رفتن به مطلب

فلسفه چند بار زدن دکمه کیس

life24
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دروود
فلسفه اینکه کابل پاور رو می کشند و چند بار دکمه جلو کیس رو میزنند چیه؟ از لحاظ علمی منظورم هست

لینک به دیدگاه

تخلیه الکتریسیته ساکن موجود در قطعات سیستم به دلیل جابجایی و تعویض امن قطعات.

لینک به دیدگاه

دروود

فلسفه اینکه کابل پاور رو می کشند و چند بار دکمه جلو کیس رو میزنند چیه؟ از لحاظ علمی منظورم هست

سلام تخلیه بار باقی مانده در خازن POWER  ک سرعتر خالی شه و حرف دوستمون تایید میکنم REMOVE SAFE

ویرایش شده توسط ALCATRAZ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا ؟

منطقی به نظر نمیاد فکر کنم !!!!!

سیم اتصال به زمین نقشش چیه ؟

کلید پاور وقتی اتصال رو بر قرار می کنه اکترون ها رو کجا میریزه ؟

جایی خرج نمیشه !!!

دوستان به شدت کنجکاور شدم

لینک به دیدگاه

دروود

درود

هیچ فلسفه ای نداره....برقی داخل مدار نیست پس طبیعتا سیستم نمیتونه مصرف کننده باشه و الکترونی جابه جا نمیشه...

برای تعویض قطعات بهتره یک بار دست خودتون رو بزنید به بدنه ی کیس تا الکتریسیته ی ساکن تخلیه بشه بعد میتونید تعویض رو انجام بدید...

لینک به دیدگاه

درود

هیچ فلسفه ای نداره....برقی داخل مدار نیست پس طبیعتا سیستم نمیتونه مصرف کننده باشه و الکترونی جابه جا نمیشه...

برای تعویض قطعات بهتره یک بار دست خودتون رو بزنید به بدنه ی کیس تا الکتریسیته ی ساکن تخلیه بشه بعد میتونید تعویض رو انجام بدید...

درود صحبت های محمد عزیز کاملا تایید میشه

لینک به دیدگاه

شاید جوابی که میدم خنده دار باشه .

فلسفش اینه که عادت کردن و فکر میکنن که اینجوری شاید سیستم درست شد :D

بخصوص زمانیکه clear cmos می کنن چنین کاری رو انجام میدن . در کل زیاد جدی نگیرید  ;)

لینک به دیدگاه

دروود

هیچ گونه فلسفه ای وجود نداره!!!!

اگه الکتریسیته ساکن وجود داشته باشه همون موقه که به برق وصل هست تخلیه میشه

وقتی سیستم خودم رو از برق میکشم حدود 10 تا 15 ثانیه چراغ های مادربورد و ماوس روشن میمونه و اگه پاور رو بزنم چند صدم ثانیه روشن و خاموش میشه

زدن کلید پاور بعد از قطع شدن برق یعنی روشن کردن سیستم و خاموش شدن برا اثر کم شدن ولتاژ و آسیب رسیدن به سیستم بخصوص مادربورد و هارد

دلیلش اینه که چندین خازن بزرگ تو پاور هست که بعد از قطع شدن برق چندثانیه طول میکشه تخلیه بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به خاطر تخلیه خازن ها این کار انجام میشه و بنده خودم هم اگر بخوام قطعه ای رو جا به جا بکنم بعد از خاموش کردن سیستم و قطع کردن برق پاور ، یک بار دکمه روشن کردن سیستم رو میزنم و سیستم هم یک لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه و میفهمم که خازن ها تخلیه شدن.

البته این روش رو وقتی که عجله دارم انجام میدم و بهتر اینه که صبر کنیم تا خازنها خودشون تخلیه بشن چون همون روشن شدن نصفه و نیمه سیستم میتونه شوک وارد بکنه.

لینک به دیدگاه

به خاطر تخلیه خازن ها این کار انجام میشه و بنده خودم هم اگر بخوام قطعه ای رو جا به جا بکنم بعد از خاموش کردن سیستم و قطع کردن برق پاور ، یک بار دکمه روشن کردن سیستم رو میزنم و سیستم هم یک لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه و میفهمم که خازن ها تخلیه شدن.

البته این روش رو وقتی که عجله دارم انجام میدم و بهتر اینه که صبر کنیم تا خازنها خودشون تخلیه بشن چون همون روشن شدن نصفه و نیمه سیستم میتونه شوک وارد بکنه.

بهمن مطمئنی سیستم در کسری از ثانیه روشن و خاموش میشه؟

کلید پاور روی صفر باشه به هیچ عنوان سیستم روشن نمیشه ها...

لینک به دیدگاه

دروود

جدا؟؟!!!

همچین کاری رو میکنن؟؟!!!

کی همچین کاریو میکنه؟؟!!

نمیدونستم و ندیدم هم کسی اینکارو کنه

جالب بود

یه مثبت به استارتر

لینک به دیدگاه

عزیزان کسانی که رشته شون برق بده میشه توضیحی دهند کار علمی و اصولی هست ؟ و دلیلش ؟

لینک به دیدگاه

عزیزان کسانی که رشته شون برق بده میشه توضیحی دهند کار علمی و اصولی هست ؟ و دلیلش ؟

من ترم 5 کارشناسی الکترونیک هستم LooL

صفحه قبلی توضیح دادم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...