رفتن به مطلب

سیستم AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آقا kasra بخوام در اینده کارت دوم بندازم این مادربورد چطوری ساپورت میکنه 16x یا 8x یا 4x ایا بالاتر از 16x داریم؟

لینک به دیدگاه

اولین چیزی که باید بودجتون رو صرفش کنید گرافیک بهتر است به جای خرید 760 بهتره که 770 خریداری کنین.

بعد به فکر کولر باشین.

مسلمه که واتر کولر بهتره خصوصا برای 4770k.اما بهتره که بودجتون رو مدیریت کنین به این صورت:

فعلا پولی رو که قصد خرید واتر کولینگ باهاش دارین رو برای خرید گرافیک بهتر صرف کنین.بعد هر وقت پول دستتون رسید کولینگ تهیه کنین.

------------------------------------------------------

هر پردازنده ذاتش با پردازنده دیگه فرق داره ممکنه من یه 4770k داشته باشم که با ولتاژ کمتر از شما فرکانس بالاتری بزنه و یا برعکس پس قلق پردازندتون رو باید خودتون بدست بیارین(مثل ماشین میمونه ومثلا دو نفر تو یه روز 405 میخرن اما یکیش با cng راحت 200 تا رو پر میکنه اما اون یکی به زور با بنزین سوپر 170 تا میره)

با گشت و گذار تو همین فروم کگلی مطلب در مورد نحوه اورکلاک کردن یاد میگیرین.

اما اول گرافیک بهتر چون شما هدف اصلیتون گیم هست

لینک به دیدگاه

kasra جان این کارت گرافیک خوب نیست اگه اینو بگیرم با قطعاتم هماهنگ نیست؟

اخه اگه 770 بگبرم 1300 هستش اون طوری این یکی قطعاتم چطوری میشه با این بودجه باید پایین تر ور دارم؟

لینک به دیدگاه

kasra جان این کارت گرافیک خوب نیست اگه اینو بگیرم با قطعاتم هماهنگ نیست؟

اخه اگه 770 بگبرم 1300 هستش اون طوری این یکی قطعاتم چطوری میشه با این بودجه باید پایین تر ور دارم؟

عزیز نه اینکه به هم نمیخورن و کارت بدیه.

شما هدف اصیتون گیم هست و نسبت به هدفی که دارین بهتره که عمده هزینتون رو بذارین برای گرافیک تا مادربورد.به همین دلیل هست که میگم.

760 کارت خوبیه اما کنسول های نسل بعد دارن با کارت گرافیک هایی وارد میشن که قدرتشون در حد و اندازه 760 هست پس بهتره که pc شما یه پله از کنسول جلوتر باشه.

حالا عرض بنده این هست که تا جایی که امکان داره از مشخصات سیستم کم نشه.

بهترین کار این هست که شما فعلا کولر نخرین و پردازنده رو بذارین با همون کولر استوک اینتل کار کنه.بعد در اولین فرصت که بودجه دستتون رسید کولر تهیه کنین.

-----------------------------------------------------------------------------

عزیز برای شما تفاوت که یک کارت 770 با 760 در بهتر شدن اجرای کیفیت و جزئیات گرافیکی بازی ایجاد میکنه بسیار بیشتر از تفاوتی هست که یه مین 500 تومنی با یه مین 1 ملیونی ایجاد میکنه(اصلا به چشم نمیاد).

مین گرونتر(البته به طور خلاصه):

قابلیت های اورکلاکینگ گسترده میده بهتون که فراتر از حد نیاز شماست و همون مین 500 تومنی نیازهای اور کلاکینگ شما رو برطرف میکنه.

برای استفاده از دو کارت همزمان کمی بهتر عمل میکنه.(استفاده از دو کارت رو توصیه نمیکنم ، تا زمانی که کارتی وجود داره که به اندازه دو کارت ضعیفتری که میخاین با هم استفاده کنین قدرت داشته باشه خیلی بهتره که کارت قدرتمند تکی رو خریداری کنین مثال:به جای خرید دو تا 670 خیلی بهتره که 780ti خریداری کنین)استفاده از دو کارت مسائل و مشکلات خاص خودش رو داره که مفصله.

کارت صوتی و امکانات جانبی بهتر(پرت های بیشتر، خروجی hdmi روکش طلا و.....) که این موارد هرچند ضروری نیستن ما اگر میخواین مین ارزونتر بخرین باید قیدشون رو بزنین.

پس دو راه هست که من اگه جای شما بودم برای خودم اینکارو میکردم (این اولویتهای منه و نظز شخصیم) :

1:اگه بودجه برای کولر کنار گذاشتین:

فعلا کولر نخرین و از کولر استوک اینتل استفاده کنین و پولش رو بذارین واسه گرافیک(راه بهتریه)

2:اگه بودجه برای کولر کنار نگذاشته بودین:

پس به ناچار باید یکی از قطعه ها رو دانگرید کنین.من اگه جای شما بودم به جای هیرو یه مین z87 با قیمت 550-600 برای خودم برمیداشتم و با پولی که برام میمونه به جا 760 یه 770 میخریدم.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

سیستمی که خودم دوست دارم بگیرم:

cpu:i7 4770k

min:asus hero

ram:gskill 1600 (2*4) 8

hdd:seagate 1 tera 64m 7200

vga:asus geforce gtx 760

dvd:pioneer

power:green 750oc

case:?

خب من این مادربورد رو به خاطر خروجی صداش انتخاب کردم ولی اگه از این بهتر هست و توی آینده نگری خوب هست عوض میکنم .

رم هم اگه باس 2400 بیاد از اون میگیرم.

حالا آقا kasra تغییرات اگه میخواد با تو ممنون اگه هم چیزی از قلم انداختم بگو .

http://lioncomputer.ir/product/2428/Intel%C2%AE%20Core%20i7-4770K%20Haswell%20Processor/

http://lioncomputer.ir/product/3027/ASUS%20GTX%20780%20OC%20DCII%203GB%20GDDR5/

http://lioncomputer.ir/product/2832/ASUS%20Z87-C%20LGA1150%20Z87%20MB/

http://lioncomputer.ir/product/2593/WD%20Blue%201%20TB%207200Rpm%2064MB%20SATA3%20HDD/

http://lioncomputer.ir/product/2573/AData%20XPG%20SX900%2064B%20SATA3%20SSD/

http://lioncomputer.ir/product/2250/Kingston%20HyperX%20Blu%201600MHz%204GB%20DDR3/

این سیستم پیشنهادی بنده هست گرچه کمی از بودجتون میزنه بالا (4325) اما دارا اس اس دی و کارت گرافیک قویتری هست که سرعت بوت بیشتر و همین طور فریم دهی بهتری در گیم

گرچه اگر دوست ندارید می تونید اس اس دی رو حدف کرده  و حدود 100 تومن براتون باقی می مونه بجاش یک کولر برای پردازنده بگریدی

در خصوص مادربرد هم نسبت به هیرو کمی در قیاس با اور کلاک حرفه ایی شاید ضعیف باشه  اما برای اور کلاک های معمولا جواب گوتون هست (با توجه به این که واتر کولینگ مد نظر ندارید و کارتون بیشتر گیم و برنامه نویسی هست)

در خصوص کارت صدا هم با حدود 100 الی 200 تومان می تونید یک کارت صدا ان بود حرفه ایی تر از هیرو تهیه کنید و از صدا لذت ببرید

در خصوص رم هم باس 2400 فکر نکنم نیاز براتون بشه چون عموما گیم به حجم بیشتر نیاز داره تا باس و البته منظورم 2 تا رم از این مدل بود که به صورت دوال کار کنند

اگر مشکلی در سیستم پیشنهادی هست و یا قطعاتی جا مونده و لازم هست با این بودجه تهیه بشه بگید که قطعات رو اصلاح کنم :)

لینک به دیدگاه

درود بر شما دوست عزیز

مادربورد hero برای اورکلاک خوب نیست ؟ میشه یه مادربورد خوب بهم پیشنهاد بدید .

لینک به دیدگاه

9590 یک بخاری کامل هست مطمین هستم فن خودش جوابگو نیست باید برای 200 وات یا واتر کولر بگیری اونم حداقل 400 الی 500 میزاره روی دستت . 

روی مین  990  هم درست جواب نمیگیری

بهترین پیشنهاد رو کردند دوستان 4770Kو مین Z87 هم مصرش پایینتره هم خنک تره هم بازدهیش بالاتره قابلیت اور مطمین داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

9590 و 9370 که کلا مثه سوکته 2011 هیچ کولری روشون نیست و فقط سیپیو هستند 

لینک به دیدگاه

من که کلا نظرم درباره amd عوض شد لطفا یه مادربورد سوکت 1150 معرفی کنید .

لینک به دیدگاه

درود بر شما دوست عزیز

مادربورد hero برای اورکلاک خوب نیست ؟ میشه یه مادربورد خوب بهم پیشنهاد بدید .

کسی نگفت برای اور کلاک بده

اتفاقا برای اور کردن عالی هست

اما شما گفتید این بورد رو برای کارت صدای خوبش انتخاب کردید و بنده پیشنهاد کردم این همه هزینه برای یک برد اون هم برای فقط کارت صدا یکم زیاده

این مادربردی که خدمتتون گفتم شاید کارت صداش در حد هیرو نباشه اما با 100 تومن تا 200 تومن هزینه یک کارت صدا حرفه ایی تر از هیرو به صورت داخلی میتونید روی مادربرد نصب کنید

در خصوص اور کلاک هم این مادربرد معرفی کردم شاید در حد هیرو در اور کلاک نباشه اما برای اور کردن های معمولی فکر کنم کفایت کنه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوست عزیز من FX-8350 va MSI-FX990A-GD80 دارم

سیستم بدی نیست ولی اگه برا بازی می خوای سیستم جمع کنی مهمترین ایراد amd نداشتن اسلات pci 3 هستش که فقط یه مادربورد am3+ هست که این اسلات رو داره! نظر من هم Z87-SABERTOOTH و 4770 هستش!

موفق باشی!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...