رفتن به مطلب

جریمه دیرکرد تمدید سرویس اینترنت

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

یه اتفاق جالب هم برای یکی از دوستان افتاده که جالبه و توضیح میدم ...

این دوستمون سرویس آسیاتک 10 مگابیت و ترافیک 10 گیگابایت داره و از 8 تا 10 صبح دانلود رایگان داره.

با سرعت 700-900 هم دانلود میده در ساعت رایگان !

دوستم ساعت IDM رو تنظیم کرده که سیستم بصورت اتوماتیک توی این ساعت دانلود کنه .

متاسفانه ساعت ویندوزشون به هم میریزه و  برنامه IDM در ساعت دیگه شروع به دانلود می کنه و چون سرعت بالاست کل ترافیک ایشون که تموم میشه هیچ و حدود 2 گیگ هم ترافیک منفی میندازه !

بعد زنگ میزنه پشتیبانی و خودشون هم تعجب می کنند از این جهت ترافیک منفی !و بعد بهش میگن 1 گیگ شارژ کن ما برات وصل می کنیم خط رو.

دوستم بعد از تمدید 1 گیگابایت متوجه میشه باز اکانتشون منفی هست و کانکت نمیشه !تماس میگیره . میگه باز هم منفی هست و میگن کاری از دستمون بر نمیاد و باید باز هم شارژ کنید...

یعنی واقعا یعنی چی !سیستم اونا باگ داشته و ترافیک منفی انداخته گناه مشترک چیه !؟!

من نمیدونم اصلا کجای دنیا ترافیک میفروشن به مشترکاشون اونم قیمتی نزدیک 2 دلار یا 5500(با مالیات و عوارض) خودمون...

لینک به دیدگاه

من نمیدونم اصلا کجای دنیا ترافیک میفروشن به مشترکاشون اونم قیمتی نزدیک 2 دلار یا 5500(با مالیات و عوارض) خودمون...

اصلا بگو کجای دنیا دسترسی به اینترنت انقدر سخته و پر هزینه است!(نسبت به کارایی البته)

لینک به دیدگاه

این دیگه نوبره والا

من از های وب نت دارم

از قطعی و وصلی که بگذریم این شرکت شارژ الکی از حساب کم میکنه

یعنی شما مثلا 50مگ دانلود میکنی بیشتر از این مقدار کنتور میندازه

یه جور حجم داره به اسم فشقشه یعنی شما 3گیگ حجم رو 3 هزار تومن میگیری ولی باید تو 1 روز مصرف کنی

شاید باور نکنید وقتی فشفشه میگیرید دقیقا 2برابر از حجمتون کم میشه من 1.5 گیگ دانلود کردم 3گیگ تموم شد

زنگ زدم شرکت جریانو گفتم میگن ما ایزو 9001 داریم فلان داریم میگم جلو چشم من 1500 مگم الکی رفته میگه اگه میخواین فردا زنگ بزنید یکی رو بفرستیم حضوری مشکل رو ببینه

وقتی زنگ زدم 11 مگ از حجمم مونده بود سیستم رو خاموش کردم گفتم باقیش واسه فردا . باورتون نمیشه صبح وقتی سیس رو روشن کردم حجمم 240 مگ بود !!!

بعد از 4-5 ساعت بازی و وبگردی رسید به 380 مگ که کلا قطع شد ولی توی حساب کاربریم 380مگ داشتم !

بعد 3-4 روز این 380 مگ شد 3 گیگ و خورده ای ولی بازم نتم قطع بود !

اینگار طرف نت و درست کرده بود که وقتی مامورشون میاد من ضایع بشم.

جالب اینجاست یه ماهه دیگه نمیشه توی فروم هایوب نظر ثبت کرد و نظرهایی که در مورد کم شدن شارژ بود کلا حذف شدن !

یه نکته دیگه سایت رو تغییر دادن . اوایل میزان مصرف طی روز رو میداد ولی الان میگه میزان مصرف در اخرین اتصال اینقدر !

ویرایش شده توسط const@ntin
لینک به دیدگاه

یه اتفاق جالب هم برای یکی از دوستان افتاده که جالبه و توضیح میدم ...

این دوستمون سرویس آسیاتک 10 مگابیت و ترافیک 10 گیگابایت داره و از 8 تا 10 صبح دانلود رایگان داره.

با سرعت 700-900 هم دانلود میده در ساعت رایگان !

دوستم ساعت IDM رو تنظیم کرده که سیستم بصورت اتوماتیک توی این ساعت دانلود کنه .

متاسفانه ساعت ویندوزشون به هم میریزه و  برنامه IDM در ساعت دیگه شروع به دانلود می کنه و چون سرعت بالاست کل ترافیک ایشون که تموم میشه هیچ و حدود 2 گیگ هم ترافیک منفی میندازه !

بعد زنگ میزنه پشتیبانی و خودشون هم تعجب می کنند از این جهت ترافیک منفی !و بعد بهش میگن 1 گیگ شارژ کن ما برات وصل می کنیم خط رو.

دوستم بعد از تمدید 1 گیگابایت متوجه میشه باز اکانتشون منفی هست و کانکت نمیشه !تماس میگیره . میگه باز هم منفی هست و میگن کاری از دستمون بر نمیاد و باید باز هم شارژ کنید...

یعنی واقعا یعنی چی !سیستم اونا باگ داشته و ترافیک منفی انداخته گناه مشترک چیه !؟!

:D :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تعرفه اینترنت در کشور همسایه افغانستان 20تا 30% ارزانتر شد

لینک به دیدگاه

جالبه که ایرانسل جریمه در نظر نمیگیه برای وایمکس اما کاره بدتری میکنه. شما دورتون از اول ماه شروع میشه شارژ کنی انترنت داری نکنی نداری و هرچه دیرتر شارژ کنی از روزهای که میتونی استفاده کنی کم میشه. و جالب اینکه حداقال سرعت 1/8 هم رعایت نمیکنه و سرعت برای اینترنت 1مگا با قیمت تخیلیش همیشه کمتر 60 کیلویایته.... این هم در نوعه خودش جالبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه که ایرانسل جریمه در نظر نمیگیه برای وایمکس اما کاره بدتری میکنه. شما دورتون از اول ماه شروع میشه شارژ کنی انترنت داری نکنی نداری و هرچه دیرتر شارژ کنی از روزهای که میتونی استفاده کنی کم میشه. و جالب اینکه حداقال سرعت 1/8 هم رعایت نمیکنه و سرعت برای اینترنت 1مگا با قیمت تخیلیش همیشه کمتر 60 کیلویایته.... این هم در نوعه خودش جالبه

بیخود نیست اون بنده خدا می گفت اینجا کجاست...

لینک به دیدگاه

تعرفه اینترنت در کشور همسایه افغانستان 20تا 30% ارزانتر شد

جالب اینجاست از سرور های اروپایی فاصله بیشتری دارن ولی پینگشون از ما کمتره :دی

توی LOL یکی رو میشناسم افغانیه پینگش 40 ه پینگ من در بهترین شرایط 140 :( که اکثر اوقات هم روی 180 هست

ویرایش شده توسط const@ntin
لینک به دیدگاه

توی LOL یکی رو میشناسم افغانیه پینگش 40 ه پینگ من در بهترین شرایط 140 :( که اکثر اوقات هم روی 180 هست

رکورد دست منه با 34 :lol:

لینک به دیدگاه

پینگ ایران بیشتره چون اطلاعات باید از چند تا الک و آبکش رد بشن ، و این عملیات مستقیما روی پینگ تاثیر میذاره

و تا وقتی این عملیات روی شبکه اجرا میشه این داستان ادامه داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرکتی که این شرکت داره پیاده میکنه رو با یک مثال میگم که شفاف تر بشه:

فرض کنید هوس مسافرت کردید و تصمیم میگیرید برید خطه ی سر سبز شمال

بین راه یک رستوران توقف می کنید و ناهاری میل می کنید...

ماه ها و و شایدم سال ها بعد بازم در مسیر شمال هوس میکنید ناهار بخورید و باز هم تشریف میبرید اون رستوران

بعد میل کردن ناهار می رید پای صندوق که حساب کنید

صندوق دار: حساب شما میشه مبلغ 75000 تومان بابت غذا و 68250 تومان هم بابت جریمه ی 455 روزی که نیومدید اینجا غذا بخورید(بابت هر روز 1500 ریال)  :eek:  =))  

بابت اینکه به کسی لطف نمی کنید یا دیر لطف می کنید جریمه میشوید  =)) 

لینک به دیدگاه

حالا ایرانسل یه کار دیگه می کنه (باور کنید 5 6 ماه دقت کردم تا مطمئن شم. اول گفتم بعید این کارو بکنه)

شما یه دوره 1 ماهه اینترنت رو شارژ میکنی : پینگ نرماله . سرعت دانلود نرماله و همه چی اوکی هست.

بعد   1هفته مونده به آخر دوره ت که میرسی سرعت اینترنت شروع میشه به کم شدن، پینگ داغون و یه اینترنت روی عصاب حالا شما اگه بری مثلا 5 روز مونده به پایان دوره اینترنت رو شارژ کنی کندی سرعت و پینگ داغون و ... از بین میره تا 1 هفته مونده به پایان دوره بعدی

خیلی شیک و مجلسی :wub:

لینک به دیدگاه

دوستانی که از این شرکت اینترنت دارن ، اگر امکانش هست تماس بگیرن و با قسمت روابط عمومی صحبت کنن . این کار قانونا درسته . ولی شما روی بند سوم همون قانون تاکید کنید که 25 درصد اضافه حجم باید به ما بدن بابت سرویس نامتقارن . اگر قطعی ویا کندی هم دارید همونجا اعتراض کنید که طبق قانون باید جریمه این مشکلات رو هم بدن . من این کار رو کردم . ولی یک نفر فایده نداره . ممنون از همه

لینک به دیدگاه

سلام
همين الان مدت 1ماه نت من تموم شد من از انديشه سبز خزر ميگيرم
من پول واريز نكردم ولي فعال هس ولي گفته بخاطره هر روز 75 تومن جريمه ميكنه ميخواستم بدونم من تا چند روز ميتونم پول واريز نكنم؟

لینک به دیدگاه

مخابرات تا 150 روز اگر تمدید نکردی کاری باهات نداره روز 151 رانژه رو بر می دارند و خلاص.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ریزه کاری های تبصره و بند ها رو میدونن و بنفع خودشون استفاده میکنند پرداخت مبلغ دیرکرد شارژ سرویس درصورتی منطقی هست از نظر قانون که شما بخواهید دوباره شارژ کنید توجیه هم این هست که اینها بابت نگهداری پورت ها به مخابرات هزینه پرداخت میکنند ( بالانس بین این هزینه و هزینه ایی که از شما بابت تاخییر میگیرند رو نمیدونم ) درواقع همینطور هم هست و مورد دیگه اینکه اگر مثلا پورتی که روی هوا مونده خالی باشه میتونند به مشتری دیگه سرویس بدند .

پس اصولا میتونند این جرکت رو انجام بدند هرچند برای شما و مشتری خوشایند نباشه . اگر از سرویسی که گرفتی ناراضی هستی یا سرویس دهنده بهتری میتونی انتخاب کنی میتونی دلیل همین داستان جریمه تاخییر شارژ بگی قصد تخلیه پورت رو داری شاید کمی بخودشون بیان . درمورد اون 25 درصد با توجه به نرخ هر گیگا یا فاکتور های دیگه مثل نرخ اشتراک پهنای باند میتونی متوجه بشی که 25 درصد ارسال رو اضافه کردند یا خیر بعضی ها که سعیشون در نهایت بیشتر پول گرفتن از مشتری هست از همون بند و تبصره ها استفاده میکنند و نرخ ها رو جوری تنظیم میکنند که درواقع اون 25 درصد رو اعمال کردند یا مثلا اگر تو اون قانون کذایی اومده اشتراک 1 به 10 اینها میگن اشتراک ما مثلا 1 به 7 هست پس بیشتر از اون 25 درصد رو هم به مشتری سرویس دادیم .

لینک به دیدگاه

سلام

همين الان مدت 1ماه نت من تموم شد من از انديشه سبز خزر ميگيرم

من پول واريز نكردم ولي فعال هس ولي گفته بخاطره هر روز 75 تومن جريمه ميكنه ميخواستم بدونم من تا چند روز ميتونم پول واريز نكنم؟

من که پرسیدم زمانی رو اعلام نکردن . گفتن ما قبلا اگر تا یک ماه کسی تمدید نمیکرد جمع آوری میکردیم . بعد کاربرها اعتراض کردن . الان این کار رو کردیم که اگر کسی تمدید نکرد سرویسش جمع آوری نشه . از حرفش میشد برداشت کرد که زمانش نا محدوده . ولی وقتی حجم رو قطع میکنن دیگه چه فایده ای داره ؟ از حجم باقیمانده که نمیشه استفاده کرد . پس قطع یا وصل بودنش فرقی نداره .

لینک به دیدگاه

ریزه کاری های تبصره و بند ها رو میدونن و بنفع خودشون استفاده میکنند پرداخت مبلغ دیرکرد شارژ سرویس درصورتی منطقی هست از نظر قانون که شما بخواهید دوباره شارژ کنید توجیه هم این هست که اینها بابت نگهداری پورت ها به مخابرات هزینه پرداخت میکنند ( بالانس بین این هزینه و هزینه ایی که از شما بابت تاخییر میگیرند رو نمیدونم ) درواقع همینطور هم هست و مورد دیگه اینکه اگر مثلا پورتی که روی هوا مونده خالی باشه میتونند به مشتری دیگه سرویس بدند . پس اصولا میتونند این جرکت رو انجام بدند هرچند برای شما و مشتری خوشایند نباشه . اگر از سرویسی که گرفتی ناراضی هستی یا سرویس دهنده بهتری میتونی انتخاب کنی میتونی دلیل همین داستان جریمه تاخییر شارژ بگی قصد تخلیه پورت رو داری شاید کمی بخودشون بیان . درمورد اون 25 درصد با توجه به نرخ هر گیگا یا فاکتور های دیگه مثل نرخ اشتراک پهنای باند میتونی متوجه بشی که 25 درصد ارسال رو اضافه کردند یا خیر بعضی ها که سعیشون در نهایت بیشتر پول گرفتن از مشتری هست از همون بند و تبصره ها استفاده میکنند و نرخ ها رو جوری تنظیم میکنند که درواقع اون 25 درصد رو اعمال کردند یا مثلا اگر تو اون قانون کذایی اومده اشتراک 1 به 10 اینها میگن اشتراک ما مثلا 1 به 7 هست پس بیشتر از اون 25 درصد رو هم به مشتری سرویس دادیم .

درسته . قانونا میتونن پول بگیرن . ولی برای جذب مشتری تا الان این کار رو نکرده بودن . الان سرویسی که میدن 1 به 8 هست . خودشون هم گفتن . ضمن اینکه تو همون مصوبه هم 1 به 8 نوشته شده . طبق اون تعرفه اینترنت 512 با اشتراک 1 به 8 و ترافیک 3 گیگ و آپلود نامتقارن ( سرعتش کمتر از دانلود ) در میاد 18 تومان . اینها میگیرن 17 تومان . طبق همون تعرفه تا 60 درصد مجاز هستن که ارزونتر بگیرن . البته فکر کنم فقط بخش حق وصل یا نگهداری رو . یعنی 4500 رو میتونن 1800 بگیرن . 2700 تخفیف میتونن بدن . حلا اینها 1000 تومان تخفیف میدن . پس 25 درصد رو اینجا هم اعمال نکردن . هرچند همیشه راه فرار براشون هست و ما هم کاری نمیتونیم بکنیم . مگر اینکه همه کاربرها با هم اعتراض کنن .

لینک به دیدگاه

درسته . قانونا میتونن پول بگیرن . ولی برای جذب مشتری تا الان این کار رو نکرده بودن . الان سرویسی که میدن 1 به 8 هست . خودشون هم گفتن . ضمن اینکه تو همون مصوبه هم 1 به 8 نوشته شده . طبق اون تعرفه اینترنت 512 با اشتراک 1 به 8 و ترافیک 3 گیگ و آپلود نامتقارن ( سرعتش کمتر از دانلود ) در میاد 18 تومان . اینها میگیرن 17 تومان . طبق همون تعرفه تا 60 درصد مجاز هستن که ارزونتر بگیرن . البته فکر کنم فقط بخش حق وصل یا نگهداری رو . یعنی 4500 رو میتونن 1800 بگیرن . 2700 تخفیف میتونن بدن . حلا اینها 1000 تومان تخفیف میدن . پس 25 درصد رو اینجا هم اعمال نکردن . هرچند همیشه راه فرار براشون هست و ما هم کاری نمیتونیم بکنیم . مگر اینکه همه کاربرها با هم اعتراض کنن .

اقا حامد این جوری به جایی نمی رسی یا وقت خدتوتون رو به خاطر یکسری آدمی که هیچی توی کتش نمی نره از بین نبر یا اگه می خوای حق تون رو بگیری باید یه کار درست حسابی انجام بدی باید این تاپیک رو توی چند جای دیگه هم باز کنی و یه ارتش جمع کنی کم کم 50 نفر بعد همه با هم اعتراض کنید زدن تاپیک اعتراض توی لیون به جایی نمی رسه 

لینک به دیدگاه

الان تو همین فروم حداقل 10-15 نفر هستن که از این شرکت سرویس میگیرن . حداقلش . شاید خیلی بیشتر هم باشن . همینها برای شروع اقدام کنن خوبه .

لینک به دیدگاه

الان تو همین فروم حداقل 10-15 نفر هستن که از این شرکت سرویس میگیرن . حداقلش . شاید خیلی بیشتر هم باشن . همینها برای شروع اقدام کنن خوبه .

اقا حامد با اینکه من از این شرکت سرویس نمیگیرم ولی حرف های شما رو کاملاً درست میدونم!مشکل ما ایرانی ها همیشه همین بوده هرچی زدن توی سرمون هیچی نگفتیم!باید بهشون اعتراض کننیم!من خودم از شاتل سرویس میگیرم خیلی جدی هم چند بار زنگ زدم بهشون و تهدیدشون کردم که قراردادمو فسخ میکنم!اولش کوتاه اومدن ولی باز شد همون آش و همون کاسه!من هر روز با اینا درگیری دارم!از قدیم گفتن یک دست صدا نداره!اینا منبع درامدشون همین مشترکاشون هستن یعنی میشه از همین راه بهشون فشار آورد!من سرویس نامحدود 1 مگ دارم با قیمت 220 هزار تومن!!!!تازه امروز فهمیدم سرعت آپلودم روی 50-60!یعنی نامتقارن!همین الان زنگ زدم باهاشون دعوا گرفتم!جوابی ندارن بدن!تنها راهش همین اعتراض وتهدید به فسخ قرارداد و از همه مهم تر آوردن اسم ISP رقیب مستقیمشونه!این مقررات مسخره ی رادیویی و ارتباطات هم انگار خودشون نوشتن!همیشه راه فرار واسه خودشون گذاشتن!فقط هم نفع خودشون توش لحاظ شده

لینک به دیدگاه

من که پرسیدم زمانی رو اعلام نکردن . گفتن ما قبلا اگر تا یک ماه کسی تمدید نمیکرد جمع آوری میکردیم . بعد کاربرها اعتراض کردن . الان این کار رو کردیم که اگر کسی تمدید نکرد سرویسش جمع آوری نشه . از حرفش میشد برداشت کرد که زمانش نا محدوده . ولی وقتی حجم رو قطع میکنن دیگه چه فایده ای داره ؟ از حجم باقیمانده که نمیشه استفاده کرد . پس قطع یا وصل بودنش فرقی نداره .

من پرسيد گفتن 3تا 5 روز موقت فعال هست

اگه زمانش نامحدود بخواد باشه منكه ديكه پول واريز نميكنم آخه حجم ترافيك من نامحدود هست :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...