رفتن به مطلب

کمک برای جدا کردن چیپ از هیت سینک

Kamy4r
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من مدتی هست در تلاش برای جدا کردن چیپ های مموری کارت گرافیکم از هیت سینک های کولرم هستم که به وسیله چسب موجود در بسته کولر چسبیده بود(arctic accelero xtreme 7970)تا الان تینر فوری-بنزین-الکل-دمای بالا رو تست کردم به طوری که خود چیپ انعطاف پذیر شد D: (قبلا یکیشون جدا شده بود)ولی حتی چسب نرم هم نشد توی اینترنت هم چیز مناسبی در حلال ها پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

خب دوستان الان شعله ی اجاق رو برای دما تست کردم جدا شد ولی اگر به خود چیپ روی کارت بخوام اینقدر دما بدم به هر حال چیپ هم جدا میشه

باتشکر

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین کار استفاده از اسپری ولوم شور روغنیه (Contact Cleaner). باید اسپری بزنید و چند دقیقه مهلت بدید تا عمل بکنه

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

داداش استون رو امتحان کردی ؟

اگه نه قبلا دادن حرارت با استون هم یه تست بزن.

منون از دوستان و ببخشید دیر جواب میدم نمیتونم سریع سر بزنم

این رو هم تست کردم البته با تینر فوری که جواب نداد

لینک به دیدگاه

بهترین کار استفاده از اسپری ولوم شور روغنیه (Contact Cleaner). باید اسپری بزنید و چند دقیقه مهلت بدید تا عمل بکنه

ممنون فقط چند هست و از کجا باید بخرم؟
لینک به دیدگاه

ممنون فقط چند هست و از کجا باید بخرم؟

سلام،از فروشگاه لوازم الکترونیکی تهیه کنید. 4 تومنه ولی 400 تومن ارزش داره.من الان حدود 4 ساله ازش استفاده میکنم برای سرویس رایتر فن و ... خیلی مفیده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش قبل از هر کاری هیتسینگ را به آرامی به چپ و راست بچرخانید ، یکباره فشار بیارید چیپ مموری از بورد کنده میشه . 

لینک به دیدگاه

داداش قبل از هر کاری هیتسینگ را به آرامی به چپ و راست بچرخانید ، یکباره فشار بیارید چیپ مموری از بورد کنده میشه .

فکر میکنم کارت نابود شده باشه و فقط هیت سینک ها برای استارتر مهم باشن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر میکنم کارت نابود شده باشه و فقط هیت سینک ها برای استارتر مهم باشن

در جریان نابودی کارت نبودم . 

دوست عزیز!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام،از فروشگاه لوازم الکترونیکی تهیه کنید. 4 تومنه ولی 400 تومن ارزش داره.من الان حدود 4 ساله ازش استفاده میکنم برای سرویس رایتر فن و ... خیلی مفیده

اکیدا توصیه میکنم مارک ناهید این اسپری رو نخرید! چون فرق خاصی با حشره کش نداره  :)

این مارکش خیلی بهتره البته به جای 4 تومن 15 تومن قیمتشه : http://azelectronics.ir/electronic-tools/glue-spray/%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%81%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86%DB%8C-detail

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

ممنون مدتها قبل یکی از چیپ ها جدا شده بود ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من دقیقا در جریان این اسپری های چرب نیستم، ولی اینها باعث نمیشه که سطح هیت سینک رسانایی خودش رو از دست بده؟؟؟

درضمن عزیز این همون کارتی هستش که به فنا رفت(خدا بیامرزدش)؟

لینک به دیدگاه

سلام و ممنون از دوستان امروز وقت کردم تستش کردم ولی متاسفانه جواب نداد اصلا فرقی نکرد یکی از دلایلی هم که مواد حل کننده جواب نمیدند این هست که بین چیپ و هیت سینک هیچ فاصله و خلا نیست که مواد حل کننده بتونن چسب رو حل کنند

به احتمال زیاد درست میشه فقط باید سالم بقیرو جدا کنم

بله همون کارت هست

لینک به دیدگاه

میتونی روش اسید بریزی؟؟؟فکرنمیکنم مشتقات نفت بتونه چیپ سیلیکونی رو تو خودش حل کنه...

اگه نه که باید به روش قدیمی جلود بری و چیپ چسبیده شده به هیت سینک رو بشکونی.(فق هواست باشه هیت سینک خراب نشه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...