رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی جهت تعویض محل اعشار با عدد صحیح

central_core
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت عزیزان. یه راس بریم سر اصل مطلب.

یکی از دوستان من فایلی با حدود 4000 تا عدد جهت پردازش و میانگین گیری داده.

این اعداد دارای اعشار هستن. ولی مشکل بزرگ اینه که ممیز رو با / جدا کرده یعنی چون درست دیده شه عددی که مثلا 3.456 هست رو نوشته 456/3  که تو فایل وورد 3/456 دیده شه.

حالا من با امکان replace زدم / رو به . تبدیل کردم ولی جای عدد صحیح همه با اعشار عوض شده یعنی عددی که واقعیش 3.456 هست شده 456.3 

حالا سوالم اینه که چطوری محل عشار و صحیح رو با هم عوض کنم. هر چی نت رو گشتم جوابی پیدا نکردم!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این اعداد دارای اعشار هستن. ولی مشکل بزرگ اینه که ممیز رو با / جدا کرده یعنی چون درست دیده شه عددی که مثلا 3.456 هست رو نوشته 456/3  که تو فایل وورد 3/456 دیده شه.

حالا من با امکان replace زدم / رو به . تبدیل کردم ولی جای عدد صحیح همه با اعشار عوض شده یعنی عددی که واقعیش 3.456 هست شده 456.3 

حالا سوالم اینه که چطوری محل عشار و صحیح رو با هم عوض کنم. هر چی نت رو گشتم جوابی پیدا نکردم!!

سلام/ میشه فایل رو برام ارسال کنین !!!

لینک به دیدگاه

ببین یه همچین چیزی هست که میتونه اعداد ممیزدار رو پیدا کنه ، تبدیل کنه و جایگزین کنه !!! (بربری هم میگیره:D)

post-10934-0-58140500-1386338391_thumb.png

همون طور که توی عکس معلومه  توی فایل ما عدد صحیح بدون اعشار هم هست اما برنامه ما کاری باهاش نداره

اما یه سری مشکلات داره.

لینک به دیدگاه

سعید جان خودت کار کردی ؟؟؟

:D نه همشو

تیکه تیکه از stackoverflow اوردم !!

ویرایش شده توسط Saeed#
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان که کمک کردن.

بعد از چندین ساعت فکر و انجام انواع روش ها بلاخره با روش زیر تونستم به نتیجه برسم. میگم بلکه آینده به کار کسی اومد:

اول با امکان replace برنامه word / رو تبدیل به . کردم ( تو همون صفحه ی ریپلیس بخشی داره که چپ چین و راست چین هم میکنه که با اون فقط ظاهر نمایش محل ممیز رو درست کردم که در ظاهر جای اعشار و صحیح درست نشون داده بشه اما کماکان باطن قضیه همون برعکس تایپ شده بود)

بعد دونه دونه از صفحات عکس گرفتم با print screen و در برنامه photo impact متن تبدیل شده به عکس رو با کیفیت بالا ذخیره کردم.

در مرحله بعد با استفاده از برنامه OCR I.R.I.S عکس ها رو مجدد تبدیل به متن کردم و خرجی فایل رو Excel قرار دادم.

دست آخر از داده های Excel کپی گرفتم و در برنامه اصلی نهایی که کار آماری انجام میده (SPSS) جایگذاری و ادامه کارارو انجام دادم:D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...