رفتن به مطلب

سوال : چطوری فایل حجم بالا رو تقسیم بندی کنم ؟

Mansourr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

برنامه رو از یه جا دیگه دانلود کردم و نصب شد 

دو تا فایل iso درست کردم به این ترتیب 

دی وی دی 1 : 1و 2 و setup  و  autorun

دی وی دی 2 : 3و 4 و setup  و  autorun

مشکل میدونی چیه : همون اول که setup رو زدم شروع به نصب کرد و ازم دی وی دی بعدی رو خواست 

خسته شدم به خدا ، 4 ساعته پای سیستم دنبال این قضیه ام 

اگه خودت امتحان کردی و درست بوده مراحلشو دقیق بزار همون کارو کنم 

خوب الان مشکلش کجاست‌؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کار میکنه دیگه

نصب میکنه و دیسک بعدی رو میخواد

لینک به دیدگاه

خوب الان مشکلش کجاست‌؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کار میکنه دیگه

نصب میکنه و دیسک بعدی رو میخواد

آخ معذرت میخوام اشتباه گفتم ، نصب نمیکنه همون که ستاپ رو میزنم سریع دی وی دی بعدی رو میخواد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرف سعید خان تا حدودی درست هست ولی باز هم همیشه جواب نمیده، مثل الان که ظاهرا از همون ابتدا احتیاج به فایل Bin مثلا شماره 10 داره و ترتیب در کار نیست واسه استفاده از فایلهای BIN...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

آخ معذرت میخوام اشتباه گفتم ، نصب نمیکنه همون که ستاپ رو میزنم سریع دی وی دی بعدی رو میخواد 

خوب این میتونه 2 تا دلیل داشته باشه :

دلیل اول : بازی یکبار نصب شده و برنامه ستاپ فایلا رو میبینه و OVER Write نمیکنه ِ سریع رد میکنه

یا

دلیل دوم  آقا میلاد گفتن

حرف ایشون تا حدودی درست هست ولی باز هم همیشه جواب نمیده، مثل الان که ظاهرا از همون ابتدا احتیاج به فایل Bin مثلا شماره 10 داره و ترتیب در کار نیست واسه استفاده از فایلهای BIN...

بله این مشکل هم وجود داره متاسفانه

حالا اگه قبلا نصب کردید موقع نصب یه آدرس جدید بهش بدید

و اگر مشکل دوم رو دارید متاسفانه فقط باید repack کنید :D

ویرایش شده توسط Saeed#
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز گفتم اموزشی چیزی بزارین

خب من الان چطوری تقسیم بندی کنم ؟ با چی تقسیم بندی کنم ؟ فایل iso رو تقسیم بندی کنم یا فایل های داخلش ؟ ........... ؟؟؟؟

اموزش کامل خواستم ، اینطوری که کسی چیزی نمیفهمه که 

عزیز شرمنده یک کمی دیر جواب میدم، Install Sheild یک برنامه ساده و حرفه ای برای AutoRun سازی و Setup سازی هستش که شما فایل Setup این بازی رو به عنوان مثال بهش میدی و اونم تمام مراحلی که اون Installer انجام بده رو واست لیست میکنه و شما میتونید تغییراتی رو روش انجام بدید، بعنوان مثال تمام فایلهای مورد نیاز برای بازی رو(اگر بتونه و قفل روشون نباشه) از حالت کمپرس خارج میکنه و شما میتونید پیکربندی جدیدی واسش درست کنید که مثلا فایل هارو کمپرس کنه و در سایزهایی به انداره ای قرار بده که توی یک DVD 5 قرار بگیرن و هنگام نصب از شما DVD های پشت سر هم و به ترتیب رو بخواد(که راستشو بخوای اونقدر رو مخ خودم میره که حوصلشو ندارم)...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عزیز شرمنده یک کمی دیر جواب میدم، Install Sheild یک برنامه ساده و حرفه ای برای AutoRun سازی و Setup سازی هستش که شما فایل Setup این بازی رو به عنوان مثال بهش میدی و اونم تمام مراحلی که اون Installer انجام بده رو واست لیست میکنه و شما میتونید تغییراتی رو روش انجام بدید، بعنوان مثال تمام فایلهای مورد نیاز برای بازی رو(اگر بتونه و قفل روشون نباشه) از حالت کمپرس خارج میکنه و شما میتونید پیکربندی جدیدی واسش درست کنید که مثلا فایل هارو کمپرس کنه و در سایزهایی به انداره ای قرار بده که توی یک DVD 5 قرار بگیرن و هنگام نصب از شما DVD های پشت سر هم و به ترتیب رو بخواد(که راستشو بخوای اونقدر رو مخ خودم میره که حوصلشو ندارم)...

ممنون بابت معرفی نرم افزار

فقط من دانلود کردم و نصب هم کردم ( نسخه ی 2010 ) ولی نفهمیدم باید چیکار کنم

میشه راهنمایی کنید ؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان دقت کنن همه بازی ها رو نمیشه به این روش دوستمون گفته انجام داد بازس های یوبی سافت به خاطر drm , uplay خراب میشن بعضی بازی ها رو میشه این کار کرد ولی بعدا ممکنه اپدیت روش نصب نشه بهترین کار دانلود نسخه iso ریلودد fltیا اسکیدرو هستش بعد با winrar راحت میشه اسپلیت کرد فایل iso رو به بخش های مختلف و هر پارت رو رایت کرد . اونجوری که دوستمون میگه بیاید فایل نصب شده رو پک کنید و روش خوبی نیست اکثرا مغازه دارها یا شرکت هایی که میخوان به قول خودشون نصب آسون بزنن برای کسانی که بلد نیستن فقط بازی رو خراب میکنن .فایل iso یه چیز دیگه است.

لینک به دیدگاه

دوستان دقت کنن همه بازی ها رو نمیشه به این روش دوستمون گفته انجام داد بازس های یوبی سافت به خاطر drm , uplay خراب میشن بعضی بازی ها رو میشه این کار کرد ولی بعدا ممکنه اپدیت روش نصب نشه بهترین کار دانلود نسخه iso ریلودد fltیا اسکیدرو هستش بعد با winrar راحت میشه اسپلیت کرد فایل iso رو به بخش های مختلف و هر پارت رو رایت کرد . اونجوری که دوستمون میگه بیاید فایل نصب شده رو پک کنید و روش خوبی نیست اکثرا مغازه دارها یا شرکت هایی که میخوان به قول خودشون نصب آسون بزنن برای کسانی که بلد نیستن فقط بازی رو خراب میکنن .فایل iso یه چیز دیگه است.

مرسی عزیز

ببین من الان فایل iso ریلودد رو دارم ، الان بخوام حجمشو پایین بیارم و تو دی وی دی بزنم که به ترتیب نصب کنیم چیکار باید بکنم ؟ 

------------

اقا ضروریه یکی درست درمون با اموزش بگه چیکار کنیم ، خیلی گیرم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوب من که گفتم شما پارت پارت بلدی با winrar?حجم تقسیم رو بزار روی 4390 حتما جلوش توی کادر بزار mbوگرنه 4390 فایل میسازه!!!شما وقتی فایل ها همه درست شدن هر کدوم رو بزن روی یه دیسک حالا دیگه بک آپ گرفتی خلاص!!هر وقت خواستی نصب کنی یکی کی همه فایل rar ها رو کپی کن یکجا  بعد شماره یکش رو از extarct کن باز iso رو داری لودش کن نصب کن تمام این اسون ترین راهه!!میتونی از روی خود دیسک ها از گزینه extract file ادرس بدی پارت یک  رو خودش بقیه پارت ها و میگیره  شما فقط دیسک ها رو بزار همین !

لینک به دیدگاه

واقعا خسته نباشین !!!!! تمام غم و غصه ما همینه که نمیخوایم کپی کنیم ، میخوایم مثل بازی هایی که بیرون میخریم دی وی دی به دی وی دی ( به ترتیب ) نصب کنیم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اکثرا اومدن وینرار یا نرو رو معرفی کردن ولی این دو تا رو خودم میدونم ولی اینی که من میگم فرق میکنه ، فکر کنم اشتباه متوجه شدین

ببینین ، مثلا من اساسین 4 رو دانلود کردم که 18 گیگ هست ، این 18 گیگ در پارت های 1 گیگابایتیه ، من از حالت زیپ دراوردم و یه فایل iso با حجم 18 گیگ درست شد

وقتی که این فایل رو باز میکنم خودش setup داره ، حالا چون حجم این فایل بسیار بالاست و چون تک پارتی هستش من میخوام اینو تقسیم به فایل های به اندازه ی 4.5 گیگ ( سایز دی وی دی ) کنم ولی ستاپ داشته باشه

یعنی مثلا فکر کنین 6 تا دی وی دی شده ، من دی وی دی 1 رو که زدم ستاپ داشته باشه و بعد از نصب دی وی دی اول ، دی وی دی 2 رو بخواد و به ترتیب تا آخر

حالا با این اوصاف یه نفر یه برنامه ی درست درمون با اموزشش بزاره که همه استفاده کنن چون خیلیا این سوالو دارن

بستگی به فایل ستاپ محتوی ISO یعنی ستاپ اصلی هست فایل ایزو 18 گیگ احتمالا از روی Bray ایمیج گرفته شده یا اینکه STEAM Rip هست یا شایدم ایزویی که بعدا درست شده .

اگر از روی BRay یا DVD 2 لایه ایمیج گرفته شده باشه هیچ راهی بجز دیکامپایل کردن و ادیت فایل ستاپ اصلی یا ساختن یک فایل ستاپ دیگه که پروسه های وقت گیر و سنگینی هستن ندارین.

پس نیاز هست فایل اسکریپت ستاپ رو ادیت کنید تا نحوه آدرس دهی رو متوجه بشید و تغییر بدید تا فایل ها رو در آدرس صحیح رایت کنید.

برای نمونه ادیت کردن کرایسیس 2 از روی DVD9 میتونی اینجا رو ببینی:

http://fileforums.com/showthread.php?t=82521

از Orca استفاده کرده برای تغییر آدرس ها ( جایی که محتوا رو روی دیسک های بعدی سوال میکنه ) ستاپ دیکامپایلر و ادیتور های دیگه هم هستند همه بستگی دارن فایل ستاپ با چه برنامه ایی ساخته شده .

روش کلی وجود نداره که توضیح بدم چون هر شرکت ممکن هست از برنامه ستاپ مختلفی استفاده کنه یا اینکه برای خودش باشه .

از اون طرف اگر فایل اصلی از روی DVD معمولی ایمیج شده باشه میتونید فایل اسکریپت رو باز کنید تا نحوه آدرس دهی دیسک ها رو ببینید و به همون صورت فایل ها رو رایت کنید اینجا دیگه نیاز به ادیت کردن ستاپ نیست میتونی از همون Orca استفاده کنی یا دیکامپایلر و ادیتور های دیگه .

بعضی ها هم با برنامه هایی که ستاپ رو مانیتور میکنند فعالیت های فایل کپی و رجیستری ستاپ رو مانیتور میکنن و یه ستاپ جدید میسازن بعد با وینرر فایل بزرگ رو تقسیم میکنند و با اتوران جدید و کپی کردن تمام فایل ها روی یک دایرکتوری و اقدام به نصب کردن کار رو انجام میدن این روش ممکن هست روی همه ستاپ ها جواب نده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این آدرس رو داشته باش :

http://fileforums.com/forumdisplay.php?f=39

اونجا همیشه بحث های مربوط به ادیت کردن ستاپ ها و اسپلیت کردن بازی ها از روی DVD9 یا BRay روی DVD5 هست بازی های زیادی رو براش راه حل میتونی پیدا کنی همونطور که تو پست قبلی نوشتم به دلیل اینکه شرکت های ارائه بازی از اینستالر و روش های های مختلف استفاده میکنند روش های اسپلیت کردن یا ادیت کردن ستاپ ها متفاوت هست و راه کار ثابتی نیست که بشه روی همه اعمال کرد .

==

:D

Razor12911 یه Installer Creator داره درست میکنه احتمالا تو این روز ها ریلیز بشه .

http://fileforums.com/showthread.php?t=94605

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...