رفتن به مطلب

روشی بی خطر برای برداشتن IHS

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیزم

تقریبا همه افراد یا از روش تیغ و یا از روش چکش و گیره برای جدا کردن IHS استفاده می کنن که در هر 2 حالت امکان آسیب بالاس

اما امروز ویدئویی دیدم که در اون فردی فقط با استفاده از گیره و یک تکه فوم مانند براحتی ihs رو بدون ضربه زدن جدا کرد

توضیح بیشتری نمی دم خودتون ویدئو رو دانلود کنید و ببینید

لینکش رو مستقیم کردم برای عزیزانی که به U تیوب دسترسی ندارن

لینک مستقیم دانلود

در ضمن مسئولیت هرگونه عواقب احتمالی استفاده از این روش با خود شماست  :D

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

والله اونقدر هم بی خطر به نظر نمیرسه عزیز...

دوبله شدش رو نداری؟

اونوقت این IHS دوباره قابل استفاده هستش یا نه؟(انگار که تاب برمی داره)...

ولی با گربه آخر ویدیو خیلی حال کردم!!!!!!! :p

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والله اونقدر هم بی خطر به نظر نمیرسه عزیز...

دوبله شدش رو نداری؟

اونوقت این IHS دوباره قابل استفاده هستش یا نه؟(انگار که تاب برمی داره)...

ولی با گربه آخر ویدیو خیلی حال کردم!!!!!!! :p

اگه ویدئوهای روش های قبلی رو ببینی و مقایسه کنی این روش تقریبا بی خطر حساب میشه در مقابل اونا  :D

البته اگر کمی دقت و حوصله به خرج داده بشه از این ویدئو خیلی بهتر میشه درش آورد

منکه متوجه تابش نشدم، ولی اصولا مشکلی نباید بشه چون خود IHS چیز خاصی نداره 

لینک به دیدگاه

یونس جان،

ممنون عزیز، منم دقیقا" به همین شیوه IHS پردازنده ام رو جدا کردم. البته، هر بار از یک سمت CPU فشار می آوردم، یه بار چپ و یه بار راست. چند بار هم وسط هاش بیرونش آوردم و به روش چکش و چوب آروم ضربه زدم تا کمی کمک بشه. اینطوری مساوی بهش فشار میاد. در این ویدیو طرف دیگه خیلی مطمئن یک طرفه همه ی فشار رو وارد کرد که این اشتباهه به نظرم. در هر صورت یکی از ویدیو های خوبه.

لینک به دیدگاه

دوبله شدش رو نداری؟

چیز خاصی نگفت. ولی هرجاییش رو بخوای بگو من اگر تونستم برات تقریبی ترجمه میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یونس جان،

ممنون عزیز، منم دقیقا" به همین شیوه IHS پردازنده ام رو جدا کردم. البته، هر بار از یک سمت CPU فشار می آوردم، یه بار چپ و یه بار راست. چند بار هم وسط هاش بیرونش آوردم و به روش چکش و چوب آروم ضربه زدم تا کمی کمک بشه. اینطوری مساوی بهش فشار میاد. در این ویدیو طرف دیگه خیلی مطمئن یک طرفه همه ی فشار رو وارد کرد که این اشتباهه به نظرم. در هر صورت یکی از ویدیو های خوبه.

دقیقا همینطوره آرمین جان 

ظاهرا جیب طرف پر بوده نگران نابود کردن cpu نبود  :D

ولی به نظرم این روش بهترین راهه برای برداشتن ihs البته با کمی مهربانی و دقت و حوصله بیشتر از این دوست روسیمون  (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چیز خاصی نگفت. ولی هرجاییش رو بخوای بگو من اگر تونستم برات تقریبی ترجمه میکنم

والله اگه میفهمیدم چی میگه، دیگه نمیخواستم دوبله شدش رو(که بخوام بدونم کدوم قسمت مهم بوده)!!!!! :D  :p  ;)

ولی همون قسمت اول حرفت جواب من بود... ^_^

لینک به دیدگاه

تشکر میکنم بایت این ویدیو ولی قدرت گیره یکنواخت به سی پی یو اعمال میشه و فکر نمیکنم چه با ملایمت چه سریع این کار انجام بشه نیرو بین فکین کم بشه یا اگه قرار باشه سی پی یو آسیب ببینه این اتفاق نیفته...بهترین و امن ترین روش همین روش هست و فقط سطح die با IHS در تماس هست و سایش چند میلی متری رو تجربه میکنه که اون هم هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه...

لینک به دیدگاه

دوستان استفاده از تینر و چسب برای حل کردن چسب چی؟

آسیبی به سی پی یو نمیزنه؟(اصلا این روش امکان داره؟ :D)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب امروز بلاخره وقت آزاد مناسب پیدا کردم و رفتم سراغ اجرای این روش

برخلاف چیزی که فکر می کردم خیلی ساده و راحت و بدون هیج مشکلی ihs جدا شد

البته استرس خیلی زیادی داشتم  :D ولی ارزش تجربه اش رو داشت

اینم عکس

به این صورت انجامش دادم:

1 - اول کمی آب قند خوردم  :lol:

2 - جملات "ما می توانیم" و "تجلی خودباوری ملی" رو بارها در ذهنم تکرار کردم :p

3 - دو لایه زخیم دستمال کاغذی رو گیره گذاشتم که cpu مستقیم با فلز در ارتباط نباشه

4 - بسیار آرام و با حوصله شروع به تنگ کردن عرصه بر cpu نمودم  :D  و با کمال ناباوری در عرض چند دقیقه براحتی ihs جدا شد

این cpu یک 4770k لو ولتاژ هست، بزودی سطح die و ihs رو با liquid ultra می پوشونم و نتایجش رو قرار میدم 

post-8297-0-96252700-1386523064_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مرسی یونس جان خسته نباشی جانانه چون میدونم خیلی استرس داشتی

مراحل کاررو بی زحمت اگه ممکنه دونه دونه توضیح بده برای دوستانی که مایل هستن

لینک به دیدگاه

دوستان استفاده از تینر و چسب برای حل کردن چسب چی؟

آسیبی به سی پی یو نمیزنه؟(اصلا این روش امکان داره؟ :D)

آپ!

به همراه سوال جدید!

اگر بخوایم رو سطح Die خمیر Liquid Ultra بزنیم....آقا بهمن گفت چون رساناست نمیدونم کجا رو باید نارسانا کنیم!:D

اینجا کجاست و با چی نارساناش کنیم؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آپ!

به همراه سوال جدید!

اگر بخوایم رو سطح Die خمیر Liquid Ultra بزنیم....آقا بهمن گفت چون رساناست نمیدونم کجا رو باید نارسانا کنیم! :D

اینجا کجاست و با چی نارساناش کنیم؟!

اون ردیف قطعات ریز کنار هسته 4770K که SMD هستن باید روشون پوشونده بشه تا خمیر Liquid Ultra باهاشون تماس نداشته باشه. به نظرم استفاده از چسب یک دو سه راه بدی نباشه. 

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تبریک میگم آقا یونس  ;)  قبلا هم به بچه ها گفته بودم که این روش به خاطر کنترل خیلی بیشتر و دقت عمل خیلی بالاتر بسیار بهتر از روش چوب و ضربه هستش و میشه گفت تا اینجا بهترین روش جدا کردن IHS همینه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی یونس جان خسته نباشی جانانه چون میدونم خیلی استرس داشتی

مراحل کاررو بی زحمت اگه ممکنه دونه دونه توضیح بده برای دوستانی که مایل هستن

عزیزی

حمید جان مراحل دقیقا همونه که نوشتم توی ویدئو هم مشخصه نکته خاصی نداره

کمی دقت و حوصله می خواد دوستانی که قصد دارن این روش رو انجام بدن به هیچ وجه cpu رو مستقیم روی گیره نزارید، حتما حتما دستمال کاغذی یا یک پارچه دورش بزارید 

تبریک میگم آقا یونس  ;)  قبلا هم به بچه ها گفته بودم که این روش به خاطر کنترل خیلی بیشتر و دقت عمل خیلی بالاتر بسیار بهتر از روش چوب و ضربه هستش و میشه گفت تا اینجا بهترین روش جدا کردن IHS همینه!

دقیقا همینطوره بهمن جان، بخصوص روش ضربه زدن به نظر من حتی از روش تیغ هم خطرناک تره، چندین ویدئو دیدم که یهو با ضربه آخر die پرتاب شد و از میز افتاد پایین! 

منم به خاطر همین دو دل بودم هنوز تا این ویدئو رو دیدم 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیزم

تقریبا همه افراد یا از روش تیغ و یا از روش چکش و گیره برای جدا کردن IHS استفاده می کنن که در هر 2 حالت امکان آسیب بالاس

اما امروز ویدئویی دیدم که در اون فردی فقط با استفاده از گیره و یک تکه فوم مانند براحتی ihs رو بدون ضربه زدن جدا کرد

توضیح بیشتری نمی دم خودتون ویدئو رو دانلود کنید و ببینید

لینکش رو مستقیم کردم برای عزیزانی که به U تیوب دسترسی ندارن

لینک مستقیم دانلود

در ضمن مسئولیت هرگونه عواقب احتمالی استفاده از این روش با خود شماست  :D

سلام کارتون فوق العاد بود تبریک میگم. دوست عزیز amd phenom ii  رو هم میشه  چنین کاری کرد؟؟

لینک به دیدگاه

خوب امروز بلاخره وقت آزاد مناسب پیدا کردم و رفتم سراغ اجرای این روش

برخلاف چیزی که فکر می کردم خیلی ساده و راحت و بدون هیج مشکلی ihs جدا شد

البته استرس خیلی زیادی داشتم  :D ولی ارزش تجربه اش رو داشت

اینم عکس

به این صورت انجامش دادم:

1 - اول کمی آب قند خوردم  :lol:

2 - جملات "ما می توانیم" و "تجلی خودباوری ملی" رو بارها در ذهنم تکرار کردم :p

3 - دو لایه زخیم دستمال کاغذی رو گیره گذاشتم که cpu مستقیم با فلز در ارتباط نباشه

4 - بسیار آرام و با حوصله شروع به تنگ کردن عرصه بر cpu نمودم  :D  و با کمال ناباوری در عرض چند دقیقه براحتی ihs جدا شد

این cpu یک 4770k لو ولتاژ هست، بزودی سطح die و ihs رو با liquid ultra می پوشونم و نتایجش رو قرار میدم 

خوشمون اومد

لینک به دیدگاه

سلام کارتون فوق العاد بود تبریک میگم. دوست عزیز amd phenom ii  رو هم میشه  چنین کاری کرد؟؟

نیازی نیست دوست خوبم. این کار فقط برای پردازنده هایی که اینتل از تف برای زیر IHS استفاده کرده مثل پردازنده های آیوی بریج و هسول پیشنهاد میشه. بقیه پردازنده ها مشکلی ندارند از لحاظ دفع گرما. واقعا" مسخره است که یک میلیون تومان هزینه برای پردازنده بدی آخرش هم به این مصیبت دماش رو پایین بیاری. (ببخشید یاد خودم افتادم که یک بار پردازنده ام رو از دست دادم )

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

نیازی نیست دوست خوبم. این کار فقط برای پردازنده هایی که اینتل از تف برای زیر IHS استفاده کرده مثل پردازنده های آیوی بریج و هسول پیشنهاد میشه. بقیه پردازنده ها مشکلی ندارند از لحاظ دفع گرما. واقعا" مسخره است که یک میلیون تومان هزینه برای پردازنده بدی آخرش هم به این مصیبت دماش رو پایین بیاری. (ببخشید یاد خودم افتادم که یک بار پردازنده ام رو از دست دادم )

بسیار لفظ صحیحی استفاده کردی آرمین ، واقعا درکت میکنم مصیبت وارده رو ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا حرف دلمو زدی آرمین جان

خمیر خشک خشک بود به حدی که براحتی با ناخن از زیر ihs کندمش!

نمی دونم دلیل استفاده از این خمیر بی کیفیت چیه! اونی که داره پول پای cpu میده دیگه 5 دلار براش مهم نیست، اینتل 5 دلار گرونترش می کرد اما یه خمیر خوب استفاده می کرد

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

یونس جان اگه امکان داره وقتی داری از خمیر liquid ultra استفاده میکنی بطور کامل فیلم بگیر

با سپاس

لینک به دیدگاه

یونس جان اگه امکان داره وقتی داری از خمیر liquid ultra استفاده میکنی بطور کامل فیلم بگیر

با سپاس

درود

ممنون بابت نظرتون/بنده هم ازتون در خواست میکنم در صورت توان در حال زدن خمیر لیکویید اولترا فیلم تهیه کنید.(لطفا با کیفیت باشه)

لینک به دیدگاه

درود

ممنون بابت نظرتون/بنده هم ازتون در خواست میکنم در صورت توان در حال زدن خمیر لیکویید اولترا فیلم تهیه کنید.(لطفا با کیفیت باشه)

دوستان خيلى راحت تر از اون چيزيه كه فكرش رو ميكنيد، يه ذره - هرچقدر كمتر بهتر روى محل مورد نظر ميريزين بعد با فرچه ى خودش پخشش ميكنيد. اگر ديدين پخش كامل نشد دوباره يه ذره اضافه ميكنيد و بعد دوباره با فرچه پخش ميكنيد.

اين خمير با اينكه مايع هست ولى چسبندگى زيادى داره طورى كه اصلا" نمى ريزه يا اگر سطح رو كج بگيرين يا اصلا" سرو تهش كنيد چكه يا شرره نميكنه و راحت روى سطح مورد نظر قرار ميگيره. فقط بايد قبلش سطح مورد نظر رو خوب با الكل تمييز كرده باشين.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

درود

اگه یه نفر دیگه فیلمبرداری کنه خیلی بهتر میشه :دی

دوستان خيلى راحت تر از اون چيزيه كه فكرش رو ميكنيد، يه ذره - هرچقدر كمتر بهتر روى محل مورد نظر ميريزين بعد با فرچه ى خودش پخشش ميكنيد. اگر ديدين پخش كامل نشد دوباره يه ذره اضافه ميكنيد و بعد دوباره با فرچه پخش ميكنيد.

اين خمير با اينكه مايع هست ولى چسبندگى زيادى داره طورى كه اصلا" نمى ريزه يا اگر سطح رو كج بگيرين يا اصلا" سرو تهش كنيد چكه يا شرره نميكنه و راحت روى سطح مورد نظر قرار ميگيره. فقط بايد قبلش سطح مورد نظر رو خوب با الكل تمييز كرده باشين.

ممنون آرمین جان

آخه یکی از دوستان اگه اشتباه نکنم گفته بود که قبل از زدن این خمیر به پردازنده باید بعضی جاهای اون عایق بندی بشه

منم از این جهت گفتم

راستی این آقای روس :دی اون ماژیکو برای چی استفاده کرد؟

ویرایش شده توسط P@dmIRA
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...