رفتن به مطلب

مشکل هارد Maxtor STM3250318AS

ehsanvaniusha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض خسته نباشید.

یک هارد 250 مکستور هستش که سیستم اونرو میشناسه ولی هنگام نصب ویندوز هارد رو شناسایی نمیکنه با Pargon Partition Manager و Low Level Format هم فرمت نشد به سیستم دیگه هم وصل کردم پارتیشن ها رو میشناسه ولی فرمت نمیکنه ممنون میشم کسی اگر تجربه و اطلاعاتی داره راهنمایی کنه. :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد ساتا هستش یا IDE ؟

فکر کنم اگه مشکل از شکل معرفی هارد نباشه(خیلی قدیمی Slave , Master) آدرس دهی هارد مشکل پیدا کرده که با فرمت کردن حل میشه...

از partition magic در Dos استفاده کن یا EASEUS Partition Master در DOS...

لینک به دیدگاه

هارد ساتا هستش یا IDE ؟

فکر کنم اگه مشکل از شکل معرفی هارد نباشه(خیلی قدیمی Slave , Master) آدرس دهی هارد مشکل پیدا کرده که با فرمت کردن حل میشه...

از partition magic در Dos استفاده کن یا EASEUS Partition Master در DOS...

ممنون از توجهتون هارد ساتا هستش و فکر نمیکنم master و slave داشته باشه .

نرم افزار هایی که گفتید تو hiren هستش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از توجهتون هارد ساتا هستش و فکر نمیکنم master و slave داشته باشه .

نرم افزار هایی که گفتید تو hiren هستش.

خواهش میشه، واسه همین پرسیدم...

نمیدونم دقیقا، ولی تو چندتا ورژن آخریش پیدا میشد...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

خواهش میشه، واسه همین پرسیدم...

نمیدونم دقیقا، ولی تو چندتا ورژن آخریش پیدا میشد...

من نرم افزاری که گفتید دانلود کردم وبه صورت بوت اجرا کردم ولی تو این مرحله گیر میکنه. :(

37731436595937526382.jpg

لطفاً راهنمایی کنید .

من فکر میکنم MBR هارد پریده میتونه از اون باشه؟ :confused:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو فروم جستجو کن نرم افزار spinrite با اون بوت کن و هارد رو چک کن بد سکتور روی سکتور های خاص داره احتمالا که شاید نشه کاریش کرد ولی چک کردنش ضرری نداره .

لینک به دیدگاه

تو فروم جستجو کن نرم افزار spinrite با اون بوت کن و هارد رو چک کن بد سکتور روی سکتور های خاص داره احتمالا که شاید نشه کاریش کرد ولی چک کردنش ضرری نداره .

عزیز من تا حالا با این نرم افزار کار نکردم میشه توضیح بدید که چیکار باید بکنم. :confused:

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

با سلام و احترام به نظر اساتید

دوسته خوبم بنده مشکل شما رو چند سال پیش با یکی از هارد های 500 مکستورم پیدا کردم! واقعا پیگیر شدم و یه مدت بسیار طولانی دنبال راهی برایه برگردوندن هاردم بودم، خیلی اتفاقی متوجه شدم سری هایه آخر هارد های مکستور با مشکل عجیب غریبی مواجه شدن! سری هارد شما دیاموند مکس 23 هست، هارد بنده همین سری ولی 22 بود... خوده مکستور اعلام کرده بود هرکی ازین سری ها گرفته (6 7 سری بود یادم نیست 23 جزوشون بود یا نه ولی مشکل شما هم ظاهرا همینه) سریعا اقدام به نصب درایور کنه، وگرنه حجم هارد 0 شناخته میشه (مشکلی که برای بنده و شما پیش اومد) و یا هارد به کلی شناسایی نمیشه... هیچ راه حلی برایه بعد از به مشکل خوردن هارد برایه استفاده کننده ها بیان نکرده بود!

یکی از دوستان دست به کار شده بودو با یه کابل ttl اقدام به ترمیم این سری هارد ها کرده بود... اون زمان کابل ttl یه کابل ناشناخته برای خیلی از ایرانی ها بود! خیلی گشتم ولی کسی حتی اسمشم نشنیده بود... برای همین این دوستمون خودش اقدام به ساخت مدار و خوده کابل کرده بود... مراحل ساخت رو تو یکی از انجمن ها (اگه اشتباه نکنم پیسی ورلد) کامل توضیح داده بودن، مراحل پیچیده ای داشت و چند نفر جواب گرفته بودن ولی خیلی ها جواب نگرفته بودنو با مشکلات عجیبی رو به رو شده بودن... خلاصه... هنوزم که هنوزه هاردم تو همون حالت کما گیر کرده و برنگشته، الان سرچ کردم دیدم کابل ttl برایه فروش تو سایت ها گذاشتن ولی فروم توضیحات رو پیدا نکردم، اینا که تئ سایت ها برای فروش بودن مدار نداشتن ولی اون دوستمون مدار براش ساخته بود!

این ها رو خدمتتون گفتم که الکی وقتتون رو برای تست هایی که بنده اون زمان کردم، حروم نکنید، اولو آخرش باید یه جوری درایور نصب بشه، یه مدت بعد یه سیستم گرفتم که یه هارد 160 از سری دیاموندمکس 22 روش بود، هارد رو تست کرفتم سالم بود، سریعا از سیستم خارجش کردم و یه هارد نو جاش گذاشتم، الان بهش احتیاج دارم میخواستم درایورشو نصب کنم که هر کاری کردم نصب نشد... سرچ که کردم تاپیک شما رو مشاهده کردم گفتم اندک تجربه رو در اختیار شما و باقی دوستان قرار بدم @};-

ویرایش شده توسط usereeejadid
لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر

بنده یه مورد 160 این هارد ها رو داشتم که با گذاشتن یه عد چامبر حل شد 

لینک به دیدگاه

سلام وقت بخیر

بنده یه مورد 160 این هارد ها رو داشتم که با گذاشتن یه عد چامبر حل شد 

سلام

احتمالا مادبردتون 3Gb/s رو پشتیبانی نمی کرده که با جامپر مشکلش حل شده... اما مشکل بنده از خوده هارده ، مشکل دوستمونم احتمال خیلی زیاد همون مواردی هست که تو پست قبلیم توضیح دادم

لینک به دیدگاه

سلام به این لینک بورو شاید کارت راه افتاد

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=78685&consultationid=861243

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...