رفتن به مطلب

مشکل با رم کامپیوتر

moeino
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز بنده یه مشکلی دارم اونم این هستش که قبلا به رمای بنده  که مدلش کورسیر xms3 و باسش 1600   هستش 7.9 میداد راحت اونم با  cpu 3570 k  ولی الان که  cpu تغییر دادم به 3770k  بهم 7.8 میده تو عکس زیر مشخصه .

ویندوز من 7   64 بیتی هستش و اینم برام سوال قبلا رم بندرو کامل 8 گیگ میشناخت ولی الان میزنه 7.90 چرا اینم باز تو عکس زیر مشخصه .

الان موندم چرا 7.90 میشناسه از رممو و چرا امتیاز 7.8 میده تو 7 در حالیکه قبلا با  cpu ضعیفتر بهش 7.9 میداد .

اینم عکسا که گفتم

44882856162935119512.jpg

54704493036471213952.jpg

دوستان و اساتید حرفه ای خواهشا کمک کنین بدجور رو مخمه این قضیه کلی صواب داره و دعاتون میکنم .

لینک به دیدگاه

با سلام 

اصولا اینطوری من رم 4G که داشتم 3.48 مینوشت

8G که داشتم 7.90 نمیخواد خودت را ناراحت کنی مسعله مهمی نیست به نظرمن

درضمن یه بار اپدیتش کن شاید نمرش عوض شد 

لینک به دیدگاه

با سلام 

اصولا اینطوری من رم 4G که داشتم 3.48 مینوشت

8G که داشتم 7.90 نمیخواد خودت را ناراحت کنی مسعله مهمی نیست به نظرمن

درضمن یه بار اپدیتش کن شاید نمرش عوض شد 

سلام . داداشم اگه ویندوز 7   32 بیتی بریزی اره اونقد میشناسه ولی وقتی که 64 بیتی میریزی باید 8 گیگو کامل بشناسه داداشم ولی نمیشناسه . در حالیکه قبلا 8 گیگو کامل میشناخت جالبه . بعد رفرشم کردم چند بار هیچ تغییری حاصل نشده به کل .

لینک به دیدگاه

عزيز وضعيت شما مثل وضعيت بنده هست با اين تفاوت كه پردازنده بنده 3770k هست ولى در كل اصولا بخاطر اينكه از گرافيك آنبرد استفاده ميكنيم باقى رم ميره براى كارهاى گرافيكى كه با گذاشتن يه كارت اين مسأله حل ميشه...

لینک به دیدگاه

عزيز وضعيت شما مثل وضعيت بنده هست با اين تفاوت كه پردازنده بنده 3770k هست ولى در كل اصولا بخاطر اينكه از گرافيك آنبرد استفاده ميكنيم باقى رم ميره براى كارهاى گرافيكى كه با گذاشتن يه كارت اين مسأله حل ميشه...

بله مادر برد بنده ازراک پرو 4 هستش و انبرد داره خوب در حالی که من از انبرد استفاده نمیکنم ولی وقتی درایوای مادر بردو نصب میکنم این انبردم نصب میشه خوب ، در حالی که کارت گرافیک بنده ASUS GTX 580 DIRECTCU2  هستش . الان چیکار کنم که رمو 8 کامل بشناسه ممنون دوست عزیز . در ضمن  cpu بنده هم 3770 k هستش خوب قبلا ولی 3570 k  بوده که 7.9 میداد ولی الان به 3770 k   داره 7.8 میده و رمو 7.90 میشناسه .

ویرایش شده توسط moeino
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله مادر برد بنده ازراک پرو 4 هستش و انبرد داره خوب در حالی که من از انبرد استفاده نمیکنم ولی وقتی درایوای مادر بردو نصب میکنم این انبردم نصب میشه خوب ، در حالی که کارت گرافیک بنده ASUS GTX 580 DIRECTCU2  هستش . الان چیکار کنم که رمو 8 کامل بشناسه ممنون دوست عزیز .

از توی بایوس first display رو روی PEG قرار بده و igfx رو غیر فعال کن تا گرافیک داخلی cpu غیر فعال بشه کلا

لینک به دیدگاه

از توی بایوس first display رو روی PEG قرار بده و igfx رو غیر فعال کن تا گرافیک داخلی cpu غیر فعال بشه کلا

اینکارو کنم که مشکلی برا سیستم درست نمیشه که دوست عزیز . فشار نیاره به سیستم . بعد این گزینه ها که گفتین دقیق تو کدوم تب هستن تشکر .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینکارو کنم که مشکلی برا سیستم درست نمیشه که دوست عزیز . فشار نیاره به سیستم . بعد این گزینه ها که گفتین دقیق تو کدوم تب هستن تشکر .

خیر مشکلی ایجاد نمی کنه، اتفاقا باعث کارایی بهترم میشه، چون شما کارت گرافیک قوی دارید دلیلی نداره از گرافیک داخلی cpu استفاده کنید

مسیرش در هر بردی متفاوت هست اگر مدل مادربرد بگی بهتر میشه راهنمایی کرد

لینک به دیدگاه

خیر مشکلی ایجاد نمی کنه، اتفاقا باعث کارایی بهترم میشه، چون شما کارت گرافیک قوی دارید دلیلی نداره از گرافیک داخلی cpu استفاده کنید

این هستش دوست عزیز .

ASRock Z77 Pro4 1155 MB

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رفیق رمهات تک هست یا dual?

تو کدوم اسلت گذاشتی؟

اگه تک هست تو اسلت 2 بذار

اگه دوال هست تو اسلت 2و 4

و اگه به همین ترتیب گذاشتی یکبار جاشونو عوض کن و تست جدید بگیر

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

رفیق رمهات تک هست یا dual?

تو کدوم اسلت گذاشتی؟

اگه تک هست تو اسلت 2 بذار

اگه دوال هست تو اسلت 2و 4

و اگه به همین ترتیب گذاشتی یکبار جاشونو عوض کن و تست جدید بگیر

اینم روش رمایی که گذاشتم تو سی پیو زد مشخصه داداشم دوال گذاشتمش .

89876696733199606212.jpg

ولی دقیق نمیدونم جاشو چطور گذاشتم داخل کیس .ولی اینو میدونم یکیشو مثلا تو اسلتای مثلا A گذاشتم و اون یکیو تو اسلت B گذاشتم همین .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو cpu-z  برو تو تب spd ببین کدوم اسلت ها فعال میشن

در ضمن داخل کیس رو نگاه کن رمها رو از سمت cpu تو اسلت دوم و چهارم بزار

لینک به دیدگاه

تو cpu-z  برو تو تب spd ببین کدوم اسلت ها فعال میشن

در ضمن داخل کیس رو نگاه کن رمها رو از سمت cpu تو اسلت دوم و چهارم بزار

اسلت 2 و 4 روشن میشه .

لینک به دیدگاه

برای دوال شدن رم ها اگه مینتون 4 اسلات داره باید در اسلات اول و سوم یا دوم و چهارم گذاشته بشن...

اگه غیر از اینه اصلاح کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اسلت 2 و 4 روشن میشه .

خوب جای دوتا رو با هم عوض کن یکبار هم برو تو بایوس و کلید ریست تنظیمات بایوس رو بزن تا تنظیمات به حالت دیفالت برگرده اکثر مادربوردها f5 هستش

لینک به دیدگاه

دوست عزیز منظورتون اینه که اگه از توی بایوس first display رو روی PEG قرار ندیم و igfx رو غیر فعال نکنیم تا گرافیک داخلی cpu غیر فعال بشه، سیستم همزمان از دو گرافیک استفاده میکنه؟

معذرت از استارتر تاپیک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

زمانی از گرافیکی استفاده میشه که شما ازش خروجی گرفته باشید

لینک به دیدگاه

خوب جای دوتا رو با هم عوض کن یکبار هم برو تو بایوس و کلید ریست تنظیمات بایوس رو بزن تا تنظیمات به حالت دیفالت برگرده اکثر مادربوردها f5 هستش

یعنی از 2 و 4 برش دارم و بزارم رو 1 و 3 یا نه فقط جای رم 2 و 4 با هم عوض کنم و دیفالت کنم . بعد اون گزینه های زیر من پیدا نکردم اونارو نیاز نیست درست کنم گفتین این زیرو میگم

از توی بایوس first display رو روی PEG قرار ندیم و igfx رو غیر فعال

لینک به دیدگاه

دوستان الان خوب طبق گفته دوستان رو اسلت 2 و 4 هستش الان درست نیست مگه پس مشکلش چیه که عوض کنم اینم عکس سی پیو زد از قسمت مورد نظر نگاه کنین 2 و 4 روشنه ایراد داره مگه الان که دوستان میگن عوضش کن.

39704516135598952232.jpg

21205200146266015526.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایراد که نداره دوست عزیز فقط میخواهیم ببینیم مشکلتون سر اون نمره ویندوز حل میشه یا نه(که همچین چیز مهمی هم نیست )

تو مشکلات کامپیوتر هر راهی که بنظر برسه رو برای حل مشکل باید امتحان کرد که ماشالله به یکی دو راه هم ختم نمیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز بنده یه مشکلی دارم اونم این هستش که قبلا به رمای بنده  که مدلش کورسیر xms3 و باسش 1600   هستش 7.9 میداد راحت اونم با  cpu 3570 k  ولی الان که  cpu تغییر دادم به 3770k  بهم 7.8 میده تو عکس زیر مشخصه .

ویندوز من 7   64 بیتی هستش و اینم برام سوال قبلا رم بندرو کامل 8 گیگ میشناخت ولی الان میزنه 7.90 چرا اینم باز تو عکس زیر مشخصه .

الان موندم چرا 7.90 میشناسه از رممو و چرا امتیاز 7.8 میده تو 7 در حالیکه قبلا با  cpu ضعیفتر بهش 7.9 میداد .

اینم عکسا که گفتم

44882856162935119512.jpg

54704493036471213952.jpg

دوستان و اساتید حرفه ای خواهشا کمک کنین بدجور رو مخمه این قضیه کلی صواب داره و دعاتون میکنم .

لینک به دیدگاه

زمانی از گرافیکی استفاده میشه که شما ازش خروجی گرفته باشید

یادمه مینن های ارزاک گذینه ای دارند به نام ورتو...

استارتر محترم برای رفع این مشکل اگه این گذینه رو در منوی بایوستون ملاحظه کردید غیر فعالش کنید و دوباره چک کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجبببببببببببببببببب!!!!!!

این نمره سیستم خودمه .... من موندم چرا  نمرات سیستم من از نمرات سیستم شما کمتره ولی جمع امتیاز جفتشون با هم یکی هست   5.9

post-12892-0-43944900-1385931413_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

عجبببببببببببببببببب!!!!!!

این نمره سیستم خودمه .... من موندم چرا  نمرات سیستم من از نمرات سیستم شما کمتره ولی جمع امتیاز جفتشون با هم یکی هست   5.9

اون جمع امتیاز نیست عزیز بلکه پایین ترین امتیاز سیستم هستش..

که مربوط میشه به هارد دیسک جفت کیساتون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون جمع امتیاز نیست عزیز بلکه پایین ترین امتیاز سیستم هستش..

که مربوط میشه به هارد دیسک جفت کیساتون.

خوب عزیز در هرصورت مبنای امتیاز نهایی بر اساس نمره تک تک قطعات هست که نمره تک تک قطعات اون دوستمون از سیستم من بالاتره پس چرا باید نمره نهایی جفت کیسها یکی باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...