنس اینقدر ضعیف روانه بازار نکرده و بی دلیل شرکتهای مختلف رو از ارائه دادن کارتهای غیر رفرنس منع نکرده!!!!

همه اینها دلایل تبلیغاتی داره که این رو میرسونه که این کارتها با دمای بالا مشکلی ندارن(البته تا حدودی داشتن و با دمای بالا افت کلاک پیدا میکردن که با دادن درایورهای بتای جدید تونست مشکلشون رو حل کنه که توی درایور جدید دور فن رو بالا برده بود) و به راحتی میتونن این دما رو تحمل کنن...

توی Tomshardware چندتا ویدیو از کارتها در حالت لود فکر میکنم گذاشته بود که با صدای فن Arctic Extreme III مقایسه کرده بود که فن عملا Silent هستش که فکر میکنم واست جالب باشه ببینی(واسه کسانی که Silent بودن کیسشون زیاد واسشون مهم نیست، واسه خود من مهم هستش)...

http://www.tomshardware.com/reviews/r9-290-accelero-xtreme-290,3671-4.html

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه چندتا اسکرین میزارم واستون که از hwbot گرفتم و بسیار جالب هستش...

این رکوردی از اورکلاک های دو کارت 290X و 780Ti هستش در 3DMark 11 و FireStrike

post-10788-0-52868800-1385992521_thumb.jpgpost-10788-0-66195400-1385992542_thumb.jpg

و

post-10788-0-55124800-1385992595_thumb.jpg

البته اسکرینی از اورکلاک شده 780Ti پیدا نکردم و این اسکرین در حالت Stock هستش:

post-10788-0-14875300-1385992636_thumb.jpg

البته همه در برنامه های بنچمارک هستن...

و Unigine Heaven که در حقیقت Gameplay هستش:

post-10788-0-61291700-1385993621_thumb.jpgpost-10788-0-63657100-1385993634_thumb.jpg

و

post-10788-0-02005000-1385993654_thumb.jpgpost-10788-0-98297400-1385993666_thumb.jpg

سعی کردم فرکانسهای نزدیک بهم رو بزارم...

هدف این هستش که میتونید میزان پرفورمنس کارتهارو هم در حالت اورکلاک شده ببینید که AMD از انویدیا خیلی بهتر عمل میکنه...

با این حساب شاید بشه گفت کارتهای غیر رفرنس AMD بهتر از 780Ti غیر رفرنس عمل میکنند!!!

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برا من سوال شده که وقتی تسلا رو توی انویدیا فعال میکنیم افت فریم داریم !! حالا توی گرافیک های AMD این گزینه چه طوری عمل میکنه ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برا من سوال شده که وقتی تسلا رو توی انویدیا فعال میکنیم افت فریم داریم !! حالا توی گرافیک های AMD این گزینه چه طوری عمل میکنه ؟؟؟؟

بابا این سوال بودش واقعاً / چرا مثبت دادین !!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه چندتا اسکرین میزارم واستون که از hwbot گرفتم و بسیار جالب هستش...

این رکوردی از اورکلاک های دو کارت 290X و 780Ti هستش در 3DMark 11 و FireStrike

attachicon.gif1.jpgattachicon.gif2.jpg

و

attachicon.gif3.jpg

البته اسکرینی از اورکلاک شده 780Ti پیدا نکردم و این اسکرین در حالت Stock هستش:

attachicon.gif4.jpg

البته همه در برنامه های بنچمارک هستن...

و Unigine Heaven که در حقیقت Gameplay هستش:

attachicon.gifU1.jpgattachicon.gifU2.jpg

و

attachicon.gifX1.jpgattachicon.gifX2.jpg

سعی کردم فرکانسهای نزدیک بهم رو بزارم...

هدف این هستش که میتونید میزان پرفورمنس کارتهارو هم در حالت اورکلاک شده ببینید که AMD از انویدیا خیلی بهتر عمل میکنه...

با این حساب شاید بشه گفت کارتهای غیر رفرنس AMD بهتر از 780Ti غیر رفرنس عمل میکنند!!!

عزیزی که نمیدونم اسمت چیه !

شما شک نکن کارتهای یک گیگاهرتزی 290X با کولرهای غیر ریفرنس فوق العاده خواهند بود ...!

کلا افت و کاهش فریم به واسطه دفع نشدن گرمای این کارتها وجود داره که اگر خوب خنک بشن....

افزایش فریم ریت و کارایی به واسطه ی درایور هم که بماند....

لینک به دیدگاه

بابا این سوال بودش واقعاً / چرا مثبت دادین !!!!

چون سوال قشنگی بود :D

لینک به دیدگاه

عزیز 290 با قیمت 400 دولاریش و کولر Arctic Extreme III که 70 دولار قیمت داره باز هم 40-30 از قیمت 500 دولاری 780 پایینتر هستش(بگذریم از اینکه تو ایران قیمتشون در حدود 600 تومن(290 بهمراه کولر) اختلاف داره...

کاملا صحیح هستش، و XONE تقریبا اکثر بازیهاش رو روی 720P اجرا میکنه که در مورد PS4 این قضیه 1080P Native هستش...

در باره ی مورد اول باید عرض کنم خدمتتون که من گفتم واتر بلاک!نه کولرهای غیراستوک معمول...هرچند احتمالاً کولرهای غیراستوک این مشکل رو تا حدودی برطرف کنن

در مورد دوم باید هم باید بگم شما این کلمه ی" تقریباً اکثراً" رو سعی کن براش رفرنس بیاری :)

من در باره ی اورکلاک و بنچمارک اطلاعات زیادی ندارم مسلماً دوستانی در فروم هستند که حرفه ای تر از من هستن و میتونن خیلی بهتر از من نظر بدن ولی به نظرم درست نباشه کارت اور شده رو با یک کارت اورنشده و در دو سیستم کاملاً متفاوت مقایسه کرد...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزی که نمیدونم اسمت چیه !

شما شک نکن کارتهای یک گیگاهرتزی 290X با کولرهای غیر ریفرنس فوق العاده خواهند بود ...!

کلا افت و کاهش فریم به واسطه دفع نشدن گرمای این کارتها وجود داره که اگر خوب خنک بشن....

افزایش فریم ریت و کارایی به واسطه ی درایور هم که بماند....

فدات معین جان مارو به همین زودی فراموش کردی دیگه؟ :-S

میلادم عزیز... @};-

در باره ی مورد اول باید عرض کنم خدمتتون که من گفتم واتر بلاک!نه کولرهای غیراستوک معمول...هرچند احتمالاً کولرهای غیراستوک این مشکل رو تا حدودی برطرف کنن

در مورد دوم باید هم باید بگم شما این کلمه ی" تقریباً اکثراً" رو سعی کن براش رفرنس بیاری :)

من در باره ی اورکلاک و بنچمارک اطلاعات زیادی ندارم مسلماً دوستانی در فروم هستند که حرفه ای تر از من هستن و میتونن خیلی بهتر از من نظر بدن ولی به نظرم درست نباشه کارت اور شده رو با یک کارت اورنشده و در دو سیستم کاملاً متفاوت مقایسه کرد...

عزیز با گرون قیمت ترین واترکولینگشم باز هم قیمتش از 780 غیر رفرنس پایینتر در میاد:

http://www.techpowerup.com/193891/existing-ek-fc-r9-290x-series-water-blocks-compatible-with-amd-radeon-r9-290.html

واسه گیمها هم COD Ghost و TitanFall کافی فکر میکنم باشه...

کنسول تازه اومده و بنده تستش نکردم ولی این چیزی هست که همه جا میشه خوند...

لینک به دیدگاه

عزیز با گرون قیمت ترین واترکولینگشم باز هم قیمتش از 780 غیر رفرنس پایینتر در میاد:

http://www.techpowerup.com/193891/existing-ek-fc-r9-290x-series-water-blocks-compatible-with-amd-radeon-r9-290.html

واسه گیمها هم COD Ghost و TitanFall کافی فکر میکنم باشه...

کنسول تازه اومده و بنده تستش نکردم ولی این چیزی هست که همه جا میشه خوند...

عزیزم داری اشتباه میکنی...اولاً اون قیمتها توی این لینکی که دادی همش به یورو هستش و حتی به دلار هم بودن حدود 90 دلار میرفت روی قیمت کارت :)

این قضیه فعلاً در مورد COD وجود داشته و نه "تقریباً اکثر بازی ها"

بازی Titan Fall هم که ذکر کردی هنوز ریلیز نشده و احتمالاً در انتهای سه ماهه ی اول سال 2014 ریلیز بشه پس تمام این حرفها در حد شایعست

اون چیزی که واقعاً من همه جا خوندم فقط در مورد COD بوده و نه چیز دیگه ای و اینکه Titan Fall بازی اختصاصی ایکس باکس وان هستش و اینکه باید از مقایستون خارجش کنید (*)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...