رفتن به مطلب

نظر شما در مورد خرید ASUS R9 270X DCII TOP 2GB GDDR5

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

می خواستم بدونم نظر شما در مورد خرید ASUS R9 270X DCII TOP 2GB GDDR5 و نصب اون روی مادبورد چیپست X58 چی هست؟

با توجه به این که مادربورد Pci Express 2 هست چقدر افت کارایی خواهم داشت؟

قیمتش مناسب هست یا صبر کنم بعد عید بگیرم؟

من الان یه 4890 asus رفرنس دارم که باد گرمو کامل به بیرون کیس هدایت می کنه ولی این کارت جدید به نظر میاد گرما رو به داخل کیس هم  بوزه مشکلی پیش نمیاد؟

ماجرای این UEFI Support چیه؟ یعنی به مادربورد های قدیمی نمی خوره؟

مموری 2 گیگابایتی کارت برای بازیهای جدید کم نیست؟

و کلا هر نظری دارید بگید؟

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

درود

عزیز pci-e 2 مشکلی براتون پیبش نمیاره افت کارایی تقریبا برای این کارت اصلا به چشم نمیاد خیلی ناچیزه.

در مورد کولر عرض کنم این کولر از کولر رفرنسی که رو کارت شما هست بسیار بسیار بهتره.

اما در این حدود قیمت میتونین کارتهای بهتری نظیر 760 غیر رفرنس تهیه کنین.

مدل پاور و پردازنده شما چیه؟

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

درود

عزیز pci-e 2 مشکلی براتون پیبش نمیاره افت کارایی تقریبا برای این کارت اصلا به چشم نمیاد خیلی ناچیزه.

در مورد کولر عرض کنم این کولر از کولر رفرنسی که رو کارت شما هست بسیار بسیار بهتره.

اما در این حدود قیمت میتونین کارتهای بهتری نظیر 760 غیر رفرنس تهیه کنین.

مدل پاور و پردازنده شما چیه؟

پاورم Green GP1200 Gold و مشکلی نداره و پردازنده i7 920

من تا جایی که می دیدم 760  DX11.1 بود و این 270X ِDX11.2 هست به نظر شما این یک برتری برای 270X به حساب میاد؟

البته سری TOP کارت های ایسوس خوراک اور هستن.چون مدار تغذیه خیلی بهتری دارن.

فک کنم شما هم بخوای اور کنی ؟

در مورد PCIE3 یا 2 بودن والا بگم تاثیر نداره دروغ گفتم.خداییش داره اما بهتره که مین و گراف هردو 3 باشن.

مخصوصا شما که می خوای کارت قدرتمندی مثل 270X بخری اگه 260 یا یه همچین چیزی بود می گفتم زیاد مهم نیست اما برای این کارت های رده بالا بهتره از PCIE3 استفاده بشه.

در مورد کولر DC2 کوچک ترین شکی به خودت راه نده.به نظر من بهترنه!

در مورد کولر منظور منو خوب متوجه نشدید

در عالی و خنک بودن کولر کارت که حرفی نیست منظورم این بود که چون کولر این کارت باد گرمو به داخا کیس می وزه ، دمای داخل کیس و بقیه قطعاتو بالا نمی بره؟

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

البته سری TOP کارت های ایسوس خوراک اور هستن.چون مدار تغذیه خیلی بهتری دارن.

فک کنم شما هم بخوای اور کنی ؟

در مورد PCIE3 یا 2 بودن والا بگم تاثیر نداره دروغ گفتم.خداییش داره اما بهتره که مین و گراف هردو 3 باشن.

مخصوصا شما که می خوای کارت قدرتمندی مثل 270X بخری اگه 260 یا یه همچین چیزی بود می گفتم زیاد مهم نیست اما برای این کارت های رده بالا بهتره از PCIE3 استفاده بشه.

در مورد کولر DC2 کوچک ترین شکی به خودت راه نده.به نظر من بهترنه!

درود عزیز تا ثیر در حد ناچیز و بسیار کم هست و قابل چشم پوشی.270x یک کارت سطح متوسط هست و در هر صورت قدرتش ار 7970 کمتره میتونین تاثیر pcie-2 رو برای این کارت مشاهده کنین:

post-13139-0-14439400-1392070245_thumb.jpg

post-13139-0-73346100-1392070267_thumb.jpg

در ضمن بنده شخصا برای کارت 680 هم تست کردم(با پردازنده 2500k و رماهای یکسان رو مین p67 و z77 تاثیر حتی ذره ای قابل لمس نیست زیر نیم درصد هست چیزی که فرپس نشون میدا).

حتی تاثیر برای کارتهای تایتان حتی با اینکه به صورت sli هستندهم نا چیزه:

post-13139-0-29758000-1392070975_thumb.png

اینم یه لینک که برای تایتان انجام داده:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Impact-of-PCI-E-Speed-on-Gaming-Performance-518/

علت اینه:

فرض کنیم کارت گرافیک ها ماشین هستن و pci-e اتوبان.فرض کنیم pci-2 توش میشه 200 تا سرعت رفت تو ورژن 3 میشه 400 تا اما ماشین های ما که کارت گرافیک باشن حتی قدرتمند تریناشونم نمیتونین بیشتر از 210 تا سرعت برن واسه همین تاثیرش مشخص نمیشه.

واسه همین pcie-2 بودن مین ایشون برای کارتشون گلوگاه خاصی ایجاد نمیکنه.

-------------------------------------------------------------

به نظر من(چون خودتونم ایسوس انتخاب کردین) با این قیمت 760 dcu انتحاب بهتری میتونه باشه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

پاورم Green GP1200 Gold و مشکلی نداره و پردازنده i7 920

من تا جایی که می دیدم 760  DX11.1 بود و این 270X ِDX11.2 هست به نظر شما این یک برتری برای 270X به حساب میاد؟

در مورد کولر منظور منو خوب متوجه نشدید

در عالی و خنک بودن کولر کارت که حرفی نیست منظورم این بود که چون کولر این کارت باد گرمو به داخا کیس می وزه ، دمای داخل کیس و بقیه قطعاتو بالا نمی بره؟

عزیز این 11.2 برتری خاصی نیست نگرانش نباشید.

نگران عملکرد کولر نباشید مدتهاست که این کولر به خوبی پاسخگو بوده و تا جایی که بتونه  (توانایشش رو داشته باشه) هوای گرم رو از پشت کیس خارج میکنه.اما بلاخره این کولر های سایلنت که هوا رو مستقیم به هیت سینک میدمن مقداری هوای گرم رو به داخل کیس میمدن که کمی دمای محیط کیس رو بالا میبره اما فنهای کیستون کمک میکنن به خروج هوای گرم و ایجاد ایر فلو مناسب (کیستون سیستم تهویه داره؟)

جدا از قضیه هوا در ضمن دمای لود کارتهای 760 dcu2 oc و 270x dcu2 top حدود 67-68 درجه هست که دمای بسیار مناسبی هست نسبت به دما 4890 رفرنس.این یعنی جسمی با دمای کمتر تو محیط کیستون قرار میگیره.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

عزیز این 11.2 برتری خاصی نیست نگرانش نباشید.

نگران عملکرد کولر نباشید مدتهاست که این کولر به خوبی پاسخگو بوده و تا جایی که بتونه  (توانایشش رو داشته باشه) هوای گرم رو از پشت کیس خارج میکنه.اما بلاخره این کولر های سایلنت که هوا رو مستقیم به هیت سینک میدمن مقداری هوای گرم رو به داخل کیس میمدن که کمی دمای محیط کیس رو بالا میبره اما فنهای کیستون کمک میکنن به خروج هوای گرم و ایجاد ایر فلو مناسب (کیستون سیستم تهویه داره؟)

جدا از قضیه هوا در ضمن دمای لود کارتهای 760 dcu2 oc و 270x dcu2 top حدود 67-68 درجه هست که دمای بسیار مناسبی هست نسبت به دما 4890 رفرنس.این یعنی جسمی با دمای کمتر تو محیط کیستون قرار میگیره.

ممنون از راهنمایی تون

ببخشید اینقدر سوال می پرسم، دلیل اینکه شما می فرمایید 760 بهتر از 270X هست چیه؟ با توجه به Mantle و ساپورت بعضی از نرم افزار های جدید از محصولات AMD

راستش من از 11 سال پیش که کامپیوتر داشتم تا به الان همیشه از کارت های ATI خدابیامرز استفاده می کردم و حس خوبی به Nvidia ندارم و البته منکر پشتیبانی بسیار خوب Nvidia از محصولاتش نیستم که هنوزم برای قدیمی ترین کارتاش درایور می ده

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون

ببخشید اینقدر سوال می پرسم، دلیل اینکه شما می فرمایید 760 بهتر از 270X هست چیه؟ با توجه به Mantle و ساپورت بعضی از نرم افزار های جدید از محصولات AMD

راستش من از 11 سال پیش که کامپیوتر داشتم تا به الان همیشه از کارت های ATI خدابیامرز استفاده می کردم و حس خوبی به Nvidia ندارم و البته منکر پشتیبانی بسیار خوب Nvidia از محصولاتش نیستم که هنوزم برای قدیمی ترین کارتاش درایور می ده

عزیز 760 قدرتمندتر از 270x هست عزیز (حدود 7-10 درصدی باید قویتر باشه بطور میانگین) این دلیل انتخاب من هست قدرت بیشتر 760. 760 کارتی هست که در حد 7950 بوست عمل میکنه.

اما 760 همونطور که میدونین از منتل پشتیبانی نمیکنه اما معیار انتخاب من بازی های فعلی هست که دایرکت 11 api اصلی مورد استفاده اونهاست.حالا میل خودتونه قدرت بیشتر رو بازی های فعلی با 760 یا پشتیبانی از منتل در ازای کارایی کمتر در بازی های فعلی.(از آینده نمیشه به قطع صحبت کرد چون معلوم نیست منتل چقدر میتونه نفوذ کنه)

اون ساپورت های adobe و.... اینا بیشتر جنبه تبلیغاتی داره کارت انویدیا هم به خوبی ساپورت میکنه.

کارتهای انویدیا هم مزایای خودشون رو دارن مثل txaa و cuda..... اما اینا واقعا چقدر اهمیت داره؟مهمترین عامل از نظر من p/p هست و تنها چیزی که ازین تکنولوژی های جدید بیا این دو کارت منو به فکر فرو میبره منتل هست نه چیز دیگه.(اگر منتل وجود نداشت برای انتخاب بین 760 و 270 اصلا ذره ای برای انتخاب 760 درنگ نمیکردم.)

فقط کارتهای amd از قبل تو open-cl بهتر عمل میکردن و در عوض کارتهای amd از cuda و فیزیکس پشتیبانی نمیکنن الانم همینطوره و چیزی عوض نشده که اونم معیاری نیست که رو گیم شما تاثیر چندان مهمی بذاره.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته اینرو هم باید گفت که نسخه رفرنسه 270  به 200 دلار و نسخه رفرنسه 760 به 280 دلار میرسه 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-280x-r9-270x-r7-260x,3635-11.html

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

البته اینرو هم باید گفت که نسخه رفرنسه 270  به 200 دلار و نسخه رفرنسه 760 به 280 دلار میرسه 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-280x-r9-270x-r7-260x,3635-11.html

البته عزیز الان نسخه رفرنس 760 قیمتش 250 دلار هست:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130935

کارت مورد نظر ایشون هم 270x تاپ هست که قیمتش حدود 280 دلار قیمت داره:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121802

(قیمت ها عوض شده عزیز)

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

من فردا می خواستم بیام تهران کارت 760 بخرم که امروز دیدم نسبت به 4 روز پیش 41 هزار تومن گرونتر شده واز 879 هزار تومن شده 920 هزار تومن :(

ولی قیمت 270X شده 859 هزار تومن به نظر شما هنوز هم می صرفه 760 بگیرم؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

اول تشکر کنم از دوستانی که منو در این تاپیک راهنمایی کردن

دوم اینکه بدلیل اختلاف قیمت 120 هزار تومنی کارت 270X با Gtx 760 مجبور شدم علیرغم میل باطنیم کارت 270X بخرم

سوم دیشب با کارت جدید قسمت شد 3 ساعت Call Of Duty:Ghost بازی کنم (همونطور که حدس می زدم نوع کولر این کارت و به نظر میاد تمام کولر های غیر رفرنس به دلیل طراحیشون تمام گرمای حاصلشونو به بیرون کیس منتقل نمی کنن و موجب گرم شدن تمام قطعات داخل کیس میشن) خلاصه حدسم درست از آب درومد و تمام بدنه کیس و پاور داغ شده بودن و هارد بیچاره من برای اولین بار دمای 44 درجه رو تجربه کرد و حتی برای اولین بار دیدم که DVD Writer ها هم داغ داغ شده بودن من قبلا این مشکلو با 4890 رفرنس نداشتم

هدفم از گفتن این مطالب درخواست کمک از دیگران نبود (چون راه حلی نداره) و فقط می خواستم تجربمو در اختیار عموم و به خصوص افرادی که کیسشون قدیمیه و کولینگ درست و درمون نداره قرار بدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...