رفتن به مطلب

تراشه Broadwell اینتل می تواند تا 18 هسته داشته باشد

Recommended Posts

pzse917t9axmyby1p031.jpg

اینتل گفته است که بر روی یک تراشه Broadwell کار می کند که 18 هسته پردازشی خواهد داشت . به گزارش VR-Zone این تراشه که بالاترین تعداد هسته تا این تاریخ را خواهد داشت ، تا سال 2015 عرضه نخواهد شد .

f5tp7vza4jt7psrah2ao.jpg

اینتل به سادگی به جای بالا بردن سرعت هسته ها ، تعداد بیشتری از آنها را روی هر قالب قرار خواهد داد . این هسته ها ممکن است در زمان عرضه قابل استفاده نباشند ، مگر اینکه شما نرم افزاری طراحی کنید تا امکان استفاده از چندین هسته آن را داشته باشد .

qab45hnlijtenlpubr26.jpg

تراشه 18 هسته ای Broadwell-EP یا EX-Xeon در انواع مختلف بر پایه فرآیند ساخت 14nm این شرکت تولید خواهند شد . برای مثال انتظار می رود یکی از تراشه ها با 8 تا 10 هسته برای بخش سیستم های رومیزی دارای عملکرد بالا و سیستم های کاری حرفه ای و دیگری با 12 تا 16 هسته برای سیستم های سرور به کار گرفته شوند .

h6nj6zmm7id0ylnf1d9.jpg

انتظار می رود اولین تراشه Broadwell در نیمه اول سال آینده به عنوان پردازنده دوم ریزمعماری Haswell عرضه گردد . مطابق با روش تولید tick-tock اینتل ، Broadwell در فرآیند تولید دارای کاهش اندازه گفته شده تا 14nm خواهد بود .

leun9icddje5v5p762j.jpg

در طول یک نمایش عمومی که در ماه سپتامبر در IDF بر گذار شد ، مدیرعامل شرکت Brian Krzanich گفت که این تراشه به سیستم اجازه می دهد تا بهبود مصرف انرژی تا 30 درصد در مقایسه با Haswell داشته باشد .

uu0ip5qwyrjjqa9hfv9y.jpg

در همین رابطه CPU World گزارش داد که اینتل در حال برنامه ریزی برای آوردن Broadwell به دستگاههای قابل حمل می باشد . با مصرف فقط 4.5W ، این تراشه می تواند یک انتخاب کاملا مناسب برای استفاده در تبلت ها باشد . طبیعتا اینتل از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد .

منبع : techspot

ترجمه : حامد قربانی

لینک به دیدگاه

ممنونم از مطالب ارزنده شما .

این نسل با سوکت 1150 وارد بازار میشه ؟

لینک به دیدگاه

این پردازنده ها مربوط به سیستم های اکستریم و ورک استیشن هستن . اگر سوکت جدیدی براشون نیاد ، روی 3-2011 نصب میشن . ولی احتمالش کمه که روی این سوکت بمونن . حداقل برای مدت طولانی . سک سری هم که Xeon هستن و روی بوردهای مخصوص خودشون نصب میشن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بازم خبر خوش آوردی تو پسر. انشاالله بگی ارزون شدن در ماه های آینده.

لینک به دیدگاه

عطا نری سیستمت رو بفروشی :D این پردازنده های حداقل تا سال 2015 نمیان :D فعلا بچسب به همین که داری ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا نری سیستمت رو بفروشی :D این پردازنده های حداقل تا سال 2015 نمیان :D فعلا بچسب به همین که داری ;)

نچ

لینک به دیدگاه

فعلا که 12 به 24 هسته ایش رو ساختن و تو بازار پیدا میشه(سوکت 2011)

http://ark.intel.com/products/75283/Intel-Xeon-Processor-E5-2697-v2-30M-Cache-2_70-GHz

لینک به دیدگاه

2015 این رو ولکن برای این 1155 چیزی نمیاد (آقا HAMED اون متنی که گفته بودید چی شد ) اگه دیگه برای 1155 نیاد دیوانه میشم 1M دادم برای این ASUS SABERTOOTH Z77 

اخریش که همون 3770K بود که خداییش خیلی خوبه ولی  باید جدیدش بیاد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فعلا که 12 به 24 هسته ایش رو ساختن و تو بازار پیدا میشه(سوکت 2011)

http://ark.intel.com/products/75283/Intel-Xeon-Processor-E5-2697-v2-30M-Cache-2_70-GHz

چقدر؟

2620 دولار؟؟؟

زئون روی 1150 و 1155 هم داشتیم ولی قیمت حدودی CPU های همرده خودشون داشتن...

یه سوالی هم که پیش میاد شایعه هایی هستش که از دو شرکت انویدیا و AMD میاد که PCIE 3 واسه سری بعدی کارتهای گرافیکشون گلوگاه ایجاد میکنه، بعید میدونم هنوز روی PCIE 3 این CPU ها هنوز مانور بدن...

پس احتمال عوض شدن چیپ و سوکت خیلی زیاد هستش...

لینک به دیدگاه

من برای 1155 نگفته بودم که چیزی میاد . برای 1150 گفته بودم میاد که خبرش رو هم گذاشتم . 1155 تموم شده . دیگه هیچ پردازنده جدیدی براش نمیاد .

لینک به دیدگاه

من برای 1155 نگفته بودم که چیزی میاد . برای 1150 گفته بودم میاد که خبرش رو هم گذاشتم . 1155 تموم شده . دیگه هیچ پردازنده جدیدی براش نمیاد .

خیلی ممنون پس شاید بفروشمش 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...