رفتن به مطلب

تجربه ای از نوع GTX 780 Ti روی PCI-E 2

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به دوستان

چند روز پیش از جناب حسینی دو تا Asus GTX 780 Ti خریدم که عکس ها رو در زیر مشاهده می کنین

گرافیک قبلیم که GainWard GTX 580 بودش رو درآوردم و این جدیدارو زدم جاش.

رفتم برنامه های بنچمارک گرافیکی رو نصب کردم . شروع به تست گرفتن کردم که در زیر میتونین ببینین نتایج رو

در حالت دیفالت و 11762 اسکور زده !!!!  :(

پردازنده رو از 3.33 به 3.86 اور کردم و این نتیجه شد

دوباره با همین فرکانس اور شده پردازنده اومدم گرافیک رو هم از 876 به 1081 اور کردم و ولتاژ رو از 1137 به 1140 بردم ( تا ولتاژ رو تغییر نمیدادم فرکانس بالا نمیرفت و باید 1 واحد ولتاژ رو تغییر میدادم تا فرکانس آنلاک بشه !!!!!  )

خوب اینم از نتایح SLI ( به دمای کارتها توجه کنین !!  تنظیم فن کارتها در همه تستها رو اتومات بودش و در دمای ورودی به کیس 26 درجه )

تست های زیر تک کارته هستن

در حالت 1920 در 1080

تست با Fluid

افزایش پردازنده از 3.33 به 3.86 که شده عکس زیر

در حالت 1080 و پردازنده بدون اور شدن

اینم از نتایج سری های Unigine

خوب دوستان همانطور که مشاهده کردین نتایج با واقعیت فرق داره و علتشم به خاطر PCI-E 2 بودن مادربورد من هستش که واقعاً رفت رو اعصابم / انشاالله سری جدید پردازنده های اینتل که میاد اون موقع کل سیستم رو عوض میکنم ( امیدوارم تک تک دوستان هم به آرزوی سیستمی خودشون + سلامتی جسمی و روحی و منم همراه با شما برسیم و باشیم )

در مورد دما هم مشاهده میکنین که در حالت بیکاری تک کارته دما 36-37 هستش ( دمای وردودی کیس 26 درجه و تنظیم فن اتومات بودش )

و در حالت لود بالاتر از 83 نرفت

در حالت دو کارته دمای کارت اول در حالت بیکاری 41-42 بودش و کارت دوم 63-37 ( دمای وردودی کیس 26 درجه و تنظیم فن اتومات بودش )

و در حالت لود کارت اول بالاتر از 86 نرفت و دوم هم در 81 ثابت ماند

البته من به جای کمپانی ایسوس بودم برا همچین گرافیک هایی لوازم جانبی باحالی توی باکسش قرار میدادم

مثلاً : پل برای SLI یا Cross کردن

مثلاً : برنامه های بنچمارک

والا این همه پول بده بیار بازش کن و هیچ فرقی محتواش با Asus GTX560 Ti DCU نداشته باشه !!!!!

بازم Asus GTX560 Ti DCU مبدل داشت ولی این اونم نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• ارسال 84
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

درود عطا جان ،

ممنون بابت تست و عمومی کردن نتایج .

گه ممکنه یکی از کارت ها رو بردار و بدون SLI تست بزن ببینیم در حالت تکی تفاوت PCI-E 2.0 و 3.0 در چه حدی میشه . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عطا جون...

چطور شد؟

راضی به نظر نمیرسی؟

درایورت آپدیت هستش؟

مادربورد و CPU چی بود؟(امضا واس من مشخص نیست!!)

شک نکن که کارتها خیلی برتر هستن ولی فقط بحث مادربورد نیستش و CPU هم باید Ivy Bridge به بالا باشه...

تا اونجا که من میدونم انویدیا با کارتهای جدیدش 3تا بازی میده(Assassin، Batman Arkham Origins و SplinterCell) اگه بازی ها توی جعبه ها نیست، شاید باید کارتهارو رجیستر کنید تو سایت انویدیا یا ASUS که بتونید بازیهارو Free دانلود کنید و رجیستر کنید...(در غیر اینصورت باید بازیهارو توی این سایتهای فروش گیم ایرانی ببینید...)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عطا جان ،

ممنون بابت تست و عمومی کردن نتایج .

گه ممکنه یکی از کارت ها رو بردار و بدون SLI تست بزن ببینیم در حالت تکی تفاوت PCI-E 2.0 و 3.0 در چه حدی میشه . 

سلام

خوبی محمد جان / تست ها تک کارته هستش و فقط یه تست SLI زدم چون واقعاً رفت رو اعصابم این PCI-E 2

که اونم 15836 3DMark 11 هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عطا جون...

چطور شد؟

راضی به نظر نمیرسی؟

درایورت آپدیت هستش؟

مادربورد و CPU چی بود؟(امضا واس من مشخص نیست!!)

شک نکن که کارتها خیلی برتر هستن ولی فقط بحث مادربورد نیستش و CPU هم باید Ivy Bridge به بالا باشه...

تا اونجا که من میدونم انویدیا با کارتهای جدیدش 3تا بازی میده(Assassin، Batman Arkham Origins و SplinterCell) اگه بازی ها توی جعبه ها نیست، شاید باید کارتهارو رجیستر کنید تو سایت انویدیا یا ASUS که بتونید بازیهارو Free دانلود کنید و رجیستر کنید...(در غیر اینصورت باید بازیهارو توی این سایتهای فروش گیم ایرانی ببینید...)

سلام خوبی ؟؟ نه زیاد !! 

پردازنده  Intel Core i7 980X هستش

بازی تو کار نبودش / توی وب سایت خود ایسوس گرافیک هارو ثبت نام کردم ولی مابقی کارها رو نمیدونم چه باید بکنم

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

سلام آقا عطا.من میخوام یک 770gtx بگیرم و مادربورد من هم PCI-E 2 هستش. الان با این نتایج به نظر شما 770 بگیرم یا نه؟؟؟

ویرایش شده توسط atmosfer2009
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خوبی ؟؟ نه زیاد !! 

پردازنده  Intel Core i7 980X هستش

بازی تو کار نبودش / توی وب سایت خود ایسوس گرافیک هارو ثبت نام کردم ولی مابقی کارها رو نمیدونم چه باید بکنم

تا همین 10 دقیقه پیش خوب بودم ولی الان حالم رو گرفتی... :(

عطا جون این اسکرین از یک کارت 780Ti هستش در فرکانس پایه در حالت extreme :

post-10788-0-11582800-1386319451_thumb.jpg

ولی این تک کارت هستش...

یه چک بکن؟

نباید اینقدر تفاوت باشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان 100% شک نکن که cpu گلوی کارت هارو گرفته

اختلاف PCIe2 و 3 نهایتا 5% هست اونم بیشتر در رزلویشن های بالاتر از 1080 مشخص میشه

امتیاز 780ti خیلی بالاتر باید باشه 

لینک به دیدگاه

سلام

مبارک باشه راشضی هستی ازش ؟

ولی درکل تشکربرایزحمتت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا همین 10 دقیقه پیش خوب بودم ولی الان حالم رو گرفتی... :(

عطا جون این اسکرین از یک کارت 780Ti هستش در فرکانس پایه در حالت extreme :

attachicon.gif4.jpg

ولی این تک کارت هستش...

یه چک بکن؟

نباید اینقدر تفاوت باشه...

الان یه تست X میزنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقا عطا.من میخوام یک 770gtx بگیرم و مادربورد من هم PCI-E 2 هستش. الان با این نتایج به نظر شما 770 بگیرم یا نه؟؟؟

سلام

والا دقیق نمیتونم بگم / نظر من روی PCI-E2 بودش ولی دوستان میگن پردازندت باعث همچین اختلافی شده !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک مورد دیگه عطا جان در مشخصات مادربردت نوشته:

if you are installing two PCI Express graphics cards, it is recommended that you install them in the PCIEX16_1 and PCIEX16_2 slots

کارتها رو دقیقا توی همین 2 ا اسلات گذاشتی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان یه تست X میزنم

عطا جون یه سوال دیگه واسم پیش اومده؟ ویندوز عوض کردی؟

میل واست نیومد از لینک دانلودی از بازیها یا چیز دیگه ای؟!!!

331.82 آخرین ورژن درایور انویدیا هستش، حتما نصبش کن...

لینک به دیدگاه

سلام

والا دقیق نمیتونم بگم / نظر من روی PCI-E2 بودش ولی دوستان میگن پردازندت باعث همچین اختلافی شده !!

سلام

اختلاف PCI-E 2 و 3 دقیقا یا حدودا چقدره؟؟؟ چند درصد اختلاف دارن با هم؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اختلاف PCI-E 2 و 3 دقیقا یا حدودا چقدره؟؟؟ چند درصد اختلاف دارن با هم؟؟؟

درود دوست عزیز ،

Multipliers.png

همونطور که میبینید فرکانس در تمام ورژن ها یکسان و فقط ضریب هست که تقییر میکنه ، دلیل آن هم اینه که دیوایسی که PCI-E 1.0 هست بتونه به راحتی روی ورژن های 2.0 و 3.0 قرار بگیره (ضریب با مشورت دیوایس و کنترلر مادربورد انتخاب میشه :D ) و همینطور اگه دیوایس جدید و PCI-E 3.0 هست با انتخاب ضریب پایین تر روی ورژن های قبلی هم کار بکنه .

حالا اینکه چه میزان یک ورژن برای دیوایس بالاتر گلوگاه میشه بستگی به این داره که دیوایسی که در اسلات قرار میگیره حدا اکثر از چه میزان پهنای باند استفاده میکنه به طور مثال ممکنه یک دیوایس ورژن 3.0 باشه ولی با قرار گیری بر روی PCI-E 2.0 و ضریب 50 هیچ مشکلی نداشته باشه . حالا شاید بگید چرا پس این دیوایس رو PCI-E 3.0 ساختن خوب همون 2.0 بسازند دلیل این هست که چن تعداد لینک های ارتباطی در گاه PCI میتونه روی مادربورد متفاوت باشه مثلا PCI-E X4 - X8 - X16 ، اگه دیوایس رو روی PCI-E 3.0 X8 بزاریم دقیقا اندازه PCI-E 2.0 X16 میتونه سرعت داشته باشه .

علاوه بر اینها در کارت ها گرافیک بسته به نوع فریمورکی که بازی یا نرم افزار رو بر اساس اون ساختن میزان تبادل اطلاعات بین کارت و پردازنده متفاوت هست مثلا ممکنه در یک بازی هیچ افت فریمی مشاهده نشه و در یک بازی 10% افت داشته باشیم ( البته به گرافیکی بودن بازی ربط نداره ها به بهینه بودن فریمورک مربوط میشه ) .

یا مثلا نرم افزار هایی که برای رمزگشایی و رمزنگاری از ریز پردازنده های موازی کارت گرافیک استفاده میکنند دستورات بسیار کم حجمی رو به کارت ارسال میکنند و از اون طرف هم به دلیل سنگین بودن محاسبات (لگاریتم گسسته ، مشتق و ..) کلی طول میکشه تا نتایج محسابه بشه و نتایج هم حجم بسیار کمی دارند از اینرو برای این کار حتی میتونید از کارت AMD 7970 رو شکاف PCI-E 1.0 X4 استفاده کنید و هیچ تفاوتی رو هم با یک PCI-E 3.0 X16 نخواهید یافت .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

اقا محمد بابت اطلاعاتی که دادید ازتون ممنونم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک مورد دیگه عطا جان در مشخصات مادربردت نوشته:

if you are installing two PCI Express graphics cards, it is recommended that you install them in the PCIEX16_1 and PCIEX16_2 slots

کارتها رو دقیقا توی همین 2 ا اسلات گذاشتی؟

بله هر دو رو رو 16 زده بودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده اور از 3.33 به 3.86

هر دو دیفالت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جون یه مشکلی اینجا وجود داره!!!

تک کارت رو هم تست کن، این بنچمارکها واسه تک کارت به نظر میرسه!!!

ویندوز و درایور چطور؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جون یه مشکلی اینجا وجود داره!!!

تک کارت رو هم تست کن، این بنچمارکها واسه تک کارت به نظر میرسه!!!

ویندوز و درایور چطور؟؟؟

آره این تست تک کارته دیگه /

ویندوز 3 روزی هست زدم win 7 64 bit و درایور هم 331.60

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ،

Multipliers.png

همونطور که میبینید فرکانس در تمام ورژن ها یکسان و فقط ضریب هست که تقییر میکنه ، دلیل آن هم اینه که دیوایسی که PCI-E 1.0 هست بتونه به راحتی روی ورژن های 2.0 و 3.0 قرار بگیره (ضریب با مشورت دیوایس و کنترلر مادربورد انتخاب میشه :D ) و همینطور اگه دیوایس جدید و PCI-E 3.0 هست با انتخاب ضریب پایین تر روی ورژن های قبلی هم کار بکنه .

حالا اینکه چه میزان یک ورژن برای دیوایس بالاتر گلوگاه میشه بستگی به این داره که دیوایسی که در اسلات قرار میگیره حدا اکثر از چه میزان پهنای باند استفاده میکنه به طور مثال ممکنه یک دیوایس ورژن 3.0 باشه ولی با قرار گیری بر روی PCI-E 2.0 و ضریب 50 هیچ مشکلی نداشته باشه . حالا شاید بگید چرا پس این دیوایس رو PCI-E 3.0 ساختن خوب همون 2.0 بسازند دلیل این هست که چن تعداد لینک های ارتباطی در گاه PCI میتونه روی مادربورد متفاوت باشه مثلا PCI-E X4 - X8 - X16 ، اگه دیوایس رو روی PCI-E 3.0 X8 بزاریم دقیقا اندازه PCI-E 2.0 X16 میتونه سرعت داشته باشه .

علاوه بر اینها در کارت ها گرافیک بسته به نوع فریمورکی که بازی یا نرم افزار رو بر اساس اون ساختن میزان تبادل اطلاعات بین کارت و پردازنده متفاوت هست مثلا ممکنه در یک بازی هیچ افت فریمی مشاهده نشه و در یک بازی 10% افت داشته باشیم ( البته به گرافیکی بودن بازی ربط نداره ها به بهینه بودن فریمورک مربوط میشه ) .

یا مثلا نرم افزار هایی که برای رمزگشایی و رمزنگاری از ریز پردازنده های موازی کارت گرافیک استفاده میکنند دستورات بسیار کم حجمی رو به کارت ارسال میکنند و از اون طرف هم به دلیل سنگین بودن محاسبات (لگاریتم گسسته ، مستق و ..) کلی طول میکشه تا نتایج محسابه بشه و نتایج هم حجم بسیار کمی دارند از اینرو برای این کار حتی میتونید از کارت AMD 7970 رو شکاف PCI-E 1.0 X4 استفاده کنید و هیچ تفاوتی رو هم با یک PCI-E 3.0 X16 نخواهید یافت .

این مورد آخری رو من زیاد ازش استفاده میکنم

این رو هم اضافه کنم برای استفاده از پردازنده گرافیکی نیازی به بستن پل Crossfire و یا sli نیست و فرقی هم نداره مارک و یا مدل گرافیک ها چی باشه

فقط نیاز به سیستم عامل لینوکس و یک نرم افزار قدرتمند داره

بعضی از دوستانی که متاسفانه خیلی ادعاشون میشه وقتی من گفتم از دوتا 7850 و 6850 کنار هم استفاده میکنم مسخره میکردن و منم یاد ضرب المثل "دانا هم داند و هم پرسد نادان نه داند و نه پرسد" افتام و بیخیالش شدم

تصویر زیر گویای همه چیز هست:

12_Typhoon-2.jpg

جدیدا برای افزایش قدرت این پردازنده ها بخش گرافیکی اون رو حذف کردن و یک چیزی ساختن به اسم CoProcessor  کارش فقط پردازش و دیکد کردن هست و یک نمونه ش هم intel xenon phi هست با 60 هسته!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره این تست تک کارته دیگه /

ویندوز 3 روزی هست زدم win 7 64 bit و درایور هم 331.60

attachicon.gifdriver ver.jpg

منظورم این بود که بعد از گذاشتن کارتهای جدید ویندوز رو نصب کردی یا قبلش که کارت 580 روش نصب بوده؟

خوب با این حساب تک کارت که نتیجه تقریبا درستی داده...

فقط 100 امتیاز فرق داره با تک کارتی که گذاشتم...

SLI چطور اینقدر پایینه؟؟؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عطا جون...

الان رفتم به اکانتی که تو ایسوس دارم و قسمت Activate Service Package که ازم Contract code from VIP Card و Password from VIP Card زو می خواد برا فعال کردن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورم این بود که بعد از گذاشتن کارتهای جدید ویندوز رو نصب کردی یا قبلش که کارت 580 روش نصب بوده؟

خوب با این حساب تک کارت که نتیجه تقریبا درستی داده...

فقط 100 امتیاز فرق داره با تک کارتی که گذاشتم...

SLI چطور اینقدر پایینه؟؟؟

نه نه / 580 رو درآوردم این دوتا رو زدم و بعدش ویندوز رو زدم

نمیدونم والا مشکل از کجاست !! اصلاً این مشکله ؟؟؟ من خودم مشکلم :Hee Hee:  !!  خلاصه یکی از کارت ها رو درآوردم ردم رو سیستم برادرم که پردازندش i5 3450 با  16 گیگ رم ولی بورد اونم PCI-E 2 هستش :confused:  ASUS P8Z68-V LE

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...