رفتن به مطلب

برای علاقه مندان به بازی های کامپیوتری مدرن:استفاده از SWEETFX برای افزایش کیفیت گرافیکی بازی های مدرن و نتایج شگفت انگیز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان از اونجایی که من زیاد دنبال گیم ها و اخبارشون و مد سازی برای بازی ها بودم و هستم  میخوام یک برنامه کوچک ولی در عین حال فوق العاده پیچیده و شگفت انگیز(از نظر ساخت و کارایی) رو براتون معرفی کنم . من خودم حدود یک ساله بااین برنامه آشنا هستم و سه نسخه نهایش رو کاملا باهاشون کار کردم و  متوجه شدم برای کسانی که دوست دارن و زیاد گیم میزنن با کامپیوتر  و ضمنا سخت افزار های قوی یا تقریبا قوی دارن میتونه خیلی جالب باشه.

توجه کنین که استفاده از این نرم افزار یا در واقع Fx injector میتونه باعث کاهش فریم بشه که بسته به موتور مورد استفاده در ساخت بازی تاثیرش کم یا زیاد خواهد بود.

اسم برنامه همونطور که گفتم sweetfx هستش و من موقع کار روی س مد های بازی بزرگ  و محبوب خودم skyrim باهاش آشنا شدم.

روی موتور unreal خیلی خوب جواب میده.(یعنی برای مثال گیم هایی مثل splinter cell -bioshock-dishonored , وخیلی بازی های دیگه)

طرز عملکرد این برنامه رو نمیشه دقیقا توضیح داد ولی درواقع  میشه گفت یک نوع  تزریق کننده shader به موتور بازی هستش که میتونه افکت های مثل Blur-HDR و همچین sharp کردن بافت ها(این مورد علاقه خودمه) و همچنین اعمال smaa-anti aliasing,fxaa -anti aliasing رو بدون مشکل روی طیف گسترده ای از گیم ها یا منظورمم بیشتر موتورهای سازنده  آنها و بدون باگ انجام بده که نتایج توی گیمها یی که خودشون از گرافیک بالایی بهره میبرن خیلی زیاد و جذابه. بازی هایی مثل far cry 3 و metro last light , deus ex ,tomb raider و .....خیلی بازی های دیگه.بازی های  که من در انها استفاده کردم و و الان بازی میکنم رو در عکس زیر میزارم با علامت مشخص میکنم که دوستان اگر از بازی های زیر  بعضی ها رو بازی میکنن یا گیم مورد علاق اشون هست بتونن استفاده  کنن ضمنا  روش استفاده اون رو هم کامل توضیح میدم.

post-13512-0-64459700-1383411567_thumb.jpgدوستان بازی های زیادی رو من د رگذشته و الان بااین برنامه تست کردم  و درواقع بازی هایی دیگه ایی که از این برنامه پشتیبانی میکنن زیادن دقت کنید که من در حال حاضر با  بازی هایی که خودم نصب داشتم این مقاله رو نوشتم حالا شما خودتون میتونید  روی بازی های دیگه هم امتحان کنید.

1- اول برنامه رو دانلود کنید حجمش کمه من خودم فایل config رو با پوشه محتوی  sweetfx ترکیب کردم شما کارتون خیلی آسونه فقط به تریتیب زیر عمل کنید.:

SweetFX 1_5.rar

2-بعد فایل رو  با winrar یا حالا هر نرم افزار فشرده سازی که دارید آنزیپ کنید .

توضیح:محتوی درون پوشه sweetfx 1_5 شامل یک پوشه و 12 عدد فایل هستش (یعنی کلا 13 item دقت کنید مهمه چون اگر خواستید بعدا پاکش کنید بهر دلیلی  این فایل ها با فایل های پوشه بازی که توش کپی شدن قاطی میشن و شما باید همیشه  این 13 ایتم و اسمشون رو در نظر داشته باشید که اشتباها فایلی از فایل های بازی رو پاک نکنید ) ضمنا روش پاک کردن برنامه رو هم اضافه میکنم .

3- همه محتویات رو در محل نصب بازی مورد نظر و در محلی که فایل exe بازی وجود داره باید کپی کرد .دقت کنید بعضی بازی ها در سطح پوشه اشون فایل یا فایل های اجرایی رو دارن بعض ها در پوشه های درون پوشه اصلی شون. این 13آیتم همیشه باید کنار فایل exe بازی باشن  .

بعضی بازی ها هم مثل گیم های جدید دو تا ورژن exeدارن یک dx9 و یکdx11 که بسته پشتیبانی گرافیکتون  و نسخه ایی که اجرامیکنید  همون فایل روویرایش کنید.

چند تا مثال میزنم برای مثال  بازی far cry 3رو من در این آدرس نصب کردم E:\Games For Windows\FarCry 3 حالا پوشه که فایل exe فار کرای توش قرار داره اسمش bin هستش یعنی شما باید این فایل ها رو در این ادرس زیر کپی کنید:

E:\Games For Windows\FarCry 3\bin

برای بازی هایی که موتورشون  unreal هستش همه شون ساختار پوشه هاشون یکسانه مثال:برای بازی :E:\Games For Windows\Dishonored\Binaries\Win32

پوشه binaries\win32 توی تمام بازی های ساخته شده با این موتور وجود داره مثل:E:\Games For Windows\BioShock Infinite\Binaries\Win32 برای بازی فوق العاده bioshock infinite

دقت کیند که فایل exe هر دو بازی بالا در پوشه win32 قرار داره پس همون جا محل کپی کردن  فایل های sweetfxاست.

4- حالا بعد از کپی کردن تمام 13 ایتم به محل  که بالا توضیح دادم فایل SweetFX_config رو که  در واقع تنها exe موجود در پوشه sweetfx هست اجرا کنید.تصویر زیر  محیط برنامه در حالت پیش فرض هستش.

post-13512-0-22651100-1383414309_thumb.jpg

توی محیطش توضیح دادم بعد بازی رو اضافه کنید برای مثال من  بازی tomb raider 2012 رو به برنامه اضافه کردم عکسش رو میزارم بعد در مورد بعضی از افکت های کاربردیش توضیح میدم.

post-13512-0-19844700-1383414847_thumb.jpg

میبینید بازی اضافه شده در قسمت راست لیست افکت ها و در پایین قسمت category details میشه میزان رو اعمال کرد.

برای مثال من افکت luma sharpenانتخاب شده در پایین میشه میزان رو از اندازه دیفالت که 0.65 هست تا 3.00 افزایش داد

این برجسته ترین تاثیر رو داره  که بافت ها ی بازی رو خیلی Sharp میکنه.البته بازی هایی که بافت های با کیفیت دارن رو میشه روی میزان 2.00 یا3.00 قرار داد برای بقیه بازی ها میزان دیفالت یا 1.00 کافی هستش.

HDRو BLUR بیشترین اثر روی فریم ریت دارن ,وبرای بازی های سنگین  تاثیر زیاده و لی میشه روی CONFIG SLI اجراشون کرد.

بعد از اعمال افکت های مورد نظر و تنظیمات  مورد نظر خودتون(میتونید با اازمون و خطا همه گزینها رو کشف کنید).البته اگر درموردشون سوال داشتید  حتما بپرسید براتون عملکرد همه  رو میگم ولی همه اشون کاربرد ندارن بیشتر گزینها ی زیر به کار میان:

1-SMAAANTI ALIASING;که برای  اعمال آنتی الیاس اضافه هستش

2-BLOOM

3-HDR که هردوشون از اسمشون معلومه چه میکنن  .

4-lUMA SHARPEN خیلی جالبه

5-LIFT GAMMA GAIN:برای تنظیم گاما که میشه از کنترل پانل nvidia هم تغییرات بیشتری اعمال کرد.

6-tonemap:این باید اعمال کیند ببینید با کنتراست تصویرتون مشکل نداشته باشه

7-Vibrance خیلی مهمه میتونه میزان غلظت رنگ  رو هوشمندانه کم و زیاد کنه. حتما با لوما شارپن استفاده کنید.

بقیه رو هم سوال داشتید حتما بپرسید.

بعد از اعمال تنظیمات حتما گزینه پایین برنامه save new config رو بزنید یادتون نره.

این بیشتر برای دوستانی هست که  علاقه دارن بازی های مورد علاقه اشون رو بهتر و زیباتر ببینن و امیدوارم به کارتون بیاد من که خیلی باهاش حال میکنم .موفق باشید.

لینک به دیدگاه

بد نیست یبار امتحانش کنم...ممنون عزیز زحمت کشیدی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بد نیست یبار امتحانش کنم...ممنون عزیز زحمت کشیدی.

ممنون  اره امتحان کنید جالبه

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...

بله من روی دارک سولز 2 امتحان کردم عالی بود

ولی کسانیکه مانیتور آنها داری گزینه سینما است توصیه نمیشه

چون مانیتور چنین افرادی با انتخاب گزینه سینما تنظیمات SWEETFX کاملا محو می شود

برای من که اینطور بود

مانیتور سامسونگ BX2485

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

میشه یه عکس قبل از عمل و بعد از عمل از بازیها بگیرید ؟  :laughing:

لینک به دیدگاه

بیا داداش، اینم قبل و بعد تو بازی:

rjsa_bf4_2015-11-06_12-27-58-132.jpgsl4a_bf4_2015-11-06_12-28-01-197.jpghbyl_bf4_2015-11-06_12-29-22-932.jpgj8os_bf4_2015-11-06_12-28-44-473.jpg

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

فقط رنگو عوض کرده که :|

حالت عادی بهتر بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...