رفتن به مطلب

وردی hdmi چیست ؟؟؟؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

دوستان اگر بتونید توضیح بدن که این وردی hdmi چی و چه کار باهش می شه کارد و با وردی قبلی چه فرقی داره

ممنون می شم

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از اسمش که معلومه برا وارد کردن اطلاعات hdبه یک دستگاه است مثلا یک تلویزیون که این ورودی را داره شما می تونید دوربینتونو به اون وصل کنید و فیلم های hdخود را روی تلویزیون ببینید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این قابلیت در نمایشگرهای پیشرفته امروزی رو به افزایش هست وهمین قابلیت روز به روز در حال کاملتر شدن هست وکلا در این تکنولوژی روی کیفیت تصویر وصدا زیاد کارشده وسعی کردن که یه همخوانی همزمانی بین صدا وتصویر باشه در تکنولوژی قبلی کهdviبود این هماهنگی وجود نداشت ویه کم کیفیت تصویر بهتر شده بود اونم در رژولوشنهای بالا اینتکنولوژی رزولوشنهای فول اچ دی یو خیلی بهتر به نمایش میزاره یعنی در رزولوشنهای 4 رقمی البته در اینده ما زمانی بیشتر پی به این قابلیت میبریم که تصاویر فول اچ دی زیاد شده باشن از جمله فیلم و عکس وگیم البته تا حدودی روی کیفیت رنگ نمایشگر هم اثر گذاره چون نمایشگرهایی که این قابلیتو دارن برای پخش تصویر با این قابلیت تا حدودی بهینه شدن وکیفیت بالاتر میره در اینده نیز اکثر کارتهای گرافیک از این قابلیت پشتیبانی میکنن وحتی جدیدتر از این البته نمایشگرهایی که ازhdmi پشتیبانی میکنن این قابلیتو دارن که به دستگاههای صوتی وتصویریه دیگر به صورت مجزا نصب بشن از جمله کنسولهای بازی های رایانهای و دوربینهای اچ دی و دستگاههای ذخیره سازی اطلاعات امیدوارم این توضیهات مفید بوده باشن ببخشید زیاد شد.:D

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

ممنون بابت توضیحان

من کارت گرافیک سافایر 4870 دارم

و تویه پاکت گرافیک یک تبدیل کنند hdmi داره

یعنی کارت گرافیک من اون سری مانیتور ها رو می تونه ساپورت کنه

سوال بعدی اینکه کیفیت dvi بیشتر یا hdmi ؟( از لحاظ کیفیت و شفافیت و ارسال سیگنال)

منظورت از اینکه صوت و تصویر رو همزمان می فرسته یعنی چیه ؟( یعنی یک کارت گرافیک صوت و تصویر رو چطوری برای یک مانیتور می فرسته اصلان مانیتور صوت برای چیشه؟)

لینک به دیدگاه

بله سری 4800 ای تی ای ساپرت میکنه

وhdmi بهتره البته با گرافیک قوی که افت فریم پیدا نکنه در رزولوشن بالا

منظور از صدا وتصویر یعنی مثل اینکه شما داری یه فیلم میبینی ولی صدا باهاش هماهنگ نیست وکمی دیر تر صدا میرسه مثل اینکه یک اسلحه شلیک میکنه ولی صدا با اختلاف یکی دو ثانیه بعد میاد که این قابلیت این مشکلو حل کرده و نمایش تصویر توست نمایشگر رو با صدای اسپیکر هماهنگ میکنه یا خروجی صدای تعبیه شده روی مانیتور

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

ممنون

یک سوال برام پیش امده

من با وردی vga با این مشکل بر نخورده ( البته شاید دقت زیاد نکردم )

می خوام این رو بگم که

وردی dvi این مشکل رو دارن ولی vga نه ولی وردی ها hdmi امد و بهتر از dvi شود؟

می تونی یک توضیحی بدید :D

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام سینا جان

در تائید گفته های دوستانمون باید بگم

پورت hdmi یه پورت نسبتا جدیدیه که به خاطر نداشتن اون اختلالات فرکانسی (دقیقا نمیدونم دلیلشون چی بود) روی dvi میتونه تصاور رو با کیفیت بالاتر نمایش بده

این پورتها همونطور که اشاره شد دارای ویرایشهای مختلفی هستند مثل 1.1 1.2... و برای اولین بار در کارتهای گرافیکی توسط ati مورد استفاده قرار گرفتن و در زمان ورود کارتهای سری 3000 بود و اگر کارت شما متعلق به این سری یا جدیدتر از اونه این قابلیت رو داره

در کارتهای گرافیکی از ویرایش 1.2 این پورت استفاده میشه و شما نمیتونی از ویرایشهای دیگر این پورت برای کارتت استفاده کنی چون از نظر اندازه و پینها با هم تفاوت دارن

ویژگی این پورت در توانایی انتقال صدای اون به همراه تصویره یعنی این که اگر نمایشگر شما اسپیکر داره شما بدون کابل dvi و وصل کردن ورودی اسپیکر فقط با یک کابل جمع و جور و لوکس میتونی هم صدا و هم تصویر رو روی نمایشگر داشته باشی

موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام

می تونی به من بگیید که ورژن کارت 4870 سافایر چند هستش ؟

و همچنین ورژن این مانیتور چند هستش w2261v؟؟

ایا با هم خونی دارن ؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

می تونی به من بگیید که ورژن کارت 4870 سافایر چند هستش ؟

و همچنین ورژن این مانیتور چند هستش w2261v؟؟

ایا با هم خونی دارن ؟

با تشکر

سلام دوستان

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

نه تنها این ال سی دی بلکه تمام ال سی دی ها با تموم گرافیک ها یی که خروجیشون به اون ال سی دی بخوره با هم همخونی دارن:D:eek::confused:

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون بابت پاسخ

یکی از دوستان گفته بود که وژن مختلف داریم

و هر ورژن به مال خودش می خوره فقط

من دارم در رابطه با فیش hdmi می گم ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:D

لینک به دیدگاه

اخرین ورژنش اینه1.3 که مال سال 2006 هست پس خیالت راحت همه مانیتورهای جدید و گرافیکهای جدید بعد این سال از این خروجی استفاده میکنن ودیگه تا اخرین کیفیت ویرایش شده :-?

لینک به دیدگاه

سلام

تویه یه سایت خودندم

که همین ورژن 3 هم یک نمونه پیشرفته داره به نام 1.3b

که یک سری تغییرات نسبت به نسخه قبلی کرده

حالا کدوم یکشون هستن 1.3 یا 1.3b

باتشکر

لینک به دیدگاه

ورژن 1.3b و1.3aداره که اولی جدید تره یکم تو انتقال دادهها سریعه:-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...