رفتن به مطلب

انتخاب بین fx8350 یا i5 3570k یا i5 4670 لطفا راهنمایی کنید تشکر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان تو انتخاب بین این 3 مدل موندم چون اختلاف قیمتی با هم ندارن و رو حساب نوع کارایی میخوام انتخاب کنم 

بنده برای کار با مایا و 3 دی مکس نیاز به سیستم دارم و برای گیم نمیخوام فعلا . یعنی گزینه اول و واجب کار با برنامه های گرافیکی هستش . منبع خیلی درست درمونی هم نتونستم گیر بیارم .

البته اینم بگم یه چیزی که خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه که سیستم بر پایه amd در اصل آینده ای نداره و خیلی روش نمیشه مانور داد غیر از 2 سی پی یوی جدیدی که داده یعنی همون fx 9590 و fx 9370 که رو قدرت این سی پی یوها هم اطلاع دقیقی ندارم ولی روی اینتل باز تا حدی میشه حساب کرد و البته اینل هم که خودتون میدونید با این عوض کردنهای سوکتش اعصاب آدم رو میریزه به هم 

بگذریم 

دوستان با توجه به نوع استفاده بنده از سیستم و یه کوجولو آینده نگری کدوم سوکت و کدوم یکی از این پردازنده ها توصیه میشه ؟ ممنون میشم اگر اطلاعاتی که دارید رو با بنده حقیر به اشتراک بگذارید و این اطلاعات نه تنها برای بنده با ارزش خواهد بود بلکه میتونه برای دوستان دیگه هم که مثل بنده علامت سوالی تو ذهنشون هست کمک بکنه که بتونن درست و منطقی تصمیم بگیرن 

پیشاپیش از همه عزیزانی که تو این تاپیک با کوچکترین راهنمایی به بنده کمک میکنن تشکر ویژه دارم و موفقیتشون رو از خدا خواستار خواهم بود 

لینک به دیدگاه

گرچه سیستم های بر پایه AMD بد هم نیستند منتها زیاد برای کار های سنگین مناسب نیستند (گرچه روی کرد این شرکت در زمینه سوکت عالی هست)

من به شما  i5 4670 رو پیشنهاد میکنم چرا که بر پایه 1150 هست و بعدا با توجه به ورود پردازنده های جدید بر این پایه یعدا میتونید انتخاب های بیشتری در زمینه ارتقا داشته باشید

گرچه پیشنهاد میکنم از سریع K اگر بودجتون اجازه میده استفاده کنید چرا که با اور کردن پردازنده میتونید بهبود کارایی خوبی رو شاهد باشید

البته اگر در اینده نچندان دور مایل به ارتقا بودید که هیچ همین نیاز هایتان را تامین میکند

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

سقف بودجه مورد نظر برای تهیه پردازنده چقدره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز 100 درصد برو طرف AMD ...

دلیلش واضح هستش:

1.تعداد Core های بیشتر 8 نسبت به 4 هسته ای بودن دوتا CPU دیگه...

2.آینده هر دو سوکت اینتل کاملا تمام شده عزیز و اینتل Roadmap خودش رو واسه CPU هاش نشون داده که تنها CPU که در آینده میاد واسه سوکت 1150 دو سه مدل هستن که فقط فرکانسشون 100Mhz بالاتر رفته و هیچ تفاوتی با مدل 4770 و 4670 فعلی ندارن...

سوکت AMD هم تقریبا آینده ای نداره غیر از اون CPU هایی که خودتون هم گفتید، البته AMD ظاهرا هیچ برنامه ای در سال آینده واسه ارائه CPU جدید نداره که چیپ جدیدی معرفی کنه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عزیز 100 درصد برو طرف AMD ...

دلیلش واضح هستش:

1.تعداد Core های بیشتر 8 نسبت به 4 هسته ای بودن دوتا CPU دیگه...

2.آینده هر دو سوکت اینتل کاملا تمام شده عزیز...البته سوکت AMD هم تقریبا آینده ای نداره...

سلام

دلیل برتری رو شما تعداد هسته میدونید؟؟؟ :huh:

مثلا amd-a6 3650 در مقابل 3220 چقدر شانس داره برای رقابت؟؟4>2

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

درود

3570 که  جااش رو داده به 4670

پس بین fx8350, 4670 i5  به نظر بنده اینتل بگیر

4670k بگیر که راحت هر موقع اگه خواستی بتونی اور کنی

البته اگه سری  k  بگیری mb هم باید z87 بگیری

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان تو انتخاب بین این 3 مدل موندم چون اختلاف قیمتی با هم ندارن و رو حساب نوع کارایی میخوام انتخاب کنم 

بنده برای کار با مایا و 3 دی مکس نیاز به سیستم دارم و برای گیم نمیخوام فعلا . یعنی گزینه اول و واجب کار با برنامه های گرافیکی هستش . منبع خیلی درست درمونی هم نتونستم گیر بیارم .

البته اینم بگم یه چیزی که خیلی ذهنم رو مشغول کرده اینه که سیستم بر پایه amd در اصل آینده ای نداره و خیلی روش نمیشه مانور داد غیر از 2 سی پی یوی جدیدی که داده یعنی همون fx 9590 و fx 9370 که رو قدرت این سی پی یوها هم اطلاع دقیقی ندارم ولی روی اینتل باز تا حدی میشه حساب کرد و البته اینل هم که خودتون میدونید با این عوض کردنهای سوکتش اعصاب آدم رو میریزه به هم 

بگذریم 

دوستان با توجه به نوع استفاده بنده از سیستم و یه کوجولو آینده نگری کدوم سوکت و کدوم یکی از این پردازنده ها توصیه میشه ؟ ممنون میشم اگر اطلاعاتی که دارید رو با بنده حقیر به اشتراک بگذارید و این اطلاعات نه تنها برای بنده با ارزش خواهد بود بلکه میتونه برای دوستان دیگه هم که مثل بنده علامت سوالی تو ذهنشون هست کمک بکنه که بتونن درست و منطقی تصمیم بگیرن 

پیشاپیش از همه عزیزانی که تو این تاپیک با کوچکترین راهنمایی به بنده کمک میکنن تشکر ویژه دارم و موفقیتشون رو از خدا خواستار خواهم بود 

سلام.

AMD FX-9590 در رندر دقیقا مثل 4770k عمل میکنه.به عکس زیر توجه کن.

3dstudio-max.png

نظر شخصی من اینه :

1-intel 4770k در صورت بوجه

2-intel 4670k سری K بگیر چون تفاوت قیمتیش 50 هزارتومانه قابلیت اور داره چون ضریبش بازه و هروقتم بخوای بفروشیش راحت تر فروش میره و ضررت کمتره...

3-AMD FX 9590 این سی پی یو گرم و پر مصرفیه...تو ایران کم پیدا میشه FX9370 رو قیمت 700 رایان صبا گذاشته بود....دیگه این 9590 بالای 900 هست که اصلا پیشنهاد نمیشه.

من خودم هوادار AMD هستم اما پیشنهاد نمیکنم این اتشفشان اتش یعنی FX9590 رو بگیری..... 

لینک بررسی کامل FX 9590

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/62166-amd-fx-9590-review-piledriver-5ghz.html

ویرایش شده توسط evrin1941
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دلیل برتری رو شما تعداد هسته میدونید؟؟؟ :huh:

مثلا amd-a6 3650 در مقابل 3220 چقدر شانس داره برای رقابت؟؟4>2

عزیز بستگی به کار ایشون داره که گفتن واسه مایا و 3DMax میخوان که بعد از اینکه به کارت گرافیک ربط داره به تعداد هسته CPU ایشون مربوط میشه...

و ایشون خودشون گفتن که بین 3تا CPU که معرفی کردن...

post-10788-0-66027300-1387034437_thumb.png

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

سپاس از همه دوستانی که دارن کمک میکنن . تا اینجای کار میشه گفت منطقی برای خرید 3570 وجود نداره چون 4670 میشه گفت ورژن جدید همین سی پی یو هست و مقداری قوی تر 

میمونه 4670 و 8350 

و تو زمینه رندرینگ درسته که 8350 با تعداد هسته های بیشتر کارایی بهتری نسبت به 4670 داره ولی سری 1150 تموم نشده مانده و آیندش واسم مشخص نیست ولی برای ای ام دی میشه گفت سقفش همون 9590 هستش . 

الان تو تستی که دوست گلمون قرار دادن 4770 با یه تفاوت خیلی کم قویتر از 9590 هستش که این مساله مهمی نیست چون اختلافشون چیز خاصی نیست ولی آیا سی پی یوهای جدید 1150 به نظرتون این اختلاف رو زیاد و چشمگیر نخواهد کرد ؟ ( از نظر آینده نگری عرض میکنم ) 

یه چیز دیگه هم اینکه هر دوی این سی پی یوها نیاز به کولر مجزا دارن البته تا اونجایی که اطلاع دارم یعنی سوکت 1150 حرارت بالا و 8350 هم به علت نقص فنش که صدای خیلی زیادی تولید میکنه نیاز به کولر مجزا داره . ( اگر اشتباه میکنم ممنون میشم بگید چون بنده اینجوری خبر دارم ) 

اینو عرض کردم بابت محدودیتی که برای هزینه کردن دارم . و اگر این 3 سی پی یو رو انتخاب کردم از نظر قیمتی بود که تقریبا تو یه رنج قیمت کدوم بهتر هستن . یعنی اگر میتونستم بیشتر هزینه کنم شاید بهترین گزینه سوکت 2011 بود که سی پی یوهای خیلی قدرتمندی داره 

دوستان اگر میشه برای هر دوی این سی پی یوها مین هم معرفی کنید شاید مین هم این وسط باعث اختلاف قیمتی بشه که اینم برام مهم هستش . راستش بنده اهل اور نیستم و فقط در حدی که کارم راه بیوفته که این گزینه هم تو انتخاب مین ملاک قرار بدید . چون میدونم که کارایی گرافیک و ssd الان برام واجب تر و بهتر از خرید یه مین حرفه ای هستش ( البته بازم اگر اشتباه میگم تصحیح کردنش به عهده شما دوستان گلم هستش ) 

لینک به دیدگاه

سپاس از همه دوستانی که دارن کمک میکنن . تا اینجای کار میشه گفت منطقی برای خرید 3570 وجود نداره چون 4670 میشه گفت ورژن جدید همین سی پی یو هست و مقداری قوی تر 

میمونه 4670 و 8350 

و تو زمینه رندرینگ درسته که 8350 با تعداد هسته های بیشتر کارایی بهتری نسبت به 4670 داره ولی سری 1150 تموم نشده مانده و آیندش واسم مشخص نیست ولی برای ای ام دی میشه گفت سقفش همون 9590 هستش . 

الان تو تستی که دوست گلمون قرار دادن 4770 با یه تفاوت خیلی کم قویتر از 9590 هستش که این مساله مهمی نیست چون اختلافشون چیز خاصی نیست ولی آیا سی پی یوهای جدید 1150 به نظرتون این اختلاف رو زیاد و چشمگیر نخواهد کرد ؟ ( از نظر آینده نگری عرض میکنم ) 

یه چیز دیگه هم اینکه هر دوی این سی پی یوها نیاز به کولر مجزا دارن البته تا اونجایی که اطلاع دارم یعنی سوکت 1150 حرارت بالا و 8350 هم به علت نقص فنش که صدای خیلی زیادی تولید میکنه نیاز به کولر مجزا داره . ( اگر اشتباه میکنم ممنون میشم بگید چون بنده اینجوری خبر دارم ) 

اینو عرض کردم بابت محدودیتی که برای هزینه کردن دارم . و اگر این 3 سی پی یو رو انتخاب کردم از نظر قیمتی بود که تقریبا تو یه رنج قیمت کدوم بهتر هستن . یعنی اگر میتونستم بیشتر هزینه کنم شاید بهترین گزینه سوکت 2011 بود که سی پی یوهای خیلی قدرتمندی داره 

دوستان اگر میشه برای هر دوی این سی پی یوها مین هم معرفی کنید شاید مین هم این وسط باعث اختلاف قیمتی بشه که اینم برام مهم هستش . راستش بنده اهل اور نیستم و فقط در حدی که کارم راه بیوفته که این گزینه هم تو انتخاب مین ملاک قرار بدید . چون میدونم که کارایی گرافیک و ssd الان برام واجب تر و بهتر از خرید یه مین حرفه ای هستش ( البته بازم اگر اشتباه میگم تصحیح کردنش به عهده شما دوستان گلم هستش ) 

خوب بوجه رو بگو دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام رفیق 

تفاوت قیمت برد و cpu ای ام دی و اینتل در مورد مدل هایی که مد نظرت هست راحت amd نصف قیمت intel برات در میاد ولی موقع کارایی حالا گیریم amd ضعیف تر هم باشه دیگه نصف قدرت نیست

نهایت تو زمان رندر مقداری نسبت به اینتل عقب بمونه

شما اگه 8350 + یه واتر کولر بگیری از قدرت فوق العاده اورکلاکش هم استفاده کنی 

تو کار مکس تعداد هسته سی پی یو خیلی تاثیر تو تایم رندر داره

من قبلا fx4100  داشتم جدیدا fx6350 گرفتم که با همین اضافه شدن دو هسته واقعا تفاوت تایم رندر رو احساس میکنم 

اینتل رو قبول دارم بهتره ولی شما یک درصد امکان سوختن زیر رندر رو بدید پولتون سوخت میشه چون اینتل گارانتی نداره

من پیشنهادم amd هست که بعد از مدتی قیمت سی پی یو های جدیدش شکسته میشه و میتونید ارتقا بدید

در ضمن نوع کارتون با تری دی و مایا در چه سطحی هست؟ اگه رندر تک فریم هست که همین سیستم براتون کافیه چون 90 درصد کاربرای رندر مکس و مایا سیستماشون در همین حدود هست

اگه نه انیمیشن میخواهید کار کنید که شما باید راحت پول 10 تا سیستم رو داشته باشید

بزارید براتون توضیح بدم

شما یک صحنه میزنید میزارید زیر رندر مثلا این صحنه تک فریم 3 ساعت زمان میبره رندر بشه (مثلا با بالاترین جزییات)

خوب حالا فکر کن همون صحنه میخواد تبدیل بشه به انیمیشن 500 فریمی حالا این سیستم بدبخت باید هر فریمی که 3 ساعت زمان میبرد رو 500 بار رندر کنه

ببینید چه زمانی میشه شاید زوزها سیستم باید زیر رندر بمونه

تمام کسایی که انیمیشن کار میکنن(حرفه ای ها ) سیستم شبکه دارن با بالاترین قدرت

ببخشید دیگه اطلاعاتم تا همین قد بود

راستی یادم نرفته بگم شما این اختلاف قیمت بین دوتا برند رو باید برای رم بالا هزینه کنید چون رم بالا هم در مکس و مایا لازم لازمه

چون در مکس مدیفایر هایی هستند که در رم سیستم میشینن و هر چه قدر در صحنه بیشتر اعمال شده باشن نیازمند رم بالاتری هستند

اگه سوالی بود در خدمتم

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

دوستان هزینه برای سی پی یو 600 تا 650 یا نهایت 700 

برای مین هم تا 300 

mahdi_glx 

دوست گلم . بنده این سیستم رو برای شروع کار میخوام و در حد مبتدی هستم و قصدم اینه که به صورت حرفه ای دنبال کنم . و این سیستم برای شروع کار و یادگیری به صورت حرفه ای داره جمع میشه که در آینده نیاز به تعقیرات زیادی خواهد داشت . 

اون رندری که شما فرمودی برای یه کار فوق العاده حرفه ای هست که برای هر فریم نیاز به همچین تایمی داره و بنده هنوز به اون سطح نرسیدم وگرنه این مشخص هستش که همچین سیستم هایی برای کار حرفه ای مثل انیمیشن سازها اصلا قابل استفاده نخواهد بود . رم هم 8 گیگ باس 1600 دارم و فکر میکنم برای شروع بد نباشه 

شما زحمت کشیدید ممنون میشم یه مین هم برای این سی پی یو ذکر میکردید که مطلب رو کامل میکردید . 

مطلب دیگه ای که فکر میکنم خیلی واسم مهم باشه ( البته فعلا ) خرید یه ssd هست که تو سرعت کار عمل کرد خوبی داره البته این جوری که اطلاع دارم حالا نمیدونم تا چه حدی تاثیر گذار هستش . 

لینک به دیدگاه

به نظر من 

Intel Core™ i5-4670  648

ASUS B85-Plus LGA1150 =339

به دلیل اینکه مادربوردتون بدرد اورکلاک نمیخوره نیازی به 4670k ندارید....

and amd 

مادربوردی که تهیه میکنی حتما 990fx چیپستش باشه....

MSI 990FXA-GD65  459

AMD FX-8350=635

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان هزینه برای سی پی یو 600 تا 650 یا نهایت 700 

برای مین هم تا 300 

mahdi_glx 

دوست گلم . بنده این سیستم رو برای شروع کار میخوام و در حد مبتدی هستم و قصدم اینه که به صورت حرفه ای دنبال کنم . و این سیستم برای شروع کار و یادگیری به صورت حرفه ای داره جمع میشه که در آینده نیاز به تعقیرات زیادی خواهد داشت . 

اون رندری که شما فرمودی برای یه کار فوق العاده حرفه ای هست که برای هر فریم نیاز به همچین تایمی داره و بنده هنوز به اون سطح نرسیدم وگرنه این مشخص هستش که همچین سیستم هایی برای کار حرفه ای مثل انیمیشن سازها اصلا قابل استفاده نخواهد بود . رم هم 8 گیگ باس 1600 دارم و فکر میکنم برای شروع بد نباشه 

شما زحمت کشیدید ممنون میشم یه مین هم برای این سی پی یو ذکر میکردید که مطلب رو کامل میکردید . 

مطلب دیگه ای که فکر میکنم خیلی واسم مهم باشه ( البته فعلا ) خرید یه ssd هست که تو سرعت کار عمل کرد خوبی داره البته این جوری که اطلاع دارم حالا نمیدونم تا چه حدی تاثیر گذار هستش . 

بابک جان من با سیستم تو امضام دارم کار میکنم هیچ مشکلی هم ندارم تنها مشکلم نداشتن رم بالا و ssd برای یک سری مسایل مثلا دیر لود شدن متریال هاست 

وگرنه سیستم هیچ مشکلی از بابت رند ندارم - با داشتن واتر کولر هم اصلا گرمای cpu زیاد نمیشه بالا 60 نمیره 

من پیشنهادم همون 8350+ یه برد 990fx که بتونی کارکرده گارانتی دار پیدا کنی خیلی بهتره لا اقل یه مقدار از بابت هزینه جلو می افتی(جنس گارانتی دار فرقی با جنس نو نداره)

مادربردم جزء بهترین های چیپ 990 هست که بهتر از اون میشه این دوتا و سومی که قیمتش بالاست

http://lioncomputer.ir/product/1755/ASUS%20M5A99FX%20Pro%20R2%20AM3+%20MB/

http://lioncomputer.ir/product/1415/ASUS%20SABERTOOTH%20990FX%20AM3+%20MB/

http://lioncomputer.ir/product/1756/ASUS%20Crosshair%20V%20Formula-Z%20AM3+%20MB/

با 300 تومان هم نمیتونی چیپ بالا پیدا کنی مجبوری چیپ 970 بگیری که پیشنهاد نمیکنم

کجای کرج هستی؟

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

واقعا تشکر میکنم از دوستان گلم که این همه زحمت کشیدن و تو انتخاب قطعات کمک کردن . انشاءالله بتونم یه روزی واسه تک تک دوستان جبران کنم 

مهدی جان بنده حسارک کرج هستم . یه کولر deepcool gammaxx 400 دارم که بد نیست و در حد خودش بد جواب نمیده و فعلا از همین استفاده میکنم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا تشکر میکنم از دوستان گلم که این همه زحمت کشیدن و تو انتخاب قطعات کمک کردن . انشاءالله بتونم یه روزی واسه تک تک دوستان جبران کنم 

مهدی جان بنده حسارک کرج هستم . یه کولر deepcool gammaxx 400 دارم که بد نیست و در حد خودش بد جواب نمیده و فعلا از همین استفاده میکنم 

کجای حصارکی فامیلیتو بده ببینم شاید اشنا در اومدیم

من بچه المهدی هستم الان فردیس میشینم

لینک به دیدگاه

عزیز حصارک نه حسارک

کجای حصارکی داداش؟

منم حصارکم

کجای حصارکی فامیلیتو بده ببینم شاید اشنا در اومدیم

من بچه المهدی هستم الان فردیس میشینم

به به جمع بچه محلا جمعه

پ ن : واقعا فکر نمیکردم اینقد بچه محل تو لیون داشته باشم

ویرایش شده توسط AR_SHAK
لینک به دیدگاه

جمع بچه محل ها زیاد شد دیگه میتونیم شورش کنیم  :D . مخلص هم محلی های گلمم هستم و برای هر دو عزیز شماره تماس ارسال کردم . 

انتخاب به این صورت شده تا الان مگه اینکه با اطلاعات دیگه دوستان تعقیر پیدا کنه 

main : 990fx 

cpu : fx 8350 

دوستان اگر مطلب جدیدی هست که به دردم میخوره ممنون میشم با بنده به اشتراک بزارید 

همه بچه های لیون رو عشق است  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

سلام

خوبی آقا مهدی؟

به کجا رسید کارت؟

چیزی گرفتی؟

اینو 1 نگاه بنداز،واسه قیمتش خوبه

لینک به دیدگاه

سلام

خوبی آقا مهدی؟

به کجا رسید کارت؟

چیزی گرفتی؟

اینو 1 نگاه بنداز،واسه قیمتش خوبه

سلام عزیز 

آره اینو دیدم . فعلا چیزی نگرفتم تا ببینم چقدر دیگه میتونم به هزینه اضافه کنم بعد خرید کنم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...