رفتن به مطلب

محصول برتر AMD 290

tabitha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان AMD رسما 290 رو هم به بازار با قیمت (انویدیا کمرشکن) 399 دولار ارائه کرد!!!!!!!!!

http://wccftech.com/amd-officially-releases-radeon-r9-290-graphic-card-enthusiast-gaming-performance/

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290/1.html

guru3d و techpowerup هم گذاشتن بنچهارو که مشخص میکنه که این کارت تقریبا از 780 برتر و حدودا 1 درصد از 290x ضعیفتر و با اون قیمت واقعا انویدیا کش هستش...

چندتا بنچ رو نگاه کنید:

post-10788-0-21840900-1383655187_thumb.gifpost-10788-0-42028000-1383655194_thumb.gifpost-10788-0-18070500-1383655201_thumb.gifpost-10788-0-26294100-1383655208_thumb.gifpost-10788-0-67582700-1383655216_thumb.gifpost-10788-0-86570600-1383655223_thumb.gifpost-10788-0-00324800-1383655328_thumb.gifpost-10788-0-13154100-1383655336_thumb.gifpost-10788-0-26386600-1383655411_thumb.gifpost-10788-0-96783100-1383655443_thumb.gifpost-10788-0-19418800-1383655521_thumb.gif

و این هم در حالت اورکلاک هستش:

post-10788-0-90402100-1383655351_thumb.gifpost-10788-0-37800200-1383655363_thumb.gif

واقعا خرید 780 خیلی بی معنی هستش حتی اگه قیمتش بشه 420 دولار، چه برسه 520 دولار...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان شما انقدر انویدیا کش کردی از اعتبار یا فروش انویدیا کم شد  ؟؟؟

یا مثلا من بیام بگم الان  کارت جدید انویدیا گرفته AMD له کرده از اون چیزی کم میشه  ؟؟ بازم نه

اونو فروششونو دارن در هر صورت برای طرفدارنشون

حالا AMD با کم کردن قیمت روی PC داره محبوبیت کسب میکنه و طرفدار جمع میکنه

انویدیا با به کار روی سیستم های نوت بوکی و کارهای با تکنولوژی بالا داره این کار رو میکنه

و فن های اصلی هم همیشه روی اون برندی که دوست دارن میمونن و حتی با اینکه بدونن رقیبشون خیلی بهتر از خودشونه

مثال : اگر AMD بیاد یه کارت 100 دلاری بده که 10 برابر 780ti هم قدرت داشته باشه  من عمرا برم بگیرمش چون انودیا رو بخاطر مسائل دیگش به AMD ترجیح میدم

-----------------

پس اگر قرار باشه خبری بدین لطفا انقدر از این اصطلاحات استفاده نکین چون بعد حرف هایی زده میشه که پشت سرش منفی و منفی بازی و اخراجی و ... پیش میاد

موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

تو این بنچام که خودت گذاشتی 780 قوی تره اونوقت چه جور میگی خریدش بی معنی

nvidia اگه بخواد که با این کارت کمر شکن شه که  واویلا

ویرایش شده توسط AMIR-H-HEYDARI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا AMD با کم کردن قیمت روی PC داره محبوبیت کسب میکنه و طرفدار جمع میکنه

-----------------

پس اگر قرار باشه خبری بدین لطفا انقدر از این اصطلاحات استفاده نکین چون بعد حرف هایی زده میشه که پشت سرش منفی و منفی بازی و اخراجی و ... پیش میاد

موفق باشید @};-

قربونت عزیز بحث با کسی که نداریم، اینجا بحث آزاد هستش و نه من واسه AMD کار میکنم و نه شما واسه Nvidia...

و AMD تازه طرفدار پیدا نکرده که؟

و سری اول نیست که یک شرکت قیمت واسه کارتهاش میزنه، اون انویدیا بوده که با اون قیمتهای نجومیش کلاه سر مشتری هاش می گذاشته که الان که کم اورده اونقدر قیمتهاشو پایین اورده...

هدف اطلاع رسانی هستش... @};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو این بنچام که خودت گذاشتی 780 قوی تره اونوقت چه جور میگی خریدش بی معنی

nvidia اگه بخواد که با این کارت کمر شکن شه واویلا

عزیز بیشتر دقت کن...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قربونت عزیز بحث با کسی که نداریم، اینجا بحث آزاد هستش و نه من واسه AMD کار میکنم و نه شما واسه Nvidia...

و سری اول نیست که یک شرکت قیمت واسه کارتهاش میزنه، اون انویدیا بوده که با اون قیمتهای نجومیش کلاه سر مشتری هاش می گذاشته که الان که کم اورده اونقدر قیمتهاشو پایین اورده...

نه منظورم طرفدار بیشتر بود نه این تازه طرفدار جمع کنه

هرکی منطقی داره برای قیمتش گذاریش شما نمی تونی بگی که داره کلاه میزاره یا ما بگی که AMD داره از جنس میزنه  ، درست ؟ به انویدیا بگی میگه داره پول تکنواوژیش رو میگیره به AMD هم بگیی میگه هزینه تولیدم کم درمیاد و ... 

پس به یقین نمیشه گقت که چرا قیمت ها اینطوریه

از اینکه شما خبر گزاری می کنین خیلی ممنونیم ولی نحوه  اطلاع رسانی تو به گونه ای تحمیلیه و برای گروع مقابل توهین امیز ( مثل کمر شکن و منطق خرید نداشتن و کلاه گذاشتن ... ) که همین کلمات می تونه خون طرفدارای کمپانی مقابل رو به جوش بیار  و الباقی مسائل گفته شده پیش میاد

من به شخصه از اونور هم با کسانی که باطرفداری انویدیا یا هرشرکتی که این گونه کار ها رو می کنن به شدت مخالفم و تا توستنم سعی کردم که در بررسی هام از شرکتی طرفداری نکنم و شرکت مقابل خراب نکنم

باز از شما تشکر می کنم @};-

لینک به دیدگاه

اصلا این حرفتون درست نیست کلاه سر مشتریاش میزاشته مشتری ها خودشون عقل دارن که کلاه سرشون  نره کارت بهتر در مقابل کیفیت برتر میگیرند النم کم نیاورده میخواد بازاره فروش دستش باشه

الانم مهم نیست واسم که چند تا منفی میخورم نظر خودما گفتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا این حرفتون درست نیست کلاه سر مشتریاش میزاشته مشتری ها خودشون عقل دارن که کلاه سرشون  نره کارت بهتر در مقابل کیفیت برتر میگیرند النم کم نیاورده میخواد بازاره فروش دستش باشه

الانم مهم نیست واسم که چند تا منفی میخورم نظر خودما گفتم

100 درصد نظرتون قابل احترام هستش، و باید جنبه منفی رو هم داشته باشید، چون این سیستم رو واسه همین گذاشتن که هر کسی بتونه بطور آزاد نظر خودش رو اعلام کنه همونطور که واسه من مهم نیست...

لینک به دیدگاه

درود ممنون بابت اطلاع رسانی خوب و مفید

اگه قیمت هم تیو ایران خوب تموم بشه گزینه خوبی هست برای خرید!

میبینم باز منفی بازارشد این تاپیک amd vs nvidia   !!!

بهتره دوستانه ومنطقی صحبت کنیم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

100 درصد نظرتون قابل احترام هستش، و باید جنبه منفی رو هم داشته باشید، چون این سیستم رو واسه همین گذاشتن که هر کسی بتونه بطور آزاد نظر خودش رو اعلام کنه همونطور که واسه من مهم نیست...

از اینکه با فردی با درک و با فهمی مثل شما دارم صحبت می کنم بسیار خورسندم :wub: @};-

( واقعیت اینکه این منفی ها در ناخدا گاه انسان تاثیر گزاره و موجب ناراحتی میشه ، حالا هر چند که دوستان بگن برای ما اهمیتی نداره و در اصل داره پس بهتر است که در رابطه با این مسائل پیش پا افتاده به هم این - رو ندیم ;) )

@};- @};-

لینک به دیدگاه

متاسفانه من هر کاری کنم نمی تونم amd-ati بخرم. حس می کنم کیفیت تصاویر تو کارت های انویدیا بهتره ولی این یه احساس هست !!! :wub:

من به شخصه لزوم وجود amd رو فقط به خاطر این می دونم که nvidia یک مقدار قیمت رو متعادل تر کنه و همچنین وادارش کنه که سری بعد رو زود تر رو کنه :D

لینک به دیدگاه

متاسفانه من هر کاری کنم نمی تونم amd-ati بخرم. حس می کنم کیفیت تصاویر تو کارت های انویدیا بهتره ولی این یه احساس هست !!! :wub:

من به شخصه لزوم وجود amd رو فقط به خاطر این می دونم که nvidia یک مقدار قیمت رو متعادل تر کنه و همچنین وادارش کنه که سری بعد رو زود تر رو کنه :D

تجربه ی شخصی هست بهرحال ..

مثلا من خودم به nvidia اصن آلرژی دارم ..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب بیایم علمی تر بحث کنیم :

کارایی میانگین 2 درصد بالاتر از 780 و تقریبا به اندازه  مود ساکت R9 290X.

قیمت 400 دلاری و 100-120 دلار ارزانتر از 780 و 150 دلار ارزانتر از R9 290X .

مصرف در بازی 200 وات و در لود سنگین 250 وات که خیلی بهینه شده نسبت به R9 290X.

دما و نویز فن همچنان وحشتناک همچون R9 290X...

قابلیت اورکلاک همچنان محدود

نکات جالب :

افزایش کارایی در درایور 13.11beta8 نسبت به beta 6.

خودزنی AMD در ارائه این کارت و در بعضی از بازی ها نسخه 290 بدون X از نسخه X دار بهتر بوده !

قابلیت جالب ترگت تمپرچر در کاتالیست که میتونید اونو فیکس کنید که دمای کارتتون مثلا از 70 درجه عبور نکنه و با توجه به اون دور فن بالا و فرکانس و ولتاژ تاحدی کم میشه و نهایتا مقدر بسیار ناچیزی از فریم ریت کم ولی کارت در دمای هدف فعالیت می کنه یعنی 70 درجه بجای 95 درجه !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

خودزنی AMD در ارائه این کارت و در بعضی از بازی ها نسخه 290 بدون X از نسخه X دار بهتر بوده !

قابلیت جالب ترگت تمپرچر در کاتالیست که میتونید اونو فیکس کنید که دمای کارتتون مثلا از 70 درجه عبور نکنه و با توجه به اون دور فن بالا و فرکانس و ولتاژ تاحدی کم میشه و نهایتا مقدر بسیار ناچیزی از فریم ریت کم ولی کارت در دمای هدف فعالیت می کنه یعنی 70 درجه بجای 95 درجه !

:blink: :blink:

فوق العده هست این که :blink: :blink: :blink: :blink:

من که بسیاربسیار به 290 امیدوارم بخصوص با درایورهای اپتیمازشده آینده :excl: 

و کولرهای احتمالا متفاوت و قدرتمند غیررفرنس

واقعا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من این کارت (290) خیلی پتانسیل بالایی داره و با یک کولر خوب میتونه حتی خود AMD رو هم متضرر بکنه! (به خاطر اختلاف قیمت 150 دلاری با مدل 290x و کارایی بسیار نزدیک به اون که با یک کولر خوب مطمئنا اون رو هم پشت سر میگذاره)

همیشه وجود رقابت به نفع مصرف کننده تموم میشه. دقت بکنید اگر AMD نمیتونست این کارتها رو عرضه بکنه مطلقا شاهد کاهش قیمت 150 دلاری GTX 780 نبودیم! :wub:  حالا با قیمت 400 دلاریه این کارت حتی ممکنه قیمت 780 باز هم پایینتر بیاد که باز هم فقط و فقط به نفع مصرف کننده هستش. دوستانی هم که مثل من طرفدار Nvidia هستن اصلا میتونن فرض کنن AMD وجود نداره (قصد بی احترامی به AMD رو ندارم)  بابا فقط حاله کاهش قیمت کارتهای انویدیا رو ببرین! :lol: من که به شخصه خیلی خوشحالم که عرضه کارتهای جدید AMD باعث شد کارتی که قبلا باید 650 دلار میخریدم رو بتونم 500 دلار یا حتی ارزونتر بخرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی تامزهاردور و کامنت ها هم همه امیدوارن که این سری غیر از رفرنس هم داشته باشه !

نتیجه استفاده از کولر Arctic Accelero Xtreme III در سایت تامزهاردور قابلیت افزایش فرکانس هسته تا 1150 مگاهرتز رو فراهم کرده !

همچنین استفاده از کولرهای اختصاصی هر شرکت رو نیاز این کارتها دونسته و فقدان کولر خوب بر روی کارت مشکلاتی رو برا پارتنر های AMD در بلند مدت بوجود خواهد آورد(اثر آسیب دیدن کارتها از گرمای بالا)

لینک به دیدگاه

اینم یه تست با کولر Arctic's Accelero Xtreme III با صدای خیلی کمتر و حرارت کمتر . 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-19.html

radeon-r9-290-hawaii-benchmark,O-N-40783

03-OC-FPS.png

03-OC-Percent.png

01-Noise-Gaming-Loop.png

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من این کارت (290) خیلی پتانسیل بالایی داره و با یک کولر خوب میتونه حتی خود AMD رو هم متضرر بکنه! (به خاطر اختلاف قیمت 150 دلاری با مدل 290x و کارایی بسیار نزدیک به اون که با یک کولر خوب مطمئنا اون رو هم پشت سر میگذاره)

همیشه وجود رقابت به نفع مصرف کننده تموم میشه. دقت بکنید اگر AMD نمیتونست این کارتها رو عرضه بکنه مطلقا شاهد کاهش قیمت 150 دلاری GTX 780 نبودیم! :wub:  حالا با قیمت 400 دلاریه این کارت حتی ممکنه قیمت 780 باز هم پایینتر بیاد که باز هم فقط و فقط به نفع مصرف کننده هستش. دوستانی هم که مثل من طرفدار Nvidia هستن اصلا میتونن فرض کنن AMD وجود نداره (قصد بی احترامی به AMD رو ندارم)  بابا فقط حاله کاهش قیمت کارتهای انویدیا رو ببرین! :lol: من که به شخصه خیلی خوشحالم که عرضه کارتهای جدید AMD باعث شد کارتی که قبلا باید 650 دلار میخریدم رو بتونم 500 دلار یا حتی ارزونتر بخرم.

بهمن جان دوستان فقط میخوان کل کل کنند که این بهتره اون بهتره وگرنه همه میدونیم که وجود کارتهای قدرتمند ارزون همه رو منتفع می کنه چه طرفداری AMD که کارت قدرتمند و اروزن در دسترس دارند و چه طرفدارای Nvidia که با ارائه ی کارتهای رقیب کارتهای انویدیا هم کاهش قیمت رو در پی خواهند داشت...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان در مورد 290x کسی اطلاع داره که مدل های OEM هم خواهد داشت یا همه مدل ها با بورد و کولر مرجع عرضه میشوند؟ یا هنوز مشخص نشده؟

لینک به دیدگاه

هنوز هیچ شرکتی سری جدید r9  وارد نکرده  کی وارد ایران خواهد شد؟

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد 290x کسی اطلاع داره که مدل های OEM هم خواهد داشت یا همه مدل ها با بورد و کولر مرجع عرضه میشوند؟ یا هنوز مشخص نشده؟

دوست عزیز مدل های فعلی همه oem هستن دیگه 

لینک به دیدگاه

عالیه!! :wub:

فقط عجیبه که انقدر تفاوتش با 290x کمه!!؟این چند تا spu اضافه تو 290x چکار میکنن پس؟

چرا amd و انویدیا انقدر به خودزنی افتادن؟

اما یه حرکاتی هم انویدیا برای رقابت زده:

http://videocardz.com/47420/nvidia-updates-geforce-gtx-780-ghz-edition

البته این نمونه های ghz edit قرار نیست با کولر رفرنس عرضه بشن اما چیزی که مشخص هست 780 با این کلاک در حد 290x و تایتان کارایی داره.

با توجه به پرفرمنس به ازای هر کلاک در 780 و 290x این موضوع دور از ذهن نبود.

در ضمن در این نمونه از 780 از چیپ gk 110-b1 استفاده شده که از نظر مصرف و انعطاف در اور از ریویژن قبلی gk 110-a1 بهتره.

اما قیمت 290 بدون x خیلی جذابه

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فعلا که خبری از کولرهای اختصاصی شرکت ها نیست !

بر طبق شواهد هم نخواهد بود !

معمولا اگر غیر از رفرنس درکار باشه چندروز بعد از تولید ارائه میشه !

مشکل اساسی این هست که AMD کولر بدرد بخوری روی این کارت نذاشته و از طرفی هم ظاهرا قصد نداره اجازه بده تا کولری غیراز ریفرنس تولید بشه !

ما قبلتر دیدیم که وقتی کارتی با این میزان گرما و TDP تولید میشه سازنده سعی می کنه حتی در کولر رفرنس چند تا هیت پایپ بکار ببره !(چیزی که در 480 بود)

از طرفی این چندروزه شاهد تولید تعداد زیادی واتربلاک با قیمت های وحشتناک بودیم.

اینها فکر رو بسمتی میبره که AMD با سازندگان بلاک دستش توی یه کاسه هست و یکجورایی شریک هم شدند و تا اونجایی که تونسته کولرش رو ارزون و غیرکاربردی طراحی کرده !

اینطوری هم هزینه تولیدش پایین اومده و نهایتا کارت رو به قیمت پایین تری ارائه کرده و از طرفی کاربران هم چاره ای جز روی آوردن به واتر کولینگ نداشته باشن !

خوب AMD هرچی تونسته قیمت کارتهاش رو پایین گرفته و از طرفی با شرکاء بلاک سازش هم ،هم پیاله شده ! نظرتون چیه !؟

البته این نظر شخصی بنده هست و تا زمانی که کولر غیر از ریفرنس بر روی کارتها ارائه نشه قابل دفاع هست  ;)

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

هر کارتی یک مزیتی داره و هر کس به واسطه نیازش از اون کارت استفاده میکنه

جنبه کل کل هم کار نادرستیه پس بیاییم از برتری کارتها بگیم و استفادشون تو گیم و برنامها

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...