رفتن به مطلب

انتخاب بین این دو مادربرد از asus

اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام.

دوستان بنده قصد تهیه مادربردی را برای پردازند AMD Phenom8450 X3 دارم با توجه به بودجه ای که من در اختیار دارم وهمینطور کیفیت بالایی که مادربردهای ایسوس دارا هستند این دو گزینه با برند ایسوس مد نظرم قرار گرفت:

ASUS M4A78PLUS

jx4reg5v0xdqqjenbcr_thumb.jpg

CPU AMD AM3/AM2+/AM2 ;Phenom™II /Athlon™II /Phenom™ / Athlon™ /Sempron™ Processors

Support 45nm CPU

AMD Cool 'n' Quiet™ 2.0 Technology (by CPU type)

Support CPU up to 140W

*Refer to www.asus.com for the AMD CPU support list

Chipset AMD 770/SB700

System Bus Up to 5200 MT/s ; HyperTransport™ 3.0 interface for AM3 / AM2+ CPU

2000 / 1600 MT/s for AM2 CPU

Memory 4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR2 1200(O.C.)/1066*/800/667 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory

Dual Channel memory architecture

*Due to AMD CPU limitation, DDR2 1066 is supported by AM2+/AM3 CPU for one DIMM per channel only.

*Refer to www.asus.com or user manual for Memory QVL (Qualify Vendor List)

Expansion Slots 2 x PCIe 2.0 x16 (*1x PCIe x16, 1x PCIe x4 or x1)

1 x PCIe x1

3 x PCI

ودیگری M4A78PRO

6hu2kflsrevxzvqweww_thumb.jpg

CPU AMD Socket AM2+ / AM2 ;Phenom™II /Athlon™II /Phenom™ / Athlon™ /Sempron™ Processors

AMD Cool 'n' Quiet™ Technology

Support 45nm Phenom™ II CPU

AMD 140W CPU Support

Chipset AMD 780G/SB700

System Bus Up to 5200 MT/s (HyperTransport™ 3.0 interface for AM3/AM2+ CPU)

2000 / 1600 MT/s for AM2 CPU

Memory 4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR2 1200(O.C.)/1066*/800/667 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory

Dual Channel memory architecture

*Due to AMD CPU limitation, DDR2 1066 is supported by AM2+/AM3 CPU for one DIMM per channel only. Refer to www.asus.com for the memory QVL (Qualified Vendors Lists).

*Due to OS limitation, when installing total memory of 4GB capacity or more, Windows® 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Hence, a total installed memory of less than 3GB is recommended.

Expansion Slots 1 x PCIe 2.0 x16

2 x PCIe x1

3 x PCI 2.2

همونطور که از مشخصات این مادربردها پیداست هر دو از پردازنده های جدید AMDبا سوکت AM3 پشتیبانی می کنند.ودر مورد ساپورت مموری هم مشابه هم هستند.اما چیپستاشون با هم فرق دارن که یکی AMD 770 ودیگری AMD 780G هست.ودر یک سری از امکانات جانبی هم با هم تفاوت دارند مثل crossfire یا استفاده از گرافیک آنبرد که البته این دو مورد آخری مد نظر من برای انتخاب نمی باشند.

حالا به نظر شما دوستان گرامی کدامیک از این مادربردها انتخاب مناسب تری می تونه باشه؟.همچنین دوستان اگر که پیشنهاد بهتری دارند خواهشمند است بندرو راهنمایی بفرمایند.با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز هر دو این چیپستها تا حدی قدیمی هستند و شما بهتره مینبوردی تهیه کنید که اگر قصد کراس فایر کردن دارید چیپستش AMD 790 GX باشه یا اگر sli هم amd 790 FX یا مینبوردهای با چیپست Nforce .بودجتون رو شرح ندادید ولی اگر محدودیتی ندارید ASUS M4A78T-E که DDR3 1333 رو هم ساپورت میکنه ولی به شرط استفاده از فنوم دو و یا Biostar TA790GX A2+ 128M

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز هر دو این چیپستها تا حدی قدیمی هستند و شما بهتره مینبوردی تهیه کنید که اگر قصد کراس فایر کردن دارید چیپستش AMD 790 GX باشه یا اگر sli هم amd 790 FX یا مینبوردهای با چیپست Nforce .بودجتون رو شرح ندادید ولی اگر محدودیتی ندارید ASUS M4A78T-E که DDR3 1333 رو هم ساپورت میکنه ولی به شرط استفاده از فنوم دو و یا Biostar TA790GX A2+ 128M

با سلام.

با تشکر از شما دوست ارجمند.در مورد بودجه باید بگم که حداکثر تا120 تومان هست کهدر اصل بنده با توجه به بودجم این دو مدل رو مدنظر قرار دادم.در مورد کراس فایر هم همونطور که گفتم اصلا قصد چنین کاری ندارم.در مورد رم هم باید خدمتتون عرض کنم که در حال حاضر از رمهای DDR2 1066 استفاده می کنم وبرای تهیه رم DDR3 هم با مشکل بودجه مواجه هستم.پردازنده هم به همین صورت ومجبور به استفاده از همون Phenom 8450 هستم.

ام در مورد چیپستها باید بگم که من خودم تا حالا با چیپستهای AMD کار نکردم وشناختی در موردشون ندارم.ولی همونطور که خودتون هم می دونید مادر برد های مبتنی بر چیپست AMD790FX مادربردهای خیلی گرونی هستند.

یعنی در صورت استفاده از این چیپستها که قدیمی هم هستند کارایی کل سیستم رو پایین خواهند آورد؟

حالا به نظرتون من با این بودجه ای که دارم دیگه چه انتخابهایی هست؟

لینک به دیدگاه

با سلام.

با تشکر از شما دوست ارجمند.در مورد بودجه باید بگم که حداکثر تا120 تومان هست کهدر اصل بنده با توجه به بودجم این دو مدل رو مدنظر قرار دادم.در مورد کراس فایر هم همونطور که گفتم اصلا قصد چنین کاری ندارم.در مورد رم هم باید خدمتتون عرض کنم که در حال حاضر از رمهای DDR2 1066 استفاده می کنم وبرای تهیه رم DDR3 هم با مشکل بودجه مواجه هستم.پردازنده هم به همین صورت ومجبور به استفاده از همون Phenom 8450 هستم.

ام در مورد چیپستها باید بگم که من خودم تا حالا با چیپستهای AMD کار نکردم وشناختی در موردشون ندارم.ولی همونطور که خودتون هم می دونید مادر برد های مبتنی بر چیپست AMD790FX مادربردهای خیلی گرونی هستند.

یعنی در صورت استفاده از این چیپستها که قدیمی هم هستند کارایی کل سیستم رو پایین خواهند آورد؟

حالا به نظرتون من با این بودجه ای که دارم دیگه چه انتخابهایی هست؟

درود

به این ترتیب اگر Biostar TA790GX A2+ 128M

پیدا کنید با قیمت 109 تومن انتخاب خوبی هست.

1ab6ad23bbee74efedd0a9072bf30413b20090312.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام.

با توجه به فرمایش شما دوست عزیز مبنی بر استفاده از چیپستهای 790FXو790GX تنها یک مورد از برند ایسوس وجود داره که از رم DDR2ساپورت می کنه وقیمتش هم نسبتا معقولانه تره واونهم مدل M4A78-E هست.

myc8vryzj5y305wyxlrt_thumb.jpg

می خواستم ببینم نظرتون راجع به این مدل چیه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

انتخاب خوبی هست و ویژگیهای خوبی روهم به نسبت داره

لینک به دیدگاه

درود

به این ترتیب اگر biostar ta790gx a2+ 128m

پیدا کنید با قیمت 109 تومن انتخاب خوبی هست.

1ab6ad23bbee74efedd0a9072bf30413b20090312.jpg

با تشکر.

در رابطه با پیشنهادتون باید بگم که همونطور که خودتون هم واقف هستید شرکتهای تولید کننده مادربرد اکثرا روی مدلهای اینتل تمرکز دارن وتولیداتشون وهمینطور پشتیبانیشون برای اینتل بهتر وبیشتره (به عنوان مثال بنده در حال حاضر از مادربرد abit an78gs دارم استفاده می کنم والان نزدیک به یک سال هست که کمپانی تولید کننده هیچ بسته بروز رسانی برای بایوس ودرایورهای این مادربرد ارائه نداده).اما محصولات ایسوس کاملا از نظر مستثنا هستند.به هر حال در مورد کیفیت مادر برد هم که که خودتون می دونید مینهای ایسوس در بالاترین رده هستند. به همین دلیل من زیاد علاقه ای ندارم که از برندهای دیگه استفاده بکنم.البته اینم بگم که این نظر شخصی منه شاید من تصور قلطی دارم. با تشکر

لینک به دیدگاه

در کل با این صحبت شما که ایسوس در رلیز کردن بایوس های جدید پیشگام هست موافقم ولی اگر بایوس فعلی به طور کامل پردازنده رو ساپورت کنه و هیچ باگی هم در کارکرد یا ساپورت سایر قطعات و ... نباشه دلیلی برای اپدیت بایوس وجود نداره.

لینک به دیدگاه

در کل با این صحبت شما که ایسوس در رلیز کردن بایوس های جدید پیشگام هست موافقم ولی اگر بایوس فعلی به طور کامل پردازنده رو ساپورت کنه و هیچ باگی هم در کارکرد یا ساپورت سایر قطعات و ... نباشه دلیلی برای اپدیت بایوس وجود نداره.

حق با شماست.اما من خودم این مشکل رو با مین ABIT تجربه کردم به این صورت که علاوه بر پایین آمدن پرفورمانس پردازنده گرمای فوق الاده ای هم تولید می کرد به طوری که دمای پردازنده رو حتی به 60 درجه هم می رسوند.

اما یک مسئله دیگری هست در رابطه با قدیمی بودن چیستAMD770 اونم اینه که هنوز با این چیپست مادر بردهای زیادی داره تولید می شه مثل این مادر برد از ایسوس:

d5wol1ve7ro7g2x9sgk8_thumb.jpg که هم از سوکت AM3وهمینطور از رم DDR3 پشتیبانی می کنه وکاملا جدید هست چون من هنوز در ایران هم این مینو ندیدم. ودر آخر اینکه در صورت استفاده از چیپستهای قدیمی مثل همین AMD770 آیا با افت عملکرد سی پی یو یا سایر قطعات مواجه می شیم یا اتفاق دیگه ای خواهد افتاد؟ با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منیه سوالی هم ازشما دارم که البته به موضوع اصلی ارتباطی نداره .اونم در مورد همون بایوس هست که خدمتتون هم عرض کردم از طرف کمپانی سازنده بسته ای برای اپدیت ارائه نمی شه.بایوس این مادربرد از نوع Phoenix-Award هست که ظاهرا از طریق نرم افزارBios Agent Plus قابل اپدیت شدن هست ولی از اونجایی که این نرم افزار در اینترنت پولی هست و باید رجیستر بشه نمی شه از اون استفاده کرد. می خواستم ببینم برای انجام اینکار راه دیگه ای هم وجود داره؟

لینک به دیدگاه

درود

در مورد پردازنده با اون مینبورد مد نظر خودتون و با سی پی یو فعلیتون کامل پشتیبانش میکنه ولی در اینده برای ارتقا پردازنده مسلما چیپست جدیدتر و قوی تر بهتر خواهد بود.کمپانی های سازنده پس از اینکه طول عمر مفید فروش یک محصول سیر نزولی پیدا کرد سعی میکنند با اضافه کردن امکانات بیشتر و یا پایین اوردن قیمت این سیر نزولی رو کمتر یا به تعویق بندازند که نمونش به کار بردن اون چیپست قبلی در مین بود مورد اشاره شماست.

در مورد اون نرم افزار مد نظر شما باید سرچ کنید ببینید نسخه کرک شده یا نرم افزار دیگه ای هست که بشه ازش استفاده کرد یا خیر .

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان دخالت میکنم.

تاپیک رو کاملا مطالعه نکردم فقط یک :

شما با 120 تومن 125 تومن میتونید از MSI 790GX/SB750 هم استفاده کنید.برند معروف و بسیار عالی و شاید بهترین انتخاب.به نظر من MSI در کل از Asus برتره. شاید مقایسه من اصلا از ریشه نا درست باشه!

msi-dka790gx.jpg

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان دخالت میکنم.

تاپیک رو کاملا مطالعه نکردم فقط یک :

شما با 120 تومن 125 تومن میتونید از MSI 790GX/SB750 هم استفاده کنید.برند معروف و بسیار عالی و شاید بهترین انتخاب.به نظر من MSI در کل از Asus برتره. شاید مقایسه من اصلا از ریشه نا درست باشه!

msi-dka790gx.jpg

موفق باشید.

با سلام.دوست عزیز ممنون از پیشنهادتون.

مادربردهای MSI در کل مادربردهای با کیفیتی هستند.ولی من هیچ آشنایی با اونا ندارم .اما در خصوص مدلی که شما پیشنهاد کردید من در سایت خود MSI هم که دیدم دو تا مدل با این چیپست بود یکی مدل معمولی و یکی هم مدل Platinum .می خواستم ببینم اصلا این دو تا با هم چه فرقی دارن وکدومشون بهتره؟واسن قیمتی که شما فرمودید مربوط به کدومشون هست؟ با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...