رفتن به مطلب

صدای عجیب سیستم قبل از بوت شدن ویندوز...

tabitha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز، چند وقتی هستش که مشکل عجیبی واسم پیش اومده، کامپیوتر رو چند وقت پیش یه سرویس کردم و یک پاور GP885B هم گذاشتم روی سیستم که بدون مشکل بالا اومد ولی قبل از اینکه بخواد بالا بیاد تا وقتی ویندوز بوت بشه یک صدای نویزی (Buzzing Noise) از اسپیکرها میاد که وقتی وارد ویندوز میشم از بین میره... :(

شاید با چند سیستم این مشکل رو تجربه کردم و تقریبا به تنها نتیجه ای که رسیدم این بوده که یک جریان الکتریسیته ای اضافی روی کیس و اسپیکر تاثیر میزاره ولی هیچ راهی برای از بین بردنش پیدا نکردم، البته صداش زیاد هم ضعیف نیست که بیخیالش بشم... :(

تقریبا هیچ جایی هم واسه حلش راهی پیدا نکردم، دوستان اگه چیزی میدونن مارو راهنمایی کنند... :unsure:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ، احول شما ؟؟

اسپیکر کنار کیس هست ؟؟ طرف مادربورد ؟؟ ( من یه اسپیکر داشتم هر موقع کنار مادربورد بود تا سیستم بالا بیاد صدا میکرد !!  بالا میمود صدا قطع میشد ولی یه پارازیت کوچولو بودش توش )

اسپیکر رو رو سیستم یا وسیله دیگه ای تست کردی ؟؟؟

آمپلی فایر جدا داری که به اسپیکر یا سیستم وصل کردی ؟؟

کارت صوتی جدا هست ؟؟

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ، احول شما ؟؟

اسپیکر کنار کیس هست ؟؟ طرف مادربورد ؟؟ ( من یه اسپیکر داشتم هر موقع کنار مادربورد بود تا سیستم بالا بیاد صدا میکرد !!  بالا میمود صدا قطع میشد ولی یه پارازیت کوچولو بودش توش )

اسپیکر رو رو سیستم یا وسیله دیگه ای تست کردی ؟؟؟

آمپلی فایر جدا داری که به اسپیکر یا سیستم وصل کردی ؟؟

کارت صوتی جدا هست ؟؟

سلام عطا جون، چاکرم، شما خوب هستی؟

والله اسپیکر تقریبا 1 متری فاصله داره با کیس و مادربورد، البته این هم شبیه پارازیت هستش ولی تا وارد ویندوز میشه قطع میشه و وقتی سیستم خاموش هستش هیچ صدایی از اسپیکر در نمیاد که یکمی این قضیه منتفی میکنه...

بله اسپیکر 3 تیکه هستش که آمپلی و دوتا بلندگوی کوچکتر داره...

نه کارت صوت مادربورد هستش Realtek ALC892...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عطا جون، چاکرم، شما خوب هستی؟

والله اسپیکر تقریبا 1 متری فاصله داره با کیس و مادربورد، البته این هم شبیه پارازیت هستش ولی تا وارد ویندوز میشه قطع میشه و وقتی سیستم خاموش هستش هیچ صدایی از اسپیکر در نمیاد که یکمی این قضیه منتفی میکنه...

بله اسپیکر 3 تیکه هستش که آمپلی و دوتا بلندگوی کوچکتر داره...

نه کارت صوت مادربورد هستش Realtek ALC892...

وقتی کار سنگینی هم انجام میدی صدا رو داری ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی کار سنگینی هم انجام میدی صدا رو داری ؟؟؟

نه عطا جون، صدا فقط موقع بالا اومدن سیستم هستش...

لینک به دیدگاه

درود

نظرمن اینه که خازن های اسپیکر ضعیف شده باشه!

اسپیکر رو جدا کنید و روی یه لپ تاپ یا یه دستگاه دیگه که دوراز کیس باشه امتحان کنید!

اگه نویز همچنان موجود بود همون خازن ها هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نظرمن اینه که خازن های اسپیکر ضعیف شده باشه!

اسپیکر رو جدا کنید و روی یه لپ تاپ یا یه دستگاه دیگه که دوراز کیس باشه امتحان کنید!

اگه نویز همچنان موجود بود همون خازن ها هست!

خیر، متاسفانه ایراد از اسپیکرها نیستش...

نویزی در کار نبود...

یک چیز جالبی هم که کشف کردم، یک فیش 3.5 فوق العاده بی کیفیتی دارم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نویزی در کار نبود...

مگه قبلاً ازش استفاده نمیکردی ؟؟ !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه قبلاً ازش استفاده نمیکردی ؟؟ !!

چرا عطا جون...

فقط متوجه شدم که وقتی این فیش به هیچ جایی وصل نباشه و اسپیکر روشن باشه، صدای نویز وحشتناکی از اسپیکر میاد 8-X ، ولی وقتی کلا فیش رو جدا میکنم هیچ صدایی از اسپیکر نمیاد... :blink:

لینک به دیدگاه

نویزی در کار نبود...

خوب خداروشکر که لااقل به نتیجه رسیدی

فیش دیگه امتحان کن احتمالا الکتریسیته اسپیکربه هم ریخته(اگه درست گفته باشم :D )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکلت به شدت شبیه اینکه من داشتم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=19995&hl=

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب خداروشکر که لااقل به نتیجه رسیدی

فیش دیگه امتحان کن احتمالا الکتریسیته اسپیکربه هم ریخته(اگه درست گفته باشم  :D )

البته حمید خان مشکل از فیش نیست، چون با لپ تاپ بدون هیچ صدایی کار میکرد و فقط یک ایراد جدیدی از فیش گرفتم...

مشکلت به شدت شبیه اینکه من داشتم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=19995&hl=

بله امیر جان متشکر دقیقا همین مشکل رو هم دارم، ولی اصل قضیه قبل از بوت شدن ویندوز هستش که صدای تویز بدی میده...

وقتی این مشکل رو حل کردم 100 درصد هم میرم طبق اون تاپیک هم به فکر کم کردن نویز توی کابل و فیش هم میوفتم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا الان داشتم کابل Earth رو هم تست میکردم که جواب نگرفتم... :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته حمید خان مشکل از فیش نیست، چون با لپ تاپ بدون هیچ صدایی کار میکرد و فقط یک ایراد جدیدی از فیش گرفتم...

بله امیر جان متشکر دقیقا همین مشکل رو هم دارم، ولی اصل قضیه قبل از بوت شدن ویندوز هستش که صدای تویز بدی میده...

وقتی این مشکل رو حل کردم 100 درصد هم میرم طبق اون تاپیک هم به فکر کم کردن نویز توی کابل و فیش هم میوفتم...

خب منم قبل بوت و وقتی سیستم خاموشه داشتم

وقتی وارد ویندوز میشدم از بین میرفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

صدایی که میگید چه جور صداییه؟ یکنواخته یا کم و زیاد میشه؟ صدای Hiss نیست؟

مدل دقیق اسپیکر رو هم بگید و اینکه اسپیکر رو با سیستم دیگه ای هم امتحان کردید؟ یا اینکه سیستم رو با اسپیکر دیگری امتحان کنید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب منم قبل بوت و وقتی سیستم خاموشه داشتم

وقتی وارد ویندوز میشدم از بین میرفت

البته درست میفرمایید شما، ولی همونجا گفتید که وقتی سیستم خاموش میشه نویز وحشتناکی توی اسپیکر میوفته که بنده همچین مشکلی ندارم، و فقط وقتی در حال بالا اومدن سیستم هستش این اتفاق میوفته...

درود

صدایی که میگید چه جور صداییه؟ یکنواخته یا کم و زیاد میشه؟ صدای Hiss نیست؟

مدل دقیق اسپیکر رو هم بگید و اینکه اسپیکر رو با سیستم دیگه ای هم امتحان کردید؟ یا اینکه سیستم رو با اسپیکر دیگری امتحان کنید؟

صدای نویز مثل یک رادیو وقتی روی موج تنظیم نباشه تقریبا...

متاسفانه اسپیکر دیگه ای تو خونه واسه تست ندارم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم از صدای رکورد شده، شرمنده یکمی بی کیفیت هستش...

Noise.zip

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه مشکل در ویندوز بود خیلی راحت تر بود اینجوری سخت شد ;)

به طور کلی چیپست realtek alc892 کم مشکل نداشت ولی این مشکل در ویندوز بود نه قبل از ورود به ویندوز.

این صدا در همه حالات هست یا فقط وقتی که صدای اسپیکر زیاد شده به گوش میرسه؟ با یک هدفون هم تست کنید ببینید این مشکل با هدفون هم وجود داره یا فقط با اسپیکره؟

ببینید شما یک اغتشاش هارمونیک غیر تابع دارید.در واقع این دیگه دیستورت نیست بلکه نویزه چون تابع نیست! نویز غیرخطیه.یا دلیلش امپ آنبورد مادربردتون هست یا ساب اسپیکر.

اما تشخیصی که من میدم به این صورته:

با هدفون هم صدا رو تا آخر زیاد کنید اگر یه مقدار خیلی کم صدا وجود داشت مشکل از آمپ صدای آنبورده که البته اگر هم باشه 1درصد تاثیر داره.ولی به احتمال بسیار زیاد مشکل از درجه بالای غیر خطی بودن ساب اسپیکرهاست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه مشکل در ویندوز بود خیلی راحت تر بود اینجوری سخت شد ;)

به طور کلی چیپست realtek alc892 کم مشکل نداشت ولی این مشکل در ویندوز بود نه قبل از ورود به ویندوز.

این صدا در همه حالات هست یا فقط وقتی که صدای اسپیکر زیاد شده به گوش میرسه؟ با یک هدفون هم تست کنید ببینید این مشکل با هدفون هم وجود داره یا فقط با اسپیکره؟

ببینید شما یک اغتشاش هارمونیک غیر تابع دارید.در واقع این دیگه دیستورت نیست بلکه نویزه چون تابع نیست! نویز غیرخطیه.یا دلیلش امپ آنبورد مادربردتون هست یا ساب اسپیکر.

اما تشخیصی که من میدم به این صورته:

با هدفون هم صدا رو تا آخر زیاد کنید اگر یه مقدار خیلی کم صدا وجود داشت مشکل از آمپ صدای آنبورده که البته اگر هم باشه 1درصد تاثیر داره.ولی به احتمال بسیار زیاد مشکل از درجه بالای غیر خطی بودن ساب اسپیکرهاست.

با هدفون تست کردم ولی تقریبا هیچ صدایی نشنیدم، که میتونه دلیلش ضعیف بودن صدا باشه یا واقعا هیچ مشکلی با هدفون نداشته...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با هدفون تست کردم ولی تقریبا هیچ صدایی نشنیدم، که میتونه دلیلش ضعیف بودن صدا باشه یا واقعا هیچ مشکلی با هدفون نداشته...

البته با هدفون هم شنیده میشه ولی هدفونی با نرخ حساسیت 102 دسی بل به بالا

همونطور که انتظار داشتم به احتمال 99درصد بخاطر ساب اسپیکر هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته با هدفون هم شنیده میشه ولی هدفونی با نرخ حساسیت 102 دسی بل به بالا

همونطور که انتظار داشتم به احتمال 99درصد بخاطر ساب اسپیکر هست

عزیز اگه مشکل از اسپیکر هستش، چطور با لپتاپ مشکلی نداشته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام رفیق

طبق گفته خودتون از وقتی پاورعوض کردی این مشکل بوجود اومده بایه پاور دیگه امتحان کن احتمال قوی درست میشه البته رو سیستم خودت

من اول امکان میدادم که اسپیکرت فیش استاندارد نداره چون فیش ها ترتیب پایه هاشون متفاوت هست و فیش شما از نوعی هست که با مادربورد مچ نمیشه و ارتباط درست برقرار نمی کنه 

ولی اینکه میگی تو ویندوز اینجوری نیست این موضوع رو منتفی دونستم

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام رفیق

طبق گفته خودتون از وقتی پاورعوض کردی این مشکل بوجود اومده بایه پاور دیگه امتحان کن احتمال قوی درست میشه البته رو سیستم خودت

علیک سلام عزیز...

میدونید قضیه چی هستش؟

بنده فکر میکنم که وقتی این کیس رو سرویس کردم(خیلی کثیف بود) دچار همچین قضیه ای شده و احتمال الکتریسیته ای که با کیس مشکل پیدا کرده و به دنبال این بودم که با توجه به تجربه دوستان این مشکل رو حل کنم، ولی انگار که مشکل به قول شما از پاور هستش...خدا داند...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم با این مین جدید که گرفتم یه نویزی دارم توی هدفونم البته من صدا رو از جلو کیس نصب کردم چون به نظرم کیفیت بهتری میده

ولی خب یکسره این نویز توی هدفون قابل شنیدن هست

تازه وقتی گوشی رو وصل میکنم تا شارژ بشه از طریق USB  انگار یکی داره نقاره میزنه ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه بار شما سیستم رو کلا بریز پایین موقع اسمبل کردن از واشر کاغذی برای زیر پیچ های مادربورد  استفاده کن اینجوری هیچ بار اضافی بدنه کیس ویا همون امکانی که به پاور میدیم از طریق مادربورد به جک صدا و در نتیجه به اسپیکر انتقال پیدا نمیکنه

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...