رفتن به مطلب

AMD بر روی پردازنده 16 هسته ای با کنترلر داخلی PCI-E3.0 کار می کند

Recommended Posts

مقداری اطلاعات جدید از یک سند که توسط AMD منتشر شده ، به دست آمده است . به نظر می رسد که AMD بر روی یک پردازنده جدید با 16 هسته کار می کند که این 16 هسته واقعی هستند ، یعنی نه ترکیبی از 12 هسته CPU به علاوه 4 هسته GPU و نه چیز دیگر . همچنین از سری پردازنده AMD Opteron 6200 نیست . یک پردازنده کاملا جدید است . واضح است که چنین پردازنده ای را اول در بخش سیستمهای سرور خواهیم دید ، از این رو حدس می زنیم که این پردازنده یک Opteron باشد . اسناد توسعه دهنده پردازنده 16 هسته ای را در خانواده 15h و مدلهای 30h-3fh دسته بندی کرده اند .

پردازنده 16 هسته ای دارای یک uncore کامل است ، از اصطلاحات عملکرد ریز پردازنده که داخل هسته پردازنده قرار ندارند ، مانند کنترلر QPI ، کش L3 ، کنترلر حافظه و غیره . PCI Express و SPI به طور معمول داخل چیپ قرار دارند و به صورت Uncore نیستند .

اطلاعات تائید شده ای در مورد تکنولوژی و یا خانواده (Piledriver و غیره) در دست نیست . معماری هسته های پردازنده طراحی شده اند ولی مدلهای 30h-3fh خانواده 15h هسته های پردازنده های SteamRoller که قبلا در APU های Kaveri استفاده شده اند را نشان می دهد . می توانید به اسناد در اینجا نگاهی بی اندازید .

y61goszwbjf0anqvg6.png

d6ewewnq53m5jc8ehn3x.jpg

منبع : guru3d

ترجمه : حامد قربانی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا خودش رحم کنه...

این AMD معلوم نیست داره چیکار می کنه !

تا اونجایی که من مطالعه کردم 7850K اصلا جالب عمل نکرده و حتی در زمینه فشرده سازی فایل نسبت به 6800K کاملا ضعیف تر عمل کرده.

در افزایش کارایی در زمینه گیم هم اون چیزی که AMD قبلتر گفته بود نشد...

همچنان پهنای باند حافظه پایین!همچنان افزایش فرکانس رم پوچ و بی اثر!

همچنان قدرت هسته ها پایین!

من که پاک نا امید هستم...

لینک به دیدگاه

این پردازنده ها هم رده xeon میشه یعنی برای سرور هست؟

لینک به دیدگاه

این پردازنده ها هم رده xeon میشه یعنی برای سرور هست؟

سری Opteron همرده Xeon محسوب میشن . منتها این معماری ممکنه برای سری های دیگه هم استفاده بشه . فعلا مشخص نیست .

لینک به دیدگاه

از سی پی یو های AMD بدم میاد.

:angry:درست آخه AMDهم cpuحیف intel به این خوبی نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا چند سال AMD دچار آشفتگی شده و خط مشی درست و حسابی نداره !

هرچی رو می کنه در زمان ورود با مطالبی که گفته فرق می کنه!دائم ارائه رو به تاخیر میندازه و خلاصه کلا از گردونه رقابت بازمونده...

یه زمانی AMD با اتلون 64 ها اینتل رو به خاک و خون کشید !

همین الان هم رکورد یکسری تست ها مثل 1024 wprime دست اپترون های AMD هست !

لینک به دیدگاه

خدا میدونه اگه تولید بشه باید چه پاوری انداخت روش!!! :huh:

8350 که یه چیز عادی هست واسه AMD و کلا کامپیوتر، 144 وات برق میخواست! :wacko:

فکر کنم باید بریم واسش یه کنتور جدا بگیریم!! :blink:

اصلا هر کاری کنه خیلی از اینتل عقب تره!

لینک به دیدگاه

اگه وضع بهبود معماری مثل این 2-3 سال باشه یه تاپاله گند کاری دیگه تو کارنامه افتخارات AMD ثبت میشه :|

لینک به دیدگاه

عاشق هرچی سی پی یو ای ام دی هستم :x

اگه به ای ام دی ظلم نمیشد الان وضعش اینجوری نبود

زمانی بود که اینتل رو بخاطر دادن پول به شرکت های لپ تاپ سازی (استفاده سی پی یو های اینتل در دستگاه هاشون) دادگاهی کرده بودن و این گوشه ای از اتهاماتش هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من واقعا موندم چجوری هنوز این شرکت سرپا هست و بودجه از کجا میاره خرج تحقیقات می کنه ؟؟؟  :(  :(  :(

خیلی نگران این شرکت هستم... خداکنه وضعش بهتر بشه... فکر کنم تنها درامد درست حسابیش تو این چند وقته تولید گرافیک و سی پی یو برا کنسول ها بوده و در بقیه موارد اگر ضرر نکرده باشه سودی هم نبرده بر خلافش انویدیا و اینتل مثله چی فروش و در نتیجه سود کردن این چند ساله!!!  -_-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...