رفتن به مطلب

الکتریسیته ساکن

Hamid B
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

میخواستم بدونم که چطور الکتریسیته ساکن رو از رو مادربرد برداریم.مچکرم.

لینک به دیدگاه

الکتریسیته ساکن معمولا تو اجسامی مثل بدن انسان به دلیل یک سری اصطکاک ذخیره میشه و  مادربورد کامپیوتر چون به برق وصل هست ذخیره نمیشه و در صورتی که دست شما الکتریسیته داشته باشه لمس مادربورد ممکنه که یک قطعه بین دست شما تا پاور کامپیوتر آسیب ببینه

این ولتاژ خیلی کمی که کیس داره به دلیل نشتی پاور و یا مانیتور هست که با وصل کردن سیم ارت درست میشه(کیس خودم رو به لوله گاز بخاری وصل کردم)

ویرایش شده توسط peyman_sh
لینک به دیدگاه

نه فکر نکنم چون رو اکثر مادربرد ها یه جامپر هست مخصوص این کار-دوستان کسی اطلاعی نداره؟

لینک به دیدگاه

الان شما مشکلی داری یا فقط جهت اطلاع میپرسی ؟ اگر مشکلی هست دقیق تر توضیح بده  .

لینک به دیدگاه

نه مشکلی نیست.

در واقع تو یه کتاب نوشته بود که وقتی درب کیس رو باز میکنید اول الکتریسیته ساکن رو خارج کنید .

یه مثال هم زده بود که وقتی کسی میخواد سی موس رو ریست کنه اول درب کیس رو باز کرده سپس الکتریسیته ساکن رو از مادربرد خارج کرده سپس سی موس را ریسیت کند.

در کتاب مادربرد من هم درباره یه جامپر توضیح داده بود که مخصوص این کار بود.گفتم شاید یکی بدونه  که کار با این جامپر چطوریه؟

لینک به دیدگاه

• 10 سال بعد...

سلام وخسته نباشید به تیم لیون کامپیوتر من یه چن وقتیه که وقتی رایانم رو روشن می کنم حین کار کردن با سیستم یا موقع گیم زدن تصویر مانیتور یه لحظه وای میسه بعد دوباره تصویر حرکت می کنه می خواستم ببینم دلیلش چیه

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، علیرضا لطفی گفته است:

سلام وخسته نباشید به تیم لیون کامپیوتر من یه چن وقتیه که وقتی رایانم رو روشن می کنم حین کار کردن با سیستم یا موقع گیم زدن تصویر مانیتور یه لحظه وای میسه بعد دوباره تصویر حرکت می کنه می خواستم ببینم دلیلش چیه

تاپیک مستقل بزنید و مشکلتون رو مطرح کنید. این تاپیک مربوط به 11 سال پیش بوده بالا آوردین.

• حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...