رفتن به مطلب

کاهش تنوع در کیسهای گرین ..

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز .

تو سایت گرین بودم و داشتم کیسهای وارد شده توسط شرکت محترم گرین رو نگاه میکردم . و حس کردم واقعا تنوع تو محصولاتش کم شده و شاید این چیزی که من میگم اصلا درست نباشه و این فقط نظر من باشه ولی نمیدونم تا چه حد دوستان ممکنه با من موافق باشن یا بالعکس .

به غیر از مدل x9 و x7 بقیه مدلها واقعا دیگه بیش از حد شبیه به هم شدن و تقریبا میشه گفت فقط اسمشون داره تغییر میکنه و قاب پلاستیکی جلوی کیس و یه جورایی بعد از وارد شدن x7 و x9 گرین تمرکزش رو گذاشته رو این دسته کیسها .. و روز به روز داره بهشون اضافه هم میشه..

شرکت محترم گرین از اونجایی که همیشه به فکر کاربرها و نیاز بازار بوده در مواردی واقعا اقدامات عالی رو انجام داده . از جمله نمونه های بارزش واردات فنهای با کیفیت ترمالرایت بوده که به شخصه ترمالرایت اولین و بهترین برند مورد علاقم در زمینه تولید ایرکولینگ هست . و همینطور پاورهای گرین، که در این زمینه هم از قدیم یادمه همیشه به روز بوده.

اما گرین در زمینه کیس مقداری ضعیف داره پیش میره به نظرم .

امشب تو سایتهای سازنده کیس داشتم سرچ میزدم از جمله NZXT - CORSAIR - ANTEC و ... و واقعا جای خالی این برندها در ایران حس میشه ..

یه سری به سایت کورسیر زدم .. خوب همه میدونیم دیگه کیفیت تو محصولاتش بیداااد میکنه! !!

تو قسمت کیس های این کمپانی رفتم .. مدلهای نسبتا جدید و جالبی رو در دسته MID TOWER ها از جمله VENGEANCE C70 و یکی از شاهکارهای این شرکت مدل GRAPHITE 600T رو دیدم که هر دو این کیسهاMID TOWER هستن اما نه یه مدیوم تاور معمولی از لحاظ فنی و مشخصاتش !

متاسفانه با گوشی هستم وامکان قرار دادن عکس هاشون وجود نداره واسم پیشنهاد میکنم حتما این مدلها رو ببینید .

در دسته کیسهای NZXT هم مدل PHANTOM که 120 دلار بود قیمتش و یه کیس فول تاور هم بود با رنگ سفید واقعا جالب بود برام . و واردات چنین کیسی با این رنگ و .. از هر برندی در کنار مشخصات فنی خوب، میتونه گرین رو با ظاهری جدید در بازار ظاهر کنه .. که در خال حاظر بسیاری از کمپانیهای سازنده کیس این طراحی با رنگ سفید یخچالی رو در سبد محصولاتشون دارن .

به شخصه همیشه در نگاه اول یک کیس برام مشخصات فنیش مهم هست تا بقیه مواردش .. کیس های حرفه ای بازار رو اکثرشون رو داشتم .. تنها مدلی که 2 بار ازش خرید داشتم به دلیل نبود کیس مناسب در بازار هاف ایکس 942 بود .. که همه خوب میشناسیم این مدل رو . ولی خوب العا به چه قیمتی در بازار موجوده؟! دیگه انصافا از قیمت واقعیش گذشته این مدل ..

در خواست من از شرکت محترم گرین این هست که اگر این تاپیک رو یه روزی ...

دیدن حد اقل یه مورد مدیوم و فول تاور کنار X9 و X7 اضافه کنن ..

البته شاید اصلا امکان چنین چیزی نباشه و گرین معیارهای خاص خودش رو در نظر داشته باشه برای واردات کیس و شاید هم اصلا غیر کوگار و AEROCOOL چیز دیگه ای نشه وارد کرد و ..

بهترین فول تاورهای موجود در بازار = X9 , HAF X .. هاف ایکس نزدیک 300 تومن گرونتره .. هر دو هم فول تاور هستن .. کیفیت جفتشون هم دیدم .. هر دو عالی هستن انصافا اگر گرین فقط یک یا دو انتخاب دیگه کنار X9 و X7 داشت .. واقعا دیگه کسی مجبور نبود سراغ بقیه کیسها با اون قیمتها بره که نام نمیبرم .. چون قصد من تخریب برند نیست ..

به هر حال اینها نظرات شخصی من بود . چون انصافا دیگه انتخابی نیست تو بازار واسه خرید کیس ..

البته خیلی چیزا تاثیر داشتن .. از جمله وضعیت قیمتها و ..

و تعداد وارد کننده ها هم واقعا کم شده ..

تا جایی که هر کس یه سیستم حرفه ای جمع کنه انتخاب اولش میشه هاف ایکس .. بعد X9 .. که خداییش ایکس 9 با این قیمت مفته والا ..

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

من به شخصه در امید سری Corsair Obsidian میمونم فکر کنم تا آخر عمرم

(چون اگه بیاد هم میخوان قیمت خون باباشون بدن وارد کننده ها)

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

با سلام

من به شخصه در امید سری Corsair Obsidian میمونم فکر کنم تا آخر عمرم

(چون اگه بیاد هم میخوان قیمت خون باباشون بدن وارد کننده ها)

سلام .

بله عزیز متاسفانه همینطوره .. سر همین موارد گفتم این تاپیکو بزنم شابد گرین یه فکری به حالمون کرد ..

Haf xm که جدیدا با قیمت 650 تومان وارد ایران شده قیمت جهانیش 119 دلاره! !!

یعنی این کیس با دلار 5 و خورده ای دست مصرف کننده میرسه جالبه نه؟ ..

یادمه اوایل کیس haf x رو که قیمت جهانیش 199 دلار بود 235 تومن میخریدیم ولی العا نمیدونم چطوری محاسبه میکنن اینا ..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا تو ایران جای خالی کیس بخصوصی احساس نمیشه....جای خالی ارزونی احساس میشه :D خیلی کیسها هست که نوان خریدش نیست

اگه ارزونی بود انواع کیسها هم وارد میشد

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

اقا تو ایران جای خالی کیس بخصوصی احساس نمیشه....جای خالی ارزونی احساس میشه :D خیلی کیسها هست که نوان خریدش نیست

اگه ارزونی بود انواع کیسها هم وارد میشد

عزیز همون زمان ارزونی هم کیس خاصی وارد نمیشد ..

کولر مستر و ترمالتیک بودن همیشه، بین این همه برند .. تک و توک انتک هم توسط کولینگ سیس وارد میشد ..

ولی العا شده فقط کولر مستر! صحبت من چیز دیگه ای هست ..

گفتم نظرمونو بگیم شاید حد اقل گرین 2 مدل درست درمون وارد کنه ..

همین x9 رو اگر گرین وارد نمیکر د هییییچ وقت این کیس رنگ ایرانو نمیدید ..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من میگم بره با کرسیر بشینن 2 کلمه صحبت کنند

یا به اون سازنده ایی که کیس های کرسیر رو میزنه براش

موندم اینایی که تو گرین مسئول تحقیق و توسعه به قول خودشونن چیکار میکنن

خب وقتی میبینید سری Obsidian هست چرا میرید دنبال کیس های دیگه ؟؟؟

(فقط امیدوارم نیایید بگید که گرین برای وزارتخونه و بانک هم کیس میزنه، نه برای User بیچاره )

یه چیز دیگه هم بگم که اگه منو با سنگ بزنی بگی برو کیس کولر مستر با گارانتی دریا بخر، نمیخرم

اینقدر وایمیستم سنگم بزنید تا بمیرم ولی از دریا خرید نکنم :angry: :angry: :angry:

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

متاسفانه حق با شماست دوست عزیز اما باید شرایط فعلی بازار رو هم درک کرد که نصف یوزر ها کیس متفرقه با پوسته حلبی میخرن یا پاور که وضیفه برق رسانی رو داره چیزی رو جاش میخرن که رسما قاتل قطعاته :mellow: و چند روز بعد نیمی از یوزر ها میگن کامپیوتر چیه؟ خریدم پوکید!! نمیگه بد خریدم پوکید :D

لینک به دیدگاه

هنوز هم کیس های حرفه ای خریداران خودش رو داره ..

خیلی از دوستان رو دیدم که هاف ایکس رو با قیمت 800 تومان خریداری کردن ..

من نمیگم گرین بیاد obsidian 900d که 350 دلاره رو وارد کنه! !

ولی خوب حد اقل در دسته فول تاور ها مدل obsidian 750 d که 150 دلاره قیمتش میتونه انتخاب فوق العاده ای باشه و به شخصه اگر این کیس موجود بود به هیچ وجه سراغ هاف ایکس و ... نمیرفتم ..

a2ccd9d9a38163971.jpg

ویا nzxt phantom که 120 دلاره و جزو دسته فول تاور ها محسوب میشه

a2cc94eeefaa543a2.jpg

و یا در دسته mid tower ها کیس vengeance c70 کورسیر با قیمت 130 دلار که خیلی فراتر از یه کیس مدیوم تاور هست با طراحی نظامی و فوق العادش میتونه جایگزین عالی برای x7 باشه .. که البته این دو قابل مقایسه نیستن!

a2ccc96c18a147803.jpg

لینک به دیدگاه

من که به شخصه اگه کیسهای کورسیر وارد بشن همون 900d رو هم احساس میکنم خریدار خودش رو داره یا اون کیس هایی که توی قسمت معرفی گذاشتم عکسهاشون رو با توجه به ابعاد قطعات جدید و کولینگ مورد نیاز دیگه واسه خیلیها کیس فقط قوطی حلبی نیست

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

من یه کیس trooper میخوام بگیرم اصلا گیر نمیاد چیکار کنم اینایی که هست همش اشغاله خدا به کی بگم

اگر دردم یکی بودی چه بودی

آخه چه گناهی کردم که باید تو این خاک دنیا بیام

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه گرین میبینه رقیبی نداره کیس و پاور رو تو همین حدود نگه داشته و تمایلی برای سرمایه گذاری نداره چون بازار انحصارا دست خودشه

بخاطر همین داره زمینه فعالیتش رو در زمینه های دیگه گسترش میده لب تاب تبلت مودم و .......

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...