رفتن به مطلب

بازگشت به اصول: HP از ویندوز 7 بر روی کامپیوتر های خود استفاده می کند

Recommended Posts

شرکت هیولِت-پَکارد دومین غول تولید کننده ی بزرگ کامپیوتر در جهان، اخیرا" امکان سفارش سیستم عامل ویندوز 7 را بر روی کامپیوترهایش مجددا" برقرار کرده است. شرکت HP دلیل روی آوردن مجدد به قبول سفارش این سیستم عامل را درخواست عمومی مشتریان اظهار کرده است و کسانی که این سیستم عامل را بر روی کامپیوتر های HP سفارش دهند می توانند تا 150 دلار در هزینه کلی سیستم صرفه جویی کنند. این بدین معناست که بین 13 تا 20 درصد در هزینه صرفه جویی می شود.

259iir6x7p7nigz3ht.jpg

هرچند همچنان می توان ویندوز های 8 و 8.1 را از HP سفارش داد، اما نکته ی جالب توجه بازگشت HP به ویندوز 7 به عنوان ویندوز پیش فرض پیشنهادی برای سیستم های خود است. اگر همین الان به بخش های فروش سیستمهای خانگی و اداری HP مراجعه کنید، در قسمت Desktops & All-in-Ones تنها کامپیوتر های مجهز به ویندوز 7 قابل روییت هستند که بالاتر از بخش ویندوز 8.1 به همراه یک لینک برای اطلاع بیشتر قرار گرفته اند.

q9y61mvxycxxljzji7uf.jpg

عملکرد HP به عنوان دومین غول OEM کامپیوتر جهان در بازگشت به سیستم عامل ویندوز 7 عملا" محکوم کردن سیستم عامل جدید ویندوز 8 مایکروسافت است؛ غیر از این تفسیر دیگری نمی توان داشت. HP عملا" ویندوز سابق مایکروسافت را ترجیح داده و دلیل این کار را خواست عمومی مشتریان عنوان کرده است.

تا به این لحظه فقط HP در حال تبلیغ ویندوز 7 به این شکل است، اما اگر دیگر تولید کنندگان کامپیوتر هم رویه ی HP را برگزینند، داستان برای ویندوز 8 و مایکروسافت جالب تر هم خواهد شد.

منبع: maximumpc

مترجم: آرمین ابیشی

لینک به دیدگاه

آرمین جان ممنون از خبر بسیار عالی که ترجمه کردید.

این نشون میده که فقط ما نیستیم که از ویندوز 8 بدمون میاد :p

مایکروسافت اگر یک تکونی به خودش نده همانطور که در قضیه ی مرورگرها به گوگل باخت

در سیستم عامل PC هم  میدان را به گوگل واگذار خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

آرمین جان ممنون از خبر بسیار عالی که ترجمه کردید.

این نشون میده که فقط ما نیستیم که از ویندوز 8 بدمون میاد :p

مایکروسافت اگر یک تکونی به خودش نده همانطور که در قضیه ی مرورگرها به گوگل باخت

در سیستم عامل PC هم  میدان را به گوگل واگذار خواهد کرد.

حق با شماست محمد جان،

والا اصرار مایکروسافت برای تغییر ویندوز 7 را اصلا" نتونستم درک کنم. وقتی یک ویندوزکامل بود روی همون کار میکردن بهتر بود. من اطلاعی از نرم افزار ندارم اما احساسم اینه قابلیت تاچ یا تغییر Theme و استارت منوی جدید همه می توانست به عنوان یک افزونه به ویندوز 7 اضافه بشه. 8.1 بهتر از 8 بود، و امیدوارم مایکروسافت هرچه زودتر 8.2 را ارائه کند بلکه شاید وضعیت بهتر شود.

لینک به دیدگاه

بله، خبر خوبیه، چون من هم بعنوان کاربر با اینکه دو تا سیستم دارم و دو تا سیستم عامل مجزا، بیشتر از این سیستمم استفاده می کنم که ویندوز 7 داره روش، نه اونی که ویندوز 8 نصب کردم، اما متأسفانه مایکروسافت سیاستهای خودش رو داره، بعنوان مثال متن خبر در لینک زیر:

http://www.tomshardware.com/news/microsoft-windows-7-retailers-sales-deadline,25326.html

عنوان می کنه که مایکروسفات تا پایان اکتبر سال گذشته، یعنی حدود یک ماه و نیم پیش، شایدم کمتر، از فروش ویندوز 7 به خرده فروش ها جلوگیری می کنه، و این به این معنی هست که ویندوز preinstalled دیگه تا یه سال دیگه روی سیستم ها نداریم، یعنی تا حداکثر یه سال دیگه لپ تاپی نداریم که بصورت پیش فرض روش ویندوز 7 نصب باشه.

البته این روند کاری مایکروسافت دور از ذهن نیست، بعنوان مثال وقتی ویندوز 8.1 ارائه شد، مایکروسافت بلافاصله عنوان کرد که از زمان عرضه ی ویندوز 8.1 بمدت یکسال و یا کمتر دیگه از ویندز 8 پیشتیبانی نمی کنه و کاربر ها باید سیستم عاملشونو بروز کنن، هزینه های گزاف مایکروسافت برای پشتیبانی سیستم عامل xp و بسیاری از عوامل دیگه که لیست کردنشون اینجا طول می کشه، از مهمترین عوامل تغییر این فرآینده.

لینک به دیدگاه

مرسی بابت ترجمه و خبر عالی

واقعا آینده ی مایکروسافت تو هاله ای از ابهام قرار داره

اون از ویندوز

اون از وین فون

اون از سرفیس اونم از ایکس باکس یا همون شت باکس

لینک به دیدگاه

نمیشه روی لپ تاپ ها سیستم عامل نزارن :|؟ ماخ ودمون نصب میکنیم :| قانونی یا غیر قانونی !!! مهم نیست

فکر کنیم 150 دلار بدیم به سیستم عامل لپ تاپ :| ههه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...