رفتن به مطلب

انتخاب یکی از این دو هارد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان راهنمایی کنن کدام رو بخرم سرعتش مهمه

WD Blue 1 TB 7200Rpm 64MB SATA3 

ST1000DM003  Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff 

لینک به دیدگاه

سلام

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff این خیلی بهتر هست کارای برابر با سری black وسترن داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از لحاظ کیفی من وسترن بلو رو بهتر تجربه کردم...

ولی سرعت سیگیت هم عالیه...

لینک به دیدگاه

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff

داداش این سرعت خیلی خوبی داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از لحاظ کیفی من وسترن بلو رو بهتر تجربه کردم...

ولی سرعت سیگیت هم عالیه...

به قول دوستمون 

اگه سرعت میخای سیگیت 

اگه طول عمر و کارایی خوب میخای وسترن 

البته به طرزه استفاده شما از سیستم هم بر میگرده که چقدر هارد عمر کنه 

لینک به دیدگاه

فقط Seagate Barracuda با ظرفیت بالاتر از یک ترا از نظر سرعت قابل رقابت با وسترن بلک هسش .... اگر انتخاب فقط یک ترا با قیمت مناسب هستش وسترن رو پیشنهاد میکنم و در غیر اینصورت سیگیت barracuda دو یا سه ترابایت ...

لینک به دیدگاه

پیشنهاد بنده هم seagate st1000dm001 barracuda هست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام کدوم از اینها از لحاظ سرعت بهترن

Toshiba 2TB SATA3 7200Rpm 64MB HDD

WD caviar black 2tb

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

segate 64mb   سرعت بیشتری داره هم تو read هم تو رایت  میتونید توی اینترنت بنچمارک ها رو بینید. من یک 2 ترا بایت 64مگ بافر 7200 دارم واقعا دو تا هارد دیگم درمقابلش کم میارن .

لینک به دیدگاه

اگر سرعت برات مهمه هیچکدوم اینها

حتی هارد 10000 دور بخری سرعتش در مقابل SSD ندین برابر پایینتر هست 

از انتخاب این هاردها مشخص هست برای ارشیو نمیخوای 

بهترین پیشنهاد خرید SSD 128 بهمراه WD BLACK KHAVIER500 هست

من روی سیستم خودم یک 128SSD و 2 تا گرین 2 ذارم

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر سرعت برات مهمه هیچکدوم اینها

حتی هارد 10000 دور بخری سرعتش در مقابل SSD ندین برابر پایینتر هست 

از انتخاب این هاردها مشخص هست برای ارشیو نمیخوای 

بهترین پیشنهاد خرید SSD 128 بهمراه WD BLACK KHAVIER500 هست

من روی سیستم خودم یک 128SSD و 2 تا گرین 2 ذارم

دوست خوب ایشون صحبت هارد کردن دو مدل نه اون چیزی که شما میفرمایید وگرنه مشخصه تفاوت سرعت ایشون هارد دیسک گفتن که در حال حاضر SEGATE  برتری نسبی داره با شرکت های دیگه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام شما کدوم هارد رو از سیگیت پیشنهاد میکنید که سرعتش از همه بالاتر باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام شما کدوم هارد رو از سیگیت پیشنهاد میکنید که سرعتش از همه بالاتر باشه

درود تمام مدل های Seagate Barracuda 7200Rpm 64MB Buff برای کاربر خونگی سرعت و کیفیت مناسبی دارند حجمش هم که دیگه هر چقدر مد نظر شخص باشه.

لینک به دیدگاه

سریترین هارد کامپیوتر چیه برندی میزنه و چه مدلی و ایا از هارد سیگیت هم سریع تر است

لینک به دیدگاه

سریترین هارد کامپیوتر چیه برندی میزنه و چه مدلی و ایا از هارد سیگیت هم سریع تر است

Silicon Power

لینک به دیدگاه

من هاردیسک hhd میخوام و اینترنال و اکسترنال نمیخوام مانند این:

336123.jpg

و من از این نوع که پایین است میخوام که داخل کیس قرار بگیره

western-digital-caviar-green-hdd_5.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هاردیسک hhd میخوام و اینترنال و اکسترنال نمیخوام مانند این:

336123.jpg

و من از این نوع که پایین است میخوام که داخل کیس قرار بگیره

western-digital-caviar-green-hdd_5.jpg

دوست خوب شما بهتره تاپیک جدا بزنی اون دوستمون هم که گفت سیلیکون پاور متوجه نبوده شما چی میگید خدمتت بگم اصلا بحث این تاپیک دراباره هارد اینترنال بوده نه اکسترنال و همون هارد seagate که بالا معرفی  کردم برای اکثر کاربر ها جوابگو هست ازاونا تقریبا سریعتر هارد های وسترن سری بلک هستن که البته قیمتشون بالاست و مناسب کاربر خونگی نیست میشه یک دو ترابایت سیگیت ببننید سری باراکودا 64مگ 7200 دو برای ذخیره سازی بعد یک ssd حجم پایین مثل 64 یا 128 هم برای سیستم عامل استفاده کنید و هنوز هزینه ات کمتر باشه پس همون سیگیت عالیه و توی این رنج قیمت چیزی سریعتر از این سری نیست.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

نه من بازم پرسرعت تر میخوام مشکل مالی ندارم و میتونم از بازار اروپاهم بخرم اگه تو ایران نباشه.فقد و فقد پر سرعت ترین رو میخوام

لینک به دیدگاه

نه من بازم پرسرعت تر میخوام مشکل مالی ندارم و میتونم از بازار اروپاهم بخرم اگه تو ایران نباشه.فقد و فقد پر سرعت ترین رو میخوام

هارد میکانیکی دور بالا عمر مفید پایینی داره  دور که بره بالا اصتکاک و گرما بیشتر میشه و عمر قطعه پایین میاد 

اگر خواهان سرعت بالا هستید و نوع هارد براتون مهم نیست هاردهای PCI EXPRESS  برندهایی مانند OCZ مدل ZD-XL Full Height

**************************************************************************************************************************************************

و یا mushkin مدل Scorpion Deluxe®  — 960GB  Solid State Drive - MKNP44SC960GB - DX Scorpion Deluxe از اروپا تهیه کنید 

********************************************************************************************************

اگر پولتون کمتره 

Vertex 4 - SATA

اگر باز هزینتون متنناسب با حم انتخابی کمتره WD BLACK بگیرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب پس بسته به سیستم تون  مین بورد و پردازنده و پورت های ساتا میتونید چند تاssd بگیرید وضمنا احتیاجی به بازار اروپا نیست شاتل که نمیخواید بخرید!همین جا مدل های مختلفی ssd  فراونه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد میکانیکی دور بالا عمر مفید پایینی داره  دور که بره بالا اصتکاک و گرما بیشتر میشه و عمر قطعه پایین میاد 

اگر خواهان سرعت بالا هستید و نوع هارد براتون مهم نیست هاردهای PCI EXPRESS  برندهایی مانند OCZ مدل ZD-XL Full Height

**************************************************************************************************************************************************

و یا mushkin مدل Scorpion Deluxe®  — 960GB  Solid State Drive - MKNP44SC960GB - DX Scorpion Deluxe از اروپا تهیه کنید 

********************************************************************************************************

اگر پولتون کمتره 

Vertex 4 - SATA

اگر پولتون کمتره 

Vertex 4 - SATA

دوست عزیز کی گفته هارد میکانیکی به قول شما عمر پایینی داره ؟اصلا اینطور نیست من هارد سامسونگ دارم 5 ساله ازش استفاده میکنم یک عدد بدسکتور هم نداره به نوع استفاده برمیگرده defrag منظم  ،ثابت نگه داشتن هارد و مرتب در نیاوردن و باز جازدنش مثل کاریی که بعضی ها میکنن و با هارد اینترنال مثل اکسترنال رفتار میکنن این ها همه باعث میشه که عمر کم بشه ولی این که شما میگید اصطحکاک بیشتر میشه دما بالا میره عمر میاد پایین باید خدمتون بگم شرکت های وسترن و سیگیت اینو میدونن و چیزی داخل هارد اصطحکاک نداره باهم اون صفحه ها یا پلیت های هارد به هم ساییده نمیشن !!اگر هارد توی جای خنک بمونه دما روی 30 تا35 باشه درست استفاده بشه ازش دو برابر عمر میکنه .

لینک به دیدگاه

شما هر مراقبتی کنید اسپیندل هارد 5000 دور با 10000 یکیه و فقت دور موتور و مکانیزم بازوی هد کمی تفاوت داره

برای خواندن اطلاعات پلاتر حول اسپیندل میچرخه و بازوی هد جلو عقب میشه .ولی اس اس دی اینطور نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما هر مراقبتی کنید اسپیندل هارد 5000 دور با 10000 یکیه و فقت دور موتور و مکانیزم بازوی هد کمی تفاوت داره

برای خواندن اطلاعات پلاتر حول اسپیندل میچرخه و بازوی هد جلو عقب میشه .ولی اس اس دی اینطور نیست

بله درست SSD قطعات متحرک مکانیکی نداره و ما درباره مکانیزم  عمیلاتی هارد دیسک کاملا آشسنایی داریم و احتیاجی به توضیح نیست ولی اینجور نیست ssd که تا ابد کار کنه اوناهم مشکلات خودشو نودارن من یک مدل 128 گیگ کینگ استئن. داشتم و مجبور بودم تمام پوشه ها و مکانهایی که سیستم عامل روشون دائما در حال نوشتنه مثل TEMP یا page file یا پوشه Roaming  برنامه  idm و چندین مکان دیگه رو برای افزایش عمر از روی ssd ادرسشونو عوض کنم چون رایت کردن روی ssd عمرش ور کم میکنه و بیشتر برای Read خوبه.پس همه وسیله ها مشکلات خودشن رو دارن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...