رفتن به مطلب

کیفیت مانیتور های Asus، راهنمایی و تجربیات شما

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان ..

میخواستم نظرتون رو در مورد مانیتورهای ایسوس بدونم ..

دوستانی که تجربه استفاده داشتن میخواستم بدونم از کیفیت تصویرشون راضی هستن؟ چون تو همین یکی دو روز میرم بخرم و مدلی که مد نظرم هست vx228h هست و چون استفاده اصلیم گیم هست فکر میکنم انتخاب خوبی باشه با توجه به 1 میلی ثانیه بودنش .

ممنون میشم از تجربیاتتون استفاده کنم در این زمینه .

تشکر .

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

• ارسال 60
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود دوست عزیزم 

مانیتور های asus دوست عزیز دیگه سوال پرسیدن داره یکی از بهترین مانیتورها رو داره میزنه و واقعا عالیست با تجربه ای که خودم از مانیتور های ایسوس دارم واقعا راضیم!

اما متاسفانه کم یابی این مانیتور یه دردی شده برا ما ایرانی ! :(

مدلهای بالاش و 3D رو ححتما باید از خارج تهیه کرد اعم از VG248QE ,,, :(

لینک به دیدگاه

ممنون داداش .

بله در این مورد شکی نیست و چون تا به حال از مانیتورهای ایسوس استفاده نکردم گفتم نظر شما دوستان رو بدونم .. و حقیقتش نهایتا تا 850-900 بتونم هزینه کنم که فکر میکنم همین سری vx مناسب باشه . شما از سری vx راضی بودین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون داداش .

بله در این مورد شکی نیست و چون تا به حال از مانیتورهای ایسوس استفاده نکردم گفتم نظر شما دوستان رو بدونم .. و حقیقتش نهایتا تا 850-900 بتونم هزینه کنم که فکر میکنم همین سری vx مناسب باشه . شما از سری vx راضی بودین؟

خواهش مینم دوست گلم .

یکی از بهترینها محسوب میشه دوست عزیز من تجربشو نداشتم اما ویژگیهاش رو ببینن:

1ms

80,000,000:1

Full HD 1080p

قیمتم که عالی !

لینک به دیدگاه

خواهش مینم دوست گلم .

یکی از بهترینها محسوب میشه دوست عزیز من تجربشو نداشتم اما ویژگیهاش رو ببینن:

1ms

80,000,000:1

Full HD 1080p

قیمتم که عالی !

بله عزیز مشخصاتش که عالیه و فکر کنم یکی از بهترینها برای گیم باشه . انشاا.. اگر خدا بخواد دوشنبه میرم واسه خریدش و ممنونم بابت راهنماییتون .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله عزیز مشخصاتش که عالیه و فکر کنم یکی از بهترینها برای گیم باشه . انشاا.. اگر خدا بخواد دوشنبه میرم واسه خریدش و ممنونم بابت راهنماییتون .

خواهش میکنم پیشپایش مبارک باشه .!

اما اگر با اینچ بالا تر میخاین مثلا 24" اینو حتما بگیرین Monitors & Projectors - VS248H چون چند روز پیش یکی از دوستان گرفته بود و واقعا ازش راضی بود و زمان پاسخگوییشم که 2ms هست اما اگر 21.5" براتون کافیه همون مدل vx رو بگیرین بهترین انتخابه !

لینک به دیدگاه

دوستانی که از سری vx استفاده کردن ممنون میشم نظرشون رو بگن

لینک به دیدگاه

دوست گرامی درباره خرید مانیتور تنها چیزی که حرف اول و آخر را می زند دیدن مانیتور روشن و در حال کار است .

شما هرگز به مشخصات یک مانیتور اکتفاء نکنید و ملاک برای خرید قرار ندهید

البته این مشخصات را باید در نظر داشت و در انتخاب توجه کرد اما حرف آخر را دیدن مانیتور روشن و در حال کار میزند .

شما هم سعی کن حتما قبل از خرید بطور چشم بسته و ندید

مانیتور انتخابی  خودتان را از نزدیک و در حال کار ببینید .

امیدوارم منظورم را درست منتقل کرده باشم

لینک به دیدگاه

ممنون perfect عزیز و کاملا متوجه ام ولی متاسفانه چنین شرایطی فکر نکنم باشه که بشه مانیتور رو از نزدیک دید .. قبلا تو پاساژ رضا و ایران مانیتور اینطوری زیاد بود که کنار هم بودن و میشد کیفیت تصویرشون رو دید ولی فکر نکنم ایسوس هم باشه .. واسه همین گفتم شاید دوستانی که ایسوس دارن و استفاده میکنن بتونن نظرشون رو بگن .

تشکر .

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم،من خودم مانیتور ایسوس نداشتم،ولی به نظرم برو توی خود سایت ایسوس و جوایزی که مانیتورهاش گرفتن رو بررسی کن و ببین توی به چه علتی این جایزه دریافت شده...قیمتش هم همینطور...ببین اصلاً میصرفه؟چندتا ریویو توی سایتهای خارجی و یا ی***تیوب ببین.من این مدل رو یکم بررسی کردم و متوجه شدم هیچ جایزه ی خاصی دریافت نکرده!سری MX و VX IPSهم که خیلی توی لیون فروش رفته،اکثر جوایزی که گرفته به خاطر طراحیشه و نه چیز دیگه...متاسفانه سری های خیلی خوب ایسوس وارد نشده اگه هم بشه که خیلی گرون در میان!مصرف شما هم گیمه!پس میلی ثانیه براتون اهمیت داره...به نظرم با این هزینه شما مانیتور سامسونگ برداری برات به صرفه تر خواهد بود چون در هر صورت ایسوس یکمی هم پول برندشو میگیره(کلاً اکثر محصولات ایسوس اینطوری هستن)در هر حال به نظرم با این هزینه مانیتور های سامسونگ کیفیت و امکانات بهتری رو در اختیارتون میذارن.در ضمن سری گیمینگ ایسوس کاملاً شناخته شده و مشخص هستن که مانیتور مد نظر شما توشون نیست و در واقع برای کاربری خیلی عادی ساخته شده و پنلش هم معمولیه و در واقع یک مانیتور معمول و سادست و به نظرم با این هزینه خیلی منطقی نیست خریدش...در نهایت این شما هستید که انتخاب میکنید و امیدوارم در انتخابتون موفق باشید :)

لینک به دیدگاه

...  و حقیقتش نهایتا تا 850-900 بتونم هزینه کنم که فکر میکنم همین سری vx مناسب باشه . شما از سری vx راضی بودین؟

سلام عزیز

بنده هم با توجه به بودجه شما و نوع استفاده شما (گیم) و صد البته وضعیت اسفناک بازار فعلی که ظاهرا امیدی هم به بهبودش نیست، همین سری رو پیشنهاد می دم. ضمنا مانیتور سامسونگ تو این اینچ فعلا تو بازار نیست و همه 19 و 20 هستن بعلاوه اینکه ریفرش ریت ها هم همه روی 5 هست. اگر هم کسی 22 یا 23 آک سامسونگ داشته باشه، انباری هست و طبعا چون کمه قیمت کاذبی داره که احتمالا باید مثلا 22a360 رو با همین حدود بخرید.

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان که لطف کردن و وقت گذاشتن و پست زدن .

دوستان به نظر شما تا 900 تومن چی میتونم بگیرم که 2 میلی ثانیه بیشتر نباشه و کیفیت خوبی داشته باشه؟ واقعا گیج شدم! !!

لینک به دیدگاه

دوستان به نظر شما تا 900 تومن چی میتونم بگیرم که 2 میلی ثانیه بیشتر نباشه و کیفیت خوبی داشته باشه؟ واقعا گیج شدم! !!

الان که داشتم فروشگاههای آنلاین رو میدیدم دیدم حق با آقا حمیدرضاست و اوضاع خیلی بدتر از اونیه که فکرشو میکردم...

به نظرم این مدل زیر رو برداری بهتر از مدل مد نظرتون خواهد بود:

http://lioncomputer.ir/product/3285/ASUS%20VN247H%20LED%2024inch%20Monitor/

ولی بازم اگه عجله نداری دست نگه دار تا بعد از عید

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

الان که داشتم فروشگاههای آنلاین رو میدیدم دیدم حق با آقا حمیدرضاست و اوضاع خیلی بدتر از اونیه که فکرشو میکردم... به نظرم این مدل زیر رو برداری بهتر از مدل مد نظرتون خواهد بود:

ولی بازم اگه عجله نداری دست نگه دار تا بعد از عید

دوست عزیز، تو این رنج قیمت، همه پنل TN و RGB 72% هستند. بعلاوه اینکه شما برای ریفرش ریت پایین ناچارید دوره IPS رو خط بکشید و از بین هیمن مدل ها انتخاب کنین. پس زیاد وسواس به خرج ندید. اگر هم دقت کنین می بینین اختلاف قیمتی که وجود داره فقط بر می گرده به سایز صفحه نمایش که 22 باشه یا 23 یا 24 و امکانت فرعی مثل داشتن اسپیکر. پس با توجه به نیازتون، بین سایز 22 اینچ (در محدوده 750 تا 780 تومن) یا 23 اینچ (در محدوده 840 تا 900 تومن) یا 24 اینچ (در محدوده 920 تا 980 تومن) یکی رو انتخاب کنین. ضمنا گارانتی معتبر رو هم فراموش نکنین.

لینک به دیدگاه

با سلام.نظرتون درباره ASUS VS207T 20inch LED برای استفاده خونه که کار خاصی نمیکنن چیه؟کیفیت نمایش خوبه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، تو این رنج قیمت، همه پنل TN و RGB 72% هستند. بعلاوه اینکه شما برای ریفرش ریت پایین ناچارید دوره IPS رو خط بکشید و از بین هیمن مدل ها انتخاب کنین. پس زیاد وسواس به خرج ندید. اگر هم دقت کنین می بینین اختلاف قیمتی که وجود داره فقط بر می گرده به سایز صفحه نمایش که 22 باشه یا 23 یا 24 و امکانت فرعی مثل داشتن اسپیکر. پس با توجه به نیازتون، بین سایز 22 اینچ (در محدوده 750 تا 780 تومن) یا 23 اینچ (در محدوده 840 تا 900 تومن) یا 24 اینچ (در محدوده 920 تا 980 تومن) یکی رو انتخاب کنین. ضمنا گارانتی معتبر رو هم فراموش نکنین.

حرف های شما کاملاً درسته ولی پنل های IPS زمان پاسخدهی بالاتر و زاویه ی دید بهتر دارن وگرنه فکر نمیکنم Refresh Rate اونها با بقیه پنلهای TN خیلی فرقی داشته باشه..اگه اشتباه میکنم بفرمایید

لینک به دیدگاه

من هم مثل آقای استارتر تاپیک مشکل انتخاب مانیتور رو دارم . 

نظرتون راجع به این مدل چیه ؟ 

http://lioncomputer.ir/product/3284/ASUS%20MX239H%20AH-IPS%2023inch%20Monitor/ 

قیمتش فقط 200 تومن بیشتره ولی ips داره .

لینک به دیدگاه

من هم مثل آقای استارتر تاپیک مشکل انتخاب مانیتور رو دارم . 

نظرتون راجع به این مدل چیه ؟ 

http://lioncomputer.ir/product/3284/ASUS%20MX239H%20AH-IPS%2023inch%20Monitor/

قیمتش فقط 200 تومن بیشتره ولی ips داره .

سلام

پنل ips داره زمان پاسخگویی 5 m خیلی بالا هست البته برای بازی کردن کمی تو بازی سایه میندازه 

اما به دلیل داشتن پل ips رنگ ها واقعی تر نشون میدن و زوایه دید کاملی داره البته اگه از رو به رو به

مانیتور نگاه میکنید این مزیت هیچ برتریی نسبت به بقیه مدل ها که زوایه دید کمتریی دارند ندارد

در اخر

اگه برای بازی کردن مانیتور میخاهید به نظر من این مدل با داشتن زمان پاسخگویی بسیار پایین و کنتراست بالا 

گزینه خوبی هست

اگه برای کارهای دیگه میخاهید پنل ips بهتر هست البته دوستان دیگه که ips دارند نظر بدن بهترمیتونی نتیجه گیری کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود همانطور که استادان گفتن 5ms برای گیم بسیار زیاده و شما باید برای گیم دنبال مانیتوری بگیردین که حداکثر حدود 2ms باشه و اگر بتونین 1ms گیر بیارین خیلی بهتر هست و میتونه توپ باشه !

شما دوست عزیز اگر برای کارای گرافیکی میخواین مان پاسخگویی هیچ تاثیری نداره و فاونوقت باید به ips توجه کنین ips فقط برای طراحی و .. خوبه و برای گیم خوب نیست واصلا پیشنهاد نمیشه برای همین اکثر مانیتور های گیمینگ رو بدون ips طراحی میکنند !!

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...تو خرید مانیتورهای ASUS شک نکن...مخصوصا سری جدیداش...من VE278Q داشتم اتفاقا 2سال پیش از همین لیون هم خریدم واقعا عالی بود...PS3 هم بهش وصل بود منکه راضی بودم.

لینک به دیدگاه

سلام

پنل ips داره زمان پاسخگویی 5 m خیلی بالا هست البته برای بازی کردن کمی تو بازی سایه میندازه 

اما به دلیل داشتن پل ips رنگ ها واقعی تر نشون میدن و زوایه دید کاملی داره البته اگه از رو به رو به

مانیتور نگاه میکنید این مزیت هیچ برتریی نسبت به بقیه مدل ها که زوایه دید کمتریی دارند ندارد

در اخر

اگه برای بازی کردن مانیتور میخاهید به نظر من این مدل با داشتن زمان پاسخگویی بسیار پایین و کنتراست بالا 

گزینه خوبی هست

اگه برای کارهای دیگه میخاهید پنل ips بهتر هست البته دوستان دیگه که ips دارند نظر بدن بهترمیتونی نتیجه گیری کنی

منم هر جا گشتم تنها موردی که مزیت پنل ips  بود همین زاویه دید بود . از نوع تبلیغ اسوس هم مشخصه .  وقتی مانیتور 24 بخوای استفاده کنی باید انقدر فاصله بدی تا زاویه دیدت نسبت به همه نقاط تقریبا بکی بشه چون اگه نزدیک باشی زاویت با گوشه ها زیاد میشه و اون قسمتا تاریک میشه .  مدل کوچکتری سراغ ندارید ؟ 

(ینی یه جوری طراحی میکنن ادم مجبور بشه تو خونش سه تا سیستم ببنده با سه تا لپتاپ و سه تا تبلت که از هر دوم واسه یه کاری استفاده کنی )

لینک به دیدگاه

منم هر جا گشتم تنها موردی که مزیت پنل ips  بود همین زاویه دید بود . از نوع تبلیغ اسوس هم مشخصه .  وقتی مانیتور 24 بخوای استفاده کنی باید انقدر فاصله بدی تا زاویه دیدت نسبت به همه نقاط تقریبا بکی بشه چون اگه نزدیک باشی زاویت با گوشه ها زیاد میشه و اون قسمتا تاریک میشه .  مدل کوچکتری سراغ ندارید ؟ 

(ینی یه جوری طراحی میکنن ادم مجبور بشه تو خونش سه تا سیستم ببنده با سه تا لپتاپ و سه تا تبلت که از هر دوم واسه یه کاری استفاده کنی )

دقیقا همینطوره...زاویه دید و از همه مهمتر مزیتی که IPS داره تحمل ضربه هست همین...بعدم باور کن اون 5m 2m اصلا به چشم نمیاد مخصوصا با تکنولوژی Trace Free َAsus که غیر ممکنه تو بازی سایه بندازه.

لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره...زاویه دید و از همه مهمتر مزیتی که IPS داره تحمل ضربه هست همین...بعدم باور کن اون 5m 2m اصلا به چشم نمیاد مخصوصا با تکنولوژی Trace Free َAsus که غیر ممکنه تو بازی سایه بندازه.

مزیت اصلی IPS دقت در بازسازی رنگ هاست...شما وقتی پنل IPS رو کنار TN قرار بدید کاملاً متوجه کیفیت و زنده بودن بالای رنگ بندی اون میشید...والا من چند تا ریویو هم خوندم و هم دیدم! که واقعاً Ghosting زیادی توی یک بازی مثلاً ریسینگ دیده نمیشه(در واقع من که اصلاً ندیدم!!)البته من اینو در مورد سری MX میگم...با 5 میلی ثانیه زمان پاسخگویی...

لینک به دیدگاه

مزیت اصلی IPS دقت در بازسازی رنگ هاست...شما وقتی پنل IPS رو کنار TN قرار بدید کاملاً متوجه کیفیت و زنده بودن بالای رنگ بندی اون میشید...والا من چند تا ریویو هم خوندم و هم دیدم! که واقعاً Ghosting زیادی توی یک بازی مثلاً ریسینگ دیده نمیشه(در واقع من که اصلاً ندیدم!!)البته من اینو در مورد سری MX میگم...با 5 میلی ثانیه زمان پاسخگویی...

پس با توجه به نظر شما میشه از اون 5 میلی ثانیه چشم پوشی کرد و قطعا مدلی که ips داشته باشه خیلی بهتره . و مسلما مدلی که کنتراست بالاتری داشته باشه بهتره که mx239 با کنتراست 80 ملیون خیلی بهتر از vx 239  

لینک به دیدگاه

حرف های شما کاملاً درسته ولی پنل های IPS زمان پاسخدهی بالاتر و زاویه ی دید بهتر دارن وگرنه فکر نمیکنم Refresh Rate اونها با بقیه پنلهای TN خیلی فرقی داشته باشه..اگه اشتباه میکنم بفرمایید

دوست عزیز، منظور بنده هم از Refresh Rate، درواقع همونی هست که شما می فرمایید. بعضیا می گن زمان پاسخدهی. در واقع حداقل زمانی است که تصویر داخل مانیتور بازسازی می شه.

... اما به دلیل داشتن پل ips رنگ ها واقعی تر نشون میدن و زوایه دید کاملی داره البته اگه از رو به رو به مانیتور نگاه میکنید این مزیت هیچ برتریی نسبت به بقیه مدل ها که زوایه دید کمتریی دارند ندارد

نظر دوستمون و سایر دوستان در مورد زاویه دید IPS درسته. ولی اینکه رنگها واقعی تر به نظر بیان، به کیفیت پنل (پنل های 10 بیتی) و صد البته Color Saturation بستگی داره. مثلا پنل های IPS عمومی دارای Color Saturation برابر با 72% RGB هستند. در صورتی که این میزان برای پنل های حرفه ای (مخصوص کارهای گرافیک) برابر با 100% RGB هست. و اختلاف قیمت یک پنل IPS عمومی در شرایط متعارف بازار با پنل های TN کمه در صورتیکه پنل های IPS حرفه ای اختلاف قیمت بالایی دارند. مثلا بنده یه PA238Q دارم که زمان پاسخدهی اون 6ms هست (یعنی به درد گیم نمی خوره با اینکه حدود 1.300 قیمتشه)، ولی عمق رنگ و دقت رنگش برای گرافیک بالا هست. پس دقیقا باید برای کاربردی که می خواید (و صد البته با توجه به بودجه تون)، مونیتوربخرید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...