رفتن به مطلب

خراب شدن هارد توسط سیستم

naraqi110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من چندوقت پیش یه سیستم دست دوم از دوستان خریدم بشرط اینکه هروقت عیبی ازش معلوم شد مابه التفاوت روازش بگیرم .اوایل یه هارد 1ترا روی سیستم بود که خیلی صدامیداد ویه مهندس گفت از داغ کردنشه وفن میخواد که یه فن گذتشتم براش که نهایتا بعداز چندوقت دیگه دیکت نشد ودرست نشد .فعلا یه هارد 180 گذاشتم روش که از قبل داشتم این هم بعد دوماه اویل روشن شدن سیستم یه صدای کوچیکی گهگاه میکنه .عکاش رو گذاشتم آیااین سیستم مشکلی داره که هاردهارو خراب میکنه ؟راه حلش چیه ؟ممنون

post-14284-0-58082300-1385044753_thumb.pngpost-14284-0-15109400-1385044770_thumb.pngpost-14284-0-44718800-1385044793_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

پاورت چی هست

لینک به دیدگاه

سلام

پاورت چی هست

مارک متفرقه است فکرکنم coolermax250wهست اگه درست خونده باشم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قاتل هارد تو سیستم پاورخراب هست

به احتمال زیاد پاورت مشکل داره

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

قاتل هارد تو سیستم پاورخراب هست

به احتمال زیاد پاورت مشکل داره

شدیدا تایید میشه

یه مورد 500 گیگ وسترن سر پاور ویرا منفجر شد :mellow:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ،

از اونجا که خرابی هارد به احتمال زیاد مربوط به پاورتون و قسمت تغذیه میشه هارد قبلی تون به احتمال زیاد قابل به تعمیر باشه .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به احتمال زیاد پاورت نوسان داره . ببرش پیش تعمیرکار

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ،

از اونجا که خرابی هارد به احتمال زیاد مربوط به پاورتون و قسمت تغذیه میشه هارد قبلی تون به احتمال زیاد قابل به تعمیر باشه .

دیکت نمیشه ،یعنی باز هم قابل تعمیره ؟میگن باید بره زیر دستگاه که 150 تومن خرجشه ونمیصرفه !راه دیگه ای هست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیکت نمیشه ،یعنی باز هم قابل تعمیره ؟میگن باید بره زیر دستگاه که 150 تومن خرجشه ونمیصرفه !راه دیگه ای هست ؟

زیر دستگاه دیگه چیه :D

پیش یه تعمیر کار خوب ببر بردش رو عوض کنن به احتمال خیلی زیاد راه میفته .

لینک به دیدگاه

زیر دستگاه دیگه چیه :D

پیش یه تعمیر کار خوب ببر بردش رو عوض کنن به احتمال خیلی زیاد راه میفته .

والا ماکاشون بردیم تعمیرکار گفت ازبردشه ببر تهران بردش هست برات عوض میکنند دادیم فامیل بردتهرون طرف گفت دیکت نمیشه باید بره زیر فلان دستگاه 150 خرجش میشه !!!

لینک به دیدگاه

خب چه کاری رو تعمیر یه پاور دارید

یه پاور نو بگیرید دوست عزیز با یک مارک معروف که مطمن باشید از کار کرد حداقلیش :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا ماکاشون بردیم تعمیرکار گفت ازبردشه ببر تهران بردش هست برات عوض میکنند دادیم فامیل بردتهرون طرف گفت دیکت نمیشه باید بره زیر فلان دستگاه 150 خرجش میشه !!!

از اونجا که هارد دیسکی که به دلیل نوسان منبع تغذیه میسوزه ( که معمولا هم دیود Tvs اش کباب میشه) خیلی راحت قابل به تعمیر هست . ، اگه تعمیر کاره کار درست بوده پس با برد عوض کردن راه نمیفته .

راستی خوشبختم  همشهری  :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D اگر ایراد از دیود و فیوز ها باشه قابل تعویض هستند و نیاز به تعویض کلی برد نیست با مولتی متر هم میشه چک کردشون گاهی وقت ها ظاهری هم نشون میدن مشکل دارن کسایی که با برد های چند لایه کارکردن مثل کسایی که تعمییر برد موبایل انجام میدن میتونن کار انجام بدن . یه روش برای تست نرم افزاری پاور تو یکی از پست ها نوشتم جستجو کنی پیدا میکنی پاور رو میتونی خودت تست بزنی کابل دیتا و پاور رو هم تعویض کنی بد نیست .

لینک به دیدگاه

تعویض بورد هارد به همین سادگی ها هم نیست

بجز مدل یکسان شماره سریال بعضی از icهای بورد هم باید همخونی داشته باشن

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خب این هارد هم درمرحله تست روی این سیستمه .مشکلش  وخطاش ازچیه ؟قابل حله ؟attachment-499095d1386272295-05-_-____-2

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

البته من کوچیکتر از اونم که بخوام در برابر اساتید نظری بدم. اما چند مورد هست که اینطرف و اونطرف خوندم ممکنه هارد رو داغون میکنه. اولین متهم پاور سیستم هست که اساتید اشاره کردند. متهم ردیف دوم، کار در دمای بالاست. مثلا" همین عکس بالا (پست 15) نشون میده که هارد مدتی در دمای غیر قابل تحمل کار کرده و خراب شده. کاریش نمیشه کرد. متهم ردیف سوم کابل ساتای معیوبه، که ارورهای CRC نشون دهنده ی این ایراد در کابل ارتباطی هستش. و اما متهم ردیف آخر، که زمانی آدم بهش شک میبره که خیلی زیان خورده، چیپست مادربرده. اگر چیپ ست مادربرد ایراد پیدا کرده باشه، هر هاردی به اون مادربرد بزنی بعد از یک مدتی بالاخره یک ایرادی پیدا میکنه و از بین میره. متاسفانه زمانی کاربران متوجه ایراد چیپست میشن که مادربرد حداقل دو سه تا هارد و SSD رو از هستی ساقت کرده باشه.

این کل داستان، شما اول پاور استاندارد تهیه کنید، کابل رو عوض کنید، هارد سالم به سیستم بزنید، برای هارد یک فن تعبیه کنید که خنکش کنه. اگر بازهم مشکل پیش آمد، به مادربرد شک کنید.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

الان این هارد قابل تعمیره یا کلا بدردنمیخوره دیگه هاردی که عکس  تب health رو گذاشتم ؟

لینک به دیدگاه

الان این هارد قابل تعمیره یا کلا بدردنمیخوره دیگه هاردی که عکس  تب health رو گذاشتم ؟

صادقانه بگم که من صلاحیت دادن نظر فنی در این ارتباط رو ندارم. اما در کل اغلب هاردهایی که دچار مشکل میشن تعمییر شدنی نیستند و باید یکی جدید بخرین. برای همین اون جمله ی پایین همون عکس تب Health شما میبینید نوشته Replacing the hard drive is recommended. اگر قابل تعمییر بود مینوشت Repairing the Hard drive is recommended.

لینک به دیدگاه

آخه توبرنامه EVEREST Ultimate Editionتوی همین تب تمام اطلاعات هم هست ولی این اخطار رونشون نمیده !!

لینک به دیدگاه

آخه توبرنامه EVEREST Ultimate Editionتوی همین تب تمام اطلاعات هم هست ولی این اخطار رونشون نمیده !!

فقط دو برنامه ی HD Tunes و HD Sentinel برای تست هارد رو قبول دارم.

لینک به دیدگاه

فقط دو برنامه ی HD Tunes و HD Sentinel برای تست هارد رو قبول دارم.

من گیج شدم اون یکی برنامه هم سالم سالم میزنه هاردرو بودن خطا ولی توی  HDTUNEاخطار میزنه که عکسش رو گذاشتم اول وصل شدنش هم تق میده .صاحب قبلی هم میگه کابل رو عوض کردم خوب شده امکان داره 

لینک به دیدگاه

من گیج شدم اون یکی برنامه هم سالم سالم میزنه هاردرو بودن خطا ولی توی  HDTUNEاخطار میزنه که عکسش رو گذاشتم اول وصل شدنش هم تق میده .صاحب قبلی هم میگه کابل رو عوض کردم خوب شده امکان داره 

تصویر برنامه ی HD sentinel رو اینجا بگذار. اگر یکی از این دو برنامه اوکی بدن هارد سالمه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو یه پست دیگه توضیح دادم :

"کلا رو هارد وقتی اخطار یا fail برای S.M.A.R.T دارید اون هارد قابل اطمینان نیست به جز 2 مورد یکی اینکه ممکن هست خود نرم افزاری که S.M.A.R.T رو گزارش میکنه مشکل داشته باشه یکی هم در موارد خاص که خود فیرم ور هارد مشکل داشته میتونید اطلاعات خود سیستم رو موقع بوت کردن چک کنید که ارور S.M.A.R.T رو میده یا خیر یا اینکه با یه نرم افزار دیگه هم تست کنید بهترین گزینه spinrite هست که تو فروم قبلا لینک شده از اون استفاده کنید بهتر هست HD Tune و CrystalDiskInfo مشکلاتی دارن و دقیق نیستن . در مورد فیرم ور هم من دیدم که بعضی هارد های نو ارور S.M.A.R.T داشتن یا بعد از آپدیت فیرم مشکل دار شدن میتونید وضعیت S.M.A.R.T رو مانیتور کنید اگر ارور ها با سرعت زیاد میشن شما هاردتون رو دارید از دست میدید. "

دوستمون ARMIN 2012 نوشتن پاور گرما IO و یه نکته مهم دیگه " فعالیت سنگین روی هارد " خیلی از ما ها با این سرعت حلزونی اینترنت تو ایران دانلود میکنیم تعداد کانکشن های بالا تو دانلود منیجر ست میکنیم که حداکثر دریافت رو داشته باشیم مثلا تو 16 کانکشن هم زمان 16 تا فایل رو هارد با هم ذخیره میشن در طول زمان دانلود که در انتها با هم یکی بشن این یکی از سنگین ترین فعالیت ها برای هارد هست .

چندین بار نوشتییم اخطار ها و مشکلات S.M.A.R.T یعنی اثرات بدی که رو هارد "بوجود آمده" و در بیشتر موارد حتی با تعویض برد هارد قابل برگشت به وضعیت سلامت نیستن . پاور رو چک کنید کابل ها رو هم و دما رو هم و از اطلاعات پشتیبان بگیرید و فشار سنگین رو هارد وارد نکنید این کارهایی هست که از دست یوزر برمیاد بعدش دیگه باید مدارا کرد یا کلا هارد رو تعویض کرد .

لینک به دیدگاه

تست های مختلف این هارد:

post-14284-0-12237600-1386426011_thumb.png

untitled.bmp

untitled1.bmp

کدومش درسته؟به کدومش اعتمادکنم؟ بااون یکی هم که برادر عزیزمون گفتند الان تست میکنم

اینم همین هارد روی سیستم قبلی:

69647914008927779851.jpg

ویرایش شده توسط naraqi110
لینک به دیدگاه

post-14284-0-11606600-1386437380_thumb.pngجل الخالق هارد روباورژن قبلیHD tune هم تست کردم مشکل نداره!این صدای تق کردنش فقط مونده مشکلیه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...