رفتن به مطلب

صدای آزار دهنده فن کارت گرافیک

aliani
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من کارت گرافیکم 4850 hd connect 3d oc هست که متاسفانه تقریبا از همون موقعی که خریدم فنش مشکل داشت یعنی هر چند ثانیه صدا میده و سرعت فن هی کم و زیاد میشه یه ثانیه وایمیسته بعد درست میشه هیچ مشکل دیگه ای با کارت یا گرماش ندارم اما فن بعضی موقعها خیلی اذیت میده !!!

ممنون میشم کمک کنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

می تونی بگی چه جوری صدای تولید می کنه؟

و ایا کارت رو نوع خردید ؟

و ایا از روز اول همین مشکل رو داشت ؟

حداقل و حداکثر دما کارت گرافیکت رو می تونی بگی؟

باتشکر

لینک به دیدگاه

بله رفتم ببینم دمای کارت و سرعت فن چجوریاست دیدم سرعت که ماشالا روی 100 هست دماهم که تو بازی تا 87 90 هم بالا رفت جالبش اینجاست که بازی رو قطع کردم دما به جای اینکه پایین بیاد تا 100 104 بالا رفت !!! کارتم یه 5 6 ماهی هست گرفتم این صداشم تقریبا از اوایل داشت صداش یه حالتی داره که انگار سرعت فن کم و زیاد میشه که هینجوریم هست هر چند ثانیه یه بار کند و تند میشه اما بعضی موقعام درست میشه کلا وضعیتش قروقاته.

لینک به دیدگاه

احتمالا مشکل از پاورمه چون فن درست کار نمیکرد اما بعد اینکه dvdrom رو از پاور جدا کردم درست شد اما 2 باره بعد 7 8 دقیقه برگشت به حالت قبل اما بهتر شد

پاورم green gp530ab هست مثلا 530 گرفتم کم نیاره :D چکار میتونم بکنم تا درست شه ؟ :eek:

چجوری میتونم مطمون شم از پاور یا نه ؟ :)

ویرایش شده توسط aliani
لینک به دیدگاه

سلام دوست من

شما از کجا می دونید که مشکل از پاور هستش ؟

به نظر میاید پاور شما کافی باشه ..

می تونی بگی دور فن شما الان روی چند هستش

و در حالت فول لود و معمولایی چقدر هستش

دور فن رو فراموش نکنی حتمان ببین دور فنت چند هستش

اگر زیر 30 بود

خودت ببر بزارش روی 35 یا 40

احتمالان از اینکه که هست پایین تر میاید

لینک به دیدگاه

ممنون

دور فن اگه همون سرعت فن هست که معمولی روی 70 هست که تا 100 هم میره حلات معمولی که روی 70 هست اما بعضی موقعها مشکل پیدا میکنه فن هم سرعت میره بالا هم دما اصلا چرخش فنم که نگاه میکنم نرمال نیست .

لینک به دیدگاه

برنامه Riva tuner رو بریز -اگر برنامه فن رو کنترل کرد که هیچی اگر نه بایاس رو فلش کن خوب می شه-

لینک به دیدگاه

اتفاقا این برنامه رو که میزارم بدتر میشه !

یعنی چی فلش کنم یه توضیحی میدی .

لینک به دیدگاه

مثل آپ دیت کردن بایاس مادربرد بایاس کارتم عوض می شه یکم خطر ناک تره ولی

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

1- نیازی به نصب برنامه Riva tuner نیست

2- برنامه gpu-z اخرین نسخه اش رو دانلود کن

و از سربرگ اول اون یک عکس و سربرگ دومش ( قسمت دماش) یک عکس بگیر بزار اینجا ممنون می شم

با تشکر

لینک به دیدگاه

آخه مشکل من یه چیز دیگس این فن بعضی موقعها خیلی خوب کار میکنه یه طوری که دما رو تا 40 پایین میبره اما بعضی موقعها قاته

اما یه چیزی که هست سرعتش به صورت سخت افزاری بیشتر معلوم میشه تا نرم افزاری چون من خودم تو rivatuner که میبینم سرعت مثلا روی صد هست دمام بالا اما فن کند حرکت میکنه یا اینکه بعضی موقعها سرعت روی صد هست حرکت فن هم عادیه !

لینک به دیدگاه

ببین گرافیک گردو غبار نگرفته باشه همینطور فنا تمیزش کن سرعت فنو همونطور که گفتن رو 40 تنظیم کن ویا ببین در چه سرعتی که تنظیم میکنی هم دما بهتره هم صدای کمتری داره رو همون بزارش وببین درست کار میکنه یا بر اثر گرما صدمه ندیده باشه که بد کار کنه اگه اینطور نبود یکم روغن بهش بزن تا نرمتر کار کنه:)

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

شما اول همون کاری که خدمتون عرض کردم رو انجام بدید ........

ممنون می شم

لینک به دیدگاه

این خدمت شما

g5k.png

6t.png

که حالت عادی و نرمالش هست نمیدونم چشه دیشب حسابی روغن ریختم تو فنش فعلا که خوب بوده البته یه چند دقیقه ای صدا داد اما یه 3 ساعتی خوب کار کرده.

لینک به دیدگاه

نه خودت آزار بده نه کارتت که یکدفعه فن از کار بیفته بسوزه

تعویض فن عاقلانه ترین کار

لینک به دیدگاه

چه خبره دو قطره روغنم زیاده مگه فن پنکه بوده

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

اخرین نسخه gpuz رو دانلود کنید لطفان

به نظر میاید این نسخه قدیمی میاید ..............

لینک به دیدگاه

3rt.png

gv0.png

والا هنوزم که این همه روغن ریختم درسته بهتر شده اما بعضی موقعها کمی چرخشش مشکل داره.

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون

کارت گرافیکت دماش 48 هستش و دور فن 79 هستش

کارت گرافیک اور نیست و روی حالت دیفالت خودش هستش

صدای فن عزیتت می کنه ؟

راستی می تونی یک عکس از کارت گرافیکت بزاری تا ببینم چه شکلی هستش ( برای دیدن فن )

دور فنت اتوماتیک هستش ؟

الان تویه حالت لود دما چند هستش و تویه حالت معمولای چند هستش ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این کارتها رو ما وارد کردیم و میودنم که دارای صدا انچنان زیادی نیسبت به هم رده های خودش نیست مگر اینکه مشکل داشته باشه و همانطور که فکر میکنم تلفنی با هم صحبت کردیم اگر مشکلتون با مشورت دوستان فروم حل نشد بفرستید برای من تا ببنیم مشکل از کجاست

لینک به دیدگاه

ممنون

والا چون دیدم طول میکشه تا من کارت رو بفرستم تا بررسی شه و 2باره بیام بگیرم خودم دست بکار شدم تا شاید بتونیم با مشورت دوستان مشکلش حل کنیم والا فعلا که کمی روغن توی فنش ریختم دیشب که تا الان خیلی خوب کار کرده و اصلا صدا نمیده البته یه 1 دقیقه ای کمی صدا داد اما درست شد . الانم به صورت نرمال دور فن 62 و دما 37 هست که واقعا بینظیره از اولی که گرفته بودم اینجوری ندیده بودم مشکلش از خود فن بود که خوب نمیچرخید که کمی روغن ریختم فعلا حل شده .

والا اگه راهنماییم میتونید بکنید ممنون میشم چون صبر نمیتونم بکنم بفرستم گارانتی (2هفته :D) الیته فک کنم روغن ریختم رو فن گارانتیش از بین رفته درسته ؟!

ویرایش شده توسط aliani
لینک به دیدگاه

نه با با به خاطر یه خورده روغن که گارانتی از بین نمیره نشد عکس گرافیکو بزار:D

لینک به دیدگاه

جالبه الان زدم آنتی ویروس سیستم رو اسکن کنه تا به درایور کارت گرافیک رسید صدی فن کارت در اومد :D

یعنی ممکنه از ویروس باشه ؟!!!!!!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...