رفتن به مطلب

نظر شما در مورد سیستم حراجی و اعتمادی

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان بعد از بررسیهای خیلی خیلی زیاد و مشاوره با دوستان مختلف و مدیران سایت و وکیل و سایر دوستان همکار . تصمیم به روش جدیدی از خرید و فروش کالا در سایت و فروم کردیم که برنامه جدید در حال طراحی میباشد .

کار به اینصورته :

1 - خرید و فروش کالا در فروم به صورت حراجی گذاشته خواهد شد . و همه افراد فقط میتونن این بخش رو ببنین .

2- برای ازسال پست در این بخش افراد باید حتما ثبت نام کنن که هزینه اولیه ثبت نام به صورت دو ماهه حدودا 5000 تومانه . که بعدها بیشتر بررسی میشه .

3 - روش کار به این صورته :

یک نفر کالاشو میخواد بفروشه و اول کالاشو توی فروم میگذاره و قیمتی رو براش مشخص میکنه . دو راه برای حراج داریم 1 - پنهان و 2- اشکار

روش پنهان به این صورته که شخص کالاشو میگذاره و بقیه افراد (حتما باید ثبت نام کرده باشند ) میان قیمت میدن که قیمتهای اونها به نمایش گذاشته نمیشه . شخص فروشنده باید تعداد روز حراجی رو مشخص کنه . بعد از اتمام مهلت حراج پستها به نمایش در میاد و هر کسی قیمت بالاتری بده کالا به اون میرسه

حالا خریدار میخواد پول واریز کنه و این کالا رو بخره و برای اینکه مطمئن باشه که پولش از دست نمیره پول رو به شماره حساب لیون واریز میکنه و به ما توسط پنلی که در حال طراحی هستش خبر میده و شماره فیش رو میده ما هم به فروشنده اینرو خبر میدیم و فروشنده هم کالا رو برای خریدار مستقیما میفرسته و بعد از رسیدن کالا به دست خریدار مبلغ برای فروشنده توسط ما واریز میبشه . البته لیون کامپیوتر معاملات زیر 500000 تومان رو 3 درصد و بالای این رقم رو 2 درصد میگیره که نصف نصف از فروشنده و خریدار دریافت میشه .و اون هم به اینصورته مثلا اگر کالا 100000 تومان باشه خریدار 101500 تومان به حساب ما میریزه و موقع واریز ما به فرشنده ما مبلغ 98500 تومان به حساب فرشنده میریزیم اینجا 3 درصد از معامله به حساب لیون میره .

همه مراحل توسط یک پنل انجام میشه که در حال طراحی هستش .

این سیستم میتونه به همه کمک کنه که بتونن کالاهاشون رو با خیال راحت بفروشن و یا بخرن .

البته کارهایی این وسط لیون کامپیوتر انجام میده که بعدا اعلام میشه این کارها یه نوع حراجی جالب از طرف لیون کامپیوتر هستش که کالاها حدودا بین 10 تا 30 درصد زیر قیمت بازار به حراج گذاشته میشه که فکر نمیکنم کسی بدش بیاد تویاین حراجیها شرکت کنه .

نظر شما چیه .

لینک به دیدگاه

با سلام

اقای حسینی قصد انجام کار حساب شده و اساسی رو دارید و امیدوارم هرچه زودتر این طرح راه اندازی شود چون طرح فوق العاده ایه

مسلما به دلیل بالا رفتن امنیت خرید و فروش بین کاربران در فروم بیشتر می شود

من در این ضمینه نظری دارم که شاید برای شما قابل اجرا باشد

همون طور که خودتون می دونید در فروم معمولا فروشنده یک قیمت برای کالای خود در نظر می گیرد که شاید اصلا مناسب نباشد مثلا شاید کالای اون دارای نقص باشد یا شاید اطلاعاتی که فروشنده در مورد کالا می دهد(مدت کار کرد...) درست نباشد و از اطلاعات کم خریدار سو استفاده کند

بنده قصد جسارت ندارم چون اطمینان دارم که شما این قضیه رو از جهات گوناگون سنجیده اید و مطمعنا دارای هیچ نقصی نیست ولی همون طور که گفتم شاید این نظر برای شما قابل اجرا باشد

نظر من اینه که شما اطلاعات کامل و چند عکس از کالا رو از فروشنده بگیرید و خودتون یه قیمت مناسب برای قیمت پایه در نظر بگیرید

در ضمن این فقط یک نظر بود

در کل شما قصد اجرای طرح خوب و جالبی رو دارید که حتما با استقبال خوبی رو به رو می شود

باز هم از زحمات شما تشکر می کنم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

منم 1 پیشنهاد و 1 اصلاحیه دارم

اصلاحیه من در مورد بند 2 هست

به نظر من برای عضویت دو ماهی 5000 تومان شاید این کار باعث بشه افراد اصلان صرفه نظر کنند

به نظر من اول افراد ثبت نام کنند بعد از اینکه معامله شکر گرفت اون وقت از سود معامل همون درصد ها کسر بشه

این این قسمت حذف بشه بهتر هست"هزینه اولیه ثبت نام به صورت دو ماهه حدودا 5000 تومانه "

پیشنهاد من اینکه

برای بخش حراجی تبلیغاتی توسط خود شرکت لیون انجام بشه

به این صورت که

1- اول یک بخشی در سایت لیون برای فروش قطعات دسته دوم راه اندازی بشه ( که الان هست ) و در اون قسمت کلیه قطعات دست دوم که در فرم گذشته شوده اونجا گذشته بشه + قیمت + مشخصات+ ادرس فرم

2- در قسمت سایت اصلی و فرم انمیشن gif برای تبلغ بخش حراجی گذشته بشه که در اون می تونید بنویسید " قطعات دسته دو خود را برای فروش در سایت ما قرار بدهید "یا " خرید قطعات دسته دوم با تزمیین لیون کامپیوتر:D" یا هر چیزی که فکر می کنید بهتر. هر چقدر تعداد بیشتر بشه سود خودتون بیشتر می شه .

3-در اون قسمت سمت راست و چپ سایت که مخصوص کالاها ویژ هست یک قسمت هم برای کالاهای دست دوم بزارید که چند تایش به عنوان تازترین ها قرار بگیرید

باتشکر

لینک به دیدگاه

درود

سینا جان در مورد هزینه اولیه حتما روش فکر کشده که این تصمیم گرفته شده . و قوانین سایت طوری هستش که هر کسی نمیتوهه بیاد . اینها همش دلیل داره که گذاشتیم . هر کسی دوست نداشته باشه خوب میتونه نیاد . ما میخوایم کاری کنیم که اعتماد و اطمینان به این سیستم بیشتر بشه . و کسانی بیان داخلش که واقعا بخوان کار کنن .

در مورد قطعات دست دوم سایت نظر خوبیه و سعی میکنیم راش بندازیم .

در مورد تبلیغات هم حتما انجام میشه .

لینک به دیدگاه

به نظر منم كار خوبي كرديد .

راستي آقاي حسيني مثلا اگه كسي بخواد كالاشو بفروشه حتما بايد توي اين قسمت شركت كنه ؟؟؟

در مورد اون تاپيك ماهم كه در مورد قيمت هاي موبايل هست به نظرتون مجازه يا نه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

به نظر من خیلی خوبه % گرفتن سایت هم کار درستی هست - فقط مساله 5 هزار تومن ثبت نام یکم درد سر سازه! چون نحوه پرداختش حتی آنلاین هم باشه درد سر می شه شبکه داغون ایران و همینطور تعداد شرکت کننده در مزایده رو هم کم می کنه!

لینک به دیدگاه

به نظر منم كار خوبي كرديد .

راستي آقاي حسيني مثلا اگه كسي بخواد كالاشو بفروشه حتما بايد توي اين قسمت شركت كنه ؟؟؟

در مورد اون تاپيك ماهم كه در مورد قيمت هاي موبايل هست به نظرتون مجازه يا نه ؟؟؟

درود

محمد جان بله همینطوره و هر کسی از زمان شروع این مسئله میخواد کالاشو بفروشه باید حتما توی این قسمت شرکت کنه . در مورد تاپیکتون هم مشکلی نیست عزیز . فعالیت کنید . واین نوید رو بهتون میدم که بعد از شروع حراجی موبایل رو هم شروع میکنیم . :D

لینک به دیدگاه

به نظر من خیلی خوبه % گرفتن سایت هم کار درستی هست - فقط مساله 5 هزار تومن ثبت نام یکم درد سر سازه! چون نحوه پرداختش حتی آنلاین هم باشه درد سر می شه شبکه داغون ایران و همینطور تعداد شرکت کننده در مزایده رو هم کم می کنه!

درود

خیلی چیزها اگر رایگان میشد خوب میشد مثلا کرایه ماشینها . اجاره خونه ها . اینجوری خیلیها به اینها میرسیدن :D

دوست گلم این سیستم جدید یه چیزهایی داره که بعد از ایجادش متوجه میشید من مطمئنم که با حراجیهایی که لیون کامپیوتر برای شروع کار میگذاره همه مات و مبهوت میمونن و به جای 5000 تومان 50000 تومان هم پرداخت میکنن . (البته شاید اشتباه کنم ) ولی همه این مسائل بررسی شده . و به این نتیجه رسیده . این اعتماد بین افراد یعنی 5000 تومان نمی ارزه ؟

لینک به دیدگاه

درود

خیلی چیزها اگر رایگان میشد خوب میشد مثلا کرایه ماشینها . اجاره خونه ها . اینجوری خیلیها به اینها میرسیدن :D

دوست گلم این سیستم جدید یه چیزهایی داره که بعد از ایجادش متوجه میشید من مطمئنم که با حراجیهایی که لیون کامپیوتر برای شروع کار میگذاره همه مات و مبهوت میمونن و به جای 5000 تومان 50000 تومان هم پرداخت میکنن . (البته شاید اشتباه کنم ) ولی همه این مسائل بررسی شده . و به این نتیجه رسیده . این اعتماد بین افراد یعنی 5000 تومان نمی ارزه ؟

سلام اقایی حسینی

راستش منم کما کان با این 5000 تومان برای ثبت نام مخلف هستم

و دلیلشم اینکه شخصان ما هنوز پرداخت الکترونیکی رو بلد نیست و تویه حسابمون پول نیست

نتیجه اش این می شه که وقتی من میایم این قسمت رو می ببینم و نوشته 5000 تومان بده برای ثبت نام چون حال حوصله رفتن به بانک و واریز رو ندارم بی خیال می شه و به سایت ها دیگه مراجعه می کنم برای فروشم قطعات

ولی اون 2 درصد مشکلی نیست چون شخص باید حتمان پول رو پرداخت حالا فرقی ندار بریز تویه حساب شما یا طرف فروشنده

با تشکر

لینک به دیدگاه

اوکی سینا جان . یه ذره صبر کن بزار کار شروع بشه کاری میکنم که خودت اولین نفر باشی که بری بانک مبلغ 5000 تومان رو واریز کنی .

لینک به دیدگاه

اقای حسینی من بر این عقیده هستم اینکه 5000 هزار برای دوماه یک مقدار زیاده چون شاید فرد توی اون دوماه چیزی که میخواد گیرش نیاد مثلا 5هزار رو برای 6 ماه بگذارید

لینک به دیدگاه

اقای حسینی من بر این عقیده هستم اینکه 5000 هزار برای دوماه یک مقدار زیاده چون شاید فرد توی اون دوماه چیزی که میخواد گیرش نیاد مثلا 5هزار رو برای 6 ماه بگذارید

پیشنهاد خوبیه ولی با دوستان تصمیم گرفتیم که این مبلغ رو 3 ماهه کنیم .

حالا یه چیزی همه گیر دادن به این 5000 تومان اینجوری خوبه که قطعه بخرید ولی هیچ پشتوانه ای نداشته باشید . پس هزینه این پشتوانه بیشتر از 5000 تومانه .

لینک به دیدگاه

سلام اقایی حسینی

یه بنده خدایی یک اپارتمان گذاشته برای فروش

خواستم بپرسم در این مورد شما می خواید چه کار کنید :D:D

راستی اقایی حسینی شما برای ترفند ها می خوایید چه کار کنید

مثلان یکی از ترفند ها پیام خصوصی هست اونجا رو می خواید چه کار کنید

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اقای حسینی یه پیشنهاد داشتم اما نخندید:-?:d:d

برای اینکه راه برای همه باز شود تا از سیستم حراجی شما خریدکنن من یه راه حل به نظرم رسید( چون بعضیها فقط یک چیز یا همون کالا میخوان حتما باید ثبت نام کنن)شما ثبت نام رو برای همه ازاد کنید واز هر معامله مبلغ 500 الی 2000 تومان بگیرید(بستگی به ارزش معامله) واونهایی هم که میخوان طبق روال شما ثبت نام کنن (5000 تومان برای 3ماه)

لینک به دیدگاه

rezaeipes من به این مسئله قبلا هم فکر کرده بودم ولی یه مشکلی هستش که سینا جان در پست قبلی هم گفته و اون هم اینه که طرف میاد توی سیستم و نمیخواد درصد لیون رو بده و میاد و یه جوری هم با طرف معامله میکنه بدونه اینکه ما متوجه بشیم این مشکل رو نمیشه حل کرد . حالا نظر من این بود که افراد میان ثبت نام میکنن و اگر دوست داشتن با هم معامله میکنن و دوست داشتن از طریق ما معامله میکنن دست خودشونه و اگر خودشون با هم معامله کردن عواقب کار بر عهده خودشونه .

sinaset جان فعلا کسی نمیاد خونه معامله کنه همه بنگاهها دارن ورشکست میشن بعد طرف میاد اینجا خونه بگذاره ؟؟؟؟؟؟ :-?

لینک به دیدگاه

من اینو گفتم فقط برای کالایی که شما برای حراجی میگذارید

لینک به دیدگاه

من اینو گفتم فقط برای کالایی که شما برای حراجی میگذارید

من از شما خیلی خیلی ممنونم ولی واقعا خودم هم دنبال راهی میگردم که دوستان راحتتر وارد سیستم بشن عزیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...